MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Děčín

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru probíhají závazná jednání a hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra přispívají členové a příznivci místního sdružení, vidět jej mohou i členové skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 230
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 400 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Martin.Strnad »

Zdravím všechny,
v návaznosti na volbu lídra a v souladu s usnesením PMS Děčín 1/2022 zahajuji tímto jednání ve věci volby čela kandidátky a to 2. a 3. místa pro Komunální volby 2022 do Zastupitelstva města Děčín.
Volit budeme 2. a 3. místo, tedy 2 kandidáty. Postupovat budeme v souladu s volebním řádem, tzn., že kandidát musí splnit zejména:

V primárních volbách smí kandidovat pouze člen nebo registrovaný příznivec České pirátské strany, který vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec.

Nominaci lze získat přihlášením nebo nominací jiným členem, v takovém případě musí nominovaný písemně potvrdit přijetí kandidatury. Všichni kandidáti musí do tohoto vlákna umístit kandidátní řeč.

Nominovat můžete do 17.5.2022 do 12:00, potom je doba na rozmyšlenou 48 h.

Volit budeme na heliosu v dvou kolech takto:

  1. kolo proběhne od 19.5.2022 od 08:00 h do 21.5.2022 do 08:00 h - jedná se o přípustnost kandidáta na čelo kandidátky. Do 2. kola postoupí všichni kandidáti s nejvyšším počtem hlasů nad 50%. - HLASOVAT MŮŽETE ZDE
  2. kolo proběhne od 22.5. od 20.00 h do 24.5.2022 do 20.00 h - o pořadí na kandidátce. V případě shodného počtu hlasů se přihlíží k hlasům v prvním kole.

Nominovaní (chronologicky):

Miroslava Rezková - nominace
Jan Maixner - nominace, odmítnutí
František Navrkal - nominace,
Tomáš Černík - nominace, přijetí a nominační řeč, medailonek
Petr Zdobinský - nominace, přijetí, nominační řeč, medailonek
Jan Šmíd - nominace, příjetí a nominační řeč, medailonek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvky (celkem 2):
Petr.Zdobinsky, Frantisek.Navrkal

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 230
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 400 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Martin.Strnad »

Nominuji na čelo kandidátky tyto mé šikovné kolegy a přátele, kteří můžou kandidovat v Děčíně:

@Miroslava.Rezkova
@Jan.Maixner
@Frantisek.Navrkal
@Tomas.Cernik
@Petr.Zdobinsky
@Jan.Smid

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Petr.Zdobinsky

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Uživatelský avatar
Jan.Maixner
Místní předsednictvo
Příspěvky: 25
Registrován: 28 kvě 2014, 19:00
Profese: Výrobní chemik
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Jan.Maixner »

Děkuji za důvěru kterou ve mě Martin vkládá a velmi si cením jeho nominace. Ale. Jsme přesvědčen že na čelo kandidátky paří někdo výrazný. Někdo s tahem na bránu a všemi mastmi mazaný. Někdo hodnotný. Tedy nominaci na 2.-3. místo s díky odmítám a vyslovuji svou podporu našim momentálním zastupitelům Petrovi a Honzovi. Dokázali velké věci a jejich nasazení pro věc mě nepřestává ohromovat. Měli by jsme vystavět silný tým, kapitána máme a teď to chce silný útok.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Maixner za příspěvky (celkem 2):
Martin.Strnad, Petr.Zdobinsky
Uživatelský avatar
Petr.Zdobinsky
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2018, 22:43
Profese: stavař
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Petr.Zdobinsky »

Zdravím všechny. Děkuji Martinovi za nominaci i Honzovi za důvěru. Nominaci přijímám a s plnou odpovědností se budu ucházet o 2. místo na kandidátce. Motivační řeč dodám. Děkuji. Petr Zdobinský

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Zdobinsky za příspěvek:
Martin.Strnad
Tomas.Cernik
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2017, 16:17
Profese: student
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Tomas.Cernik »

