Martin Dobyáš [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
doby
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2020, 22:13
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Martin Dobyáš [V PROCESU]

Příspěvek od doby »

Vážené Krajské předsednictvo,

jmenuji se Martin Dobyáš, je mi 36 let, jsem ženatý, mám 2 děti a pocházím z Rudné u Prahy. Už od mládí, vzhledem k rodinému podnikání specializované na prodej Instalatérského materiálu, jsem se zajímal o využívání vody lidskou společností.
U Pirátů bych se rád angažoval v expertním týmu, který se zajímá o řešení situace se suchem, především s orientací na zastavěné oblasti. Neřešení vsakování dešťové vody ve staré zástavbě, chátrající dosluhující kanalizační sítě, ČOV nastavené pouze dle povolených limitů, neustále se zhoršující kvalita vody v řekách je jen pár důležitých témat, která jsou společně úzce propojená a to i s obdobím sucha, nebo jsou jím velmi ovlivněna. Řešení problémů je převážně velmi drahé a není přímo vidět, tedy pro tradiční politické strany nepříliš zajímavé téma. I tak si myslím, že rezervy v možnostech řešení těchto problémů, aspoň částečně účinná, jsou natolik veliké, že existují i témata zajímavá pro voliče a finančně dostupná.
Hlavním důvodem proč chci k Pirátům vstoupit je moje nedůvěra k místnímu zastupitelstvu. Jako aktivista se vyjadřuji k situaci s místní kanalizací, do které jsou napojovány nové přípojky bez ohledu na zákonem stanovené normy. To vede i k obtěžování občanů vysoce toxickou a zapáchající látkou – sulfanem (H2S – sirovodík). I když okolí mého domu je zasaženo málo, tak jinde se najdou místa, kde lidé nemohou ani větrat a to klidně už i několik let. Výstavba je prováděna na úkor stávajícího obyvatelstva. Do přístích komunálních voleb se chci pokusit sestavit Pirátskou kandidátku.
Níže jsou odpovědi na vaše běžné otázky:

1) Připadá mi, že Piráti bojují proti korupci, chrání lidská práva a životní prostředí. U ostatních parlamentních stranách ten pocit nemám. A pro mě jsou velmi důležitá, proto Piráti.
2) Minulost žádnou, aktivistou a obtěžujícím hmyzem jsem pro místní zastupitele v současné době.
3) Nemyslím si, že existuje něco co by mohlo poškodit Piráty.
4) S legalizováním konopí souhlasím a to v takové míře, aby se postavilo na stejnou úroveň jako pivo, tedy každý si jej mohl uvařit (vypěstovat) a za dostupných podmínek (daňový sklad) i prodávat. Na legalizování LSD a extáze vyhraněný názor nemám. Legalizování heroinu a ostatních tvrdých drog je pro mě nepřijatelné.
5) V některých případech může být dotace účelná a to pokud jde přímo občanům (např. kotlíkové dotace, zateplení domu) U většiny ostatních mám silný pocit, že efektivita využití dotačních peněz je nízká a je spojená s vyšší mírou korupčního jednání, a to i vyšší než u běžných veřejných investicí bez dotace. U některých dotovaných projektů mám pocit, že jsou i několikanásobně dražší, než pokud jsou řešeny čistě podnikatelsky bez dotací.
6) Práva autorů na odměnu uznávám, ale OSA a Instergram se na nich v podstatné míře přiživují a pochybuji, že slouží primárně jako ochránci něčích práv, než společnost snažící se o maximilazaci svých zisků. Co je legální a nelegální nevím, ale nic nesdílím. Poplatek z prázdných medií a mobilů mi přijde nemorální.
7) Soukromí se zbavují někteří lidé na internetu dobrovolně, někdo až moc. Databázi osobních údajů zase shromažďuje kdejaká společnost s kterou přijde člověk do styku. Nebezpečí číhá všude.
8) Hranici bych viděl před sprostými urážky a nabádání k násilí. Větší omezování a zakazování svobody může vést k nesvobodě a k dalším problémům.
9) Imigrace je součástí lidské historie od nepaměti, takže proti ní nic nemám. Jako stát by jsme ale měli mít nastavené přísnější podmínky pro imigranta z pohledu trestního práva, než pro občana.
10) Referendum je i přes problémy s ním spojené důležitou možností svobodné společnosti.
11) Poslední léta to bylo slunce přes léto. Letos je dobrý rok.
12) Ano
13) Cokoliv spojeného s vodou, od technické infrastruktury až po permakulturní zahrádky.
14) Trochu ano

Kód: Vybrat vše

S pozdravem Martin Dobyáš
Tito uživatelé poděkovali autorovi doby za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Klara.Kocmanova, Martin.Polak, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od Martin.Polak »

