Dodatečná ratifikace Evropského programu

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Souhlasím s tímto členským podnětem

ANO

43
43%

NE

52
51%

ZDRŘUJI SE

6
6%
 
Celkem hlasujících: 101 - Celkem hlasů: 101

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26218
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37003 poděkování
Dostal poděkování: 30162 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná ratifikace Evropského programu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tomas.Pastircak píše: 11 lis 2023, 11:34

Ahoj, jen formalne, bylo by vice nez vhodne poskytnout zneni tohoto textu v ceskem jazyce. Byt si s tim poradi vetsina clenu CF (a treba i velka vetsina), povazuji za nezbytne brat ohled i na zbytek clenu, jinak tim riskujete namitku neprijatelnosti navrzeneho usneseni pro nemoznost seznamit se se schvalovanym textem.

České znění není závazné v žádném případě. Já bych asi počkal, ajk bude vypadat ten český program v oblasti bezpečnosti, migrace a třeba i hospodářství a otázek demografické krize a až ho budeme mít, tak pokud nebude v rosporu s touhle kapitolou, tak ji můžem taky dodatečně ratifikovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Novy, Milan.Dadourek, Jan.Zavadil

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 752
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 725 poděkování
Dostal poděkování: 2082 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná ratifikace Evropského programu

Příspěvek od Olga.Richterova »

Jak už tu mnozí píšou, potíž je s tím, že ten text není vyvážený. A nikde jinde bezpečnostní aspekty a výzvy migrace adresované nejsou. Integrace lidí z odlišného kulturního prostředí a s jinými hodnotami je velká výzva, a já bych si přála, abychom to v našem programu realisticky zohlednili. Proto jsem podpořila návrh Honzy Lipavskeho tento bod vynechat.

Když si přeložíte úvodní věty: "The Pirates recognize that immigration has always been an essential part of the European community and has contributed immensely to our shared cultural heritage and the development of Europe. Migration is primarily a social issue and must respect the human dignity and rights of all migrants and asylum seekers,"
tak tam není ani náznakem, že jde o téma, které není jen sluníčkové, ale že nezvládnutí integrace znamená obrovskou radikalizaci společnosti (podrobně sleduju např Německo, kde jsem strávila zhruba 4 roky svého života) a taky reálné bezpečnostní riziko.

Podle mě si můžeme přiznat, jako Češi a jako Piráti, že málokterá strana na Západě má rozumný postoj k migraci s vyvážením obou perspektiv (tedy těch spíše škarohlídských a těch akcentujících pozitivní stránky). Že zrovna tohle je evropsky setsakra těžké. Proto je za mě zcela v pořádku mít vlastní stanovisko k této klíčové politické i společenské otázce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 8):
Milan.Dadourek, Jan.Lipavsky, Jan.Zavadil, Petr.Vileta, Jan.Hora, Patrick.Zandl, Martin.Jiranek, Pavel.Nevrkla

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná ratifikace Evropského programu

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Na jedné straně chápu a kvituji, že Piráti jsou liberální, demokratickou, pokrokovou stranou s vysokým akcentem lidských práv a svobody, a ostatně to byl a je jedním z důvodů, proč jsem Piráty začal volit, stal se jejich registrovaným příznivcem a nakonec i členem a kandidátem. Na straně druhé kvituji, že jsme také prakticky a fakticky zaměřenou stranou, snažíme se dělat politiku na základě znalostí, informací a tak, jak je nejen morálně, ale i prakticky nejlepší, nejpřínosnější.

Samozřejmě souhlasím s tím, že migrace je dlouhodobý, nekončící jev, který je přirozený a je spojený inherentně s evropskou kulturou a společností a ekonomicky vzato jde také o jev nutný - z řady důvodů. Stejně tak jsem si ovšem vědom, že aspekty migrace nemusí být výhradně pozitivní, že může přinášet významná rizika, a také, že díky tomu jde o výrazné až krajně štěpící, třaskavé téma.

Od našich programových dokumentů očekávám, že budou jednotlivé kapitoly adresovat věcně, budou komplexní, budou nahlížet na své téma odpovědně, bude v nich určitá proporcionalita. Zmíněný text, ačkoliv obsahuje řadu podle mého názoru správných formulací a myšlenek, je ale v celku neúplný, disproporční, neadresuje VELMI podstatné aspekty tématu.

Nejde mi o to, jak se na to bude dívat nějaký radikál či populista, který bezesporu text využije k naší defamaci a naivizaci, ale jde mi hlavně o to, že my sami bychom si měli být vědomi toho, o jak zásadní téma jde, a měli k jeho zpracování přistoupit maximálně odpovědně, komplexně a s úplnou znalostí.

Tyto nároky podle mého názoru text nesplňuje a proto pro něj nemůžu hlasovat. Pevně doufám, že naši voleni zástupci na všech úrovních k tomu tématu přistoupí znovu a předloží něco, pro co budu moci s čistým svědomím hlasovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 3):
Patrick.Zandl, Martin.Jiranek, Jan.Hora
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26218
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37003 poděkování
Dostal poděkování: 30162 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná ratifikace Evropského programu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

VP moderuje:

3 měsíční lhůta pro zisk podpory uplynula. Podnět podporu pro zahájení nezískal. RV mezi tím schválil náš volební program.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“