Nominace Petry Rejchrtové do volby čela pro komunální volby MČ P4 2022

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 4

Odpovědět

Podporuji nominaci Petry Rejchtrové do volby čela pro komunální volby MČ P4 2022

Pro

10
77%

Zdržuji se

3
23%
 
Celkem hlasujících: 13 - Celkem hlasů: 13

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Nominace Petry Rejchrtové do volby čela pro komunální volby MČ P4 2022

Příspěvek od Matej.Sandor »

Vzhledem k včera vyjádřenému zájmu na schůzi MF, zakládám příslušné nominační vlákno. Předpokládám, že zde kandidující svoji kanditaturu potvrdí a doplní.

Petra_Rejchrtova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2018, 10:53
Profese: učitelka ZŠ
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Re: Nominace Petry Rejchrtové do volby čela pro komunální volby MČ P4 2022

Příspěvek od Petra_Rejchrtova »

Díky moc za založení.

Petra_Rejchrtova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2018, 10:53
Profese: učitelka ZŠ
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Re: Nominace Petry Rejchrtové do volby čela pro komunální volby MČ P4 2022

Příspěvek od Petra_Rejchrtova »

Ještě jednou děkuji za založení nominace. Myslím, že víc než jsem toho řekla, už stejně neřeknu, a proto jenom zopakuji ve stručnosti, kam bych chtěla, aby územní rozvoj směřoval. Příliš se to neliší od programu v minulých volbách.
Cíle:
1) Připomínky městské části k MPP musí být zapracovány. Jsou kvalitní, zpracované odborníky a obsahují zásadní věci, bez kterých územní plán nemůže dobře fungovat. Kvalitní územní plán, podle kterého bude rozhodování předvídatelné a který je srozumitelný, jednoduchý, jednoznačný, přezkoumatelný a uživatelsky přívětivý, je totiž základ. Ten musí být doplněn podrobnějšími regulačními plány, které jasně stanoví pravidla pro výstavbu a přinesou lidem i investorům jistotu a přehled, co se kde smí a nesmí postavit. To celé urychlí výstavbu a bude předcházet zbytečným průtahům způsobeným investory, kterým se už ani nevyplatí zkoušet, co by náhodou mohlo projít, i sousedy, kteří se kvůli nevhodným stavbám nebudou muset odvolávat.
Územní plánování je také jedním z hlavních nástrojů, který zajistí, aby město bylo polycentrické a za vším jsme nemuseli dojíždět do centra nebo naopak za Prahu.
2) Vyšší spoluúčast investorů na rozvoji města - infrastruktury, občanské vybavenosti apod. Už jsme to tady jednou vyzkoušeli a díky nám má Praha 4 dva nové byty. Podíl investorů je ale potřeba zvyšovat.
3) Ochrana Prahy jako města zapsaného na seznam UNESCO, ochrana kulturního dědictví a přírody na území Prahy. Je nepřípustné, aby byla nenávratně poškozována panoramata Prahy, jedinečné památky ustupovaly pouhému zisku.
4) Ochrana zelených ploch, které plní nezastupitelnou hygienickou, rekreační a ekologickou funkci. Pražská příroda má cenu jak sama o sobě, tak je nezbytná i pro nás, kdo v Praze žijeme. Velký háj, Jalodvorská louka, Podzámčí a další větší i menší plochy.
6) Zpracování deficitů občanské vybavenosti.
7) Nezbytným předpokladem pro rozhodování je participace veřejnosti. Srozumitelná, včasná a účinná.
8) Revitalizace sídlišť, tentokrát ovšem těch menších. Než jsem odešla z rady, bylo ve hře sídliště na Budějovické, Mirotická a další.
9) Zveřejňování tisků do rady ještě před jednáním.
10) Opravy, řádná údržba a doplnění uměleckých děl ve veřejném prostoru.

A taky chci pokračovat, ale trochu na vyšší úrovni :-)
http://uzemnirozvojpraha4.cz/mapa-iv-at ... D8t0GlQAn8
https://www.facebook.com/%C3%9Azemn%C3% ... 7692592957

Zkušenosti: Od roku 2007 se aktivně zabývám územním rozvojem a životním prostředím. Byla jsem dlouholetou předsedkyní a nyní místopředsedkyní spolku 4-občanská. Roku 2014 jsem byla zvolena do Zastupitelstva MČ Praha 4 (jako členka SZ), v roce 2018 znovu jako nezávislá za Piráty. V obou případech se mi podařilo obsadit díky preferenčním hlasům první místo. Na počátku tohoto volebního období až do převratu na radnici jsem byla radní pro územní rozvoj Prahy 4. Pracuji v KETu územní rozvoj, jsem členkou Komise pro územní rozvoj Prahy 4. Zpracovala jsem Mapu významných míst Prahy 4, provozuji stránku FB Územní rozvoj Praha 4. Absolvovala jsem FFUK - český jazyk (Mgr.), PAČR - Krizové řízení ve veřejné správě (Bc.). V současnosti si doplňuji vzdělání územním rozvoji v bakalářském oboru.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra_Rejchrtova za příspěvky (celkem 6):
Jan.Hora, Matej.Sandor, Josef.Vlach, Tomas.Liskutin, Vladimira.Sykorova, Tibor.Vansa
Uživatelský avatar
Ladislav.Dvorak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 08 led 2018, 11:07
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 1079 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování

Re: Nominace Petry Rejchrtové do volby čela pro komunální volby MČ P4 2022

Příspěvek od Ladislav.Dvorak »

Ahoj @Petra_Rejchrtova,
jelikož kandiduješ na čelo kandidátky a i přes dlouhodobou spolupráci s místním sdružením nejsi členkou, chtěl bych se tě zeptat zda máš nějaké výhrady k dlouhodobému programu Pirátů, případně v jakých názorech se s Piráty rozcházíš.
Děkuji za upřímnou odpověď.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Dvorak za příspěvek:
Viktor.Derka
MS P4 | ladislav.dvorak@pirati.cz | mobil: 72I 72I 2O2
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 4“