CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

To jsou mi náhody, zrovna jdu klást taky nějaké otázky ohledně výběrek (protože některá z nich končí až u KK):

1) Dle organizačního řádu má PO v kompetenci:

b) zajištění souladu uzavírání a ukončování smluv se zaměstnanci a dalšími spolupracovníky se zákonem a vnitřními předpisy,
c) školení, vedení evidence a výkaznictví vyplývající z povinností zaměstnavatele,
d) povinné náležitosti výběrových řízení na místa zaměstnanců a dalších smluvních spolupracovníků.

Budeš se v případě zvolení snažit zasahovat do personálních záležitostí jiných týmů i nad rámec výše uvedeného?

2) V případě výběrových řízení (spolu)organizovaných PO, jak dlouho budeš uchovávat kompletní dokumentaci jednotlivých fází kvůli možnosti zpětné kontroly?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Antonino.Milicia, Lukas.Novy

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Jiri.Belsan píše: 07 čer 2023, 14:51

Přeji nám všem klidnější volbu než byla ta předchozí.

Dal jsem si tu práci a prošel si vlákna k předchozí volbě v roce 2021. Byl to fakt hnus.

Dobře to shrnul Honza zde - opravdu to stojí za přečtení a není to dlouhé. Kdo si případně to vlákno a ta další tři kandidátská projde, udělá si vlastní představu o míře intrik a toho, kam až někteří naši spolustraníci jsou schopni zajít. Letos to nabíhá do podobných rozměrů s podobnými aktéry, s tím rozdílem, že jeden z nich kandiduje tentokrát napřímo.

Raději doplním - pro mne není problém být k někomu kritický, ale je nekonečný rozdíl to dělat zde, transparentně, podložit to argumenty a svým kreditem (a riskovat ho). Nebo to dělat skrytě, skrz své loajální přátele v pozicích s velkým vlivem na členstvo, u něhož obecně víme, jak demokratické minimum bere vlažně.

Pro mne bude tato volba důležitá zkouška strany, jak moc je opravdu databased, chce pracovat pro společnost a očekává profesionální (odbornou) práci nebo chce být spíš partičkou lidí, kde rozhoduje hlavně vzájemné přátelství a loajalita. Pokud se vydáme tou druhou cestou, tak tato strana ztratila svůj důvod k bytí - je tu bezpočet jiných.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Antonino.Milicia píše: 21 čer 2023, 13:27

pro mne není problém být k někomu kritický, ale je nekonečný rozdíl to dělat zde, transparentně, podložit to argumenty a svým kreditem (a riskovat ho). Nebo to dělat skrytě, skrz své loajální přátele v pozicích s velkým vlivem na členstvo, u něhož obecně víme, jak demokratické minimum bere vlažně.

Pravdu díš.
Akorát se patrně neshodneme v tom, kdo je transparentní a kdo zákulisní.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Martin.Kucera píše: 21 čer 2023, 13:56
Antonino.Milicia píše: 21 čer 2023, 13:27

pro mne není problém být k někomu kritický, ale je nekonečný rozdíl to dělat zde, transparentně, podložit to argumenty a svým kreditem (a riskovat ho). Nebo to dělat skrytě, skrz své loajální přátele v pozicích s velkým vlivem na členstvo, u něhož obecně víme, jak demokratické minimum bere vlažně.

Pravdu díš.
Akorát se patrně neshodneme v tom, kdo je transparentní a kdo zákulisní.

Transparentní (průhledný, viditelný) je zde, kde má objekt kritiky možnost se bránit, reagovat apod. Kritika je formulována na základě argumentů, příkladů, důkazů, plných a neupravených citací apod. Každý má pak možnost dle toho a zároveň důvěryhodnosti (ne nutně oblíbenosti) kritizujícího si udělat dosti nezávislý obrázek o dané věci.
Kdežto zákulisní jsou různé osobní "infa", chaty apod. Nejhorší varianta je, když pro zákulisní komunikaci někdo zneužívá svoji stranickou funkci.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Antonino.Milicia píše: 21 čer 2023, 14:27
Martin.Kucera píše: 21 čer 2023, 13:56
Antonino.Milicia píše: 21 čer 2023, 13:27

pro mne není problém být k někomu kritický, ale je nekonečný rozdíl to dělat zde, transparentně, podložit to argumenty a svým kreditem (a riskovat ho). Nebo to dělat skrytě, skrz své loajální přátele v pozicích s velkým vlivem na členstvo, u něhož obecně víme, jak demokratické minimum bere vlažně.

