Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Podporuji nominaci Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Ano

28
85%

Ne

2
6%

Zdržuji se

3
9%
 
Celkem hlasujících: 33 - Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 896
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ahoj pirátská posádko!

Předně bych chtěl poděkovat @Hana.Hajnova za intenzivní a velmi dobrou spolupráci ve vedení kraje a současně také za podporu mé nominace. Stejně tak i všem současným krajským zastupitelům @Blanka.Lednicka, @Jiri.Wiche, @Pavel.Knezik, @Eva.Novakova a @Roman.Pasek a členům výborů a komisí, kteří s námi vytváří společně tým, díky kterému jsme schopni posouvat věci ve vedení kraje dopředu.

Uplynulé 4 roky přinesly velké zkušenosti s tvorbou volebního programu, přípravou kampaně a především pak s naplňováním jednotlivých bodů a priorit, které jsme občanům (voličům) slíbili splnit. Realita ukázala, že práce ve vedení kraje vyžaduje i velké množství operativy a ne vše se daří splnit okamžitě a jednoduše. Přesto si troufnu tvrdit, že mnohé viditelné výsledky naše práce přináší. Abych nesebehodnotil svoji činnost, uvedu 3 konkrétní výsledky, které jsme označili za klíčové v oblasti vzdělávání při posledním setkání KET Školství:

(1) Modernizace SŠ oborů
Optimalizovali jsme nabídku oborů na středních školách tak, aby odpovídaly moderním trendům a poptávce uchazečů. Zpřehlednili jsme identitu a komunikaci jednotlivých škol a podporujeme jejich rozvoj napříč nabízenými obory.

(2) Zvýšení dostupnosti prevence a podpory
Systémově řešíme podporu školních metodiků prevence, řešení krizových situací na školách a zajištění školních psychologů a sociálních pedagogů i na menších školách.

(3) Rozvoj podnikavosti a EVVO
Vytvořili jsme vzdělávací moduly v oblastech podnikavosti žáků a studentů. Zajistili jsme systémovou podporu environmentálnímu vzdělávání prostřednictvím badatelských sad a aktivní spoluprací s organizací Chaloupky.

V oblasti IT realizujeme nyní historicky nejrozsáhlejší projekt, a sice pořízení a zveřejnění dat pro digitální technickou mapu (o technické a dopravní infrastruktuře v regionu). Při našem nástupu na kraj jsme nechali provést analýzu možné digitalizace agend v rámci krajského úřadu, což přispívá k větší efektivitě práce. Elektronizace se nevyhnula ani oblasti školství a řízení příspěvkových organizací, kde vytváříme nové funkcionality portálu příspěvkových (a nezřizovaných) organizací, aby komunikace a sdílení dat bylo jednotnější, přehlednější a vše na základě open-source nástroje.

Zatímco na začátku volebního období měl kraj ještě aktivní partnerství s čínskou provincií Hubei a běloruskou Minskou oblastí, tyto spolupráce již nyní platné nejsou. Naopak aktivně zaměřujeme pozornost na Estonsko (vzdělávání, IT, sport, kultura a cestovní ruch) či Tchaj-Wan (kybernetická bezpečnost, SMART technologie aj.).

V tuto chvíli jsem dospěl k rozhodnutí (po diskuzích se svým nejbližším okolím i mnohými z vás), že se budu znovu ucházet o pozici na čelních místech kandidátky pro krajské volby 2024, tj. 2. - 9. místo, a chtěl bych vás požádat o podporu své nominace.

Vnímám, že v tomto období jsme dokázali společně nastavit kurz, který je potřeba udržovat a dále posouvat věci dopředu. Kupříkladu kraj již nepodporuje apriori technické (strojírenské) obory, ale začal vnímat celou šíři středoškolských oborů a přizpůsobovat je potřebám moderní doby. Stejně tak vytváříme systém zajištění prevence na školách a ve školských zařízení, kdy dále musíme více pracovat i na podpoře preventistů, sdílení zkušeností a zajištění dostupnosti služeb v území. Věřím, že společnými silami se nám podaří na stávající práci navázat a mít stále svěží vítr do plachet. :-)

Jsem připraven zodpovědět jakékoliv otázky či cokoliv doplnit!

Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1088
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1781 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Ahoj,

víš, jaký seš typ osobnosti? :) U tebe předpokládám, že ano, ale i přesto budu ráda, když si uděláš jeden "čerstvý" na https://www.16personalities.com/cs/osobnostni-test

Děkuji

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 896
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ahoj, znovu provedeno a stále zůstávám ESTJ :) https://www.16personalities.com/cs/estj-osobnost

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvek:
Hana.Hajnova
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 265
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Ahoj,

ráda bych tě jako kandidáta pozvala na krajskou schůzi, která proběhne v neděli 8.10. od 16.00 v Havlíčkově Brodě na adrese: Hubbr, coworking Havlíčkův Brod, z.ú. Masarykova 2853 580 01 Havlíčkův Brod

Jako hlavní bod máme diskusi s kandidátky a kandidáty pro čelo kandidátní listiny do krajských voleb 2024.

Bude možné i online připojení na adrese https://jitsi.pirati.cz/KFvysocina, ale budeme rádi za osobní setkání.

Prosím o potvrzení tvé účasti a těšíme se na tebe!

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 896
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ahoj, zúčastním se! :)

Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 156
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Ahoj Jane,

zkusím vznést taky pár dotazů. Nejprve ale shrnu to, co považuju u tebe za hodnotné.
Máš za sebou 4 roky intenzivní práce, kterou zároveň prezentuješ na mne dostupném FB, takže to i vidím. Líbí se mi, že jsi navázal spolupráci s EDUinem (jestli jsem pochopila správně, je pro tebe inspirátorem). Baví mne být s tebou v tandemu při jednáních, myslím, že se v ledasčems doplňujeme, protože umíš položit otázku z jiného úhlu než já a proto ti mnozí lépe rozumí, třeba i lépe, než mně.

  • Co máš nachystáno na další období 4 let ve školství?
  • Kdyby voliči rozhodli tak, že bys byl zvolen a dosáhnul na místo náměstka, radního, ale nemohl bys mít oblast školství, čemu by jsi se věnoval?
  • Prezentuješ svoji práci i na jiných kanálech, než na FB?
  • Umíš mne odkázat na článek/report, co jste si odvezli z toho Estonska, co je aplikovatelné u nás? Klidně do jednotlivých oborů, které zmiňuješ?
  • Dokázal by sis představit, že bychom spolupracovali na nějaké analýze dostupnosti dětí do škol s ohledem na VDV nebo další udržitelné formy dopravy? (Plány mobility středních škol, do kterých bychom zapojili právě i studenty a umožnili jim participaci?)

Díky moc a těším se na odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka.Kasparikova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Brizdala, Tereza.Kafkova
Hana Stuchlík Kašpaříková
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 896
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Hanka.Kasparikova píše: 01 říj 2023, 13:32

Ahoj Jane,

zkusím vznést taky pár dotazů. Nejprve ale shrnu to, co považuju u tebe za hodnotné.
Máš za sebou 4 roky intenzivní práce, kterou zároveň prezentuješ na mne dostupném FB, takže to i vidím. Líbí se mi, že jsi navázal spolupráci s EDUinem (jestli jsem pochopila správně, je pro tebe inspirátorem). Baví mne být s tebou v tandemu při jednáních, myslím, že se v ledasčems doplňujeme, protože umíš položit otázku z jiného úhlu než já a proto ti mnozí lépe rozumí, třeba i lépe, než mně.

  • Co máš nachystáno na další období 4 let ve školství?
  • Kdyby voliči rozhodli tak, že bys byl zvolen a dosáhnul na místo náměstka, radního, ale nemohl bys mít oblast školství, čemu by jsi se věnoval?
  • Prezentuješ svoji práci i na jiných kanálech, než na FB?
  • Umíš mne odkázat na článek/report, co jste si odvezli z toho Estonska, co je aplikovatelné u nás? Klidně do jednotlivých oborů, které zmiňuješ?
  • Dokázal by sis představit, že bychom spolupracovali na nějaké analýze dostupnosti dětí do škol s ohledem na VDV nebo další udržitelné formy dopravy? (Plány mobility středních škol, do kterých bychom zapojili právě i studenty a umožnili jim participaci?)