Děkuji za nominaci a za tím projevenou důvěru. Kandidaturu na 2. a 3. místo na kandidátce přijímám. Nyní se pokusím nastínit své motivace, cíle a představy. Na začátek děkuji za práci současným pirátským zastupitelům Petrovi a Honzovi, svou kandidaturou se rozhodně nestavím do opozice k jejich politice, nýbrž bych se chtěl k jejich vynikající zastupitelské činnosti připojit - navázat na ni.
Jsem děčínským patriotem, narozdíl od mnoha mých vrstevníků, pro mě studia neznamenala snadnou cestu k životu mimo region, nýbrž nabíraní znalostí a zkušeností, které bych nyní rád uplatnil v rozvoji rodného města. A k tomu nabízím tuto perspektivu, při vší úctě k ostatním, mladé generace. I ta se totiž dle mého názoru nutně musí přihlásit o slovo ve společnosti, tedy v prvé řadě v politice a to v prvé řadě té komunální, jelikož i na ni a možná zvláště na ni, budou dopadat důsledky politických rozhodnutí.
Chtěl bych se i jako zastupitel zaměřit na potřeby mladých lidí, na to co jim schází, co by od města očekávali tak, aby z něj neodcházeli či se do něj navraceli.
Další mou prioritou je turistický ruch-doprava. Píšu tu takto, jelikož se domnívám, že v případě našeho města se jedná o příslovečné spojené nádoby. Děčín přestal být významným tranzitním městem z hlediska dopravy silniční s otevřením dálnice D8, z hlediska dopravy železniční jím přestane být stavbou plánované vysokorychlostní trati, která se městu vyhne. Pro mnoho turistů tak přestane být zajímavým bodem na trase, nýbrž ocitne se mimo ni a bude je tak muset něčím zaujmout. Tady patří obrovský dík našemu předsedovi Martinovi za jeho práci v projektu SMART CITY, která má obrovský potenciál jak pro občany města tak právě pro turisty. Chtěl bych s ním spolupracovat na uživatelsky přívětivé formě interaktivní reklamy na město - pracovně to nazývám "portál turisty". Zkrátka by šlo o přehled všech potřebných kapacit a cílů dle konkrétních představ cestovatele. Je totiž podstatné aby se město nezaměřovalo pouze na vybranou sortu cestovatelů, ale aby nabízelo různé požitky reflektující naše výborné možnosti a polohu. K tomu je ale také potřeba již zmíněná doprava. Město jednak musí udržovat v bezvadném stavu městské silniční komunikace, jednak by mělo dbát na dobré dopravní propojení s městy dalšími. S odklonem mezinárodních vlaků bude potřeba na současné trati provozovat dopravu, která na tyto vlaky umožní přestup v nejbližších bodech, tak aby nebylo nutné cestovat z města či do něj v opačném směru než je záměr. Na jednu stranu je třeba docílit napojení Děčína na německou napěťovou soustavu a ideálně prodloužení linky S1 drážďanského s-bahnu ze Schmilky do Děčína ke snadnému propojení především ve stanicích Pirna a Dresden hbf. Stejně tak by město mělo vyvíjet tlak na objednavatele dopravy - kraj k posílení linky U1 na alespoň půlhodinový takt po celý den a tím pádem kvalitní napojení do plánovaného terminálu VRT v Ústí nad Labem. V prvním případě tím navíc dojde k nahrazení části spoje linky U28, kterou dnes obsluhují výhradně dieslové motorové jednotky, elektrickými vlaky.
Třetí železničí stavba, dle mého názoru pro město podstatná je Kozí dráha. Jsem si vědom rozkolu, či spíše odlišného názoru, v demokracii potřebného, mezi mnou a zbytkem a místního sdružení ve věci její obnovy. Jelikož ale toto rozhodnutí bylo učiněno výše, navrhoval bych debatu otočit směrem - využití tratě ve prospěch našeho města. Telnice je jednou z nejrychleji se rozvíjejících obcí v okrese Ústí nad Labem, stěhují se tam lidé z měst a obec se rychle rozrůstá. Délka cesty vlakem do Podmokel a autobusem do krajskeho města je obdobně dlouhá - Děčín by tedy mohl Ústí konkurovat u obyvatel obce v obslužnosti jejich potřeb, pokud bychom dosáhli lepší kvality služeb, ale také každodenní dopravy v dobrém taktu. Věřím, že tak by se dráha mohla opravdu stát nejen neprodělečnou, nýbrž i výdělečnou záležtostí a dostat i turisty z Krušných hor na návštěvu Děčína. Budoucí prodloužení na celé původní těleso trati pak umožní propojení s Litvínovem, nebo přetrasování populárního vlaku Děčín-Moldava v Krušných horách, který by tak projel celým Podkrušnohořím a umožnil by tak Děčínu stát se výchozí základnou pro další turistické destinace.
Rovněž hledání kompromisu mezi ochranou přírody a rozvojem města ve věci jezu na Labi považuji za důležité téma.
Další věc, kterou, jak se domnívám, mohu přispět je vedlejší efekt mého zaměstnání. Jak členové MS pravděpodobně ví, v rámci práce cestuji po městech a zemích Evropy a okolí, čímž získávám mimo jiné znalosti o chodu municipalit v různých koutech starého kontinentu a věřím, že tyto znalosti bych uměl zúročit v práci zastupitele statutárního města Děčín.
Ještě jednou děkuji za projevenou důvěru.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Cernik za příspěvky (celkem 3):
Petr.Zdobinsky, Martin.Strnad, Frantisek.Navrkal
Jan.Smid
Příspěvky: 13
Registrován: 02 úno 2018, 19:38
Profese: vyšetřovatel NCOZ
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Jan.Smid »

