[z Evidence lobbistických kontaktů]

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti zahraničního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[z Evidence lobbistických kontaktů]

Příspěvek od Michael.Polak »

Mikulas Peksa píše:st, že příští předseda EK má být zvolen parlamentem a nikoli čistě jmenován Radou. Dle informací Němců existuje dohoda všech parlamentních frakcí, že se v tomto EP nenechá obejít. Pro info dodávám TZ EK, která tento záměr také deklaruje http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-215_cs.htm. Speciálně upozorňuji na formulaci "strany v členských státech by měly ve volební kampani informovat voliče o svém kandidátovi na předsedu Komise."
Jako někdo, kdo se místo planého euroskepticismu léta snaží o tyhle věci zajímat, to vidím skutečně jako posun. Je to veřejná, potvrzená informace?
Vojtěch Pikal moderuje:
Příspěvek byl oddělen z Evidence. Jedná se o reakci na tento report.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Mikulas.Peksa

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Michael.Polak »

update: mě https://tpb.pirati.cz teď už funguje ... možá to bylo vypnuté během voleb, aby to nepřetěžovalo server?

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: [z Evidence lobbistických kontaktů]

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Michael Polak píše:
Mikulas Peksa píše:st, že příští předseda EK má být zvolen parlamentem a nikoli čistě jmenován Radou. Dle informací Němců existuje dohoda všech parlamentních frakcí, že se v tomto EP nenechá obejít. Pro info dodávám TZ EK, která tento záměr také deklaruje http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-215_cs.htm. Speciálně upozorňuji na formulaci "strany v členských státech by měly ve volební kampani informovat voliče o svém kandidátovi na předsedu Komise."
Jako někdo, kdo se místo planého euroskepticismu léta snaží o tyhle věci zajímat, to vidím skutečně jako posun. Je to veřejná, potvrzená informace?
Mám za to, že odkaz vede na oficiální stránky EU, takže to považuju za oficiální stanovisko Evropské Komise resp. potvrzenou informaci (v tom smyslu, že EK nemůže poručit větru nebo dešti, ale měla by mít přehled o vlastních záměrech). OFFTOPICJinak díky za každou spřízněnou duši. :)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [z Evidence lobbistických kontaktů]

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Mikulas Peksa píše:
Michael Polak píše:
Mikulas Peksa píše:st, že příští předseda EK má být zvolen parlamentem a nikoli čistě jmenován Radou. Dle informací Němců existuje dohoda všech parlamentních frakcí, že se v tomto EP nenechá obejít. Pro info dodávám TZ EK, která tento záměr také deklaruje http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-215_cs.htm. Speciálně upozorňuji na formulaci "strany v členských státech by měly ve volební kampani informovat voliče o svém kandidátovi na předsedu Komise."
Jako někdo, kdo se místo planého euroskepticismu léta snaží o tyhle věci zajímat, to vidím skutečně jako posun. Je to veřejná, potvrzená informace?
Mám za to, že odkaz vede na oficiální stránky EU, takže to považuju za oficiální stanovisko Evropské Komise resp. potvrzenou informaci (v tom smyslu, že EK nemůže poručit větru nebo dešti, ale měla by mít přehled o vlastních záměrech).
Jo aha! Já už to asi začínám chápat :-) Pro ty, co stále ještě tápou, já si to vysvětluji takhle: EP bude nově podle Lisabonské smlouvy volit předsedu Komise. Tím částečně ovlivní, jaká témata bude EK řešit v následujícím pětiletém období. To by možná stálo za to toho společného kandidáta mít. Jen by to chtělo zjistit, jak fakticky předseda EK určuje, co EK řeší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: [z Evidence lobbistických kontaktů]

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Marcel Kolaja píše: Jo aha! Já už to asi začínám chápat :-) Pro ty, co stále ještě tápou, já si to vysvětluji takhle: EP bude nově podle Lisabonské smlouvy volit předsedu Komise. Tím částečně ovlivní, jaká témata bude EK řešit v následujícím pětiletém období. To by možná stálo za to toho společného kandidáta mít. Jen by to chtělo zjistit, jak fakticky předseda EK určuje, co EK řeší.
You got the point! :) První a základní kombo IMO je, že předseda EK jmenuje a odvolává jednotlivé komisaře. To je docela silná páka k tomu, aby přesvědčil příslušného komisaře, že návrhy předsedy EK je záhodno respektovati. Zároveň předseda komisi předsedá, takže rozhoduje o tom, jaká agenda se bude projednávat (jak já tomu rozumím). On je prostě de facto v podobné pozici jako premiér vůči ministrům.

Co já o tom vím, je role Komise silnější, než klasické vlády. EP totiž sám o sobě nemůže předkládat zákony - musí počkat, až mu je komise předloží k projednání (a pak je může vrátit). http://en.wikipedia.org/wiki/Legislatur ... _procedure
AlexandrMansurov moderuje:
Lock 3.2.2015
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Zamčeno

Zpět na „Podatelna zahraničního odboru“