Díky moc a těším se na odpovědi.

Ahoj Hanko,

na úvod doplním k tomu EDUinu, že je beru jako relevantní partnery k diskuzi a i jako zdroj inspiraci. Ta spolupráce je hodně i na osobní bázi, kdy jsem řešil třeba záležitosti konkurzů s Mirkem Hřebeckým či nyní komunikuji roadshow vzdělávání pro ORP s bývalými zaměstnanci EDUinu Karlem Gargulákem a Honzou Zemanem, kteří nyní pracují pro PAQ Research a stojí i za projektem mapavzdelavani.cz. Stejně tak vyhledávám i akce, které organizuje Řízení školy či další instituce. Nyní, ke konkrétním otázkám:

Co máš nachystáno na další období 4 let ve školství?
To stávající volební období ukázalo, že pro školství je důležitá adaptabilita. Když jsem nastupoval, probíhala na školách ještě distanční (a později hybridní) výuka v reakci na COVID-19. Od loňského jara se školy vypořádávají ve větší míře se začleňováním cizinců. Aktuálně velkou výzvou je také umělá inteligence. Poslední roky ve školství vnímám jako silný ukazatel toho, že školy se musí naučit daleko pružněji reagovat na nové výzvy a potřeby společnosti. Snažím se vést ředitele k tomu, aby byli skutečnými lídry pedagogického procesu a nebyli zavaleni zbytnou administrativou. Jelikož ředitelé dokáží ovlivnit učitele, ukázat směr školy, a právě učitelé ve školách dokáží na individuální úrovni pracovat s žáky. Proto vybíráme maximálně seriózně nové ředitele škol, za ty 3 roky se změnilo vedení desítky krajských příspěvkovek v oblasti školství. V rámci měkkých aktivit chceme se zaměřit na metodickou podporu vedoucích pracovníků ve školách, začínajících a třídních učitelů. Současně podporujeme rozšíření podpůrných pozic ve školách, a priori školních psychologů a speciálních pedagogů. Změny ve vzdělávací soustavě realizuji na základě evidence-based přístupu, proto při rozhodování vycházím z dostupných analýz i vlastních statistik, které jsem nechal na kraji zpracovat a zveřejnit - https://www.kr-vysocina.cz/data-a-analy ... /p1=129033. Pro mě zůstává důležité spojení "dostupné a kvalitní vzdělávání". Otázka to je hodně široká, pokud budeš chtít vypíchnout nějaké užší téma, určitě se doptej. :-)

Kdyby voliči rozhodli tak, že bys byl zvolen a dosáhnul na místo náměstka, radního, ale nemohl bys mít oblast školství, čemu by jsi se věnoval?
Samozřejmě ten systém je takový, že voliči volí zastupitele a kdo usedne v radě a bude mít konkrétní agendu, je výsledkem koaličních jednání. Určitě bych se necpal na agendu, na kterou bychom měli lepší odborníky - třeba @libor.dusek na finance, @Barbora.Pipasova na sociální věci apod. Tím, že rada jedná kolektivně a za dobu svého působení jsem musel proniknout do víc agend, samozřejmě bych se nebránil vzít i nějakou jinou. Nejbližšími resorty (po školství a IT) mi jsou finance a zdravotnictví.

Prezentuješ svoji práci i na jiných kanálech, než na FB?
Každý kanál má svá specifika. Jinak komunikuji na facebooku, instagramu, twitteru (X) a linkedinu. Snažím se však i více zaměřovat na offline kampaň a častěji pronikat se svými vyjádřeními i do médií, aby se konkrétní činnosti dostaly i lidem, kteří tak často nepracují s internetem.