Pravdu díš.
Akorát se patrně neshodneme v tom, kdo je transparentní a kdo zákulisní.

Transparentní (průhledný, viditelný) je zde, kde má objekt kritiky možnost se bránit, reagovat apod. Kritika je formulována na základě argumentů, příkladů, důkazů, plných a neupravených citací apod. Každý má pak možnost dle toho a zároveň důvěryhodnosti (ne nutně oblíbenosti) kritizujícího si udělat dosti nezávislý obrázek o dané věci.
Kdežto zákulisní jsou různé osobní "infa", chaty apod. Nejhorší varianta je, když pro zákulisní komunikaci někdo zneužívá svoji stranickou funkci.

Ať si to ujasníme, z kandidátů má stranickou funkci jen Matěj. Pokud máš nějaké podklady k jeho zákulisní komunikaci, nebo jak ve volbě zneužívá svoji stranickou funkci, mohl bys to zveřejnit?

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Jan.Bednarik píše: 21 čer 2023, 17:56
Antonino.Milicia píše: 21 čer 2023, 14:27
Martin.Kucera píše: 21 čer 2023, 13:56

Pravdu díš.
Akorát se patrně neshodneme v tom, kdo je transparentní a kdo zákulisní.

Transparentní (průhledný, viditelný) je zde, kde má objekt kritiky možnost se bránit, reagovat apod. Kritika je formulována na základě argumentů, příkladů, důkazů, plných a neupravených citací apod. Každý má pak možnost dle toho a zároveň důvěryhodnosti (ne nutně oblíbenosti) kritizujícího si udělat dosti nezávislý obrázek o dané věci.
Kdežto zákulisní jsou různé osobní "infa", chaty apod. Nejhorší varianta je, když pro zákulisní komunikaci někdo zneužívá svoji stranickou funkci.

Ať si to ujasníme, z kandidátů má stranickou funkci jen Matěj. Pokud máš nějaké podklady k jeho zákulisní komunikaci, nebo jak ve volbě zneužívá svoji stranickou funkci, mohl bys to zveřejnit?

Jsem si jistý, že moc dobře chápeš, o kom byla řeč. Pokud snad ne, tak si přečti to odkazované, nejlépe celou tu diskusi. Matěje jsem skutečně nemyslel :)

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Jana Kolaříková momentálně žádnou stranickou funkci nemá. Matěj Kubíček je vedoucí PO. Tak pokud tvrdíš, že někdo z kandidátů zneužívá svoji stranickou funkci, tak si pod tím čtenáři tohohle vlákna jednoznačně představí Matěje.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Pokud vím, nikde jsem nepoužil kombinaci "momentálně" & "stranická funkce" & "kandidát na vedoucího PO".
Jsme už mimo téma, tedy navrhuji přesunout poslední 4 příspěvky včetně tohoto do OT. Pokud máš potřebu toto dále cizelovat (já ani ne), můžeme tam.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Ve středu 28.6. od 18:00 proběhne moderovaná diskuse (https://pi2.cz/dezi) k volbě vedení Personálního odboru (viewtopic.php?t=64601).

Diskusi bude moderovat předsedající Tereza Vovesová.

Otázky můžete již dnes klást na CodiMD (https://codimd.pirati.cz/volbapo?both) po jejich zodpovězení a pokud zbyde čas, bude následovat živá diskuse.

Z diskuze bude pořízen záznam a zveřejněn na tv.pirati.cz.

Jedná se o interní volbu, diskuze bude přístupná pouze členům a RegP.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Valek, Jana.Kolarikova, Jan.Hora, Jan.Prokop, Vojtech.Pikal, Marketa.Markova
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: CF 12/2023 Volba vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Antonino.Milicia píše: 21 čer 2023, 19:06

Pokud vím, nikde jsem nepoužil kombinaci "momentálně" & "stranická funkce" & "kandidát na vedoucího PO".
Jsme už mimo téma, tedy navrhuji přesunout poslední 4 příspěvky včetně tohoto do OT. Pokud máš potřebu toto dále cizelovat (já ani ne), můžeme tam.

Pokud se to netýká aktuální volby, tak by to rozhodně mělo jít do OT, ať to tady lidi nemate. Prosím tedy @Tomas.Valek o odmoderování, ať nám tu zůstanou jen věci týkající se aktuální volby. Díky.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“