Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Moderátoři: Mediální tým - KS Vysočina, PKS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Má předsednictvo po volbách rezignovat?

Ano
16
57%
Ne
10
36%
Nevím
2
7%
 
Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1705
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 2119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Jan.Posvar »

Tereza.Maskova píše: 19 říj 2020, 22:24 Milý Jene, (píši v naprostém klidu)
chápu že to možná, když mě někdo trochu zná, mohlo "znít", že píšu v emocich. Já už jsem holt taková, chybí mi oproti jiným jistě trochu víc toho mozku, já se hodně řídím srdcem a pak to tak někdy vypadá. Ale věř mi, že kdybych psala v emocích, vypadalo by to jinak :-) To tě tak pohoršilio, že jsem napsala, že mám toho (tedy těhle veletočů) dost? Jestli ty nejsi trochu cimprlich :-) Měla bych se proto raději komentářů zdržet?
Nikdo po tobě nechce, aby ses zdržovala komentářů. Jen by to mohlo být bez těch pejorativních výrazů. Stejně jako teď a stejně tak mě můžeš ignorovat. Nemusíš brát ohled na moje prosby.
Tereza.Maskova píše: 19 říj 2020, 22:24 Debatu Hanky a Milana jsem si přečetla, jako samozřejmě celou diskuzi a nic to nezměnilo na mém pocitu beznaděje při představě, že několik dalších měsíců budeme převolovat, konečně stabilně fungující, předsednictvo, které si teď dost máklo. Obzvláště když máme spoustu jiné práce.
Ti, kdož jsou pro převolbu, přemýšleli jste o tom, že vám možná bude za chvíli scházet do těchto pozic dostatek kvalitních kandidátů, protože kdo by se dobrovolně hlásil o pozici, která je dost nejistá, nikdy nevíte na jak dlouho ji máte, je dost nevděčná, po tom, co oddřete spoustu práce, o pozici můžete přijít, protože "bývá dobrým zvykem". Jak já bývám taková intuitivně impulzivní, asi bych vám řekla,......
Já myslím, že název tohoto vlákna byl původně správný. Převolba je nestabilita, já bych byla pro tu stabilitu, alespoň na chvíli.
Převolba je otázka maximálně jednoho měsíce a do té doby může fungovat stávající PKS. Obavy jsou zbytečné. Jediné, co riskujeme, že nebude úplně stejné složení a třeba vypadnu já a Pavel bude mít radost ;-)
Tereza.Maskova píše: 19 říj 2020, 22:24 Jinak díky @Pavel.Knezik za skvělé shrnutí se kterým naprosto souzním (máme asi stejný filtr)
Tedy vědomě souhlasíš s tím, že jsem suchar a idiot, který tě urazil a úkoluji druhé? Děkuji :D
Uživatelský avatar
Petr.Kozel
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 29
Registrován: 26 led 2019, 17:51
Profese: ekonom
Bydliště: Pelhřimov, Skrýšov
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Petr.Kozel »

OK.
Máme tu jasný mandát jednotlivých členů předsednictva od KF a všichni nesou svou osobní zodpovědnost za svou práci. Máme tu nezpochybnitelný odvedený velký kus práce a nepopiratelné výsledky. Současně - na základě posledního jednání PKS je tu i jasné vyjádření 4/5 předsednictva v zájmu pokračovat ve své práci resp. deklaraci přirozené sebereflexe a přehodnocení své práce a funkčnosti předsednictva KS na základě vývoje v dalších týdnech-měsících. Nemám důvod cokoli dál řešit. Děkuji za Vaši práci. Věřím vám. Vaše práce a výsledky mluví za vše.
Blanko-Honzo-Pavle-Míro : moc děkuji.
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Eva.Novakova »

