MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni, PMS ValMez

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 178
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Kamila.Galikova »

Vážení a milí Piráti a Pirátky MS ValMez,
s pověřením PMS ValMez zahajuji primární volby do Zastupitelstva města Rožnov p.R. v komunálních volbách 2022, konkrétně rozpravu nad volbou lídra.

Kandidáti se můžou přihlašovat sami v tomto vlákně, nebo můžou být nominování jiným členem / skupinou členů.
V tomto případě musí uvést, zda nominaci přijímají.

Prosím kandidáty, aby své nominační řeči vkládali přímo do tohoto vlákna. Všichni kandidáti, ke své nominační řeči přiloží odkaz na svůj aktuální profil v lide.pirati.cz. Tento profil si každý kandidát může zřídit a aktualizovat na profil.pirati.cz

Aby byla kandidátova nominace přijata a mohl být zařazen do hlasování, je třeba, aby získal dostatečnou podporu alespoň 2 palců, a to k příspěvku s jeho nominační řečí.

Pokud se kandidát na lídra nevysloví jinak, bude v případě neúspěchu následně zařazen do kandidatury na čelo kandidátní listiny.

Podmínky kandidatury podle Volebního řádu Pirátské strany:

§ 10 Podmínky kandidatury
(1) V primárních volbách smí kandidovat pouze člen nebo registrovaný příznivec České pirátské strany, který vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec.

(2) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny

a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

(3) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Pozn: Po zvolení lídra se volí čelo kandidátky. Čelo se skládá z 1/7 zastupitelů na dané obci či městě. Do této 1/7 se nepočítá lídr. Počet se zaokrouhluje směrem nahoru.
Za lídra a do čela smí kandidovat jen členové nebo reg. příznivci

Čelo Rožnov p.R. - 2. - 4. místo

Rozprava potrvá do 24. 1.2022 10:51 včetně.

Následovat bude den na rozmyšlenou.
Termíny hlasování:
první kolo hlasování proběhne 25.1. 2022 12:00 - 27. 1.2022 12:00
druhé kolo hlasování proběhne 28.1. 2022 12:00 - 30.1.2022 12:00

Informace o hlasování:
Volba bude tajná, dvoukolová v příslušném vlákně v anketě na fóru. Do druhého kola postoupí všichni kandidáti s nadpoloviční podporou. V druhém kole bude zvolen kandidát s nejvyšším počtem hlasů. V prvním kole můžeme rozdat tolik hlasů kolik je kandidátů. V druhém kole pouze tolik kolik obsazujeme pozic (v případě lídra tedy jen jeden hlas). Pokud do druhého kola postoupí pouze jeden kandidát automaticky druhé kolo vyhrává.

Následovat bude volba čela kandidátky (2.-4.místo).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamila.Galikova za příspěvek:
Pavel.Manasek
"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 706
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1086 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Tak já už bych to z dovolením rovnou nahodil.
Na Lídra bych chtěl nominovat @Libor.Adamek myslím že svou pozici obhájí, odvedl kus práce za ty 3 roky.

Naposledy upravil(a) Denis.Rychtar dne 17 led 2022, 13:14, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 3):
Kamila.Galikova, Martin.Valasek, Lucie.Rychtarova
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 178
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Kamila.Galikova »

Denis.Rychtar píše: 17 led 2022, 12:26

Tak já už bych to z dovolením rovnou nahodil.
Na Lídra bych chtěl nominovat @Libor.Adamek myslím že svou pozici obhájí, odvedl kus práce za ty 3 roky.

Dále do čela bych chtěl nominovat @Zdenek.Tros
@Martin.Valasek
@Petr.Lusovsky

Prosím, v tomto vlákně nominujte pouze lídra. Vlákno pro čelo bude následovat, ale tohle je primárně pro lídra. Děkuji

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamila.Galikova za příspěvky (celkem 2):
Denis.Rychtar, Pavel.Manasek
"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 421
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1255 poděkování
Dostal poděkování: 668 poděkování

Re: MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Libor.Adamek »

Vážené Pirátky a Piráti MS ValMez,

děkuji Denisovi za nominaci, kterou přijímám.

