Žádosti o zahájení jednání - Praha 3, kandidát na primátora

Archiv podatelny KS Praha


Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra

Podatelna byla přesunuta na redmine
pro vytvoření nového podání prosím použijte https://redmine.pirati.cz/projects/kspraha/issues/new

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádosti o zahájení jednání - Praha 3, kandidát na primátora

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

post330121.html#p330121

Prosím o vyhlášení jednání

Současně žádám o vyhlášení volby kandidáta na primátora, do které se prozatím přihlásil Václav Fořtík (kandidát na 16. místě). Je to jen PR tah, ale myslím si, že s nápadem a nadhledem. Hlásit se samořejmě mohou i další kandidáti na volitelných místech strany s primátorskými ambicemi (prvních cca 20)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Vaclav.Fortik

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Žádosti o zahájení jednání - Praha 3, kandidát na primát

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Svou kandidaturu na Primátora jsem navrhl z taktických důvodů. Pokud mají mít Piráti respekt ostatních stran (začíná se objevovat u menších stran usilujících o podporu ze strany Pirátů pro jejich lokální zájmy), měli by představit nejen program, ale i jejich vlastního kandidáta na Primátora.
Obecně mají všechny strany tuto osobnost jako leadera a teoreticky je stále možné, kdyby o to Jakub Michálek stál, že se jím stane i leader Pirátů (z mnoha úhlů pohledu by byl Jakub zajímavý i jako kandidát na Primátora). Jakub se v tomto smyslu zatím nevyjádřil a proto je tu má kandidatura.
Kandidát na Primátora by měl (pořadí bodů není dle důležitosti, jen mi to tak přišlo ke klávesnici):
Vzbuzovat pocit, že to myslí Piráti vážně
Vzbuzovat pocit, že daná osobnost by mohla Prahu řídit/reprezentovat
Být mediálně schopný
Být přijatelný pro případné koaliční partnery
Ctít Pirátské priority (jak komunální, tak v případě Prahy i celorepublikové)
Neměl by být provázán s kmotry/resp. neměl by mít na sobě i nějaký jiný velký mediální průser
Prostor pro další přednosti ………..(v diskusi možno doplnit)
Mnou definované podmínky nejspíše splňuji, budou-li k ním konkrétní dotazy, rád zodpovím.
Za Piráty jsem už kandidoval mnohokrát jak jako člen, tak jako RegP., můj životopis lze vyhledat jak na pirátském webu, tak na dalších webech včetně Wikipedie. Jsem autorem více než 20 knih, spolupracoval jsem s různými TV společnostmi na tvorbě vzdělávacích/zábavných pořadů – v posledním roce s ČT na Nejchytřejším Čechovi a s Primou (prostřednictvím jedné slovenské produkční společnosti) na Souboji národů. Profesně se živím vytvářením hádanek, hlavolamů, kvízů … jak pro občany (z velké části volně/zdarma), z části komerčně pro firmy při výběrových řízeních.
16. pozice na kandidátce je vhodná (13. By byla vtipnější, ale budiž ) pro pozici – jak to, že Váš kandidát je na 16. Pozici? Ano, ale strana, která nezíská alespoň 13-20 zastupitelů by neměla mít Primátora, je tedy na voličích, zda chtějí změnu a dají hlasy Pirátům aby nominovali svého Primátora nebo dají hlas stávajícím stranám s jejichž činností jsou tedy asi pokojeni. (resp. se dá takto podobně argumentovat).
Pokud Piráti získají kolem 8%, asi se hrdě postaví s mým (popř. jiným určeným) jménem s požadavkem na obsazení postu Primátora a pak po dokrvejdoucím vyjednáváním se tedy Primátorem nestanu a Jakub bude šéfem toho kontrolního výboru/komise (fňuk) – tedy jsem ochoten se obětovat a Primátorem se nestát .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Žádosti o zahájení jednání - Praha 3, kandidát na primát

Příspěvek od Tobias.Esner »

Prvni beru na vedomi
Druhe po konzultaci s PKS, protoze si pamatuje ze na stabu nepanovala vseobecna shoda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Zamčeno

Zpět na „[archiv]Podatelna Krajského předsednictva Praha“