Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26208
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36985 poděkování
Dostal poděkování: 30150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Zahajuji jednání ve věci mimořádného přezkumu (viz. § 5 (8) h) Stanov a § 30 JdŘ ) rozhodnutí předsednictva o zrušení registrace příznivce Janu Hřebíčkovi.

Jednání je zahájeno na základě členského podnětu: viewtopic.php?t=62874
Jednáme ve zrychleném jednání (referendu), tedy není možno předkládat ve věci alternativní návrhy. (Doby pro navrhování se vypouští.)
Lhůta na rozmyšlenou potrvá 5 dní, tedy do 3.11. včetně. Následovat bude rozhodující hlasování, které potrvá 48 hodin. Zjevně se jedná o osobnostní hlasování, takže budeme hlasovat tajně na systému Helios.

V hlasování budou tyto možnosti:

Návrh A píše:

Místní fórum Praha 1 ruší rozhodnutí předsednictva[1] o zrušení registrace příznivce Janu Hřebíčkovi.

Možnost B píše:

Ukončení jednání bez usnesení.

Návrh a odpovídá obnovení příznivectví.

Úvodní slovo přísluší navrhovatelce @Jana.Raiterova. Závěrečné slovo také Místnímu předsednictvu, které by měl IMHO zastoupit původní navrhovatel, @David.Bodecek .
Pokud nikdo nebude proti, mám za to, že na závěrečné slovo by měl mít nárok i @Jan.Hrebicek.
Možnost odpovídá potvrzení zrušení příznivectví.

Otevírám tedy rozpravu a prosím o úvodní slovo a po něm o slova závěrečná.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Nikol.Svecova, Antonino.Milicia, Jana.Raiterova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26208
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36985 poděkování
Dostal poděkování: 30150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ještě procedurální poznámka. V podnětu bylo aktuálně více hlasů proti než pro, nicméně v minulosti nastal stav, kdy bylo více pro než proti a podpora byla dostatečná pro svolání.
Rozhodl jsem se postupovat svoláním jednání, protože považuji za lepší, když bude věc fóru předložena k rozhodnutí, než se zaseknou na sporu, kde budeme rozhodovat, jestli budeme rozhodovat.
Případným námitkám postupu jsem otevřen a zkusíme je vypořádat přinejhorším hlasováním.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Jana.Raiterova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jana.Raiterova
Člen KS Praha
Příspěvky: 115
Registrován: 17 úno 2021, 16:39
Profese: korepetitor (Pražská konzervatoř)
Bydliště: Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od Jana.Raiterova »

Vážení Piráti MS Praha1.

Zahajujeme jednání ve věci mimořádného přezkumu rozhodnutí předsednictva o zrušení registrace
příznivce Jana Hřebíčka. Po pěti dnech na rozmyšlenou bude následovat 48 hodin na hlasování.

Bod A) hlasování znamená, že Janu Hřebíčkovi bude obnovena registrované příznivectví.

Proč jsem požádala o tento přezkum? Protože nesouhlasím s tím, jak a proč má dojít ke zbavení registrace příznivce Jana Hřebíčka (Honza).

David podal návrh předsednictvu na zrušení Honzovy registrace, protože nabyl dojmu, že Honza svou komunikací a aktivitami dlouhodobě poškozuje činnost místního sdružení a že by měl být zbaven registrace příznivce České pirátské strany.

Důvodů proč se mi to nelíbí je více:
1) Myslím si, že o takové věci, jako je svého druhu vyloučení (protože zbavení registrace příznivce je podobné) by nemělo proběhnout bez toho, že se to dotčenému příznivci sdělí důvody takového návrhu a dá se mu možnost se k nim vyjádřit a obhájit se. To se nestalo. Místo toho se to mělo odehrát jen v předsednictvu na Fóru.

2) David jako navrhovatel a dotčená osoba v tomto rozhodování předsednictva je podle mě osobou v konfliktu zájmu a rozhodně z etických důvodů měl rozhodování nechat na zbývajících dvou členech předsednictva (viz některé info zveřejněné v podání návrhu předsednictvu, které se týkají přímo Davida).