Náš první mandát v zastupitelstvu byla obrovská a cenná praktická zkušenost s fungováním města a také se způsobem práce,
argumentování a zájmech jednotlivých osob z politických uskupení v zastupitelstvu a dalších orgánech města. Pro nás jako
nováčky na politické mapě města, to byla výzva jak se reálně zapojit do práce v zastupitelstvu, výborech, komisích,
či dozorčích radách a hlavně výzva skloubit tuto činnost se svým zaměstnáním a volným časem.
Nyní vstupujeme do dalších komunálních voleb s praktickou zkušeností, každý již známe svoje reálné možnosti a představy co
bychom mohli pro město udělat, jaké práce se chceme účastnit, kolik času ze svého soukromého života budeme schopni obětovat.
Myslím, že nyní máme zdravé a zkušenější členské jádro, s kterým se s klidným svědomím můžeme ucházet o přízeň rožnovských voličů.

Z ohlasů veřejnosti i úředníků úřadu, které se ke mě dostávají, jsme vnímáni jako rozumná, pracovitá a konstruktivní opozice.
Myslím, že se nám podařilo, že jsme bráni občany i ostatními stranami jako jeden tým, který funguje demokraticky a transparentně dle nejlepších
zásad Pirátů. Nastavený kurz, kdy jsme se střídali v psaní názorů do Spektra Rožnovska nám pomohl k mediálni prezentaci jako celku a navíc
si každý mohl vyzkoušet veřejně prezentovat své názory na danou problematiku. Svoji práci pro své město jsme odváděli zodpovědně,
otevřeně vůči občanům, nevisí na nás ani stín podezření z nějakých zákulisních dohod, či jednání pro získání nějakých osobních výhod.
Pojďme proto směle a s čistým štítem sestavit další kandidátku a volební program pro nastávající komunální volby.
Pojďme společně utvářet budoucnost našeho města.

Jak víte, zaměřil jsem svou dosavadní politickou práci výhradně na komunál a místní sdružení. O jiné posty neusiluji a ani jsem neusiloval,
nemám rád kumulaci politických funkcí a proto jsem nikdy nekandidoval do kraje nebo PSP.
Dělám to z přesvědčení a s upřímným vztahem k našemu městu.
Moje hlavní témata jsou výstavba a investice hlavně do rekonstrukce sídlišť, životní prostředí, investice do vzdělání, kultury a sportu.
Jako výzvu pro naše město v dalším volebním období vidím hlavně dokončení projektu a zahájení aspoň první etapy rekonstrukce sídliště KP,
dokončení výstavby vodovodu Horní Paseky, knihovny a možná i kulturního centra. Další z výzev je dodržení priorit, které si současné
zastupitelstvo stanovilo ve Strategickém plánu města. Dosavadní stav je, že město má vytvořeno mnoho projektů, které skončily v šuplíku,
z těch posledních např. rekonstrukce náměstí 1.máje nebo Tyršova nábřeží. Nové vedení města, které přijde po volbách, pokud bude rozumné,
tak doufám odhodí svoje ambice a bude hlavně hledat financování a snažit se dokončit tyto nachystané šuplíkové projekty.

Tvorba programu bude velký oříšek. Do nového volebního období vstoupíme pravděpodobně se započatými třemi velkými projekty a půjčkou
s roční splátkou 20 milionů. Doposud zbylo v rozpočtu města každý rok na investice cca. 40 milionů a tyto peníze pravděpodobně budou z důvodu
té splátky poníženy na 20 milionů. Proto myslím, že náš program musí být reálný, upřímně by měl reflektovat současně rozjeté projekty a dbát
v potaz již nachystané šuplíkové projekty, u kterých je největší šance získat další finance z dotací.

Děkuji za podporu, těším se na naši společnou spolupráci.

Přikládám odkaz na profily
https://lide.pirati.cz/profil/2458/
https://zlinsky.pirati.cz/lide/libor-adamek/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvky (celkem 7):
Denis.Rychtar, Lucie.Rychtarova, Zdenek.Tros, Michal.Stepanik, Martin.Valasek, andrianna.kvitova, Zbynek.Gehringer
Uživatelský avatar
Zdenek.Tros
Příspěvky: 453
Registrován: 20 lis 2017, 14:10
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Re: MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Zdenek.Tros »

Děkuji za Tvou nominační řeč.

