MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj, PMS Sokolovsko

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Vážené Pirátky, Piráti, příznivkyně a příznivci,

z pověření předsedkyně a zvoleného lídra za MS Sokolov Terezy Zykánové (Flakové) zahajuji rozpravu o volbě čela kandidátky v Sokolově pro volby do zastupitelstev měst a obcí v roce 2018.

Kandidatura probíhá přihlášením, jde-li o člena místního sdružení Sokolov, jinak nominací skupinou členů (skupina členů je 2, uznávají se i palce). Takže pokud nějakého příznivce navrhne člen MS Sokolov, stačí jeden palec pod příspěvkem a jeho nominace je potvrzena.

Kandidáty lze navrhovat do 23.6.2018 23:59. (Lze návrhem postupu prodloužit.)

Kandidáti na čelních místech by ve své kandidátské řeči by měli uvést, jak chtějí funkci vykonávat, jaké pro ni mají předpoklady a na jaké místo kandidátky se cítí .

Toto vlákno slouží k přihlašování a vedení rozpravy.

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Tímto bych ráda nominovala dva kandidáty za STAN - Ing. Miroslava Balatku a Petra Starka, v rámci vzájemně odsouhlasené spolupráce KF KvK:
viewtopic.php?f=412&t=41241

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Tomas.Trcka
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 184
Registrován: 29 srp 2017, 15:01
Profese: tiskař/grafik
Bydliště: Sokolov
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Tomas.Trcka »

Ahoj milí pirátští kolegové a příznivci.
Tímto se hlásím do volby kandidátů na 2-7 místo kandidátky.

CV:
Tomáš Trčka
Narozen 15.11.1987 v Sokolově
Vyrůstal jsem a mladí prožil v Lomnici. Což je v podstatě předměstí Sokolova. A teď už to bude skoro deset let co žiji přímo v Sokolově.
Studoval jsem a maturitou úspěšně zakončil obor Polygrafie na SPŠG Hellichova v Praze mezi léty 2003 až 2007.
Od té doby již dvanáctým rokem pracuji v rodinné tiskárně, kde jsem vystřídal všechny možné pozice.

Do komunální politiky vstupuji s odpovědností a možná trochu naivní vírou v dobré lidi. Mým cílem je přiblížit radnici občanům města a zásadně zlepšit komunikaci s nimi. Velmi rád bych se zasloužil o podporu co nejširšího spektra občanských aktivit. A také o průhledný a spravedlivý grantový systém.
Za velmi zásadní považuji zpracování dlouhodobého strategického plánu rozvoje města, který bude klást důraz především na podporu ekonomiky celého okresu.
Nápadů jak nám i všem obyvatelům našeho města zpříjemnit život je spousta a nebudu je tady rozepisovat. Ale můžu upřímně slibit, že budu pracovat svědomitě a vždy na sto procent :)

Svou pozici bych viděl tak někde kolem šestky:)
Tomáš Trčka
Piráti Sokolov
606 433 887
Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Hezký den,

tímto se ucházím o nominaci do volby kandidátů do zastupitelstva v Sokolově 2. - 7. místo kandidátky Pirátů.

Mé představení včetně stručného CV naleznete zde:
https://wiki.pirati.cz/lide/lucie_trckova

Proč se o tento post ucházím?
Jsem jednou ze zakladatelů místního sdružení Pirátů v Sokolově, narodila jsem se v Sokolově, zde vystudovala střední školu, žiji zde a trávím většinu svého volného času. Také se dlouhodobě zajímám o dění v komunální politice a bohužel jsem zjistila, že z pozice běžného občana se velmi těžko dozvídám informace o řízení města, o dění na radnici o dlouhodobém plánu rozvoje města a jeho směřování. Ráda bych, aby radnice s občany komunikovala a byla transparentní, což v tuto chvíli velmi postrádám.