3) Olga, předsedkyně MS, s návrhem na zrušení registrace Honzovi nesouhlasila a odmítla se hlasování vůbec zúčastnit s odůvodněním, že nesouhlasí jak s důvody, tak i způsobem zrušení registrace. Uvedla, že Honza se stal registrovaným příznivcem ještě před vznikem našeho MS, je tedy registrován u krajského sdružení a není tudíž v kompetenci našeho sdružení mu registraci zrušit. Martin Arden, člen předsednictva, byl pro. Z toho je tedy zřejmé, že by rozhodování zbývajících dvou členů bez Davida na rozhodnutí nestačilo, a proto vlastně o svém návrhu rozhodl sám David svým rozhodujícím hlasem.

4) Mám pro žádost o přezkum ještě kromě výše uvedených procesních důvody i důvody věcné, které rozvádím níže.

Měly by být rozpory v názorech na politické a procedurální řízení místního sdružení řešeny vylučováním a rušením registrací? To by měla být opravdu až krajní možnost. Tím spíše v tomto případě, kdy Honzovy názory někteří další členové MS podporovali.
Měli bychom vždy umět jednat a argumentovat i s lidmi, jejichž názory se nám nelíbí. Tím, že někoho vyškrtneme z naší skupiny, nechceme si vyslechnout jeho názor, tím se ochuzujeme o další možnosti věci pochopit a správně se rozhodnout. Nechci zde obhajovat Honzu, myslím, že obhájit svoje kroky umí sám. Jde mi o princip. Pokud nyní začneme v našem MS komunikovat tímto způsobem, za chvíli se „dostane“ na další z nás, kteří budou oponovat. Zbavovat se oponentů je navíc hodně krátkozraké.

Můj názor na výroky Honzy znáte. Ano, máte pravdu všichni, kteří říkáte, že jeho výroky jsou někdy ostré. K tomu mám jasné vysvětlení, Honza je matfyzák a analytik. Mé hudební vzdělání je
v naprostém kontrastu k tomu jeho a také si musíme často věci a vyjádření navzájem vysvětlit. Ale nakonec si vždycky nějak porozumíme :-) .
Vím, že je to nezištný člověk, kterému lidé důvěřují (klidně se mě na to soukromě zeptejte, Honza o tom nikdy nemluví). A také mnoho lidí z našeho MS už vícekrát využilo jeho znalostí, jeho analýz a dalších přístupů v jednáních, v rozhodování atd. Je také členem několika KETů...

Musím říct, že mi není příjemné, že hlasujeme o člověku, jako by to byla nějaká věc, smlouva, memorandum…. Ale prosím, když už to nastalo, hlasujte s rozmyslem. Už nás opustili manželé
Nazarští, Tomáš Vích (ten aspoň zůstal reg. příznivcem) a další. Nyní máme ve vlastních rukách setrvání dalšího platného člověka.

Děkuji. Jana

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Raiterova za příspěvky (celkem 3):
Nikol.Svecova, Dalibor.Zahora, anonym64374
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26208
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36985 poděkování
Dostal poděkování: 30150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já děkuji za úvodní slovo a prosím o nějakou rozpravu a slova závěrečná.

Za AO přidám nějaká fakta ze stranických registrů;

Uživatel Jan.Hrebicek se na fóru registroval 20 led 2018. Následně se samoregistroval do skupiny RegP Praha 07 úno 2018. (Tehdy to asi ještě šlo a neřešili jsme ověření identity a ideového souladu formálně.)
Ověřeným RegP se zřejmě stal někdy historicky 11.2. 2020 (Ověřila Magdalena Valdmanová)
Chobotnice udává datum nabytí statusu RegP Prahy 1 na 17.4. 2021, což ovšem je spíše moment exportu z předchozí databáze.