Moje hlavní témata jsou výstavba a investice hlavně do rekonstrukce sídlišť, životní prostředí, investice do vzdělání, kultury a sportu.
Jako výzvu pro naše město v dalším volebním období vidím hlavně dokončení projektu a zahájení aspoň první etapy rekonstrukce sídliště KP,
dokončení výstavby vodovodu Horní Paseky, knihovny a možná i kulturního centra.

Co je z toho pro Tebe nejdůležitější téma? Můžeš to prosím nějak odstupňovat od 1-5 (1 nejdůležitější, 5 nejméně důležité). To vyjádření "možná kulturního centra" je tedy podpora KC nebo spíše nepodpora? Před čtyřmi lety jsme upřednostňovali jednosálové levnější kulturní centrum. Co tedy budeš upřednostňovat za aktuálních podmínek? Myslím si, že v letošních volbách téma KC bude hodně rezonovat.

Kdybychom byli úspěšní ve volbách, tak by ses plnohodnotně na 100 % věnoval možné funkci uvolněného místostarosty nebo starosty a podnikání by šlo zcela stranou?

Děkuji za odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Tros za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, andrianna.kvitova
Uživatelský avatar
Zdenek.Tros
Příspěvky: 453
Registrován: 20 lis 2017, 14:10
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Re: MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Zdenek.Tros »

@Libor.Adamek Co se Ti jako zastupiteli města povedlo a co naopak nepovedlo?
Pokud by jsi byl stále opoziční zastupitel, tak by jsi v následujícím funkčním období podával oficiální návrhy na projednání zastupitelstvu? Pokud ano, tak v jakém intervalu? (případně můžeš uvést alespoň tři příklady)
Prezentoval by jsi svou práci i mediálně? Pokud ano, tak jakým způsobem a jak často?

Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 421
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1255 poděkování
Dostal poděkování: 668 poděkování

Re: MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Libor.Adamek »

Dík za dobré otázky k zamyšlení.

Důležitost zmínených témat:

