Jaroslav Toman

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 12

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaroslav.Toman
Člen KS Praha
Příspěvky: 68
Registrován: 13 pro 2020, 12:28
Profese: programátor AS400
Dal poděkování: 786 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Jaroslav Toman

Příspěvek od Jaroslav.Toman »

Ahoj všem,

jmenuji se Jaroslav Toman a narodil jsem se v Praze, kde jsem v vystudoval MFF UK, titul RNDr.
Pracuji v Up ČR.
Narozen 11.3.1965.

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Ano pirátský program i stanovy jsem si přečetl.
Body z programu, co mě nejvíc zaujaly:
digitalizace státní správy a celkové zjednodušení kontaktu s občany i institucemi
transparentnost
sociální citlivost (pravidelná valorizace dávek)
snížení zatížení práce daní a odvody
členství v NATO a EU

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
ČR by měla zůstat součástí EU.
Cítím se Čechem i Evropanem.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Tohle se mi úplně nezdá. Záleželo by to na detailech, aby se to nerozmohlo a zároveň to dávalo ekonomicky smysl (spotřební daň + DPH, snížení nákladů na represi).

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Ano.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Pirátskou stranu sleduji asi od roku 2016. Vloni jsem došel k názoru, je to nejlepší politická možnost.
Asi od ledna jsem registrovaný člen a posílám příspěvky.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Pokaždé někoho jiného - středopravicové strany. Poslední roky se nicméně posouvám politicky doleva.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Ne.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Nabídla mi to tento týden Veronika O. Jinak bych se stejně časem zajímal o status člena, jenom nevím, kdy by to nastalo.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
Zatím jen v pomocných pracech. Na nic složitějšího si teď netroufám.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
V současné době nemám politické cíle. Někdo taky musí dělat obyčejného člena.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Toman za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Sistek, Petri.Malisu
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 758
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Jaroslav Toman

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj Jardo,
díky za představení se, jsem rád, že se k nám chceš přidat úplně nejvíc oficiálně. Nadšenců jako Ty není nikdy dost.
Zaujala mě odpověď ke konopí, někdy to nad pivem a panákem ( :-> )proberem.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 12“