Sluneční lázně a okolí - nová studie

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Sluneční lázně a okolí - nová studie

Příspěvek od Jan.Kohler »

Je to takové rezonující téma, tak si zaslouží vlákno, jen pro upřesnění, tak se jedná o prostor od břehu slunečních lázní až po stánek u volejbalových hřišť včetně.
Nejprve nějaké odkazy na historii

Představení studie a pár fotek: http://www.mestojablonec.cz/cs/mesto/ja ... tromu.html
Pozvánka na již konanou besedu: http://www.mestojablonec.cz/cs/magistra ... entru.html
Zvukový záznam z besedy a PDF soubory s podklady i názory občanů: http://www.mestojablonec.cz/cs/magistra ... lazni.html

Semináře 8.4.2015 ve velkém sále eurocentra jsem se účastnil osobně.
Kde je zas ten Pleticha,,,,,,jo v parlamentu,,,,,,svého náhradníka tam měl, ale pan Kypta seděl v zadních řadách mezi lidmi a snad jednou jen zareagoval, nebo se přihlásil o slovo = špatně, ten měl sedět před projektorem a držet štít!!!!! Místo něj tam de facto by primátor Beitl, je to zdatný řečník, ale po delším čase vnímám opakování univerzálních argumentů (kdyby se vypsala soutěž, tak by se to nikdy nepostavilo apodobně.)

Paní moderátorka se na můj vkus moc osobně angažovala v odpovědích, je to zvláštní, když vám odpovídá člověk, který vás vyvolává, navíc její odpovědi byly často pocitové a někdy i protiotázkou.

Mnoho dotazů nemělo být asi mířeno na pana architekta, ale spíše na město (Pleticha, Kypta, Beitl)
- architekt měl zadání z města, které "zpracoval", takže některé otázky prostě nepadaly na úrodnou půdu

Osobně nemám problém s koncepcí, ale chápu a vnímám tyto připomínky občanů i stávajících provozovatelů:
Areál nebude oplocen - jedná se o změnu vůči současnému stavu
- teoretická nemožnost pořádání placených akcí (alternativa je budovat mobilní oplocení)
- pravděpodobně bude docházet k větším ztrátám vybavení, sklo, talíře a jiné

Bezbariérový přístup na slunící patro
- V dnešní době by to měl být standard, možná by to šlo zapracovat do koncepce, ale nejsem architekt, abych tady lepil nájezdové rampy na arch. díla.
- Starší lidé by mohli mít problém se schody a dole je menší pocit soukromí při slunění
- vozíčkáři by se třeba taky chtěli podívat nebo slunit z patra

Nudapláž / diskrétní zóna
To prostě zmizí, takže dámy co se tam chodí opalovat in natura přijdou o tuto možnost
Beitl je posílal na nudapláž u Taiwanu, to je pokus o zmírnění, ale s ohledem na polohu a situaci této nudapláže to je netrefa, tyto dámy se nebudou svlékat za křovím pod frekventovanou silnicí!!!!! nemají tam převlékárny, sprchy a občerstvení na dosah.

Zadání zpracování projektu jedné vybrané osobě, bez veřejné diskuze a snad ani část zastupitelů o tom nevěděla, údajně to zadali 2 zastupitelé
Doporučuji vyjádření současného provozovatele v záznamu v odkazu výše: 53:50
- takové střízlivá řeč, mám podobný náhled, ale nezastávám tak jednoznačný názor odporu, asi se toho méně bojím, ale nejsem provozovatel, jen si tam občas zajdu na pivko
- taky se tam ukáže paní moderátorka, podle mne dost neprofesionálně a někdy i nechápe co se snaží tazatel vyjádřit, nebo srovnává něco, co je evidentně odlišné
Tu se i vrátím k vyjádření pana primátora Beitla, že by stejně připomínky byly, že by se to protahovalo a jestli by se vůbec něco postavilo
No dobře, ale minimálně by ubyly otázky na toto zadání jedné osobě / subjektu
A nechci se nechat opíjet spekulativní odpovědí, kdybych to měl nahnat do absurdna, tak můžeme zrušit volby, aby jste měli klid na práci...


-----------------------------------------------------------
Musím ale s panem Beitlem fakticky souhlasit s tím, že každá změna přináší i odpor a diskuzi, příkladů z historie po celém světě je mnoho.
- Mě jako uživateli (bez diskrétní zóny) se to vcelku zamlouvá až na detaily
- S pohledu uživatelek diskrétní zóny pro opalování je to problém, ale zase v zadání je uvedeno:
V případě potřeby lze také vkomponovat privátní nudistickou pláž v malém rozsahu.
, ale v debatě toto prostě nezaznělo, takže mi to úplně nejde do hlavičky.