Místní předsednictvo je jistě oprávněno zrušit registraci příznivce, který mu je příslušný, bez ohledu na proces, kterým se to stalo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jana.Raiterova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Nevím, co se vám tam v Praze děje a nijak nechci posuzovat mně skryté záležitosti, které vedou k "vylučování" někoho, ale dovolil bych si nestranně zmínit, že Jan Hřebíček patří k nejaktivnějším lidem v Resortním týmu Finance a působí tam erudovaně a konstruktivně. Pokud "aplikoval" kritické myšlení, nikdy tím nerozbíjel jednání ani vztahy v týmu.

Z toho popisu od Jany to vypadá, že dochází ke kolizi různých typů osobností a v případě absence předpokládej dobrou vůli může na někoho kritické uvažování působit konfliktně. Doporučuji zvážit, zda se raději nezkusit zmediovat vč. vysvětlení si, jak různě mohou lidé myslet a komunikovat, a vyhnout se tak zbytečným vztahovým nedorozuměním. Držím palce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 6):
Jana.Raiterova, anonym64374, Vojtech.Pikal, Nikol.Svecova, Martin.Arden, Tomas.Raiter

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
anonym64374
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 186
Registrován: 25 črc 2014, 17:04
Profese: architekt
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od anonym64374 »

Ahoj, můžu mít dotaz, já jsem registrovaný od 2014, to když nesouhlasím s tím, kam David Bodeček vede MS P1, tak mi taky múže MS zrušit registraci?

Tomáš
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od David.Bodecek »

Všechny zdravím. Nechci zde rozjíždět dlouhosáhlé diskuze, proto vkládám vlákno s podnětem, který jsem místnímu předsednictvu předložil na základě požadavků ať už od některých zástupců členské základny, od jednotlivců z řad registrovaných příznivců a těch, kteří jsou našimi sympatizanti. A to doplněním své osobní zkušenosti. Odlišnost názorů nikdy samozřejmě není na škodu. V uvedením vláknu - podnětu, nejde o uvedenou záležitost. David.

viewtopic.php?t=62832

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvek:
Jana.Raiterova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18668
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33862 poděkování

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od Martin.Kucera »

David.Bodecek píše: 01 lis 2022, 07:17

Odlišnost názorů nikdy samozřejmě není na škodu

Ovšem na těch screenshotech linkovaných z odkázaného vlákna vidím v převážné většině kritiku tvé osoby. A kritizovat někoho, kdo je ve funkci, je přece zcela legitimní...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Jan.Prokop, Ivor.Kollar, Jana.Raiterova, Dalibor.Zahora, Eva.Novakova, Tomas.Raiter

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26208
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36985 poděkování
Dostal poděkování: 30150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Registruji závěrečné slovo za předsednictvo. - viewtopic.php?p=823753#p823753

Vyzývám @Jan.Hrebicek aby dodal závěrečné slovo do 3.11. 14:00, jinak nemůžu zaručit, že bude odkázáno v úvodním slově.

Připravil jsme hlasování, které spustím nejpozději 4.11. v 10:00 - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0070c/view
Uvítám poznámky a kontrolu správnosti.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jana.Raiterova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - mimořádný přezkum zrušení registrace

Příspěvek od David.Bodecek »

Martin.Kucera píše: 01 lis 2022, 07:39
David.Bodecek píše: 01 lis 2022, 07:17

Odlišnost názorů nikdy samozřejmě není na škodu

Ovšem na těch screenshotech linkovaných z odkázaného vlákna vidím v převážné většině kritiku tvé osoby. A kritizovat někoho, kdo je ve funkci, je přece zcela legitimní...

Martine, je to o stylu komunikace, apod. Nektere prispevky na foru byly zrejme vymazany.

Dnesni dalsi priklad, kdy je prezentovano, ze koalicni smlouva podepsana lidrem a zastupiteli je neplatna.Tato informace nam byla postoupena od koalicniho partnera s zadosti o vysvetleni.

EE37522C-9365-4790-98A7-A953927AC934.jpeg
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 1“