Pavle, některá tvá tvrzení mi znějí jako vcelku silná obvinění namířená na předchozí předsednictvo (možná se mýlím, uznávám). Píšu teď jako členka MS a když nad tím přemýšlím, tak přesně tihle lidi dokázali vybudovat krajské sdružení téměř z ničeho OFFTOPIC(sama jsem před čtyřmi lety viděla, v jakém stavu bylo KS těsně před minulými sněmovními volbami - čímž nekritizuju, byl to jen pohled vyděšeného outsidera ;)), a za 4 roky přivést 40 nových členů. Je to ten základ, vycházející z pirátských hodnot, který tu vybudovali, včetně placeného aparátu, například, který nám do velké míry umožnil famózní úspěch v krajských volbách OFFTOPIC(podobně jako práce Pirátů na celostátní úrovni a v jiných krajích).
Pavel.Knezik píše: 19 říj 2020, 21:13 Můžu se ptát kdo prakticky zastavil příjmání nových členů a případně jim nastavil tak dlouhe přímací lhůty asi možná s tím, že se uvidí jestli neodpadnou.
Máš pravdu, že nejvíce nových členů bylo přijato v roce 2018, 2019 už šel trochu dolů a 2020 byl ten propad nejvýraznější. Opravdu chceš v tomto poukazovat na minulé předsednictvo? Osobně nepoukazuji na žádné. Přijímací lhůty jsou nastaveny přiměřeně pro obě strany a není to výmysl Vysočiny, ale ověřená praxe. Já sama jsem byla ráda, že u mě celý proces přijetí trval skoro čtyři měsíce, protože jsem si za tu dobu mnohé ujasnila, poznala, jak Piráti fungují, i čemu se chci věnovat.
Pavel.Knezik píše: 19 říj 2020, 21:13 Můžu se ptát kdo ve svých kandidátských řečích hovořil o přinesení kontinuity a zkušeností do nového PKS aby jsme si i tak museli na všechno přijít sami.
Z mého pohledu bývalé nové místopředsedkyně jsme tu podporu měli, a to nejen ve formě předávacího dokumentu, ve kterém bylo vše, co jsme potřebovali. Možná tam byla taková přirozená snaha dělat vše najednou lépe a vymyslet si to sami, ale to bych rozhodně neviděla jako chybu někoho, kdo sliboval kontinuitu (ať už myslíš kohokoliv).
Pavel.Knezik píše: 19 říj 2020, 21:13 Rozjelo se přímání členů.
Za poslední půlrok jsme přijali Báru OFFTOPICcož byl skvělej catch, samozřejmě, a díky za ni!.
Pavel.Knezik píše: 19 říj 2020, 21:13 Piráti mají spoustu "dobrých zvyků", ale jejich dodržováním a bez přízpůsobení se okolí a lpěním na malichernostech byli tam kde byli.
Nevím, co myslíš těmi malichernostmi, ale z mého pohledu se vytratil důraz na pirátské principy, týmovost a (otevřenou) komunikaci, namísto toho nastoupily "cíle" jako uspět ve volbách. Jak se ale píše ve Swarmwise - "Celá organizace se skládá pouze z mezilidských vztahů." Chápu, že jsme/jste to jako nové předsednictvo neměli jednoduché, prakticky od začátku se rozjely primárky, tím i prostory pro rivalitu (která je běžnou součástí politiky) a spory, ale možná právě proto si myslím, že to chce ten restart, jak psal Mario. Vy už z toho rozjetýho vlaku vyskočíte těžko. Náš aktuální největší cíl je z mého pohledu obnovit důvěru a začít fungovat jako tým. Před dalšíma volbama na to máme prostor. Zodpovědnost k budování tohoto prostředí máme i vzhledem k nováčkům.
Pavel.Knezik píše: 19 říj 2020, 21:13 A když jsme to začli dělat jinak a dosáhli úspěchu. Dostali jsme další za uši, s tím že máme skončit.
Jak přesně jinak? Teď to fakt nemyslím zle, ale zajímaly by mě "lessons learned", který je vždy dobrý sdílet, aby se udržely v paměti.
Pavel.Knezik píše: 19 říj 2020, 21:13 (mě by jen zajimalo kolik času znova zabere převolení celého předsednictva, když ta minulá zabrala cca tři měsíce)
Volba může probíhat ještě za působnosti tohoto předsednictva, v tom bych problém neviděla. Minule volba trvala něco málo přes 6 týdnů i s rozpravou.
Pavel.Knezik píše: 19 říj 2020, 21:13 Ale pak bych byl rád aby tam zaznělo vše co jsme udělali špatně a ne jen to že je to "dobrý zvyk".
Já pořád trochu doufám, že to fakt nebereš jako trest. Zároveň věřím, že i ty jsi schopný identifikovat momenty, které by se daly označit za problematické. Kdybych teď měla vypíchnout jeden, tak je to hledání vnitřního nepřítele v centrále a snaha o nějaké "odtržení". Možná to zaznívá jen v diskusích a žádné reálné kroky neplánujeme, ale i tak to mě osobně přijde nešťastné pro celkovou atmosféru v KF.

