Diskuze z Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

MS: Bohužel pozdě, tohle měla být agenda Pirátů - u nich by to mohlo být na rozdíl od Kalouska důvěryhodné.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Josef.Kadlecek píše:Aha, tak Piráti se prezentují na prokremelských webech:
http://neovlivni.cz/propaganda-lapila-i ... e-analyza/
Podle neovlivni.cz jsou parlamentnilisty.cz taky hlásná trouba Putina
Vašíček, no... :roll:

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18252 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Že to Petrovi není trapný... Tak jo. Potentát radí a žádá. Prosím začni komunikovat s iniciativami, ovšem ověř si, se kterými už třeba vedeme debatu či reálně pracujeme na projektech . Dodej výstup s kým jsi mluvil, jaké jsou průniky, v čem si můžeme pomoc a High level plán vzájemné spolupráce. Jupíííí. Bude to užitečné a alespoň využiješ své zkušenosti z terénu. A jinak moc nevím proč je to v sekci pozornosti hodné články, ale budiž.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ivan.Bartos píše:Potentát radí a žádá. Prosím začni komunikovat s iniciativami, ovšem ověř si, se kterými už třeba vedeme debatu či reálně pracujeme na projektech . Dodej výstup s kým jsi mluvil, jaké jsou průniky, v čem si můžeme pomoc a High level plán vzájemné spolupráce. Jupíííí. Bude to užitečné a alespoň využiješ své zkušenosti z terénu. A jinak moc nevím proč je to v sekci pozornosti hodné články, ale budiž.
Mno neměl jsem na mysli jen tohohle potentáta, ale když se cítí potrefený. I když on je spíš jen mylně přesvědčený o nějaké osobní antipatii. Vzhedem k tomu, že naše strana už dávno není otevřená natož informační a založená na sdílení informací opravdu nemám nejmenší tušení zda připadně s kým nějaká jednání nebo součinnost už běží. Opravdu netuším kde a jak bych mě zjišťovat jestli je nebo není s někým nebo nějakám OS jednáno.

Jinak není nad to, když pan předseda umí hezky poradit :)

Pokud Ibánek netuší proč je to v tomto vlákně. Tak je to proto, že pojednává O lidech kteří rozhýbávají města ve kterých žijí. Pokud Ibánek nechápe, že takové lidi bychom měli podporovat a spolupracovat s nimi, tak je mi ho srdečně líto.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 19 kvě 2016, 11:57, celkem upraveno 1 x.
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18252 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Však já to chápu a poprosil jsem tě, abys to, o čem tady dokola furt vykládáš, zrealioval. Ačkoliv mohutně agituješ, teda zde o tom píšeš. noví lidé, které deno-denně potkáváš, do strany s odkazem na tebe nevstupují ani nikoho neoslovili (já jsem od Petra, přesvědčil mě). Žádný výstup "domluvil jsem to a to s tou a tou iniciativou" jsme od tebe také nikdy neviděli. Nech si kecy na koledu a ukaž co v tobě je:-) A jmenuju se Ivan, tak se možná snaž kandidáte.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas.Ferjencik píše:Ale Petr Bajgar nás stejně raději poplive, protože když to dělá Pirát, nic není dost dobrý...
Na nikoho neplivu jen jsem zapoměl na vaši "Pražskou partičku". M.Ferjenčík tímto ovšem opět předvel ukázkový obrat s útokem. Přitom možná nechtěně opomíjí miliardy které tečou ze státního rozpočtu každý rok do IT služeb, kteréžto toky nikdo z Pirátů za sedm let od založení PP-CZ nikdo ani nezkusil analyzovat a neproběhla ani snaha hledat oficiálně lidi schopné odhalovat předražené zakázky ve státní správě. Nedivte se mi, že když tuto amaterštinu vidím tak mám podezdření na záškodnictví nebo obyčejného karierizmu který elimuje na nepodstatné i takto zásadní otázky a naše programové priority.

Měl jsem na mysli, že není v Pirátské straně obecná snaha následovat lidi jako je L.Maděra ve Zlíně nebo Jakub Čech v Prostějově. ČR má pokud vím 14 krajů i když Praha je jako vždy stát ve státě.

