Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

PRO

184
64%

PROTI

94
33%

ZDRŽUJI SE

9
3%
 
Celkem hlasujících: 287 - Celkem hlasů: 287

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Dovolte mi se zde vyjádřit, jelikož jsem byl napaden. Musím říct, že tak trochu nevěřím svým očím, co tady čtu.

Zaprvé rozhodně odmítám, že bych se snažil kohokoli odkudkoli "vyštípat". Takové věci nikdy nedělám, je to pro mě principiální záležitost.

Zadruhé si myslím, že souběh kandidatury do dvou voleb, které na sebe bezprostředně navazují, a jejichž primární volby se překrývají, je záležitost, jejíž strategii a komunikační linku je třeba mezi kandidáty na čele prodiskutovat, a je zcela v pořádku sdělit si vzájemně argumenty a protiargumenty.

Zatřetí jsem rozhodně nikoho nenutil, aby z něčeho odstupoval. Kdo bude na kterém místě kandidátky je zcela v režii CF, potažmo KF a dotyčné kandidátky. Je však mojí povinností, abych se jako první místopředseda strany a lídr kandidátky ptal na strategii v případě možných scénářů a na komunikační linku a sděloval k tomu svůj názor.

Začtvrté musím podotknout, že bychom se mohli začít chovat více jako politická strana. Tato veřejná diskuze mi chvílemi připadá spíš jako diskuze o tom, že Pepička řekla Mařence, že jí Matýsek rozbil bábovičku, a slyšel to náhodou i Jeníček, tak zatahal Matýska za vlasy, což je diskuze asi více vhodná do mateřské školky.

S dotyčnými si o tom zavolám, protože chci mít dobře spolupracující čelo kandidátky. Další pitvání zde mi přijde poněkud nedůstojné.

Přeji hezkou adventní neděli, jdu se věnovat rodině. <3

EDIT: Vzhledem k nepochopení toho, že se fotka týká mé aktuální aktivity, od které jsem odběhl rychle adresovat vyřčená obvinění a ke které jsem se hodlal vrátit, jsem se rozhodl fotku smazat. Byla vánoční a pohodová. No, co už.

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2229 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Jakub.Backa »

@Marcel.Kolaja jak se stavíš ke (zne)užívání dětí v rámci politických kampaní? Totožný dotaz na @Mikulas.Peksa

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Petr.Vileta
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Soukromí dětí je třeba chránit. Proto také Celostátní fórum zavázalo Mediální odbor a další orgány strany nepoužívat v oficiální stranické komunikaci a propagaci tváře dětí. Osobně se touto zásadou řídím též, i když nejsem orgán. :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 8):
Adam.Senk, Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Jan.Podhajsky, Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal, Lukas.Novy, Ondrej.Kotas

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jakub.Backa píše: 17 pro 2023, 10:47

@Marcel.Kolaja jak se stavíš ke (zne)užívání dětí v rámci politických kampaní? Totožný dotaz na @Mikulas.Peksa

Negativně. Nemám děti, ale vidím to podobně jako Marcel.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Robert.Magni
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2489
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1765 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Tomas.Valek »

Tomas.Valek moderuje:

Diskuse k užívání dětí v rámci propagace strany je oddělena zde.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Robert.Magni, Jan.Podhajsky, Vojtech.Pikal

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Leonard.Varga
Krajský zastupitel
Příspěvky: 101
Registrován: 07 pro 2017, 19:09
Profese: volná noha
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Leonard.Varga »

Já jen vložím poznámku, že Marcel sice zmiňuje souběh dvou kandidatur, ale sám chce být eurokomisař i europoslanec. Tyto dvě funkce se přitom přímo vylučují.

Dávat do vážného příspěvku fotku dítěte (byť bez tváře), aby vzápětí napsat, že "soukromí dětí je třeba chránit", mi přijde taky podivné ... :roll:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Leonard.Varga za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Jakub.Dedek
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Leonard.Varga píše: 17 pro 2023, 18:08

Já jen vložím poznámku, že Marcel sice zmiňuje souběh dvou kandidatur, ale sám chce být eurokomisař i europoslanec. Tyto dvě funkce se přitom přímo vylučují.

Dávat do vážného příspěvku fotku dítěte (byť bez tváře), aby vzápětí napsat, že "soukromí dětí je třeba chránit", mi přijde taky podivné ... :roll:

Ve skutečnosti není. Eurokomisař hraje na evropské úrovni podobnou roli ve vztahu k europarlamentu jako ministr na národní úrovni vůči národnímu parlamentu. Je velmi běžnou praxí, že ministři kandidují do parlamentu jako poslanci, aby následně "povýšili" na členy vlády. Evropská unie nicméně neumožňuje souběh obou funkcí, tj. pokud někdo chce být eurokomisařem, musí na pozici v europarlamentu rezignovat - tj. vůbec nemůže nastat debata, jaká nastala v kontextu vstupu Pirátů do vlády, zda-li si ministři mají ponechat funkce poslanců, pravidla to vůbec neumožňují. Zároveň to je pro vyjednávání o členství v Komisi výhoda, protože dotyčný přichází s tím, že má demokratický mandát z parlamentních voleb (tj. není "nikým nevolený byrokrat").