  1. Rekonstrukce sídlišť - tady má město roky největší dluh vůči vlastně skoro polovině občanů města, kteří bydlí na sídlišti. Spolu s tímto tématem příjde také otázka zavedení rezidentních parkovacích zón, jejichž výhody chápu, ale jsem spíše zastance směru napřed provést rekonstrukci sídlišť, přirozeně zvýšit a vylepšit parkovací kapacitu a až potom vynucovat další opatření v dopravě.OFFTOPIC dost mi tam vadí ten automatický kamerový pokutovací systém a v podstatě nová daň za parkování
  2. Životní prostředí - přikládám velkou váhu rozumným opatřením pro udržení vody v krajině. Rozumným myslím, že se napřed budou dělat v přírodních častech města a blízkého okolí, tam kde to más smysl a nebudu např. vnucovat zasakování vody v blízkosti míst, kde občané provedli mnohdy nákladné odvodňovací opatření, kvůli pronikání vody do sklepů a zdí, stabilitě základů a někde dokonce stabilitě celého svahu. OFFTOPIC v souvisloti s návrhem rekonstrukce sídliště KP, je zasakování vody nyní u některých dotčených občanů velké téma vzbuzující negativní a silně odmítavé postoje, protože mají spíš problémy s pronikající vodou do domů, investovali dost peněz na stavební opatření a i tak kolem dobu mají po dešti skoro močály a nedovedou si představit, že se to toho bude ještě zasakovat voda.
    Také je pro mě důležitá zeleň, její rozmanitá pestrost ovšem s velkým důrazem na sázení hlavně těch rostlin, které pochází z blízkého okolí a tradičně tady rostou.
    Velký důraz také kladu na snižování světelného znečištění, vizuálního smogu a znečištění vzduchu.
  3. Investice do vzdělání - je to pro mě širší téma, jednak investice do dětí (vylepšování školek a škol) a jednak i investice do vzdělávání starších lidí, což beru jako důležitý prvek zachování dobrého mentálního a psychického stavu starší populace. Nově rekonstruovaná knihovna je významný prostředek pro plnění těchto cílů, pro mě bude důležité, aby tuto svou roli v nových prostorách kvalitně odváděla.
  4. Kultura - velký nedostatek kultury v Rožnově všichni víme. Chybí nám tu kulturní centrum. "Před čtyřmi lety jsme upřednostňovali jednosálové levnější kulturní centrum" ...jsme si možná říkali, ale pro občany jsme do programu napsali "Jsme pro výstavbu nového kulturního centra, u které pohlídáme především to, aby se zbytečně nepředražovala." Já jsem nadále pro výstavbu kulturního centra, Rožnov ho potřebuje. Zda je předražené - po několika výběrových řízení si úplně nemyslím, že je předražené, dodavatelé nám dali svoji reálnou cenu. Smůla kulturáku je, že se plánoval v jiné době, před pandemií a nyní ho chceme stavět v době turbulencí ekonomiky pandemického světa a rozjíždějící se spirále zvyšující se inflace. Na blízké uklidnění tohoto stavu to nevypadá. Pokud teď plány na kulturák vyhodíme, tak za 4 roky s jednosálovou variantou budeme na podobné ceně a ještě se může stát, že nové vedení města na kulturní centrum neudělá kvalitní architektonickou soutěž a bude kulturák třeba v nějaké lepší tovární hale.
    Tvrdím, že stavba není předražená, to však neznaméná, že není pro naše město nákladná. Současné financování výstavby, je podle mě velmi rizikové, vytváří napínání současného i budoucích rozpočtů a bude brdit na několik let další investice např. do mnou preferovaných sídlišť. Je teoretický příslib a velká možnost zvýšení dotací, což by problém s financováním velmi ulehčilo. Nyní je na stoje však pouze vysoký úvěr, víra v budoucí dotace a rizikový scénář s prodejem majetku.
    Ohledně kulturáku budu hlasovat, tak jak si odhlasujeme se členy, v tomto hlasování nyní však budu hlasovat proti, protože mi současný stav financování výstavby připadá rizikový.
  5. Sport - Rožnov hodně žije sportem. Navíc je tu plno lidí, co se dobrovolnicky věnují fungování širokého spektra různých typů sportu ve sportovních oddílech. Pro mě je důležité tento stav udržet a pomáhat jeho rozvoji. Často rezonuje některými názory nová sportovní hala. Tu jsem ve strategickém plánu města podpořil pouze za podmínky, že 70% financování půjde z dotace. Bude nutné však vyřešit i zanedbanou Sokolovnu a novou fotbalovou plochu, která již nedostane atest pro hraní utkání a národní sportovní agentura zrušila dotace na tyto potřeby. V podstatě to tam často vypadá jako volební kampaň a práce pak stojí.

100% věnování se funci v městském zastupitelstvu? Pokud bude nabídka na 100% funkci, záleží co se vyjedná a jaké budou potřeby koalice, tak je mi jasné, že bez toho to nepůjde. Na každém zastupitelstvu vidím, jaké kontroverze vyvolávaly a stále vyvolávají různé úvazky dvou posledních starostů. Probírá se to každé zastupitelstvo a což zdržuje řešení podstatnějších věcí.

Pokud by jsi byl stále opoziční zastupitel, tak by jsi v následujícím funkčním období podával oficiální návrhy na projednání zastupitelstvu? Pokud ano, tak v jakém intervalu? (případně můžeš uvést alespoň tři příklady)