Zdravím všechny přítomné.
Děkuji za nominaci, kterou přijímám a rád bych se ucházel o pozici dvojky na kandidátce.

Zde je má nominační řeč.

Politika je služba. A politik by na to měl myslet každý den.

Dobře to formuloval Václav Havel při přebírání Sonningovy ceny:
"Politika je oblast lidské činnosti, která klade zvýšené nároky na mravní cit, na schopnost kritické sebereflexe, na skutečnou odpovědnost, na vkus a takt, na schopnost vcítění se do duše druhých, na smysl pro míru, na pokoru. Je to zaměstnání pro obzvlášť skromné lidí. Pro lidi neobelhatelné. Lžou všichni, kteří nám tvrdí, že politika je špinavá věc. Politika je prostě jen práce, která si žádá obzvlášť čisté lidi, protože se v ní lze obzvlášť snadno morálně zašpinit."

Proto jsem do politiky šel. Nechtěl jsem se dívat na zástupy těch, pro které byla politika jen výtahem k vlastnímu prospěchu. Možná jsem ve svém idealismu zaplatil vysokou daň, ale stále ho ve mně zůstalo dost na to, abych to nevzdal. Věřím totiž, že to opravdu má smysl.

Další odstavce jste již možná četli, nebo alespoň jejich část z mého textu na podporu Martina Strnada jako lídra kandidátky, což považuji za skvělou volbu.

Stejně jako je velká zodpovědnost být lídr kandidátky, je to tak i pro všechny další, kdo jsou na předních místech. Kryjeme si vzájemně záda a tvoříme tým.
Je potřeba se umět domluvit, najít společnou řeč, a to jak navenek, tak mezi sebou, ale zároveň ve chvíli, kdy jde o principy, neustoupit ani o krok.

A takových situací, kdy jsem musel volit mezi zlem a dobrem, jsem za poslední čtyři roky zažil mnoho. A možná jsem na to i doplatil, na svoji neústupnost, ale moje tenká červená linie mi vždy napověděla, jak se zachovat. A proto jsem mnohdy nepřijal jednoduchá řešení a jednoduché cesty.

Ty čtyři roky byly plné změn a zvratů, které ovlivnily můj život v mnoha ohledech. Ale vím jedno, nemám se za co stydět. Ne nadarmo jsem byl z iniciativy komunistů odvolán z kontrolního výboru pro ztrátu důvěry, což beru jako vyznamenání.

A i proto jsem se rozhodl pokračovat dál. Stále cítím, že je mnohé, co by se dalo zlepšit. To samozřejmě neznamená vše měnit od základního kamene, ale třeba jen vylepšit to fungující. Někde je ale potřeba nastavit nová pravidla a zlepšit kontrolu, protože jde o veřejné finance. A i to si beru za jeden z cílů. A pakliže mi to bude umožněno, rád bych se zaměřil na posílení kontrolních mechanismů s nakládáním s finančními prostředky uvnitř magistrátu města, ale i v jeho příspěvkových organizacích a organizačních složkách. Více bych rád rozepsal v programu.