Tímto textem vám rozhodně nechci upírat zásluhy. Ty už tu vyjmenovány byly a souhlasím, že jsou důležité. Ani do vás nechci zbytečně šít. Jen bych fakt byla ráda, kdybychom se na to dokázali podívat z různých úhlů. A s tou sebereflexí, jak psal Jan.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 505
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 936 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Vit.Zacek »

Tereza.Maskova píše: 19 říj 2020, 22:24 Milý Jene, (píši v naprostém klidu)
chápu že to možná, když mě někdo trochu zná, mohlo "znít", že píšu v emocich. Já už jsem holt taková, chybí mi oproti jiným jistě trochu víc toho mozku, já se hodně řídím srdcem a pak to tak někdy vypadá. Ale věř mi, že kdybych psala v emocích, vypadalo by to jinak :-) To tě tak pohoršilio, že jsem napsala, že mám toho (tedy těhle veletočů) dost? Jestli ty nejsi trochu cimprlich :-) Měla bych se proto raději komentářů zdržet?
Debatu Hanky a Milana jsem si přečetla, jako samozřejmě celou diskuzi a nic to nezměnilo na mém pocitu beznaděje při představě, že několik dalších měsíců budeme převolovat, konečně stabilně fungující, předsednictvo, které si teď dost máklo. Obzvláště když máme spoustu jiné práce.
Ti, kdož jsou pro převolbu, přemýšleli jste o tom, že vám možná bude za chvíli scházet do těchto pozic dostatek kvalitních kandidátů, protože kdo by se dobrovolně hlásil o pozici, která je dost nejistá, nikdy nevíte na jak dlouho ji máte, je dost nevděčná, po tom, co oddřete spoustu práce, o pozici můžete přijít, protože "bývá dobrým zvykem". Jak já bývám taková intuitivně impulzivní, asi bych vám řekla,......
Já myslím, že název tohoto vlákna byl původně správný. Převolba je nestabilita, já bych byla pro tu stabilitu, alespoň na chvíli.

Jinak díky @Pavel.Knezik za skvělé shrnutí se kterým naprosto souzním (máme asi stejný filtr)
Já si rozhodně nemyslím, že by šlo o nějaký trest pro předsednictvo. Zaznělo to tady už několikrát, že se jedná o zvyklost, o příležitost složit členské základně účty a nastínit další směřování pro příští rok. Pokud by předsednictvo rezignovalo, tak to jeho činnost nijak neovlivní. Bude normálně fungovat do doby, než bude zvoleno nové. Jediné co bude potřeba od předsednictva je seznámit členskou základnu se svými plány do budoucna, a na to je vhodný čas vždy.
Podle mě se kvalitní lidé nemusí bát o to, že by nebyli znovuzvoleni. Každý vidí, že pracovali dobře a pak není žádný důvod je nezvolit znovu.
Btw. mandát současnému předsednictvu vyprší 31. října příštího roku, takže volba by probíhala uprostřed ostré fáze kampaně a v tu dobu bude na práci spousta jiných věcí než odpovídat na otázky na fóru a řešit dlouhodobé strategie.

Proč si myslíš, že převolba je nestabilita? Hlasování jsme tady absolvovali už spoustu a přežili jsme to, takže nás jedno navíc určitě neporazí. :)
Uživatelský avatar
Tereza.Maskova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 79
Registrován: 05 zář 2019, 17:07
Profese: Zdravotní sestra
Dal poděkování: 304 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Tereza.Maskova »

