Filip Havlíček [PŘIJAT]

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Zamčeno
Uživatelský avatar
Filip.Havlicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 225
Registrován: 06 srp 2019, 17:08
Profese: Tajemník Zastupitelského klubu JMK
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Filip Havlíček [PŘIJAT]

Příspěvek od Filip.Havlicek »

Ahoj všem Pirátkám a Pirátům,
dovolte mi, abych se krátce představil. Pocházím z Brna z městské části Žabovřesky, kde jsem žil do svých 20 let. Po nástupu na Masarykovu univerzitu, na obor Archeologie, jsem se přestěhoval do středu města kde žiji dodnes s partnerkou a synem. Během studia jsem se věnoval zejména terénnímu výzkumu, popularizaci vědy a odpadovému managementu. V univerzitním prostředí jsem prožil vcelku bezstarostných 13 let života a z mnohého, co jsem se na univerzitě naučil, čerpám doteď (například vnímat vědu jako způsob myšlení, nikoli jako memorování encyklopedických znalostí). Během studia jsem často využíval možnost studijních pobytů na zahraničních univerzitách a při návratu do Brna, jsem pak zažíval pocit, že veřejný prostor zde není zrovna v nejlepší kondici. To byl první impuls k zájmu o komunální politiku. Tou dobou jsem navštívil pár schůzí Strany zelených a později asi čtyři schůze lidovců v Brně-střed. V obou případech jsem si v krátké době uvědomil, že se zde necítím osobnostně komfortně a že bude lepší se v těchto stranách nerealizovat.
Po ukončení studia jsem se přihlásil na Úmč Brno-střed na nově vznikající mikro oddělení, které mělo za úkol zefektivnit komunikaci mezi občany a radnicí. Díky tomuto zaměření, jsem absolvoval několikaměsíční školení na všech odborech, kde si šlo vcelku jednoduše všimnout výrazné zaprášenosti této instituce. Po komunálních volbách v roce 2018 odešli z radnice iniciátoři našeho oddělení a já jsem přestoupil na Odbor právní a organizační, což byla nakonec taková nuda, že jsem raději za čas odešel úplně.
K Pirátům se chci přidat z několika důvodů. Kromě shody s programem Pirátů, důrazem na transparentnost, svobodu i přístup k informacím, je mi blízký osobnostní profil lidí u Pirátů a kolem Pirátů. Považuji se především za týmového hráče a rád bych se zapojil do společného úsilí lidí, kteří se dívají na budoucnost svého okolí stejnýma očima.
Tématicky se zaměřuji zejména na oblast památkové péče, pěších zón a obecně zklidnění dopravy v centru města. Domnívám se, že výše zmíněné, výraznou měrou ovlivňuje kvalitu života obyvatel města i jeho návštěvníků.
Dobrovolnicky jsem se zapojil u Pirátů v kampani ke Krajským volbám 2020 a později pak přihlásil do výběrového řízení na Tajemníka Zastupitelského klubu JMK. No a to teď dělám a je to fajn :)

Filip

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Havlicek za příspěvky (celkem 8):
Eva.Havlova, Vit.Fux, Adam.Zemek, Petr.Springinsfeld, Jiri.Kaderavek, Vendula.Svobodova, petramikulov, V__
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Filip Havlíček

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Ahoj Filipe,

promiň, žes mi tady nějakou dobu ležel :) Už se ti jdu věnovat!

Hned na začátek se chci zeptat, jestli by pro tebe nebylo vhodnější hlásit se rovnou do MS Brno? Pokud ano, přehodím tě na Honzu Wagnera. Nicméně podmínky pro přijetí jsou stejné jak pro členství v krajském sdružení (KS) tak v místním (MS) (jen pro vysvětlení, můžeš být člen KS a už nemusíš být součástí žádného MS, například pokud na území obce, kde bydlíš žádné MS nezasahuje nebo se můžeš stát členem MS, čímž jsi automaticky také člen KS).

Tak jako tak tě zvu na čtvrteční schůzi, která proběhne online pod tímto odkazem v 18 hodin.

Ještě vkládám odkazy na stanovy a dlouhodobý program a těším se na další spolupráci :)

Vendy
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vendula.Svobodova za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Filip.Havlicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 225
Registrován: 06 srp 2019, 17:08
Profese: Tajemník Zastupitelského klubu JMK
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Havlíček

Příspěvek od Filip.Havlicek »

čau Vendy :)

jasný, dík :)

Filip
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Havlicek za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Filip Havlíček

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Ahoj, prosím @Jan.Wagner, aby tohle vlákno přesunul pod MS Brno :)
Moc díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vendula.Svobodova za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Jan.Wagner
BAN za porušování pravidel
Příspěvky: 503
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 535 poděkování
Dostal poděkování: 653 poděkování

Re: Filip Havlíček

Příspěvek od Jan.Wagner »

Ahoj, prosím @Vendula.Svobodova, aby tohle vlákno přesunula pod MS Brno. Já ná to nemám nastavený práva. Díky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Vendula.Svobodova, V__

Миру мир!

Uživatelský avatar
Jan.Wagner
BAN za porušování pravidel
Příspěvky: 503
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 535 poděkování
Dostal poděkování: 653 poděkování

Re: Filip Havlíček

Příspěvek od Jan.Wagner »

Ahoj Filipe,

zahlasovali jsme a byl jsi přijat na palubu MS Brno.

Gratuluju a těším se na další spolupráci :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Filip.Havlicek, V__

Миру мир!

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Brno“