Gabriela Lněničková

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Gabriela.Lnenickova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 169
Registrován: 19 dub 2018, 19:23
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Gabriela Lněničková

Příspěvek od Gabriela.Lnenickova »

Ahoj Piráti a Pirátky,
Jmenuji se Gabriela Lněničková. Vystudovala jsem VŠE a pracuji na zkrácený úvazek jako projektová manažerka pro švédskou obchodní organizaci. Bydlím v Praze – Suchdole a zapojuji se do komunálních aktivit na Suchdole a v rámci MS Praha 6. Mám dvě děti ve věku 3 a 6 let. Bližší informace najdete na těchto odkazech:

Profil na wiki
https://wiki.pirati.cz/lide/gabriela_lnenickova

Kandidátská řeč pro magistrátní kandidátku
viewtopic.php?f=349&p=557262#p557262

A zde jsou mé odpovědi na dotazník k členství:
1. Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Za nejdůležitější považuji svobodu, boj proti korupci a cenzuře, zapojování veřejnosti do rozhodování. Se stanovami a programem jako celkem souhlasím. V některých věcech jsem trochu konzervativní.

2. Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a. Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Cítím se jako Evropan. I přes některé nedostatky EU považuji za velmi důležité, aby ČR zůstala jejím členem.
b. Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Pro lékařské účely ano. Co se týká rekreačních účelů, potřebovala bych se blíže seznámit s touto problematikou, abych mohla kvalifikovaně odpovědět.
c. Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Mám trochu konzervativnější názor, co se týká terminologie a raději bych použila výraz podpora „registrovaného partnerství“. To však nic nemění na tom, že plně respektuji práva a svobody osob s jinou sexuální orientací a zásadně odmítám diskriminaci a jakýkoliv projev nenávisti vůči těmto lidem. Jinými slovy „před Bohem jsme si všichni rovni“.
Co se týká adopce dětí stejnopohlavními páry, pro děti je přirozeně nejlepší vyrůstat s otcem a matkou, aby měly v rodině mužský i ženský vzor. Jsou však případy dětí, které žijí v dětských domovech a určitě bude pro ně lepší, když si je vezmou do péče lidé (včetně stejnopohlavních párů), kteří jim poskytnou lásku a zázemí.

3. Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
O Pirátech jsem poprvé slyšela v souvislosti s parlamentními volbami v roce 2013. Poté jsem sledovala vaše působení na magistrátu a velmi jsem ocenila vaše aktivity při vyšetřování korupčních kauz, boj proti trafikám, snahy o transparentnost veřejných zakázek a hospodaření městských firem. Více jsem se začala zajímat o Piráty před parlamentními volbami v roce 2017 a doporučovala jsem mým známým, aby vás volili.

4. Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč?
Zelené, lidovce a STAN. Protože mě oslovovaly jejich programové priority: ochrana životního prostředí, podpora rodin s dětmi, sociálně tržní hospodářství, proevropská orientace, apod.

5. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí?
Ne.

6. Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Jak jsem zmínila výše, Piráty sleduji již delší dobu. Jsou mi velmi blízké vaše hodnoty a programové priority (otevřenost, transparentnost, svobodný přístup k informacím, boj proti cenzuře, boj proti korupci a trafikám, zapojení veřejnosti do rozhodování, atd.). Od února 2018 se účastním pravidelně různých Pirátských akcí a setkání. Několik lidí se mě v poslední době ptalo, zda bych měla zájem vstoupit do Pirátů mj. i v souvislosti s komunálními volbami. Tak jsem se rozhodla, že to zkusím :)

7. Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní?
Na úrovni městské části, kde kandiduji za nezávislé občanské sdružení na Suchdole a také na celopražské úrovni, kde kandiduji za Piráty do ZHMP na 39. místě.

8. Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Ráda bych přispěla k realizaci politických cílů, které vycházejí z výše zmíněných programových priorit: např. boj proti korupci, proti cenzuře, maximální zapojení veřejnosti do rozhodování, transparentní hospodaření s veřejnými prostředky, ochrana životního prostředí, udržitelná doprava a vyvážený územní rozvoj. Ohledně kandidatury jsem odpověděla v otázce č. 7.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Lnenickova za příspěvky (celkem 3):
Vit.Simral, Jan.Mejsnar, Petr.Daubner

Gabriela Lněničková
Vedoucí RT Doprava a KET Doprava Praha
Zastupitelka hl. města Prahy, členka výborů pro dopravu a územní rozvoj ZHMP
Projektová manažerka v oblasti udržitelné mobility
E: gabriela.lnenickova@pirati.cz

„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“

Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gabriela Lněničková

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Gábi,

děkuji Ti za Tvé představení a zodpovězení otázek. :)

Anet
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“