RT školství 1/2022 - Volba nového vedoucího/nové vedoucí RT školství

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Skolstvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Školství. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Profese: fyzik
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RT školství 1/2022 - Volba nového vedoucího/nové vedoucí RT školství

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Ahoj,

vynořil jsem se z povinností po třech měsících, tak mi dovolte vykopnout volbu nového vedení RT školství. V návaznosti na diskuzi v prvním oznamovacím vlákně zde vyhlašuji volbu jako dvoukolovou jako bývají standardní volby v rámci Pirátů. Rozdíl bude jen v tom, že výsledek volby nebude automaticky platit, ale bude předložený Republikovému předsednictvu k projednání a jmenování.

Pravidla pro volbu: EDIT 14.4.2022: Posun harmonogramu!

• Harmonogram: Doba pro navrhování a sběr podpory potrvá odteď do 14.4.2022 28.4.2022. Následně od 15.4. do 18.4. od 29.4. do 2.5.2022 poběží 1. kolo volby. Druhé kolo, bude-li potřeba, poběží od 22.4. do 25.4. od 6.5. do 9.5.2022.

• Navrhování bude probíhat v TOMTO vlákně, podpora bude sbíraná palcováním (="poděkování za příspěvek"). Členů týmu, kteří jsou zároveň členy Pirátů, máme 45, z toho tady na fóru máme 39. Proto (opět následně přijetí návrhu Honzy Hrubeše ve vlákně odkazovaném výše) nastavuji hranici pro podporu nominací na 9 podpůrných hlasů členů Pirátů, tedy 1/5.

• Náležitosti kandidatury: Navržený kandidát/navržená kandidátka musí nominaci přijmout - písemně taky v tomhle vlákně. Ideálně by zároveň měl/měla napsat pár slov o své představě/vizi, jak chce RT organizovat. Kandidáti by měli toto vlákno také sledovat a odpovídat na případné doplňující dotazy.

• Doručení nominací: Kandidát/kandidátka, který/která dosáhne podpory, nominaci "doručí" postem se snímkem nominačního postu. Pokud nedoručí a přesto bude mít podporu dosaženou 14.4. ve 12:00, bude tato nominace považovaná za doručenou.

Prosím tedy, navrhujte kandidáty a kandidátky - jeden post na jednu navrhovanou osobu, ať tam sběr palců dává smysl!

Zdraví Dan

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Daniel.Mazur
Republikový výbor
Profese: fyzik
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RT školství 1/2022 - Volba nového vedoucího/nové vedoucí RT školství

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Ahoj všichni,
jelikož se nikdo nepřihlásil (nepochybně proto, že jsem to málo promoval), prodlužuji dobu pro navrhování a sběr podpory o 14 dní. Tedy:

• Navrhování a sběr podpory poběží do 28.4.2022
  • 1. kolo volby poběží od 29.4. do 2.5.2022 (rámcově začne i skončí v poledne)
  • 2. kolo volby poběží od 6.5. do 9.5.2022
    Zdraví Dan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvky (celkem 2):
Antonino.Milicia, Kornelia.Gottmannova

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ahoj,
díky za pošťouchnutí. Prosím @Martin.Ulovec, jako dříve diskutovaného nástupce, aby se vyjádřil (a nejlépe do toho šel :) )
Hezké Velikonoce všem

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 7):
Viktor.Tichak, Zuzana.Ujhelyiova, Kornelia.Gottmannova, Jan.Brizdala, Daniel.Mazur, Jan.Hrubes, Filip.Jirousek

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Já za sebe navrhuji @Jan.Hrubes . Je to odborník na problematiku a věřím, že zvládne tým zase o něco posunout.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Mazur, Antonino.Milicia, Zuzana.Ujhelyiova, Jan.Hrubes
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Vaclav.Kubaljak píše: 25 dub 2022, 11:53

Já za sebe navrhuji @Jan.Hrubes . Je to odborník na problematiku a věřím, že zvládne tým zase o něco posunout.

Díky za nominaci Jana. Je fajn pro vnitrostranickou kulturu, když je z koho vybírat.

Mimochodem jiné RT mají zástupce vedoucího, což bychom mohli aplikovat i u nás. Agendy, i té vedoucí, je dost. Pokud s tím souhlasí i zbytek RT, mohl by se to @Daniel.Mazur pokusit vpravit do procesu volby? EDIT: ať se to nekomplikuje, asi až následně po zvolení vedoucího, což je ve skluzu i bez zesložiťování :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Ujhelyiova, Katerina.Migdau

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1447 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Děkuju Václavovi za nominaci, kterou přijímám.
Pár slov k mé představě týmu:
Chystá se poměrně dost zásadních reforem, které bude třeba v následujících měsících řešit. Je důležité, aby byl náš liberální, na datech založený hlas slyšet. K reformám chci pořádat ve spolupráci s relevantními politiky a odborníky kulaté stoly, aby naše stanoviska byla jasně vyargumentovaná.

