Grilování zájemců o členství - změna postupů

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Re: Grilování zájemců o členství - změna postupů

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Takže se shodneme na tom, že pravidla přijímaní zůstávají stejná, ale grilování přesuneme z krajského mumble na jindy? Pokud ano, prosím palce, pokud ne, prosím reakce.
Pokud dostanu podporu skupiny členů (tedy 8 palců), vytvořím anketu OFFTOPIC a ohrozím tak demokracii.

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Martin »

Já jsem za zachování stávajícího postupu přijímání.
Také tvrdím, že by grilování - tedy v této době, kdy nelze realizovat osobní setkání - měla zůstat na každotýdenních pondělních schůzích, kdy se sejde nejvíce členů KF.
Na grilování by se měla používat platforma, která umožňuje přenos obrazu z kamery zájemce.

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 4196 poděkování
Dostal poděkování: 3072 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel »

Taky si myslím, že by bylo lepší nechat to při pondělku. Ale omezil bych čas (10min?) a požádal bych zájemce, aby zůstal na po-jitsi hospodu a zodpověděl případné další dotazy (včetně banálních ;-)
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Jan.Prokop píše: 04 bře 2021, 09:45
Stepan.Drtina píše: 03 bře 2021, 17:04 Mě osobně se nastavený formát líbí, protože člověk stává zároveň členem krajského sdružení a měli by mít možnost ho pogrilovat i ostatní členové KF. A na pondělním Jitsi je k tomu nejlepší příležitost, leč tam bývá nejvíce lidí.

Jako kompromisní variantu bych viděl, že se 2x do měsíce vyčlení extra datum na schůzi, kde jediným tématem bude grilování, pozvánka bude v kalendáři a půjde SZ na fóru všem členům kraje.

Nejde vůbec o nedůvěru k místním sdružením, jsou jistě kompetentní grilovat a přijímat členy, ale nějaké dvojité seznámení na úrovni MS a KS si myslím, že je vhodné.
Ostatní členové pokud je to bude zajímat, tak můžou se zúčastnit a grilovat na schůzích MS, pokud je to nebude zajímat, tak se nebudou účastnit ani té grilovací schůze KF. BTW kolik "běžných" členů chodí na setkání se zájemci? Předpokládám, že v případě extra schůzí, tak bude účast podobná. Ono je nejdůležitější, aby mohli kandidáta grilovat členové toho MS a pokud jim např nebude vyhovovat termín krajských "grilovacích" schůzí, tak se může stát, že kandidát se bude grilovat na 2x
S tím nesouhlasím, a v zásadě vůbec nesouhlasím s přesunováním tgrilování do MS, kdo má zájem sledovat, kdo nový se k nám přidává, by neměl být nucen navštěvovat schůze MS, je to daleko náročnější, než 1- 2 zajít, nebo se připojit ke schůzi KS. Kolektiv kraje by měl být tmelen, nikoliv dělen, tady je zásada decentralizace kontraproduktivní.

Edit: Kde je slíbená anketa? Rozhodne 5 lidí za celý kraj? Doufala jsem, že se změnou PKS se tyhle praktiky změní, tak asi ne :weep:

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: tajemník ZK KÚSK
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Podle mě je to v rámci subsidiarity správný krok. Jen bych doplnil nějaké podmínky, např. že grilování může být pouze v případě, že jsou na Fóru ze strany zájemce zodpovězeny všechny položené dotazy. Věřím MSkům, že si sami dobře pohlídají, kdo bude jejich členem. Jestli se nemýlím, tak přijetí členů je dle stanov stejně v jejich kompetenci.

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Jan.Prokop
Kontrolní komise
Profese: ITak
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop »

Lenka.Kozlova píše: 13 bře 2021, 14:54 S tím nesouhlasím, a v zásadě vůbec nesouhlasím s přesunováním tgrilování do MS, kdo má zájem sledovat, kdo nový se k nám přidává, by neměl být nucen navštěvovat schůze MS, je to daleko náročnější, než 1- 2 zajít, nebo se připojit ke schůzi KS. Kolektiv kraje by měl být tmelen, nikoliv dělen, tady je zásada decentralizace kontraproduktivní.

Edit: Kde je slíbená anketa? Rozhodne 5 lidí za celý kraj? Doufala jsem, že se změnou PKS se tyhle praktiky změní, tak asi ne :weep:
To je pěkný, ale klidně MS může zájemce grilovat a přijmout dle stanov jaksi samo o sobě. To že to děláme takhle jae taková nepsaná domluva.
Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Jan.Prokop píše: 13 bře 2021, 18:54
Lenka.Kozlova píše: 13 bře 2021, 14:54 S tím nesouhlasím, a v zásadě vůbec nesouhlasím s přesunováním tgrilování do MS, kdo má zájem sledovat, kdo nový se k nám přidává, by neměl být nucen navštěvovat schůze MS, je to daleko náročnější, než 1- 2 zajít, nebo se připojit ke schůzi KS. Kolektiv kraje by měl být tmelen, nikoliv dělen, tady je zásada decentralizace kontraproduktivní.

To je pěkný, ale klidně MS může zájemce grilovat a přijmout dle stanov jaksi samo o sobě. To že to děláme takhle jae taková nepsaná domluva.
I nepsané domluvy mají svůj význam, třeba napravují rigidní přístup k předpisům.
No a z toho, jak jsi mě odpálkoval se dá na leccos usuzovat :)

Jan.Prokop
Kontrolní komise
Profese: ITak
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop »

Lenka.Kozlova píše: 15 bře 2021, 10:48 I nepsané domluvy mají svůj význam, třeba napravují rigidní přístup k předpisům.
Že to říkaš zrovna ty, která si nejvíc PKS, při jakéhokoli odklonění od předpisů, hatovala :P
Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Jan.Prokop píše: 15 bře 2021, 12:29
Lenka.Kozlova píše: 15 bře 2021, 10:48 I nepsané domluvy mají svůj význam, třeba napravují rigidní přístup k předpisům.
Že to říkaš zrovna ty, která si nejvíc PKS, při jakéhokoli odklonění od předpisů, hatovala :P
Fuckování předpisu a rigidní postoj k němu jsou dvě dost rozdílné věci a mimochodem, RK pokaždé potvrdila můj názor ;)
Kdyby mi nebylo členů RK líto, měla bych pro ně bývala předběžný dotaz mnohem častěji.
Už máte členskou anketu?

Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Lenka.Kozlova píše: 16 bře 2021, 16:01
Jan.Prokop píše: 15 bře 2021, 12:29
Fuckování předpisu a rigidní postoj k němu jsou dvě dost rozdílné věci a mimochodem, RK pokaždé potvrdila můj názor ;)
Kdyby mi nebylo členů RK líto, měla bych pro ně bývala předběžný dotaz mnohem častěji.
Už máte členskou anketu?
Ahoj Lenko, těší mě, že jsi k nám po dlouhé době zase zavítala. Psala jsem, že anketu vytvořím, pokud můj návrh dostane podporu skupiny členů. Podporu nedostal, ale přesto ji ráda vytvořím, aby bylo v KF jasno. Nic rozhodnuto ještě nebylo, ani jsem si nevšimla, že by někdo chtěl obcházet nějaké předpisy. Myslím, že tu celkem zdravě diskutujeme. Zkus předpokládat dobrou vůli prosím, až příště zase zabrousíš do našeho krajského fóra. Měj hezký večer.

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“