Nominace Karla Špeciána do 2. části čela kandidátky do krajských voleby 2024

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Karlovarský kraj, KoKS Karlovarský kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci K. Špeciána do 2. části čela kandidáty do krajských voleb

Ano

8
100%

Ne

0
Žádná hlasování

Zdržuji se

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 8 - Celkem hlasů: 8

Uživatelský avatar
Karel.Specian
Místní předsednictvo
Příspěvky: 36
Registrován: 22 bře 2020, 10:42
Profese: Student
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Karla Špeciána do 2. části čela kandidátky do krajských voleby 2024

Příspěvek od Karel.Specian »

Ahoj, zdravím všechny,
dovoluji si nominovat se v primárkách do krajských voleb do 2. části čela kandidátky. V krátkosti shrnu proč jsem se rozhodl do toho jít a proč věřím, že můžu být kandidátce přínosem.

Krátce o mně. Letos jsem odmaturoval na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech a budu pokračovat na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (budu v Praze trávit cca 2-3 dny v týdnu). V politice se pohybuji od roku 2020, kdy jsem zasedl v Komisi pro přeshraniční spolupráci RKK. Kandidoval jsem (neúspěšně) do zastupitelstva v Karlových Varech z 5. místa kandidátky a následně jsem byl zvolen do Kontrolního výboru ZMKV. Rok jsem vedl krajský parlament dětí a mládeže (a ne, nedosadil si mě tam Jindra, jak si mnozí myslí :D ). V rámci toho jsem měl pod sebou několik projektů a nyní tlačím snahu založit pro studenty v kraji coworkingové centrum.

Za dobu, co jsem u Pirátů jsem měl možnost dělat exekutivu dvěma volebním kampaním (Sněmovna 2021, Komunál 2022). Velmi pravděpodobně budu (s člověkem, kterého vybereme) pracovat i na blížící se krajské kampani. Možná jste si taky všimli, že jako Krajský mediální manažer v současné době prodávám úspěchy našich politiků na kraji.

Pro kandidaturu jsem se rozhodl, protože Karlovarský kraj mám rád, a je mi líto, že to tak spousta mladých lidí necítí. Ani ze strany kraje nedostávají příliš důvodů tady zůstávat. To chci, aby se změnilo. Inicioval jsem dvě setkání pracovní skupiny Mládež (Robin to pojmenoval "problémy mládeže", za což ho nenávidím :D ), v rámci níž jsme již nastínili návrhy, pomocí kterých bychom mohli kraj udělat pro mladé lidi atraktivnější.

Rozhodl jsem se pro kandidaturu až do druhé části čela kandidátky, protože věřím, že první část čela by měla patřit lidem, kteří jsou připraveni to dělat na plný úvazek v uvolněné funkci. Na změnách, které se v kraji dějí bych se i tak chtěl podílet. Zároveň bych nekandidoval proti současným zastupitelům (jejichž práci velmi podporuji a kvituji) ale s nimi. Myslím, že v předchozích kampaních jsem mohl prokázat, že dokážu zamakat, chodit pravidelně na kampaně, pomáhat a zapojit se, kde to jen jde.

Taky jsem (a to není nějaký ageismus) nezaznamenal, že by se o místo na kandidátce ucházel někdo z nás mladších straníků. Proto bych rád toto prázdné místo vyplnil a zároveň vyzval Ondru Janáka, Petra Kumstáta a Tondu Šimkanina, aby se do primárek taky zapojili.

Jako hlavní claim jsme si v pracovní skupině zvolili heslo "Omladíme kraj". Chceme ho omladit nejen demograficky pomocí kroků, které sem mladé natáhnou, ale také personálně v krajském zastupitelstvu. Budu moc vděčný, když tu šanci dostaneme.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Specian za příspěvek:
Daniela.Bila

Karel Špecián
Krajský mediální manažer Pirátů Karlovarského kraje

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“