Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Tomáše Gutha Jarkovského do RV

pro

107
82%

proti

20
15%

zdržuji se

3
2%
 
Celkem hlasujících: 130 - Celkem hlasů: 130

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Michal.Macek »

Vážené CF,

chtěl bych požádat o podporu @Tomas.Guth.Jarkovsky do RV.
Tomáše znám jako zodpovědnýho a přemýšlivýho člověka. Má zkušenost např. s prací pro poslanecký klub, ale stejně tak má solidně oddobrovolničeno na pirátských projektech odspodu během několika posledních let.

Co víc; znám ho jako člověka, který se nebojí dělat, co je správné. I když se to zrovna nemusí líbit establishmentu, boomerům nebo dokonce mně. Čehož si vážím.
A mám za to, že právě takoví "přeskakovači příkopů", kteří dají víc na precizně utvořený úsudek než známost či kamarádšofty, do RV patří.

Tomáš si před časem dal od strany krátkou pauzu, aby si ujasnil, že mu práce pro ni dál dává smysl. A já jsem velmi rád, že došel k tomu, že ano. A přeju si, aby mu CF dalo šanci se do takové práce znovu ponořit.

Podpořte Tomášovu nominaci, díky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Novy, Simona.Mikusova, Jiri.Bruzek, Jaroslav.Toman, Jan.Zavadil, Jan.Novak, Marketa.Markova

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Nelze měnit hlas. OFFTOPICProsím @Michal.Macek nebo @Tereza.Vovesova. Děkuji.

JH moderuje:

Opravil jsem

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvek:
Michal.Macek
Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Díky moc Michale za pěkná slova. Nominaci přijímám.

Vážené fórum, rád bych vás tímto požádal o nominaci do Republikového výboru.
Pirátský medailonek mám tady, ale to jsou jenom reálie, to je nazajímavé.

Okolo Pirátů už se pohybuju nějaký pátek ve vícero rolích a pozící - kraj, místní sdružení, Mladé Pirátstvo, EZO tým, lidskoprávní tým, zahraniční odbor, trochu Rovných šancí, atd atd... ale měl bych zájem se zapojit svojí energii i do Republikového Výboru. Dlouhodobě se zajímám o témata lidských práv, zahraniční politiku, rovné příležitosti a hodně se snažím o zvyšování přístupnosti a participace mladých lidí v politice. Věřím, že Piráti mají na to být jasnou a silnou liberální, progresivní a anti-populistickou silou české politiky. Piráti jsou rebelové a rebelky a je to dobře, to si nenechme vzít. Jsme rebelové proti tomu, jak se politika dělala "vždycky". Nenenchme si nikým namluvit, že to znamená, že se s náma nedá spolupracovat, nebo že nehrajeme fér. Jsme přísní, ale spravedliví. Tak vidím Piráty.

Tohle volební období nebude příliš dlouhé, jenom do půlky příštího roku, takže není čas dělat velké plány, ale je určitě čas se dobře rozkoukat a zapojit. Určitě mohu nabídnout svoje ruce (a možná spíš oči) na volební dohled, určitě bych se chtěl zapojit do tvorby (nebo spíš nastavování procesu tvorby) sněmovního programu 2025. Také bych se obecně chtěl zaměřit na nějakou konsolidaci postupu jak tvořit menší programové dokumenty - stanoviska a podobné - to je příliš ad-hoc a náhodné na mě, což se dost dotýká reformy odborné sekce.

Díky za případnou důveru a podporu! <3
Pokusím se sem postupně odpovědět na otázky, co už padly jinde, případně samozřejmě jakékoli nové.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Novy, Michal.Macek, Daniela.Weissova, Jan.Hora, Jan.Korbel, Radek.Cernohous

+420 728 jednajednatři 966

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2231 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Jakub.Backa »

Tomas.Guth.Jarkovsky píše: 15 úno 2024, 08:39

Díky moc Michale za pěkná slova. Nominaci přijímám.

Vážené fórum, rád bych vás tímto požádal o nominaci do Republikového výboru.
Pirátský medailonek mám tady, ale to jsou jenom reálie, to je nazajímavé.

Okolo Pirátů už se pohybuju nějaký pátek ve vícero rolích a pozící - kraj, místní sdružení, Mladé Pirátstvo, EZO tým, lidskoprávní tým, zahraniční odbor, trochu Rovných šancí, atd atd... ale měl bych zájem se zapojit svojí energii i do Republikového Výboru. Dlouhodobě se zajímám o témata lidských práv, zahraniční politiku, rovné příležitosti a hodně se snažím o zvyšování přístupnosti a participace mladých lidí v politice. Věřím, že Piráti mají na to být jasnou a silnou liberální, progresivní a anti-populistickou silou české politiky. Piráti jsou rebelové a rebelky a je to dobře, to si nenechme vzít. Jsme rebelové proti tomu, jak se politika dělala "vždycky". Nenenchme si nikým namluvit, že to znamená, že se s náma nedá spolupracovat, nebo že nehrajeme fér. Jsme přísní, ale spravedliví. Tak vidím Piráty.

Tohle volební období nebude příliš dlouhé, jenom do půlky příštího roku, takže není čas dělat velké plány, ale je určitě čas se dobře rozkoukat a zapojit. Určitě mohu nabídnout svoje ruce (a možná spíš oči) na volební dohled, určitě bych se chtěl zapojit do tvorby (nebo spíš nastavování procesu tvorby) sněmovního programu 2025. Také bych se obecně chtěl zaměřit na nějakou konsolidaci postupu jak tvořit menší programové dokumenty - stanoviska a podobné - to je příliš ad-hoc a náhodné na mě, což se dost dotýká reformy odborné sekce.

