Svobodný internet

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2459
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od Jan.Prokop »

radomirpolach píše: 30 čer 2022, 10:36

Žaloby už běží:
https://echo24.cz/a/Svbgn/zakazane-weby ... t-jen-soud

"Žaloba o náhradu škody způsobené vypnutím webů se nyní připravuje a měla by být podána na začátku května."
HMM mají chlapci a děvčata už nějaký 2 měsíce skluz :fet:

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od radomirpolach »

Ondra.kl píše: 30 čer 2022, 10:55

... tedy v cr k zadne cenzure nedoslo. To tvrdi jen ruska propaganda a ti co nevi o cem mluvi.

Váš argument je triviálně vyvrátiteľný. Já tvrdím, že k cenzuře došlo a Ruská vláda může shořet.

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od radomirpolach »

Jan.Prokop píše: 30 čer 2022, 11:17
radomirpolach píše: 30 čer 2022, 10:36

Žaloby už běží:
https://echo24.cz/a/Svbgn/zakazane-weby ... t-jen-soud

"Žaloba o náhradu škody způsobené vypnutím webů se nyní připravuje a měla by být podána na začátku května."
HMM mají chlapci a děvčata už nějaký 2 měsíce skluz :fet:

Vy máte zajímavý diskusní styl, když někdo upozorní na Vaše lži nebo se zeptá na doplňujcí informaci, tak se zaměříte na něco jiného a zbytek necháte tak. Čím to je?

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2459
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od Jan.Prokop »

radomirpolach píše: 30 čer 2022, 11:19

Vy máte zajímavý diskusní styl, když někdo upozorní na Vaše lži nebo se zeptá na doplňujcí informaci, tak se zaměříte na něco jiného a zbytek necháte tak. Čím to je?

cznic psal, že postupoval dle článku 17 poslal jsem vám tiskovou zprávu, pokud se vám to nezdá, tak holt musíte počkat na případnou žalobu, já v cznic nepracuju

Reagoval jsem na část vašeho příspěvku.
Poslal jste článek s infem, že žaloby už běží, já vám odepsal a citací z vámi zaslaného článku, kde se píše, že žaloba by měl být podána na začátku května, kdybyste poslal článek s tím, že žaloba byla skutečně podána, tak byste vyvrátil moje tvrzení, zatím buď lžete vy nebo nerozumíte psanému textu, že v článku je jasně psáno, že žaloba se připravuje a ne že běží a měla být podána do konce května a já vidím jaksi dnešní datum 30.6.

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od radomirpolach »

Jan.Prokop píše: 30 čer 2022, 11:32
radomirpolach píše: 30 čer 2022, 11:19

Vy máte zajímavý diskusní styl, když někdo upozorní na Vaše lži nebo se zeptá na doplňujcí informaci, tak se zaměříte na něco jiného a zbytek necháte tak. Čím to je?

cznic psal, že postupoval dle článku 17 poslal jsem vám tiskovou zprávu, pokud se vám to nezdá, tak holt musíte počkat na případnou žalobu, já v cznic nepracuju

Reagoval jsem na část vašeho příspěvku.
Poslal jste článek s infem, že žaloby už běží, já vám odepsal a citací z vámi zaslaného článku, kde se píše, že žaloba by měl být podána na začátku května, kdybyste poslal článek s tím, že žaloba byla skutečně podána, tak byste vyvrátil moje tvrzení, zatím buď lžete vy nebo nerozumíte psanému textu, že v článku je jasně psáno, že žaloba se připravuje a ne že běží a měla být podána do konce května a já vidím jaksi dnešní datum 30.6.

Například jste tvrdil, že CZ.NIC je soukromá firma.
Pak jste tvrdil, že DNS záznamy změnila kvůli porušení podmínek. To jste ale nedemonstroval. Vy jste jenom poslal článek, kde CZ.NIC tvrdí, že se daný úkon odehrál na základě porušení Podmínek registrace. My nediskutujeme názory CZ.NIC, ale faktickou situaci. K čemu je nám prohlášení CZ.NIC, které se neopírá o realitu Pravidel registrace? Pokud nejste sto demonstrovat, který článek Pravidel registrace byl porušen a jakým způsobem, tak ten odkaz na článek o tom, co tvrdí CZ.NIC, nemá žádnou váhu. Je zásadní rozdíl mezi "CZ.NIC záznamy změnil na základě porušení podmínek" a "CZ.NIC tvrdí, že záznamy změnil na základě porušení podmínek", ten rozdíl je ten, že jedno je lež a jedno je pravda.
Co se týká poslední věci, tak bych se rád dotázal na základě čeho usuzujete, že žaloba vůči CZ.NIC neběží?