Také bych se ale rád zaměřil i na nové téma, které se stalo součástí mého profesního života. Tím tématem je školství. Je pravdou, že město nemá moc možností, jak ovlivnit to, co si naše děti ze školy odnášejí v podobě vědomostí a dovedností. Co ale ovlivnit můžeme, jsou podmínky, v jakých se jim toho dostane. Čeká nás nelehké období, kdy je možné, že kapacity školek a škol nebudou dostatečné. Je potřeba vypracovat koncepci školství, čehož jsem se již ujal. V dalších generacích je naše budoucnost, pro ně to děláme.

Politik musí samozřejmě rozhodovat o mnoha dalších věcech, v podstatě by měl obsáhnout témata od stavebnictví, přes školství, kulturu nebo sociální věci, až po právní otázky. Je to možné? Myslím, že částečně ano. Měl by se ale proto také vzdělávat, makat na sobě. A i na tom jsem poslední dva roky pracoval a vzdělával jsem se v mnoha oborech veřejné správy, což se mi věřím, bude hodit stejně jako opakovaně znalost trestního práva (na podzim jsem úspěšně vykonal zkoušku odborné způsobilosti, veřejná správa, finanční hospodaření územně samosprávných celků, správní řád). Jsem rád, že mám i pohled z druhé strany jako úředník. Což beru jako velký přínos pro práci politika. Mě tento pohled rozhodně obohatil o orientaci v právních předpisech, práce s nimi, o znalost systému a toho, kde ho lze třeba vylepšit.

Jak už jsem citoval výše, politika je řemeslo, řemeslo jako každé jiné. Je to o vzdělání, vzdělávání se, umění promluvit a umění naslouchat, myslet na celek, ale i v jednotlivostech, když je to potřeba, nemyslet na já, ale na my, protože jde vždy o službu, službu občanům obce, kraje nebo celé země. Politika není jen rozdávání peněz a dělání toho, co je líbivé. Mnohdy to jsou nepopulární věci (čímž samozřejmě nemyslím rušení dobrovolných hasičů :)) Ale prací politika je umět to vysvětlit. V neposlední řadě je pak potřeba nebrat osobně, když zrovna nedokážete prosadit svůj názor. Je nutné upozadit sebe, protože o nás tady nejde. Jde pouze o to hledat společná řešení. Ale o tom všem možná někdy později.

Kdo mě zná, tak ví.

Tohle všechno považuji za důležité, a samozřejmě mnoho dalšího. Kdo bude chtít, rád cokoliv zodpovím.
Politika je práce s lidmi, proto si dovoluji nabídnout svoje zkušenosti, nabízím slušnost, své vzdělání a znalosti, schopnost kompromisu, schopnost naslouchat a komunikovat o problému s cílem najít nejlepší řešení, nabízím empatii a zároveň neústupnost, když je to potřeba. Nabízím svou lásku ke svobodě a demokracii, které budu vždy hájit. Budu bránit hodnoty, které jsou slušným lidem vlastní, vždy se postavím klientelismu, porušování zákona a zlodějinám. Jsem týmový hráč a těším se na další výzvy, které jsou před námi.

Díky za vaši případnou podporu Honza Šmíd

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Smid za příspěvky (celkem 2):
Martin.Strnad, Frantisek.Navrkal
Uživatelský avatar
Petr.Zdobinsky
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2018, 22:43
Profese: stavař
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Petr.Zdobinsky »

Tímto navazuji na svůj 1. krok, kterým jsem přijal nominaci. Zde je moje motivační řeč:

Proč mám v úmyslu kandidovat za Piráty do zastupitelstva města Děčín ve volebním období 2022-2026:

Díky Pirátům, kteří mi v r. 2018 ústy Martina Strnada nabídli místo na kandidátce do komunálních voleb v Děčíně, jsem se dostal spolu s Janem Šmídem do zastupitelstva města. Měl jsem možnost působit nejprve jako opoziční zastupitel a v posledních dvou letech jako zastupitel koaliční a radní města. Shodou okolností to bylo historicky první období, kdy Pirátská strana získala možnost se podílet na správě města.

Zásadním zvratem a koncem pro minulou koalici ANO, Náš Děčín a ČSSD, byla kauza „Obnova historické části Podmokel“, na které jsme spolupracovali se zastupitelem Tomášem Brčákem (ODS) a přitom jsme odhalili, že město zaplatilo 7 mil. Kč za práce a materiál, které nebyly dodány. Svojí neústupností jsme docílili toho, že se tyto peníze vrátily zpět do městské kasy. Nejen to. Naše odhalení koalici rozviklalo tak, že někteří ze svých funkcí odstoupili a zbytek byl odvolán.