Umíš mne odkázat na článek/report, co jste si odvezli z toho Estonska, co je aplikovatelné u nás? Klidně do jednotlivých oborů, které zmiňuješ?
V Estonsku jsem byl již třikrát. Poprvé na podzim 2021, kdy bylo cílem provést první síťování s organizacemi v EE a nabrat kontakty, které bychom využili při pořádání digikonference na podzim 2022 v Telči, která byla jedinou oficiální akcí Kraje Vysočina v rámci českého předsednictví EU. To se povedlo, odkaz na proběhlou konferenci je zde - https://extranet.kr-vysocina.cz/ebezpecnost/konference. Druhá návštěva proběhla v červnu 2023, kdy bylo cílem provést síťování 4 škol z kraje s estonskými protějšky, potažmo i městskými samosprávami (Estonsko totiž nemá samosprávné kraje). Již došlo ke vzájemným návštěvám mezi zástupci moravskobudějovického gymnázia a SOŠ a gymnáziem ve Viljandi. Čerstvě navštívili zástupci města Johvi a škol z tohoto města Bystřici nad Pernštejnem. V obou případech se řeší bilaterální spolupráce i měst. Na střední odborné školy v Tallinnu byla navázána také stavební průmyslovka z Havlíčkova Brodu a průmyslovka z Třebíče - obě školy plánují realizovat ve spolupráci s těmito školami Erasmus projekty. Třetí výjezd byl v září 2023, kdy jsem se účastnil Tallinn Digital Summit a jednání na českém velvyslanectví v Estonsku. Požádali jsme velvyslanectví, ať vytipuje sportovní organizace, které by mohly realizovat mezinárodní soustředění s těmi našimi v odvětvích atletika, házená či biatlon. Stejně tak došlo k vytvoření zadání pro Vysočina Tourism k přípravě "balíčků" nabídek pro Estonce, kteří jsou hodně třeba fascinováni osobou Švejka (a Hašek je úzce spojen s vysočinskou Lipnicí nad Sázavou). Z každé cesty existuje podrobná zpráva, klidně ti je mohu poskytnout.

Dokázal by sis představit, že bychom spolupracovali na nějaké analýze dostupnosti dětí do škol s ohledem na VDV nebo další udržitelné formy dopravy? (Plány mobility středních škol, do kterých bychom zapojili právě i studenty a umožnili jim participaci?)
Ano, dokázal a toto téma jsme již spolu řešili. Dřívější způsob sběru dat mi ze strady ODSH přišel ne zcela šťastný, stejně tak návrh nového způsobu řešení. Tím, že mám rád data (viz výše uvedený link na statistiky), přijde mi tohle řešení jako celkem stěžejní. Bude to muset jít ruku v ruce i s diskuzemi s obecními samosprávami, které musí definovat spádovost jednotlivých škol.

Pokud bys chtěla něco doplnit či upřesnit, jsem k dispozici :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Kafkova, Hanka.Kasparikova
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 156
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Díky za obšírnou odpověď. Je to super.

Měla bych jeden doplňující dotaz. Týká se nadaných dětí. Pokud bys měl rezort i dále na starosti, začal by jsi se věnovat i tématu nadaných dětí?
Odkazuji zde na článek i tebou zmiňovaného EDUInu, který na to upozorňuje: https://www.eduin.cz/clanky/nadane-deti ... -rozvijet/

"V souvislostech
Novela nepomohla. Nadané děti se školám stále nedaří rozpoznávat ani rozvíjet
Je to pět let, kdy vstoupila v platnost tzv. inkluzivní novela. Vedle podpory žáků se speciálními vzdělávacími potřebami myslí také na žáky nadané a mimořádně nadané, i když s nimi nejsou spojeny žádné systémové intervence. O prázdninách Česká školní inspekce vydala tematickou zprávu, ve které porovnává situaci ve školách dnes a před pěti lety. Příliš optimistické ale její závěry nejsou. Zásadní potíže mají školy podle závěrů tematické zprávy jak při identifikaci nadání, tak při jeho rozvoji."

