MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Slovácko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Petr.Balaz »

Ahoj Piráti,
Ke dni 29.3.2016 končí mandát současného předsednictva MS Slovácka
Zahajuji rozpravu k jednání o volbě předsednictva MS Slovácko
Rozprava potrvá do soboty 5 12.3.2016 12:15 a potom zahájíme hlasování, které potrvá do středy 9 16.3.2015 0:00. Rozprava je rozčleněna na dvě fáze, první fáze je navržení a přihlášení kandidátů do 3 10.3.2016 00:00, druhá fáze je čas na rozmyšlenou do 5 12.3.2016 12:15 a následuje hlasování.
Hlasování bude tajné a dvoukolové. První kolo potrvá 48 hodin, druhé kolo započne následovně a potrvá do konce doby pro hlasování. V prvním kole hlasujeme o přípustnosti kandidátů, do druhého kola postupují kandidáti, kteří získají nadpoloviční většinu a ve druhém kole volíme pořadí místopředsedů sestupně, tzn od 1. místopředsedy 1. místopředsedu a 2. místopředsedu až po 4. místopředsedu. 1. místopředsedou se stane ten, který bude mít největší počet hlasů.
Kandidáti
Otevírám rozpravu a očekávám kandidátské řeči.
Naposledy upravil(a) Petr.Balaz dne 11 bře 2016, 20:31, celkem upraveno 2 x.
Důvod: doplnění kandidátů + změna termínů, zapracování nového návrhu postupu
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Protože na pozici předsedy MS už je z čeho vybírat, ráda budu pomáhat k naplnění pozitivních představ komukoliv jako členka předsednictva.
Věřím, že najdeme efektivní způsob, který přitáhne více členů do sdružení a umožní posílit Pirátskou základnu na Slovácku.
Chci poděkovat Peťovi za dosavadní aktivitu v předsednictvu a ve sledování situace na magistrátu v Hodoníně. Také oceňuji jeho snahu zdokonalit se v politické činnosti a ráda s ním budu spolupracovat i nadále.
Vážím si toho, že máme ve sdružení Radka, protože ho považuji za odhodlaného a vytrvalého na cestě k dosažení cíle. To jsou důležité vlastnosti. A také myslím, že je obohacuje schopností vzbudit důvěru.
Tož tak 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Radek.Holomcik, Ivo.Vasicek, Petr.Balaz

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 902
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Ahoj,

děkuji Petrovi za upozornění (vidno, že má to předsednictví v sobě) - rozhodl jsem se kandidovat na předsedu MS, zároveň ale, nebudu-li zvolen, bych se rád ucházel o mísstopředsednický post. Proto sem vkládám svoji řeč psanou pro druhé vlákno (děkuji za pochopení, že bez editace):

Ahoj,

zvažoval jsem, jestli se do volby o předsedu MS zapojit. Jsem nováček. Od podání přihlášky k Pirátům (někdy koncem loňských prázdnin) jsem sice mířil do slovácké skupiny, bylo ale krátké období, tuším že v říjnu, kdy jsem tuto snahu přehodnotil (což lze dohledat na záznamu z říjnové nebo listopadové krajské schůze). Silně jsem nesouhlasil s konfrontačním stylem komunikace Zdeňka. To píšu jen proto, aby bylo jasno. Nakonec jsem do MS Slovácko přišel, to ale všichni víte.

Po zralé úvaze kandiduju, protože věřím, že mám co nabídnout.

Co bych, jako předseda MS Slovácko, chtěl:

1) Chci "Pirátské Slovácko". Prioritu vidím stejně jako Petr - chci, aby v našem regionu měli Piráti dobré jméno a silnou členskou základnu. A i naopak, aby byly Piráti přínosem pro region.

2) Chci spolupracovat s PKS i s dalšími MS. Žabomyší války ať vedou žáby a myši...ne Piráti. Chci, aby nováčci nebo zájemci o členství neviděli na fóru absurdní bitky daleko za hranicí nejen slušnosti, ale mnohdy i zdravého rozumu (a rozhodně mi nejde o nějakou cenzuru).

3) Chci najít jasný a srozumitelný způsob, jak uchopit program a ideály ČPS na komunální úrovni tak, aby byli Piráti volitelní i v malých obcích a na perifériích. V tomto vidím velký potenciál právě místních sdružení (nejen toho našeho), která mají ke komunálu přirozeně nejblíž.

4) Chci, aby se MS Slovácko aktivně účastnilo práce při volebních soubojích (s respektem k možnostem a preferencím jednotlivých členů). Letošní krajské volby mohou mnohé změnit, o důležitosti voleb do poslanecké sněmovny v příštím roce asi nikdo nepochybuje. Klíčové jsou pro mě ale komunální volby v roce 2018. Budu-li předsedou, bude můj hlavní cíl předat příštímu předsednictvu za dva roky sdružení co nejlépe připravené na volby. A osobní cíl, aby se Piráti podíleli za dva roky na vedení mé rodné Strážnice (bude-li možné být součástí smysluplné koalice).