Co mohu v komunální politice nabídnout?
Mohu nabídnou pohled mladého člověka, který ve městě žije, se svou rodinou a přáteli zde tráví svůj volný čas, osobně se snažím i přispět ke kultuře našeho města. Jako jedním z velkých problémů v Sokolově právě vnímám odliv mladých lidí z různých důvodů a pokud se má město rozvíjet, je třeba myslet právě na mladší generace, které budou naše město nadále utvářet.

Co bych ráda v komunální politice prosadila?
Transparentnost radnice vůči občanům a možnost podílení občanů na správě města.
Koncepční plánování dlouhodobého rozvoje města.
Dostupnost bydlení pro mladé páry, rodiny s dětmi, seniory.

Svoji pozici na kandidátce bych viděla kolem 3. místa.

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Lukas.Zykan
Místní předsednictvo
Příspěvky: 123
Registrován: 29 srp 2017, 09:41
Profese: OSVČ, facility/property manager
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Re: MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Lukas.Zykan »

Milé Pirátky a Piráti.
tímto se ucházím o nominaci do volby kandidátů do zastupitelstva v Sokolově 2. - 7. místo kandidátky Pirátů.

Mé představení včetně stručného CV naleznete zde: https://wiki.pirati.cz/lide/lukas_zykan?s[]=zyk%C3%A1n

Jsem Sokolovským patriotem, narodil jsem se zde, žiji zde celý svůj dosavadní život, chystám se zde žít dál a vychovat své potomstvo.
Studoval jsem Střední průmyslovou školu v Lokti v oboru Technická zařízení budov. V tomto oboru pracuji již cca 15 let, jako správce nemovitostí (facility a property). Účinkuji v několika hudebních tělesech, kde zpívám nebo hraji na basovou kytaru.

Do komunální politiky bych se chtěl zapojit ze v souvislosti s mým životem v našem městě, kdy se chci aktivně zapojit do jeho rozvoje. Současný stav komunální politiky je abnormálně netransparentní. Peníze z městské kasy často končí v neefektivních a neprůhledných projektech. Navíc současné vedení města není nakloněno jeho rozvoji samotnému. Nerozvíjí se směrem dovnitř, naopak mám často pocit, že město jako takové, samo sebe rozprodává soukromým subjektům. Nebo spíš nic nedělá pro to, aby se toto nedělo, když nekoná. Není vůle. Toto bych chtěl trochu narovnat. Určitě se primárně jedná o dostupné bydlení. Od toho se odvíjí vše.

Svoji pozici bych viděl cca na 4.místo kandidátky
Lukáš Zykán
místopředseda MS Sokolov
Zastupitel Karlovarského kraje
Petra.Zamecnikova
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2018, 18:50
Profese: účetní
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Petra.Zamecnikova »

Hezký den pirátky a piráti,

tímto se ucházím o nominaci do volby kandidátů do zastupitelstva v Sokolově na 2. - 7. místo kandidátky Pirátů .

CV:
Bc. Petra Zámečníková
Narozena 1.1.1988 v Chebu. Pocházím z Březové u Sokolova, vystudovala jsem osmileté gymnázium v Sokolově a v roce 2010 úspěšně ukončila bakalářské studium na FEK ZČU v Plzni (obor Management obchodních činností).
Od roku 2010 do současnosti pracuji v oboru správa nemovitostí v sokolovské firmě na pozici účetní.

Do komunální politiky bych se ráda zapojila z důvodu zapojení se do dění v našem městě. V Sokolově máme řadu problémů, se kterými se jako běžný občan setkávám.
Rozhodně bych ráda podpořila transparentnost radnice, dostupnější bydlení pro mladé rodiny.
Byla bych ráda, kdyby se do našeho města vraceli mladí lidí, kteří vystudují vysoké školy mimo náš kraj.