Abychom ukončili období bezvládí, nezbylo nic jiného, než slepit koalici s částí rozloženého ANO a opozičních stran ODS, Změna pro Děčín, VPD a Pirátů a i tentokrát jsme utvořili zejména v radě města menšinu. Za Piráty jsme v radě disponovali pouze hlasem o síle 1/9.

Čas letí neúprosně. Za dva roky se toho nic moc stihnout nedá, obzvlášť, když vládne nesourodá koalice. Téměř rok trvá, než se nezkušený radní rozkouká. Nováček v politice naráží zejména na to, že těm zkušeným harcovníkům v politice vyhovuje systém tak, jak si ho nastavili a nesou velmi nelibě, když kdokoliv vyvine snahu cokoliv změnit. V některých oblastech hospodaření města z mého pohledu nelze přistupovat na kompromisy. Pak zákonitě vznikají konflikty, které někdy přechází i do osobní roviny. Většina sporů vznikla mezi mnou a zastupiteli z VPD. Tato strana je z mého pohledu silně ovládaná partikulárními zájmy. Např.: Politická a morální odpovědnost za stavbu v Podmoklech ukazuje jednoznačně na ně. S velkou nelibostí nesou, že jsme odhalili neoprávněně fakturované činnosti architekta města, odhalil jsem neoprávněně odpuštěnou smluvní pokutu za pozdní dodání projektové dokumentace, neoprávněně fakturovanou odměnu za autorský dozor. Bránil, ale bohužel nezabránil jsem nárustu počtu zaměstnanců, u kterých nebylo a není známo, jaké pracovní náplně budou mít. Snažil jsem se prosadit objednání odpadové strategie, což se sice podařilo, ale s šestiměsíčním zpožděním tak, že strategie bude dodána o dva měsíce později, než je potřebná.

A co se podařilo pozitivního? Např. elektronický stavební deník, který znemožňuje falšovat záznamy o dění na stavbách. Také jsem se podílel na úpravě podmínek při zadávání veřejných zakázek. Důsledkem je, že se hlásí podstatně více uchazečů o stavební zakázky než dříve, z čehož vzniká tlak na snižování cen. Současná koalice bude mít ze spolupráce Piráti – ODS jeden společný výsledek, kterým je významně dotovaná zakázka výměny lamp veřejného osvětlení. Jde o velmi aktuální potřebu snižování energetické náročnosti při jeho provozu.

Když jsem kandidoval v minulých komunálních volbách, tak jsem měl moto: „Údržba, péče o majetek a pořádek v „celém městě“ je můj hlavní motiv, pro který se chci aktivně zapojit do komunální politiky.“ Na tom se u mě nezměnilo nic a není důvod na tomto motivu do budoucna nic ubírat.

Děčín je položený mezi perlami turistiky. Pravčická brána, Sněžník, Tiské stěny. Přímo v Děčíně máme Děčínský zámek, Pastýřskou stěnu, ZOO a Via ferratu. Moje zkušenosti v ubytovacích službách nasvědčují tomu, že se k nám do Děčína turisté jezdí ubytovat, ale zdržují se zde pouze krátkodobě 2-3 noci. Udělají návštěvy výše jmenovaných atrakcí a Děčín opouští. Když turisté hodnotí naše město, často mají kritický pohled zejména na centrum Podmokel. V tomto hodnocení se odráží zejména jejich pocity a dojmy z prostředí v kterém se pohybovali. Stejné pocity mají často i občané Děčína. Rozdíl je jen v tom, že se jich na pocity nikdo neptá. Uvítal bych, kdyby jsme se stali součástí koalice, která bude mít zájem s občany více pracovat, ptát se jich a více se řídit jejich názory. Cílem je, aby se všichni lidi cítili v našem městě dobře a bezpečně a chtěli se zde zdržovat co nejdéle.

V Děčíně je dlouhodobě zanedbávaná práce s územním plánem. Ač by město Děčín mělo mít zájem na rozvoji bydlení, nikdo se nestará o to, aby pozemky v zastavěném území a ve vlastnictví města byly připravovány buď pro hromadnou nebo individuální výstavba. Důsledkem toho je, že občané uspokojují své potřeby na bydlení v okolních obcích. Územní plán v tomto volebním období obhospodařuje VPD. Pokud budeme ve volebním klání úspěšní, chtěli bychom se do práce s územním plánem zapojit.