Ostatně radní HMP tím spíš za Pirátskou stranu by měli levárny odhalovat programově a podle mého mínění mnohem systematičtěji než jak to poloamatersky dělají dnes. Tím spíš že jsou za zodpovědné hospodaření placeni z rozpočtu HMP.
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

No problém je, že systém VZP nepochopil a udělal mechanický přepočet a ten zhruba 6.600,-Kč odpovídá, ve zbytku plácá...
Právě to, že pro 1/5 až 1/3 občanů by šlo o slevu dani, další velká část jsou děti a mladiství (což se dá propojit s financováním SŠ a VŠ), takže to pak vychází/může vycházet úplně jinak - jak, to bychom zjistili, kdyby RV ve stávajícím složení nezarachli veřejnou soutěž ...
Jasně, když vezmu na zhodnocení tu Švýcarskou variantu s 60.000,- měsíčně, tak mi asi vyjde, že to nejde :)
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Petr.Bajgar píše:
Mikulas.Ferjencik píše:Ale Petr Bajgar nás stejně raději poplive, protože když to dělá Pirát, nic není dost dobrý...
...plivu, jen jsem zapoměl na vaši "Pražskou partičku". ...

Ostatně radní HMP tím spíš za Pirátskou stranu by měli levárny odhalovat programově a podle mého mínění mnohem systematičtěji než jak to poloamatersky dělají dnes. Tím spíš že jsou za zodpovědné hospodaření placeni z rozpočtu HMP.
Tak běž dělat na magoš ke klukům do kanclu sekretáře a můžeš nám v praxi předvést, jak pevně to uchopíš do svých nejsprávnějších otěží!
Oportunistou snadno a rychle :lol:
Dost diskuzí, tohle vlákno není na kecy.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Pavel.Moravec píše:

ANO funguje jako sekta.

Piráti odkázaní na karieristy jako je I.Bartoš a J.Michálek na tom bohužel nejsou o mnoho lépe. Například ve firmách jsou přitom karieristi zaměstnavateli vyhledávání právě pro jejich ochotu jít až za hranu morálního jednání. V Politice je tato ochota velice nežádoucí a nebezpečná právě protože tato ochota jít na hranu morálního degeneruje morálku daného politického společenství, vzájemnou důvěru, ochotu k součinnosti i s lidmi kteří nejsou osobními kamarády a schopnosti maximálního nasazení členů pro společné cíle. Díky tomuto politické strany po L89 opakovaně selhávají a mají proto obecně velice malou důvěryhodnost u spoluobčanů.

Sektářství je celkem běžnou závislostí některých lidí na osobě-autoritě rádoby jedinečného vůdce. Tedy na rozdíl od politických stran, které jsou seskupeními lidí pracujících pro životní zájmy spoluobčanů a volicích si do svého čela člověka který co možná nejlépe umí řídít jejich součinnost tak, aby mohli právě tito členové politické strany co nejefektivněji pracovat a spolupracovat na prosazování a dosahování společných programových cílů a priorit.

Piráti mají s Ano společné i to, že místo efektivní sebeorganizace, fungují spíš jako v podstatě nefunkční shluk, vedený ambicioznimi "karieristy" usilujícími o osobní karieru.

Oznámení moderátora:

Příspěvek obsahuje nepřípustný osobní útok a navíc je v blbém vlákně.

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Pavel.Moravec »

torrespondent píše:Politické spektrum
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -spektrum/
od 8:35

moderátor: ANO je jednoznačně a nezakrytě strana vůdcovského typu. To nemůžeme jinak nazvat, a tam je ten rozdíl podle mně, ta kontrola [moci, pozn.] je daleko menší.

J. Michálek: Ale já si myslim, že v tomhle neni problém, ať tam třeba je silné postavení vůdce. Ale co jsou to ty podstatné věci, které by měly vadit veřejnosti? (JM pak zmiňuje trafiky, dozorčí rady)


Tak určitě.
Tak teoreticky může být strana se silným vůdcem, ale propagující demokracii a participaci občanů. ANO to sice určitě není, ale pro občana fakt není velký problém vnitrostranická dělba moci, pro něj je důležitější jak se strana chová navenek a k občanům. Sice to dost často úzce souvisí, ale není to podmínkou.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“