Nedovedu si přestavit, že bych si vymyslel nějaké návrhy dle vlastní tvořivosti a ty bych pak pravidelně v určitém intervalu podával. Podle mě by měly návrhy pocházet hlavně od členské základny, proto Vám pokaždé zveřejňuji program zastupitelstva nebo se ptám na jednotlivé body a očekávám k němu diskuzi, připomínky či návrhy. Sám vidím, že se to moc neosvědčilo a poslední doba nám přinesla efektivnější řešení v podobě konání on-line schůzek, což bych chtěl do budoucna konat před každým zastupitelstvem.
Ještě k těm návrhům, pokud je silná koalice, tak ty návrhy musí být opravdu kvalitní, abys tím oslovil hlavně koalici. Nejlépe je mít pro ně i podporu nějaké komise. Proto se například povedlo to sdílení materálů z rady, které se jim tak líbilo, že si jej odhlasovali na radě, ať na tom návrhu taky mají nějaké politické body. Třeba dle mě byl dobrý návrh i odložení zvýšení poplatku z ubytování, tam si koalice vzala skoro 1,5 hodinovou přestávku, aby to probrala, byl tam i tlak zúčastněné veřejnosti. Ale neprošlo to, protože na schůzce zastupitelů nám bylo sděleno, že je to s hoteliery projednáno a ten protinávrh jsem podal až na zastupitelstvu až jsem viděl ten tlak podnikatelů. Jinak největší spokojenost mám z toho, že se povedlo prosadit soustavným tlakem na Strategickém výboru rekonstrukci sídlišť, což nyní skutečně začalo aspoň plánem a konzultacemi s občany, snad to nebude další šuplíkový projekt. Ohledně toho co se mi nepovedlo, vnímám svoji horší důkladnost zveřejňování reportu ze zastupitelstev, zpětně vidím, že jsme mohli některé témata i více konzultovat s veřejností. Ze začátku jsem na to kladl větší důraz, jenže pak se to neprve upozadilo kampaní do kraje a pak kampaní do PSP. Co vyloženě neumím a vlastně mi to ani moc nevadí, že neumím kritizovat kdejakou blbost nebo třeba říct k tématu jinými slovy to samé, co řeklo přede mnou několil lidí, jen aby se zviditelňovali. Takle se na zastupku tráví plno času, které kromě zviditelňování některých osob to občanům jinak nic reálného nepřináší.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvky (celkem 4):
BenjaminPierce, Denis.Rychtar, Zdenek.Tros, andrianna.kvitova
Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 178
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Kamila.Galikova »

Ukončuji rozpravu. Registrují nominaci @Libor.Adamek, následuje den na rozmyšlenou.

"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Zdenek.Tros
Příspěvky: 453
Registrován: 20 lis 2017, 14:10
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Re: MF 2/2022 Rožnov p.R. - Volba lídra kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Zdenek.Tros »

Díky Libore za zodpovězení dotazů.
Vím, že jsi byl za ty roky v zastupitelstvu pracovitý, k tématům přistupoval z více stran a vždy se radil s členskou základnou, což se mi líbí.

Osobně si myslím, že by měl opoziční zastupitel předkládat více návrhů, které jsme měli v programu nebo v programu mít budeme v tomto roce. Může také čerpat z návrhů, které Piráti již řešili v jiných městech a minimalizovat rizika nepřipravenosti návrhů. Pokud návrh oficiálně podá opoziční zastupitel, tak se dá s tímto návrhem daleko lépe mediálně pracovat a nehrozí to, že si jej následně přisvojí koalice. Samozřejmě, že je dobré vše probírat s koalicí, ale ve smyslu zjišťování informací a myslím si, že čas od času by se nám podařilo nějaká témata prosadit, s čímž by se dalo i mediálně pracovat v kampani.
Je škoda, že práci neumíme dostatečně prodat voličům a nejsme v Rožnově moc vidět. Když se zeptáte občanů co Piráti v Rožnově změnili, co dělají nebo co podporují či nepodporují, tak si myslím, že občané moc neví. Na tomto bychom měli více zapracovat a propagovat i finančně témata na FB a případně také na osobnostních politických profilech. U voleb do PSP jsme se poučili tím, že nejsme v komunální politice známí a volby ve spojení se Starosty jsme projeli na plné čáře. Všechny úrovně politiky jsou propojené a tvoří jeden celek.
Avšak tento problém se zdaleka netýká jen Rožnova a částečně za to nesu zodpovědnosti i já jako člen MS a bývalý člen PKS.

Lídr a člen zastupitelstva vždy ponese největší zodpovědnost z členů místního sdružení, měl by udávat směr, být ambiciózní a stát se známou osobností.
Můj hlas máš a věřím, že svou funkci budeš zastávat výborně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Tros za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Manasek, Martin.Valasek, Denis.Rychtar, Libor.Adamek
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum ValMez“