Děkuji.

Hana Stuchlík Kašpaříková
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 896
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Hanka.Kasparikova píše: 01 říj 2023, 21:20

Díky za obšírnou odpověď. Je to super.

Měla bych jeden doplňující dotaz. Týká se nadaných dětí. Pokud bys měl rezort i dále na starosti, začal by jsi se věnovat i tématu nadaných dětí?
Odkazuji zde na článek i tebou zmiňovaného EDUInu, který na to upozorňuje: https://www.eduin.cz/clanky/nadane-deti ... -rozvijet/

"V souvislostech
Novela nepomohla. Nadané děti se školám stále nedaří rozpoznávat ani rozvíjet
Je to pět let, kdy vstoupila v platnost tzv. inkluzivní novela. Vedle podpory žáků se speciálními vzdělávacími potřebami myslí také na žáky nadané a mimořádně nadané, i když s nimi nejsou spojeny žádné systémové intervence. O prázdninách Česká školní inspekce vydala tematickou zprávu, ve které porovnává situaci ve školách dnes a před pěti lety. Příliš optimistické ale její závěry nejsou. Zásadní potíže mají školy podle závěrů tematické zprávy jak při identifikaci nadání, tak při jeho rozvoji."

Děkuji.

No, on ten budoucí čas není úplně na místě, jelikož tématu nadaných dětí se věnuji. V rámci periodických hodnocení ředitelů toto téma zvedám, podrobně se tomu věnoval ředitel Gymnázia ve Žďáru nad Sázavou, který vytvořil podrobnější postup a společně s krajským pracovištěm Národního pedagogického institutu ČR byl začleněn do koordinační skupiny, která záležitost řeší, pořádá semináře a workshopy. Je to běh na delší trať, než se to ty školy naučí. Bohužel, hodně mi chybí motivace u řady škol se tomu věnovat. Stejně, jako chci třeba aby u učebních oborů se zaměřili na rozvoj finanční a mediální gramotnosti žáků (mají špatné výsledky v těchto klíčových oblastech), především u gymnázií (ale nejen u nich) se zaměřujeme na rozvoj a podporu nadaných. Kromě navýšení finanční podpory pro oceněné Talentem Vysočiny a Cenou hejtmana také pořádáme různé soutěže a jiné rozvojové aktivity (Ideathon, GIS soutěže aj.).

Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 156
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Břížďaly na 2. - 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Jan.Brizdala píše: 02 říj 2023, 09:23

No, on ten budoucí čas není úplně na místě, jelikož tématu nadaných dětí se věnuji. V rámci periodických hodnocení ředitelů toto téma zvedám, podrobně se tomu věnoval ředitel Gymnázia ve Žďáru nad Sázavou, který vytvořil podrobnější postup a společně s krajským pracovištěm Národního pedagogického institutu ČR byl začleněn do koordinační skupiny, která záležitost řeší, pořádá semináře a workshopy. Je to běh na delší trať, než se to ty školy naučí. Bohužel, hodně mi chybí motivace u řady škol se tomu věnovat. Stejně, jako chci třeba aby u učebních oborů se zaměřili na rozvoj finanční a mediální gramotnosti žáků (mají špatné výsledky v těchto klíčových oblastech), především u gymnázií (ale nejen u nich) se zaměřujeme na rozvoj a podporu nadaných. Kromě navýšení finanční podpory pro oceněné Talentem Vysočiny a Cenou hejtmana také pořádáme různé soutěže a jiné rozvojové aktivity (Ideathon, GIS soutěže aj.).

Opět děkuji, ráda bych se teda doptala, jestli plánuješ i nějakou informační kampaň směrem do rodin. Domnívám se, že rodiče mnohdy nemusí samo vědět, že mají sami doma nadané děti. U rodičů to třeba diagnostikováno nikdy nebylo, současně také odborníci tvrdí, že diagnostika není snadná. Motivace ředitelů*lek škol by se možná zvýšila, kdyby vznikla poptávka ze stran rodin.

Hana Stuchlík Kašpaříková
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“