Kazetové munice, munice s ochuzeným uranem a co bude dál?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Zamčeno

Jak se stavíte k použití zakázané munice?

Anketa končí za 07 črc 2023, 12:10

Odsuzuji použití munice s ochuzeným uranem a kazetové munice, ať už na Ukrajině, tak kdekoliv jinde, a ČR v čele s Piráty by se proti tomu měla výrazně ohradit.

0
Žádná hlasování

Odsuzuji použití kazetová munice a munice s ochuzeným uranem, ale v případě konfliktu na Ukrajině mi to nevadí.

0
Žádná hlasování

Odsuzuji použití kazetová munice, ale munice s ochuzeným uranem mi nevadí.

1
17%

Je mi to jedno, ať se ve válkách vraždí, jak kdo chce.

5
83%
 
Celkem hlasujících: 6 - Celkem hlasů: 6

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2229 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Kazetové munice, munice s ochuzeným uranem a co bude dál?

Příspěvek od Jakub.Backa »

Vojtech.Pikal píše: 11 črc 2023, 10:14

(Tak, můžeme navrhnout lepší otázky.)

((Moc v tom nevidím smysl. Je to strašně komplikovaná právně-vojensky-filosofická debata na prostou anketu. Za mě má Ukrajina právo bránit se vším, co neporušuje mezinárodní humanitární právo (tedy i kazetovou municí i střelami s ochuzeným uranem), a fóru pirátské strany o tom nepřísluší pořádat ankety a usnesení.))

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Kazetové munice, munice s ochuzeným uranem a co bude dál?

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Vojtech.Pikal píše: 11 črc 2023, 09:12

Aby jsme diskutovali věcně, mám tu anketu restartovat, případně založit někde, kde bude reprezentativní?

Mám tuhle diskuzi vyčistit od procedurálních OT a osobních útoků mimo tému?

Klidně to tu uzavři, anketu není třeba restartovat, protože téma už není aktuální. Munici USA dodá, Piráti ke kazetové munici dodané z USA na Ukrajinu pravděpodobně nebudou vydávat žádné stanovisko. A stejně tak nebudou v budoucnu odsuzovat oboustranné použití kazetové munice v boji. Transportovat se munice bude pravděpodobně přes Polsko, které není vázáno závazkem nešíření kazetové munice, takže kazetová munice bude distribuována tudy a nebude Českem porušena Úmluva o zákazu kazetové munice, kde se píše i o zákazu přepravy této munice přes signatářské země. Téma mnoho lidí z fóra neoslovilo, nebo se nechtěli podílet na diskuzi kvůli whatever(doplňte si dle libosti).

Díky za slyšení, přeji pěkné prázniny, a ať neztratíte hlavu, či jinou končetinu.

Zamčeno

Zpět na „Pirátské kauzy“