Svou pozici na kandidátce bych si představovala asi tak na 7. místě.
Uživatelský avatar
Tereza.Zykanova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 51
Registrován: 28 srp 2017, 22:45
Profese: Dluhový poradce
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování

Re: MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Tereza.Zykanova »

Z technických důvodů nešlo P. Balatkovi přidat příspěvek do vlákna, proto ho poslal a vkládám níže jeho kandidátní řeč.

Milé pirátky a piráti,

hlásím se tímto o nominaci do volby kandidátů do zastupitelstva v Sokolově na 2. - 7. místo kandidátky Pirátů jako podpora ze STAN.

CV:
Miroslav Balatka
Kdo jsem:
Patriot - Narodil jsem se v roce 1970 v Sokolově a vyrostl na sídlišti Michal. Vystudoval jsem stavební průmyslovku v Karlových Varech a ČVUT v Praze. V Sokolově žiji celý život.
Zeměměřič - Jako geodet pracuji téměř celou svojí profesní dráhu, od roku 2005 jako živnostník.
Organizátor – Nízká úroveň politické kultury v ČR mne trápí už dlouho. Také proto jsem v roce 2009 uspořádal celostátní anketu Český papaláš a s přáteli zorganizoval recesistický Festival politické písně Sokolov, kde jsme výsledky ankety vyhlašovali.
Politik - V letech 2012-2016 jsem byl členem zastupitelstva Karlovarského kraje a člen, později místopředseda Výboru pro regionální rozvoj.
Hudebník a cyklista - Hraji na baskytaru v bigbeatové kapele Blahobeat a rekreačně se věnuji cyklistice.
Kandidát do Senátu – V podzimních senátních volbách kandiduji v senátním obvodě č. 2 (Sokolovsko, Mariánské Lázně, Toužim, Teplá) za hnutí Starostové a nezávislí s podporou Pirátů, TOP-09 a KDU-ČSL.
Aktivní občan - občas vstupuji do veřejného prostoru na Sokolovsku s nějakým happeningem, setkáním, koncertem, peticí a tak..🙂

Do komunální politiky bych se chtěl zapojit protože mě zajímá dění v našem městě a rád bych se na něm podílel i jako zastupitel. Vadí mi například odliv lidí ze Sokolova, netransparentnost jednání radnice a zastupitelstva, současná úroveň rozvoje města z dlouhodobého pohledu, hospodaření města, bytová politika, obchod s chudobou a další. Přál bych si Sokolov otevřenější občanům, aktivnější. Nabízím zkušenosti z krajské politiky a z činnosti krajského výboru pro regionální rozvoj a pohled sokolovského patriota a občana.

Svou pozici na kandidátce bych viděl někde kolem trojky.
Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Z technických důvodů nešlo ani nominovanému Petrovi Starkovi přidat příspěvek do vlákna, proto ho poslal a vkládám níže jeho kandidátní řeč.

Krásný den pirátky a piráti,

ucházím se tímto o nominaci do volby kandidátů do zastupitelstva v Sokolově na 2. - 7. místo kandidátky Pirátů.
Jmenuji se Petr Stark, narodil jsem se 24.8.1970 v Kraslicích. V sokolově žiji od roku 2005. Vystudoval jsem místní gymnázium - zaměření na IT. V tomto oboru pracuji od roku 1988 dodnes. V současné době jako globální administrátor v nadnárodní společnosti.
Dění ve městě mi není lhostejné a protože zastávám názor, že u "piva" se toho moc nevyřeší, rád bych se zapojil do komunální politiky. Například bych rád, aby se do města, po ukončení studií, vraceli mladí lidé a našli zde odpovídající pracovní uplatnění a dostupné bydlení. Jako problém také vnímám netransparentnost radnice - absence záznamů, či přenosů z jednání zastupitelstva atd.

Svou pozici na kandidátce bych viděl někde +/- kolem pátého místa

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: MF Sokolovsko 2/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva 2. - 7. místo

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Rozprava je ukončena přihlášením 6 kandidátů, následuje hlasování.

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Sokolovsko“