Kamera v domě natočila zloděje. Zveřejním ho.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kamera v domě natočila zloděje. Zveřejním ho.

Příspěvek od Michael.Polak »

Jsem docela rád, že jsem rezignoval na pozici garanta soukromí, protože jsem trochu změnil názor na věc.

Kamera s IR přísvitem na chodbě natočila zloděje, který mi očesal solární kolo: kromě blbostí mi ukradl i flashku se soukromými daty - takže především on narušil soukromí moje. Ale taky ukradl GPS tracker (byla by legrace, kdyby někoho napadlo zapnout ho!), který jsem měl jen půjčený, takže mám další průšvih. Samozřejmě přitom vlezl na chodbu zamčeného domu.

Takže si docela pohrávám s myšlenkou to získané video zveřejnit, protože občanská neposlušnost je občas potřeba. Právo na šíření přijaté informace, nazdar. (Tohle je něco jiného, než policejní stát skrze kamery na veřejných prostranstvích...)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34754
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera v domě natočila zloděje. Zveřejním ho.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tak na tohle už je mustr i rozsudek.
http://zpravy.idnes.cz/soud-rozhodl-ze- ... domaci_cen
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Michael.Polak

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera v domě natočila zloděje. Zveřejním ho.

Příspěvek od Michael.Polak »

Soud zrušil pokutu za zveřejnění fotky zloděje na internetu — ČT24 — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... -internetu

... jo, půjdu do toho.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera v domě natočila zloděje. Zveřejním ho.

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ocesani solarniho vybavevni kola je kradez, pravdepodobne nad 5 samotna, s tou pujcenou GPS urcite.
Kradez flashky je taky kradez, zadne naruseni soukromi. Jen v pripade, ze u nej tu flashku najdou, lze teoreticky a docela slozite se mu pokusit prisit dva roky za neopravneny pristup k nosici informaci § 230. Pokud si tam nemel jednou kopii ucetnictvi nebo neco kritickyho pro firmu,, soustred se radeji na to solarni vybaveni.
GPS
Vstup na do uzamceneho domu je naruseni nedotknutelnosti obydli (vyhni se oznaceni chodba a trvej na tom, ze cely dum je obydli) a predevsim, ze prekonal ten zamek. Coz je nejaky narusovani domovni svobody § 178 a to prekonani zamku z toho dela minimalne pul roku max tri roky.

Krazes spachal vloupanim, takze to ma za roky max podle § 205.


Videio klidne zverejni, je to opravneny zajem jak vysity, nejdriv ale podej trestni oznameni na neznamyho pachatele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Ondrej.dj-bobr.Ulehla

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera v domě natočila zloděje. Zveřejním ho.

Příspěvek od Michael.Polak »

přiznám se, že na té flashce jsem měl něco kritického, co je moje blbost, že nebylo šifrované :-) ale nechce se mi to teď rozvádět. Mimo jiné tam byla záloha fotek z cesty.

Na policii se obvykle neobracím, např. kvůli drobným krádežím (jednou jsem byl dokonce i přepaden)... ale teď mi to naštvalo... už kvůli tomu, že ujet 7900 km a pak ještě vybité kolo vytlačit po třech pivech po slavnostním příjezdu do kopce do Břevnova, a dát ho někam, kde jsem na rozdíl od posledních 90 dnů cítil pocit bezpečí.. ano, policii jsem záznam z domovní kamery předal (paradoxní je, že proti její instalaci jsem nejdřív protestoval..)

Nejde o výši škody (jo, přes 5000 to bude, ale tomu se policie jen smála) ani o výši trestu... ale ten člověk mi nasral a já bych si s ním prostě rád promluvil a vysvětlil mu, že mě nasral, a k tomuto asi použiju všechny prostředky co mám k dispozici.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34754
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera v domě natočila zloděje. Zveřejním ho.

Příspěvek od Petr.Vileta »

OFFTOPICKdysi jsem někde viděl inzerát, ale nemůžu ho najít.

[shrnuti]Vadí vám soused, nadřízený, manželka, tchýně?
Využijte našich služeb.

Mafia Palermo.[/shrnuti]

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera v domě natočila zloděje. Zveřejním ho.

Příspěvek od Michael.Polak »

Částě těch věcí jsem našel (ty osobní - v brašně, kterou jsem ale po krádeži šacoval asi 10x !), moc to nechápu (příležitostí vrátit to na místo moc nebylo, že bych aktovku přehlédl, taky vylučuju - hrabal jsem se až úplně na dně, nákladní kapacita takového dopravního prostředku je omezená). Nevím, asi jsem fakt takový zmatkář... možná když se člověk dostane do stresu, tak pak už předem vidí situaci horší, než je.

Video se zlodějem tím pádem zveřejňovat nebudu, i když to okradení je pořád dost reálné. Spíš mi to pomohlo vcítit se do myšlení lidí, kteří relativně málo silovými prostředky čelí různými vtipálkům a nenechavcům: myslím, že kdo soukromí v první řadě sám invazivně naruší, nemůže počítat s ochranou toho svého. Myslím, že tohle nebylo nikdy moje hlavní téma... ne v reálném světě... víc mi zajímají věci týkající se online dění a internetu, ať už online soukromí či online sdílení informací...

S kamerama je to složité. Jde tam samozřejmě o iluzi zabezpečení, protože s rostoucí sofistikovaností systémů i zlodějů se budou objevovat postupy, jak to případně obejít a tak. Ale dostal jsem pocit, i díky té kauze z jara, že kdyby mi o to fakt šlo, tak v téhle kauze teda nebudu na straně ÚOOÚ a pro sdílení záznamů ze soukromých bezpečnostních kamer mám silné pochopení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
anonym2064, Vaclav.Fortik

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Zamčeno

Zpět na „Soukromí“