Moje současné ambice už nevychází pouze ze zdravého zápalu pro věc, ale je podložena informacemi a nabitými zkušenostmi, znalostmi z fungování státní správy i samosprávy a zejména zkušenostmi v působení v radě města. Myslím si, že mám Pirátům i lídrovi Martinovi Strnadovi v rámci úzké spolupráce, co nabídnout.

Velmi rád bych se zúčastnil komunálních voleb pro období let 2022-2026, na kandidátní listině Pirátů Děčín, a to na pozici č. 2. Přeji si, aby náš zisk v počtu zastupitelských mandátů byl oproti minulému volebnímu období, „nejméně“ dvojnásobný.
Děčín 16.5.2022 Petr Zdobinský

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Zdobinsky za příspěvky (celkem 3):
Martin.Strnad, Frantisek.Navrkal, Tomas.Cernik
Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 230
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 400 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Martin.Strnad »

Skončila doba pro nominace. Nominaci přijali tři kandidáti (abecedně) - Tomáš Černík, Jan Šmíd, Petr Zdobinský. Běží doba (48 hodin) na rozmyšlenou.

  1. kolo hlasování proběhne 19.5.2022 od 08:00 h do 21.5.2022 do 08:00 h - jedná se o přípustnost kandidáta na čelo kandidátky. Do 2. kola postoupí 2 kandidáti s nejvyšším počtem hlasů nad 50%.

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Jan.Smid
Příspěvky: 13
Registrován: 02 úno 2018, 19:38
Profese: vyšetřovatel NCOZ
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Jan.Smid »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Smid za příspěvek:
Martin.Strnad
Uživatelský avatar
Petr.Zdobinsky
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2018, 22:43
Profese: stavař
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Děčín 7/2022 - Volba 2. a 3. místa kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Petr.Zdobinsky »

Petr.Zdobinsky píše: 16 kvě 2022, 22:00

Tímto navazuji na svůj 1. krok, kterým jsem přijal nominaci. Zde je moje motivační řeč:

Proč mám v úmyslu kandidovat za Piráty do zastupitelstva města Děčín ve volebním období 2022-2026:

Díky Pirátům, kteří mi v r. 2018 ústy Martina Strnada nabídli místo na kandidátce do komunálních voleb v Děčíně, jsem se dostal spolu s Janem Šmídem do zastupitelstva města. Měl jsem možnost působit nejprve jako opoziční zastupitel a v posledních dvou letech jako zastupitel koaliční a radní města. Shodou okolností to bylo historicky první období, kdy Pirátská strana získala možnost se podílet na správě města.

Zásadním zvratem a koncem pro minulou koalici ANO, Náš Děčín a ČSSD, byla kauza „Obnova historické části Podmokel“, na které jsme spolupracovali se zastupitelem Tomášem Brčákem (ODS) a přitom jsme odhalili, že město zaplatilo 7 mil. Kč za práce a materiál, které nebyly dodány. Svojí neústupností jsme docílili toho, že se tyto peníze vrátily zpět do městské kasy. Nejen to. Naše odhalení koalici rozviklalo tak, že někteří ze svých funkcí odstoupili a zbytek byl odvolán.

Abychom ukončili období bezvládí, nezbylo nic jiného, než slepit koalici s částí rozloženého ANO a opozičních stran ODS, Změna pro Děčín, VPD a Pirátů a i tentokrát jsme utvořili zejména v radě města menšinu. Za Piráty jsme v radě disponovali pouze hlasem o síle 1/9.