V evropském kontextu je naopak snaha ustavit praxi tzv. spitzenkandidátů, tj. celoevropských lídrů stran do eurovoleb. Vize je taková, že taková osoba by pak měla automaticky získat právo vést Evropskou komisi. Což obecně dává smysl - pozice předsedy Komise by se konečně odvíjela od demokratických voleb - zároveň by to dotyčného nijak neuchránilo povinnosti rezignovat z Evropského parlamentu.

Shrnu-li to, dává naopak Marcelova kandidatura do Komise velmi silně smysl, toto je ten způsob jak pozici v Komisi získat, pokud to skutečně myslíme vážně.

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2130
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2067 poděkování
Dostal poděkování: 3794 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Myslím, že je fér v tomto vlákně upozornit na jiné vlákno z předvčerejška týkající se podle mě celkem dost nevhodného chování našich současných europoslanců k Zuzce Klusové (řeší se i v tomto vlákně). Mě teda tato kauza nepotěšila. Doporučuji přečíst, ve vlákně jsou kromě úvodního příspěvku třetí osoby i vyjádření všech klíčových aktérů (europoslanci a Zuzka). Novinářská interpretace zde (bohužel, ač je vlákno neveřejné, očividně někdo ze strany leakoval).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 4):
Marek.Cmiel, Petr.Vileta, Michal.Soltys, Jiri.Bruzek

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Jiri.Bruzek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2018, 13:38
Profese: Konzultant, podnikatel, investor
Bydliště: Kramperova 1013, 143 00 Praha 12
Dal poděkování: 368 poděkování
Dostal poděkování: 360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Jiri.Bruzek »

Ahoj Mikuláši, mohu Tě požádat o infomaci zda příjmy uvedené: https://nalodeni.pir-test.eu/odmeny/Mikulas.Peksa jsou všechny příjmy a odměny, které z mandátu poslance EU máš? Pokud ne prosím o uvedení všech příjmů. Diety, částka za každý den jednání, další paušální částy.

Jiří Brůžek
zastupitel Praha 12, zastupitel HLMP
+420 602 406 504
jiri.bruzek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Nominace CF Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Vážené Celostátní fórum,

chtěl jsem Vás všechny pozdravit po vánočně-novoroční digitálně-detoxikační pauze. Musím přiznat, že ta chvíle k přemýšlení byla velmi užitečná, aby si člověk připomněl, že tu na sebe občas býváme zbytečně tvrdí a podobná pauza o svátcích by nejspíš prospěla nám všem. Účelem politické strany je spolupracovat, nedělat si vzájemné naschvály a vzájemně se podporovat v tom, co děláme. Tvrdí resp. minimálně asertivní bychom měli být k naší politické konkurenci, která je mimo stranu.

Základní myšlenky v souvislosti s kandidaturou jsem už popsal ve své nominační řeči a nechci se opakovat. Vnímám současnou českou debatu jako zploštělý boj mezi dvěma zkorumpovanými konzervativními silami, ANO a SPOLU vedené ODS. My, Piráti, představujeme třetí pól, alternativu k oběma zmíněným. Mediálně a občas i politicky bohužel často splýváme se zbytkem současné vládní koalice, chybí něco, co by elektrizovalo lidi a mobilizovalo je, aby nás nejen preferovali, ale aby nás i přišli zvolit. Chybí tam to uvědomnění, že Piráti jsou ta sociálně-liberální alternativa k českému konzervativnímu mainstreamu, která má schopnost konečně vytáhnout ze zemi ze současné stagnace, ve které se nachází. Věřím tomu, že RP v tomto počínání hraje klíčovou roli a rád bych vám nabídnul, že tomu svojí troškou přispěju.

Ať už ale hlasování dopadne jakkoli, pohled na spolukandidát*ky mě ujišťuje, že strana bude v dobrých rukou. Ať už tedy budete volit jakkoli, hlavně si to užijete. Ono totiž není v podmínkách české politiky zvykem, že by si všichni členové nějaké politické strany mohli společně zvolit její vedení.

Těším se na vás v Brně!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Novy, Tomas.Valek, Filip.Krska, Ondrej.Kotas, Ondrej.Profant
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“