Strukturálně bych tým rozdělil do podskupin, ty by řešily pro danou skupinu specifické problémy. Nahrubo by ty podskupiny byly třeba:

• věda, výzkum a financování terciárního školství
  • sport
  • regionální formální vzdělávání
  • neformální vzdělávání

K těmto skupinám by měly vzniknout poradní expertní panely složené z nečlenů, kteří ale mají v dané věci merit, který nám může pomoci. Sdílením podkladů s relevantními lidmi v raných fázích formování našich připomínek dokážeme vychytat nepřesnosti včas.

Dále jsou tu témata, která těmito skupinami prostupují, ta by se měla řešit průřezově. Mezi ně patří třeba podpora žáků se speciálními potřebami (včetně nadaných), všeobecná koncepce české vzdělávací soustavy, vzdělávání pedagogů a obecná školská legislativa.

Mám za to, že mnohdy by z pohledu zákonodárce malá změna mohla způsobit úlevu v mnoha vzdělávacích institucích. Mým cílem bude tyto změny hledat a tlačit skrz odpovědná místa, aby se ledy hnuly a papírování zjednodušilo.

Rád bych aby se řady RT rozšířily. Mezi Piráty je spousta pedagogů, kteří členy RT nejsou, případně nejsou aktivní. Pokud mě zvolíte, bude mým cílem i aktivizace členské základny, abychom se mohli opřít o větší množství lidí a názorů. Pokud práci rozložíme mezi více lidí, je tu naděje, že toho stihneme víc.

Na závěr něcco o mně:
Jsem učitel pražského Gymnázia Na Zatlance, učil jsem ale jeden rok i na učňáku chemickou technologii provozní chemiky. Studuju PhD didaktiky chemie, absolvoval jsem ale odborný program organické chemie v Pardubicích. Profesně mě zajímá vzdělávání nadaných I proto jsem založil Chemiklání, soutěž pro středoškolské týmy, která nyní expanduje na nejlepší světové univerzity (Cambridge, v jednání Oxford). Poslední tři roky vedu chemický korespondenční seminář, kde se mi povedlo udělat řadu strukturálních změn (zavedení Zulipu, nový web, zefektivnění vnitřních procesů...). Jsem autorem některých úloh Chemické olympiády.
Kromě toho se věnuju hudbě - mám vystudovaný kontrabas na pardubické konzervatoři, v současnosti studuju orchestrální dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Zahrál jsem si v několika zajímavých českých orchestrech, vrcholem mé orcheestrální kariéry bylo asi turné s Ennio Morriconem.

Pokud byste o mně chtěli vědět víc, tak tady mám linkedin https://www.linkedin.com/in/hrubesjan/

A kde bych bral na vedení týmu čas? Pokud bych se stal vedoucím, položím funkci v PKS. Na podzim mi též vyprší mandát pardubického komunálního zastupitele, který doufám znovu nenabydu (budu kandidovat zezadu a nečekám kroužky). Tím se mi uvolní poměrně dost časové kapacity. Vzhledem k tomu, že učím na gymplu na Andělu, mám to na všechny relevantní malostranská pracoviště blízko, a tak budu moct řešit věci přímo a hned :-)

Moje nominace je "proti" Martinu Úlovcovi. To je člověk, kterého si vážím a proti kterému nechci nijak bojovat. Myslím si však, že potenciál našeho týmu bude využit lépe, pokud budeme vzájemně spolupracovat z pozic člen kabinetu - vedoucí RT. Věřím, že v mé vizi je RT jakýmsi podpůrným lešením, které vyfutruje působení Martina na ministerstvu. Doufám, že v týmu najde Martin oporu, ať už volba dopadne jakkoliv.

Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1447 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Vzhledem k tomu, že nikdo zatím nesesbíral podporu, navrhuju prodloužit dobu pro navrhování o 14 dní.

Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Profese: Projektová manažerka
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Jan.Hrubes píše: 27 dub 2022, 14:14

Vzhledem k tomu, že nikdo zatím nesesbíral podporu, navrhuju prodloužit dobu pro navrhování o 14 dní.

Že se tak ptám - jak hodnotíš podporu? Nebylo by lepší dát rovnou hlasovat přijatelnost?

Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Navrhuji @Martin.Tomasek a @Andrea.Hoffmannova z důvodu zkušenosti a otevřenosti v komunikaci. Ahoj Hanka

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Kubaljak, Martin.Tomasek
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Martin.Ulovec
Vedoucí resortního týmu
Profese: Analytik
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 139 poděkování

Příspěvek od Martin.Ulovec »

Vážení přátelé, v prvé řadě děkuji @Antonino.Milicia za nominaci. Jak jsem již zmiňoval na posledních setkáních našeho školského týmu, rád se budu o pozici vedoucího RT ucházet. Vzhledem k aktuálnímu pracovnímu vytížení bych si nicméně dovolil sepsat svou představu o dalším fungování našeho RT během zítřka. Děkuji za pochopení i případnou podporu.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Ulovec za příspěvky (celkem 3):
Antonino.Milicia, Vaclav.Kubaljak, Simona.Luftova
Odpovědět

Zpět na „Školství“