Já bych tedy asi potřebovala vysvětlit, proč spíše neproběhlo hlasování o Vyslovení důvěry PKSku. Pořád by tu byla šance, že nikdo nebude muset podstupovat martirium nominace, sepsání vizí, podrobení se nějaké formě grilování možná, pak několikatýdenní hlasování... A dle mnohých s pravděpodobně stejným obsazením postů v PKS? V tom případě mě se to prostě zdá jako nesmyslné. Navíc máme před sebou volby do výborů a komisí kraje. Navíc do ledna mmusi proběhnout primarky do sněmovních voleb, jestli jsem to správně pochopila. Nebudeme se tedy věnovat raději tomu?
Já nechci ignorovat převolbu, já ji nechci dělat zbytečně, když se předpokládá, co jsem tak pochopila, že obsazení předsednictva zůstane stejné.
Já vždy budu člověk, který nevidí na prvním místě tabulku, stanovy, program, zvyky... Ja vždy budu vidět lidi. Já nevidím PKS, já vidím Blanku, která neskutečně dřela v kampani, i když má 4 děti, domácnost, studuje neuvěřitelné množství materiálů, vzdělává se a do toho se ještě musí snažit si vydělat... Já vidím Pavla, který měl neskutečně těžké pracovní období a stejně pak šel roznášet pirlisty, zpracovával program, je dobrovolný hasič... Já vidím Míru s jeho kupou děti včetně miminka, velmi náročnou prací, prací v odborech, studiu.. Mohla bych pokračovat... A na tyhle pracanty pak vytáhneme slovo rezignace?! Já si nemohu pomoct, mě to přijde opravdu demotivujicí. Nevím jak jiní, ale mě to bere chuť se někam posouvat a usilovat třeba jednou o nějakou takovouto pozici.
Měla bych dotaz na členy krajského fóra. Proběhne-li převolba předsednictva, máte někdo zájem se zúčastnit? Nebo opravdu budeme dělat volbu pro volbu, zbytečně zatěžovat další prací naše lidi, které bychom měli spíše ocenit?
Proč je anketa postavena negativisticky? Má PKS rezignovat?
Pojďme naše představenstvo spíše podpořit a říci mu "Máte naší důvěru"
Zlatá střední cesta! Aneb hledat rovnováhu vždy a ve všem.
Uživatelský avatar
Tereza.Maskova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 79
Registrován: 05 zář 2019, 17:07
Profese: Zdravotní sestra
Dal poděkování: 304 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Tereza.Maskova »


Proč si myslíš, že převolba je nestabilita? Hlasování jsme tady absolvovali už spoustu a přežili jsme to, takže nás jedno navíc určitě neporazí. :)
@Vit.Zacek
Nás hlasující to jistě nezabije, pro nás je to pár vteřin. Ne tak pro členy PKS, resp. nominované.
Hlasování si užijeme v následujících měsíc až kam. A znáš to přísloví "100x nic i osla umořilo"

P.S. Omlouvám se za špatně označenou citaci, na mobilu mě to moc neposlouchá. Zítra se pokusím opravit.
Zlatá střední cesta! Aneb hledat rovnováhu vždy a ve všem.
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1740
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Musím napsat, že jsem trochu vyděšený. Možná neprávem. Ale jako by se to bralo hodně osobně. ...
Nesledoval jsem teď jednání PKS. Nevím, jestli je PKS ve shodě, že chce pokračovat. Pokud ano, pak to imho nemusíme řešit - ať pokračuje, období mu trvá, a pokud se to členům nebude líbit, mohou navrhnout něco jiného.

Tohle vlákno jsem pochopil tak, že PKS si je vědomo toho, že situace po volbách do kraje se hodně změnila a chce se zeptat KF, jestli si má znovu říct o důvěru. Pokud to není důvodem tohoto vlákna, tak bych možná rád znal postoj PKS k věci, abych se zorientoval.

Tereza.Maskova píše: 20 říj 2020, 02:46 Pořád by tu byla šance, že nikdo nebude muset podstupovat martirium nominace, sepsání vizí, podrobení se nějaké formě grilování možná, pak několikatýdenní hlasování... A dle mnohých s pravděpodobně stejným obsazením postů v PKS? V tom případě mě se to prostě zdá jako nesmyslné.
Chápu. To je určitě potřeba zahrnout do úvah.
Tereza.Maskova píše: 20 říj 2020, 02:46 ... když se předpokládá, co jsem tak pochopila, že obsazení předsednictva zůstane stejné. ...
Tak to je třeba můj předpoklad. Ale netroufl bych si odhadnout, že je to předpoklad i všech ostatních.