Těmto věcem se chci věnovat, bez ohledu na to, zda budu či nebudu zvolen.

Proč mi dát hlas:

1) Umím prásknout do stolu a hádat se, pokud je to třeba. Preferuju ale diskuzi a úplně obyčejný lidský a dospělý přístup. To teď potřebujeme nejvíc.

2) Po deseti letech praxe v marketingu a PR mám docela bohaté zkušenosti s komunikací s médii a skrze média. V práci dělám komunikační a obsahové strategie tak, aby moji klienti dokázali mluvit zajímavě a srozumitelně. To se hodí taky.

3) Pět let jsem činný v komunální politice. Pokud se podaří rozšířit členskou základnu, jsem schopný poradit a pomoct se vstupem našich kandidátů do komunálu.

4) Jsem napůl ve Strážnici a napůl v Brně, účastním se většiny krajských schůzí a jsem v pravidelném kontaktu s brňáky. Dokážu tak celou řadu řešit osobně (online komunikace je super, na tu osobní ale nemá).

5) V rámci části našeho "prostoru" (zejména Strážnice a okolí) nejsem úplně neznámým člověkem.

6) Organizoval jsem celou řadu kulturních, společenských a komunitních akcí (což je vlastně důvod pro předchozí bod).

Proč mi hlas nedat:

1) Jsem nováček, takže celkem plavu v interní byrokracii (ale pracuju na tom).

2) Někdy (naštěstí ne moc často) se mi stává, že mě zaměstnání zcela časově vytíží.

3) Mám dobré vztahy s PKS JMK. Logicky by to mělo být spíše plus, ale ne každý to tak musí vidět.


V případě, že nebudu zvolen, chtěl bych se ucházet o post místopředsedy.

Tolik za mě, na případné dotazy rád odpovím.

Mějte se,

Radek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Petr.Balaz »

Petr Baláž píše:
Oznámení moderátora:
Vzhledem k nedostatku kandidátů a kolidací z volbou předsedy bych si dovolil prodloužit rozpravu o 7 dní
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Petr.Balaz »

Abych nemusel formálně předávat předsedání, rád bych tímto oznámil kandidaturu na post místopředsedy. Má kandidátská řeč je zde.
Petr Baláž píše:
Oznámení moderátora:
Momentálně k dnešnímu dni eviduji 2 kandidáty, a to 1) Petr Baláž, 2) Mária Vašíčková. Radek Holomčík byl již zvolen předsedou MS Slovácko, tudíž jeho kandidatura je bezpředmětná.
Má ještě někdo zájem o přihlášení do volby předsednictva na posty místopředsedů? Vzhledem k této situaci bych se přikláněl k možnosti 3-členného předsednictva, páč očividně nejsme schopni naplnit počet kandidátů na 5-místné.

Co vy na to?
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 902
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Přátelé,

i když to sem nepatří, děkuji za důvěru ve mě vloženou. Udělám vše proto, abych ji nezklamal.

Zároveň bych rád vyzval další členy MS, aby zvážili kandidaturu na místopředsednictví. Souhlasím s Petrem, že je asi reálnější menší počet místopředsedů, zároveň bych ale byl rád, aby předsednictvo bylo větší a v lichém počtu (kvůli hlasování). Proto prosím, přihlaste se.

Jedním z mých hlavních (a věřím, že našich společných) cílů bude rozšíření členské základny a bylo by dobré mít fungující předsednictvo složené ze zkušenějších členů (byť já sám jsem nováček).

Díky a přeju šťastnou ruku při volbě.

edit: vypadla mi část věty

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 902
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Pokud se ale nepřihlásí další zájemci, určitě se přikláním k Petrovu návrhu na předsednictvo tříčlenné.

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Petr.Balaz »

Oznámení moderátora:
Z pozice přesedajícího, navrhuji dle § 10 JdŘ následující návrh postupu:
PMS bude voleno jako tříčlenné předsednictvo
Oznámení moderátora:
Doba pro navrhování námitek vůči předkládanému postupu je do 10.3.2016 23:59, pokud nebude vyslovena žádná námitka, bude ukončena rozprava a bude běžet dvoudenní lhůta na rozmyšlenou.
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Petr.Balaz »

Byla zahájena volba zbytku předsednictva.
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: MS Slovácko x2b/2016 - volba místopředsedů MS Slovácko

Příspěvek od Petr.Balaz »

Nové předsednictvo bylo zvoleno ve složení

1. místopředseda - Petr Baláž
2. místopředseda - Mária Vašíčková

pořad tohoto jednání byl vyčerpán
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Balaz za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kotas, Maria.Vasickova
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Slovácko“