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2459
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od Jan.Prokop »

radomirpolach píše: 30 čer 2022, 11:38

Například jste tvrdil, že CZ.NIC je soukromá firma.
Pak jste tvrdil, že DNS záznamy změnila kvůli porušení podmínek. To jste ale nedemonstroval. Vy jste jenom poslal článek, kde CZ.NIC tvrdí, že se daný úkon odehrál na základě porušení Podmínek registrace. My nediskutujeme názory CZ.NIC, ale faktickou situaci. K čemu je nám prohlášení CZ.NIC, které se neopírá o realitu Pravidel registrace? Pokud nejste sto demonstrovat, který článek Pravidel registrace byl porušen a jakým způsobem, tak ten odkaz na článek o tom, co tvrdí CZ.NIC, nemá žádnou váhu. Je zásadní rozdíl mezi "CZ.NIC záznamy změnil na základě porušení podmínek" a "CZ.NIC tvrdí, že záznamy změnil na základě porušení podmínek", ten rozdíl je ten, že jedno je lež a jedno je pravda.
Co se týká poslední věci, tak bych se rád dotázal na základě čeho usuzujete, že žaloba vůči CZ.NIC neběží?

ok máš pravdu, cznic není soukromá firma je to fakticky jak píšeš ty, ale to nemění nic na tom, že cz doména není ve vlastnictví státu tj případný přístup k ní uděluje cznic dle svých podmínek.
Obchodní podmínky jsou jaksi věc dané firmy/spolku/whatever a pokud odmítne nějakou službu na základě obchodních podmínek, tak jediný, kdo může rozhodnout, jestli postup dle těch podmínek byl nebo nebyl správný tj jestli je to lež či pravda je v případě sporu soud.
Usuzuju na základě toho, že je v tom zapletená trikolora, kterým nevěřím nos mezi očima a dle toho, že pokud by žaloba byla skutečně podána, tak by si tu informaci určitě nenechali pro sebe.

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od radomirpolach »

Jan.Prokop píše: 30 čer 2022, 11:53

Usuzuju na základě toho, že je v tom zapletená trikolora, kterým nevěřím nos mezi očima a dle toho, že pokud by žaloba byla skutečně podána, tak by si tu informaci určitě nenechali pro sebe.

Trikolora s tím podle mě nijak nesouvisí. Rajchl je známý právník, zároveň je člen Trikolory a možná to použije pro posun svojí politcké kariéry, to právníci dělají, ale to je tak všechno.

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od Ales.Sura »

Jan.Prokop píše: 29 čer 2022, 23:27

Dns záznamy změnila soukromá firma kvůli porušení podmínek, každá dotčená stránka může cznic žalovat a uplatnit náhradu škody u soudu.

Takže až někdo vypne seznam.cz, protože se přes jejich emaily šíří ruská propaganda, tak je to vlastně v pořádku. Pořád mají možnost obrátit se na soudy a žádat náhradu škody. :roll:

"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2459
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od Jan.Prokop »

Ales.Sura píše: 30 čer 2022, 12:22
Jan.Prokop píše: 29 čer 2022, 23:27

Dns záznamy změnila soukromá firma kvůli porušení podmínek, každá dotčená stránka může cznic žalovat a uplatnit náhradu škody u soudu.

Takže až někdo vypne seznam.cz, protože se přes jejich emaily šíří ruská propaganda, tak je to vlastně v pořádku. Pořád mají možnost obrátit se na soudy a žádat náhradu škody. :roll:

Samozřejmě, je to obchodní vztah 2 firem tj v případě sporu rozhoduje soud, kdo jiný by to měl řešit?

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Svobodný internet

Příspěvek od Ondra.kl »

radomirpolach píše: 30 čer 2022, 11:18
Ondra.kl píše: 30 čer 2022, 10:55

... tedy v cr k zadne cenzure nedoslo. To tvrdi jen ruska propaganda a ti co nevi o cem mluvi.

Váš argument je triviálně vyvrátiteľný. Já tvrdím, že k cenzuře došlo a Ruská vláda může shořet.

... tak hura do toho. Dokazte ze stat zabranil cz.nic zverejnit v dns to co chtel.

Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“