Tereza.Maskova píše: 20 říj 2020, 02:46 Pojďme naše představenstvo spíše podpořit a říci mu "Máte naší důvěru"
Pro mne by to byla dobrá cesta. Byl bych rád, aby PKS představilo nějaký plán "reformy" KS po volbách (už jsem psal: jiný rozpočet, jiné programové možnosti, odchod vedoucího MO, potřeba odměn za práci PKS a pod.) a na ten se zeptalo. Tím by si mohlo být jisté, že má důvěru k jeho uskutečnění.
Případně pokud si jisté je, ať se neptá vůbec. To je na něm. Ale pokud se zeptá, odpovím, co si myslím. :)

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 487
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 592 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Pavel.Knezik »

Nesledoval jsem teď jednání PKS. Nevím, jestli je PKS ve shodě, že chce pokračovat.
@Milan.Dadourek - co myslis tím, ze je PKS ve shode.

Moje predstava je, ze PKS je kolektivni organ, ktery se rozhoduje dle poctu zvolenych zastupcu a kazdy ze zastupcu ma hlas a ten ma pravo projevit.

Ciste hypoteticky: Pokud jsou ctyri zastupci pro pokracovani v PKS a jeden je proti - tak jsme ve shode?
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1740
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Pavel.Knezik píše: 20 říj 2020, 10:35 ...
Ciste hypoteticky: Pokud jsou ctyri zastupci pro pokracovani v PKS a jeden je proti - tak jsme ve shode?
No imho ano. OFFTOPIC(Asi tu otázku nechápu. Nějaký háček?)

Pavel.Knezik píše: 19 říj 2020, 21:13 ...
Možná je to i dobře, že jsme si to odřeli, protože jsme si nastavili od začátku cestu, která vedla k úspěchu a neopakovali tak chyby našich předchůdců.
...
Tomuhle teda moc nerozumím. Vždyť současné PKS v podstatných věcech imho celkem zřejmě navázalo na minulé PKS - ohledně rozpočtu a potřeby vyššího objemu peněz na kampaň, - ohledně pojetí programu a programového týmu, - ohledně volebního manažera ...
(Tím to nezlehčuju. Vůbec. Odvedli jste skvělou práci.)


Minulé PKS podle mne muselo složit funkce, tak jak složilo, z vícero důvodů, ale neznalost směru k nim nepatřila:
OFFTOPIC- stejně by k přepřahání došlo, a to v mnohem horším čase (v dubnu? 2020)
- bylo potřeba předat vesla, aby se mohli uplatnit a osvědčit i další - nebýt toho, neměli bychom tu vyzkoušené další schopné lidi
- objevovaly se mezi členy odlišné názory na způsob, jak si PKS představovalo nastavení kampaně (půjčka, volební manažer) - nebylo tedy správné, aby učinilo kroky, které by už byly nevratné


A v kontextu tohoto vlákna je to myslím úplně mimo téma :D

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Rezignace PKS, jak to vidíte vy?

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Milan.Dadourek píše: 20 říj 2020, 10:12 Pro mne by to byla dobrá cesta. Byl bych rád, aby PKS představilo nějaký plán "reformy" KS po volbách (už jsem psal: jiný rozpočet, jiné programové možnosti, odchod vedoucího MO, potřeba odměn za práci PKS a pod.) a na ten se zeptalo. Tím by si mohlo být jisté, že má důvěru k jeho uskutečnění.
To je přesně ono. Celou dobu si to tu pročítám a je docela těžké odmyslet si od spousty vyjádření nějaké osobní sympatie či antipatie a vůbec najít nějaký pragmatický pohled.

Věřím tomu, že tak jak tu je početná skupina těch, kteří si dokáží představit, že současné PKS bude pokračovat po celou dobu svého mandátu, tak věřím i tomu, že jsou tu lidé s opačným názorem.
Osobně si myslím, že statut - kdysi se to tak dělalo, budeme to tak dělat i nadále, je docela vymírající v náhledu celé strany.
O to víc mě oslovuje právě ta výše zmíněná Milanova myšlenka - PKS předloží plán reformy KS, nebo obecněji - představu o tom, jak se bude KS vyvíjet v následujícím roce.
Na základě tohoto plánu bude mít pak KF možnost rozhodnout se, zda se jim předložený plán líbí a PKS má pokračovat a nebo naopak.

Acta est fabula, plaudite...

Zamčeno

Zpět na „Vysočina“