Čas letí neúprosně. Za dva roky se toho nic moc stihnout nedá, obzvlášť, když vládne nesourodá koalice. Téměř rok trvá, než se nezkušený radní rozkouká. Nováček v politice naráží zejména na to, že těm zkušeným harcovníkům v politice vyhovuje systém tak, jak si ho nastavili a nesou velmi nelibě, když kdokoliv vyvine snahu cokoliv změnit. V některých oblastech hospodaření města z mého pohledu nelze přistupovat na kompromisy. Pak zákonitě vznikají konflikty, které někdy přechází i do osobní roviny. Většina sporů vznikla mezi mnou a zastupiteli z VPD. Tato strana je z mého pohledu silně ovládaná partikulárními zájmy. Např.: Politická a morální odpovědnost za stavbu v Podmoklech ukazuje jednoznačně na ně. S velkou nelibostí nesou, že jsme odhalili neoprávněně fakturované činnosti architekta města, odhalil jsem neoprávněně odpuštěnou smluvní pokutu za pozdní dodání projektové dokumentace, neoprávněně fakturovanou odměnu za autorský dozor. Bránil, ale bohužel nezabránil jsem nárustu počtu zaměstnanců, u kterých nebylo a není známo, jaké pracovní náplně budou mít. Snažil jsem se prosadit objednání odpadové strategie, což se sice podařilo, ale s šestiměsíčním zpožděním tak, že strategie bude dodána o dva měsíce později, než je potřebná.

A co se podařilo pozitivního? Např. elektronický stavební deník, který znemožňuje falšovat záznamy o dění na stavbách. Také jsem se podílel na úpravě podmínek při zadávání veřejných zakázek. Důsledkem je, že se hlásí podstatně více uchazečů o stavební zakázky než dříve, z čehož vzniká tlak na snižování cen. Současná koalice bude mít ze spolupráce Piráti – ODS jeden společný výsledek, kterým je významně dotovaná zakázka výměny lamp veřejného osvětlení. Jde o velmi aktuální potřebu snižování energetické náročnosti při jeho provozu.

Když jsem kandidoval v minulých komunálních volbách, tak jsem měl moto: „Údržba, péče o majetek a pořádek v „celém městě“ je můj hlavní motiv, pro který se chci aktivně zapojit do komunální politiky.“ Na tom se u mě nezměnilo nic a není důvod na tomto motivu do budoucna nic ubírat.

Děčín je položený mezi perlami turistiky. Pravčická brána, Sněžník, Tiské stěny. Přímo v Děčíně máme Děčínský zámek, Pastýřskou stěnu, ZOO a Via ferratu. Moje zkušenosti v ubytovacích službách nasvědčují tomu, že se k nám do Děčína turisté jezdí ubytovat, ale zdržují se zde pouze krátkodobě 2-3 noci. Udělají návštěvy výše jmenovaných atrakcí a Děčín opouští. Když turisté hodnotí naše město, často mají kritický pohled zejména na centrum Podmokel. V tomto hodnocení se odráží zejména jejich pocity a dojmy z prostředí v kterém se pohybovali. Stejné pocity mají často i občané Děčína. Rozdíl je jen v tom, že se jich na pocity nikdo neptá. Uvítal bych, kdyby jsme se stali součástí koalice, která bude mít zájem s občany více pracovat, ptát se jich a více se řídit jejich názory. Cílem je, aby se všichni lidi cítili v našem městě dobře a bezpečně a chtěli se zde zdržovat co nejdéle.

V Děčíně je dlouhodobě zanedbávaná práce s územním plánem. Ač by město Děčín mělo mít zájem na rozvoji bydlení, nikdo se nestará o to, aby pozemky v zastavěném území a ve vlastnictví města byly připravovány buď pro hromadnou nebo individuální výstavba. Důsledkem toho je, že občané uspokojují své potřeby na bydlení v okolních obcích. Územní plán v tomto volebním období obhospodařuje VPD. Pokud budeme ve volebním klání úspěšní, chtěli bychom se do práce s územním plánem zapojit.

Moje současné ambice už nevychází pouze ze zdravého zápalu pro věc, ale je podložena informacemi a nabitými zkušenostmi, znalostmi z fungování státní správy i samosprávy a zejména zkušenostmi v působení v radě města. Myslím si, že mám Pirátům i lídrovi Martinovi Strnadovi v rámci úzké spolupráce, co nabídnout.

Velmi rád bych se zúčastnil komunálních voleb pro období let 2022-2026, na kandidátní listině Pirátů Děčín, a to na pozici č. 2. Přeji si, aby náš zisk v počtu zastupitelských mandátů byl oproti minulému volebnímu období, „nejméně“ dvojnásobný.
Děčín 16.5.2022 Petr Zdobinský
Medailonek: https://lide.pirati.cz/profil/3330/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Zdobinsky za příspěvek:
Martin.Strnad
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Děčín“