Díky za případnou důveru a podporu! <3
Pokusím se sem postupně odpovědět na otázky, co už padly jinde, případně samozřejmě jakékoli nové.

Tomáši, jak hodnotíš roli AI v ruské agresi na Ukrajině? Zejména mě zajímá tvůj postoj k tomuto skandálu https://www.theguardian.com/world/2023/ ... estionable kdy AI, včetně českého zastoupení, publikovala a obhajovala právně a faktickou nepodloženou zprávu nahrávající ruské propagandě a následně se pokoušela zmanipulovat výsledky interního auditu o ní?

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Jakub.Backa píše: 15 úno 2024, 09:02

Tomáši, jak hodnotíš roli AI v ruské agresi na Ukrajině? Zejména mě zajímá tvůj postoj k tomuto skandálu https://www.theguardian.com/world/2023/ ... estionable kdy AI, včetně českého zastoupení, publikovala a obhajovala právně a faktickou nepodloženou zprávu nahrávající ruské propagandě a následně se pokoušela zmanipulovat výsledky interního auditu o ní?

Ty jo, jen těžko bych vymyslel otázku méně související s kandidaturou do RV, ale inu...

Otázka "jak hodnotíš roli" je hodně obecná, ale tak já tak nějak obecně odpovím - Amnesty udělala mnoho reportů (mám pocit že už to budou nějaké desítky) ohledně vláky na Ukrajině, ve velké většině dokumentující válečné zločiny a zrůdnosti ruské armády. A pak udělala tenhle jeden ohledně ukrajinské, kterej byl debilní - mám pocit že ani tak nebyl nefaktický, jak spíš byl špatně právnicky a teda hlavně byl extrémně špatně prezentován a medializován, ta shrnující zpráva byla marnost.

Myslím že není úplně změřitelný, kolik tahle zpráva "pomohla" Rusku, i když jako data-based člověka by mě to samozřejmě zajímalo, nicméně v takovém případě by mě zajímalo třeba taky to kolik pomáhá odpor k zelený transformoaci Evropy a závislost na fosilu.

Kritika Amnesty byla hodně na místě, i když nějaké samozřejmě příliš. Death threats nejsou v pohodě. Myslím že není ani na místě obviňovat AI že je nějak placená Ruskem. Přeci jen, furt platí že dělá fakt hodně monitorovávání a reportování válečných zločinů a zrůdností Ruska. To zní jako divná investice, takovouhle organizaci se snažit podporovat.
Ale možná to jsou nějaký 5D šachy.

+420 728 jednajednatři 966

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2231 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Jakub.Backa »

Díky za odpověď. S RV to souvisí, protože jsem se může stát, že se zájmy či pohled strany a AI dostanou do rozporu. Ale tvá odpověď mě uklidňuje, že to vnímáš racionálně.

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Jakub.Backa píše: 18 úno 2024, 19:52

Díky za odpověď. S RV to souvisí, protože jsem se může stát, že se zájmy či pohled strany a AI dostanou do rozporu. Ale tvá odpověď mě uklidňuje, že to vnímáš racionálně.

Ať se klidně dostanou, už od ledna tam nepracuju. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Jan.Novak

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Dalibor.Zahora píše: 05 úno 2024, 10:39

Otázky na všechny kandidáty:
(odpovědi prosím v nominačních vláknech)
1) Jaké činnosti by si se chtělx nejvíce věnovat?
2) Do jaké pracovním skupiny RV by ses zapojilx?
3) Bylx by si ochotnx se přihlásit i jako jednatelx?

Diky za odpovědi.

1) popsáno v nominační řeči - program, rezortní sekce, volební dohled
2) předpisová, programová, možná volební, podle toho jací lidí budou jak zvoleni v dovolbě
3) spíš zatím nemám zájem

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Tereza.Vovesova píše: 13 úno 2024, 13:46

1) Co tě motivovalo přihlásit se, případně přijmout nominaci, do dovolby RV?
2) Co si od svého působení v RV slibuješ a případně kam chceš konkrétní záležitosti se kterými kandiduješ posunout?

1) Už mám osahanou stranickou práci z vícero úhlů a orgánů a částí strany a RV ještě ne. Už v minulosti jsem kandidoval s nabídkou dát svoji energii sem, plánování a úpravy procesů je něco co mě baví a láká. Po podle mě dost pozitivním a pozitivně nabíjejícím CF jsem se rozhodl že sem chci teď směřovat nějakou svoji energii.
2) Asi už zodpovězeno výše, jak to je dovolba tak nečekám že otho bude příliš, ale jsou v tom období dvoje volby, a veledůležitá přípravy programu PSP2025

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvek:
Tereza.Vovesova

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do dovolby RV

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Martin.Kucera píše: 19 úno 2024, 08:46

Měl bych dotaz na všechny kandidující, týkající se aktuálního jednání viewtopic.php?t=66404
Měl by dle tebe RV:
A) předložit CF jen jeden návrh a navíc do zrychleného jednání
B) předložit CF jen jeden návrh, do řádného jednání
C) předložit CF všechny návrhy a jeden doporučit, do zrychleného jednání
D) předložit CF všechny návrhy a jeden doporučit, do řádného jednání
E) vzhledem k podpořeným členským podnětům (v jednání o rozšíření RP) nejdříve zajistit zpracování analýzy, která identifikuje skutečné problémy fungování a jejich přičiny, a teprve na jejím základě se dále rozhodovat

Můžeš vybrat i více možností a seřadit je podle svých priorit.

Nejvíc bych preferoval jeden doporučit a všechny předst do řádného jednání, ale neměl bych šílený problém i se zkráceným.
E) mi přijde zbytečné, nebo spíš že to nepřinese příliš znalostí, zejména když máme čerstvé RP.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvek:
Jakub.Backa

+420 728 jednajednatři 966

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“