Kdo a jak bude tento objekt provozovat, nerad bych viděl, aby se to zrekonstruovalo a najednou po X letech (10ti..?), by to najednou dostalo bezdůvodně nového provozovatele.....smlouvy dodnes se uzavíraly na 1rok, z pohledu provozovatele i z mého je to neustálý nůž na krku, proto provozovatel neinvestoval tolik kolik by chtěl do minulého provozu (ale i tak tam velké změny proběhly na jeho náklady....). Měli by mít nějaké přednostní právo, nebo výhodu při vybírání nového provozovatele.... jak to s touto problematikou je...zkusím poptat....
Přílohy
Foto zdroj www.mestojablonec.cz<br />Jmenný autor neuveden.
Foto zdroj www.mestojablonec.cz
Jmenný autor neuveden.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Sluneční lázně a okolí - nová studie

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Bezva shrnutí situace...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Sluneční lázně a okolí - nová studie

Příspěvek od Jan.Kohler »

Ono, toto by si asi taky zasloužilo článek/shrnutí...kdo tady má největší spisovatelské střevo? Klidně bychom to mohli někde dát dokupy u píva?......

Toto je návnada a čekám na rybky :)
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Sluneční lázně a okolí - nová studie

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Jan.Kohler píše:Ono, toto by si asi taky zasloužilo článek/shrnutí...kdo tady má největší spisovatelské střevo? Klidně bychom to mohli někde dát dokupy u píva?......
Toto je návnada a čekám na rybky :)
Já se hlásím jako pomoc - pokud se nikdo do pátku nepřihlásí, stavil bych se v sobotu někam, nebo můžeme i u nás na DC a spíchneme to!

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Sluneční lázně a okolí - nová studie

Příspěvek od Jan.Kohler »

Ondrej.Kolek píše:
Jan.Kohler píše:Ono, toto by si asi taky zasloužilo článek/shrnutí...kdo tady má největší spisovatelské střevo? Klidně bychom to mohli někde dát dokupy u píva?......
Toto je návnada a čekám na rybky :)
Já se hlásím jako pomoc - pokud se nikdo do pátku nepřihlásí, stavil bych se v sobotu někam, nebo můžeme i u nás na DC a spíchneme to!
Díky moc

Tak mailem jsem ti slíbil, že postavím nějakou kostru a pak to vhodím do výběhu ke korektuře... :)
Ještě podám nějaké dotazy na město i na současné provozovatele, aby to bylo "kompletnější".
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Sluneční lázně a okolí - nová studie

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

OK, příští týden se ozvi (do pondělka 4. 5. nebudu k dispozici)...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Sluneční lázně a okolí - nová studie

Příspěvek od Jan.Kohler »

Tak po jedné urgenci jsem dostal odpověď:

OTÁZKA:
Dobrý den.

Až bude nový projekt na poloostrově slunečních lázní, tak jaké budou podmínky pro provozovatele.

- Jaké jsou nynější kritéria pro výběr provozovatele?
- Po přestavbě bude mít výběrové řízení stejná kritéria?
- Základní parametry aktuální smlouvy (nájemní doba, atd), (jestli je někde na webu, tak prosím o odkaz nebo jak ji dokážu vyhledat pomocí vyhledávání)
- Základní parametry budoucích smluv (nájemní doba, atd)
- Budou mít stávající provozovatelé nějaké výhody, nebo přednostní právo?


Díky za info, s pozdravem Honza Kohler
Odpověď:
Vážený pane Kohlere,

v příloze najdete nájemní smlouvu uzavřenou mezi městem a paní Lucií Pokornou (provozovatelkou Slunečních lázní) včetně uzavřeného dodatku č. 1 ke smlouvě. Podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, byste ji na požádání dostal k nahlédnutí na oddělení majetkoprávním.

K vašim dalším otázkám mohu v krátkosti říci toto: kritéria a parametry současného nájmu jsou ve smlouvě a jejím dodatku. Žádná budoucí kritéria ani parametry zatím nejsou stanovené, uvažuje se pouze o tom, že by se nový provozovatel případně finančně podílel na zařízení kuchyně. To se týká i parametrů budoucí smlouvy - vše bude vytvořené a zveřejněné s případným novým výběrovým řízením, až bude, jak sám říkáte, projekt nových Slunečních lázní aktuální.

V této chvíli však není o čem mluvit, neboť zatím se nezačalo s demolicí současných Slunečních lázní, s výstavbou nového objektu a dosavadní majitelé nedostali výpověď. Nezbývá mi, než vám popřát hezké léto a příjemné chvíle v současných Slunečních lázních s jejich současnými pronajímateli.
Odpovídala mi paní Fričová, myslím, že je to ta paní přednášky o Slunečních lázních v odkazu výše.
Jsem rád, že mne informuje o 106ce, ale to já nebudu s každou běhat na úřad :D
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Sluneční lázně a okolí - nová studie

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

No je z toho cítit asertivita a na závěr i sarkasmus. Prostě jim šlapeš na kuří oka a začíná je to štvát - a to je dobře! Musí se cítit pod tlakem, protože opak vede k tomu, že si na mgistrátě dělají co se zlíbí "lobbistům" a jejich marionetám...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“