Ahoj to je zajímavé představení.
Koukám, že nejsi první strana kterou jsi oslovil s problematikou kanalizace.
https://rudnaprozivot.cz/zapach/

V noci jsem si vyhledal nějaké studie řešení situace.
1) bylo provedeno měření koncentrace plynu?
2) jaké řešení problémů navrhuješ?
3) opravdu by řešení problému stalo stovky milionů až miliardu?
Je to opravdu hodně a chápu, že to nechtějí u vás zastupitele slyšet. Přece jen kompletní tlaková kanalizace něco stojí.
Nešlo by to řešit chemický a nebo vhánět kyslík a na některé kanály dát filtr s aktivním uhlím?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Martin.Martin

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 669
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 929 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Ahoj Martine, díky za představení.
Mohl bys ještě prosím rozvést tyto odpovědi?
doby píše: 08 srp 2020, 12:38
4)... Legalizování heroinu a ostatních tvrdých drog je pro mě nepřijatelné.
Z jakého důvodu je to pro tebe nepřijatelné?
doby píše: 08 srp 2020, 12:38 9) Imigrace je součástí lidské historie od nepaměti, takže proti ní nic nemám. Jako stát by jsme ale měli mít nastavené přísnější podmínky pro imigranta z pohledu trestního práva, než pro občana.
Jaké přísnější podmínky z pohledu trestního práva máš na mysli? A proč?
Předem díky za odpověď.

Pro ostatní: Martin je registrován v nalodění a účastnil se poslední schůze se zájemci o členství.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Martin.Martin

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1801
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4187 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj Martine.

Přidávám se k předchozím otázkám a ještě bych se chtěl zeptat, s kterými Piráty jsi v kontaktu. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Martin.Martin
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
doby
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2020, 22:13
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od doby »

Martin.Polak píše: 10 srp 2020, 06:51 Ahoj to je zajímavé představení.
Koukám, že nejsi první strana kterou jsi oslovil s problematikou kanalizace.
https://rudnaprozivot.cz/zapach/

V noci jsem si vyhledal nějaké studie řešení situace.
1) bylo provedeno měření koncentrace plynu?
2) jaké řešení problémů navrhuješ?
3) opravdu by řešení problému stalo stovky milionů až miliardu?
Je to opravdu hodně a chápu, že to nechtějí u vás zastupitele slyšet. Přece jen kompletní tlaková kanalizace něco stojí.
Nešlo by to řešit chemický a nebo vhánět kyslík a na některé kanály dát filtr s aktivním uhlím?
Nejdříve jsem oslovil radního, z toho byl článek v místních novinách, že vše je v naprostém pořádku. Chtěl jsem především oslovit lidi a Rudná pro život se toho jako jediná chytla a oslovila mě. Je to asi jediná opoziční strana v Rudné, která kritizuje snad všechno místní dění. Ostatní strany jsou až podezřele sjednocené. Jejich přístup k politice mě a ani většinu lidí v mém okolí moc neoslovuje, ale na druhou stranu zastupitelé mají větší možnosti na jednáních, proto s nimi i nadále spolupracuji. Také bych podotknul, že pro naší rodinnou firmu je místní provozovatel kanalizace odběratelem, tedy moje vystupování je tímto stavem umírňováno.

1. Ona spíš než otázka na koncentraci je na místě otázka, zda-li obtěžování sulfanem a to v jakékoliv míře je žádoucí? Odpověď se dle mého názoru nachází v ČSN EN752 Odvodňovací a stokové systémy vně budov – Managment stokového systému, kterou se dle Vyhlášky č. 428/2001 Sb., provádí zákon č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a je tedy zákonem stanovenou normou. Touto normou se musí projektanti a provozovatelé řídit a byla jako všechny evropské normy sepsána největšími odborníky na dané téma z celé Evropy. Pokud budeš mít zájem, tak ti normy dám osobně k nahlédnutí, nebo navrhuji pokračování na toto téma trochu soukroměji.
Měřák sulfanu jsem si pořídil, není to ale ten typ, který se umístí do kanálu a zaznamenává po určitou dobu. Takže určitou analýzu místní kanalizace provádím.

U ostatních bodů bych se s dovolením odkázal na odpověď v bodě 1.

K filtrům: V jednom místě Rudné, přímo vedle domu je vyústění tlakové kanalizace z vedlejší vesnice (cca. 1000 obyvatel). Jsem opravdu v šoku a cítím veliké naštvání, že jejich okolí není odfiltrováno a že za ně musím orodovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi doby za příspěvek:
V__
doby
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2020, 22:13
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od doby »

Klara.Kocmanova píše: 10 srp 2020, 09:33 Ahoj Martine, díky za představení.
Mohl bys ještě prosím rozvést tyto odpovědi?
doby píše: 08 srp 2020, 12:38
4)... Legalizování heroinu a ostatních tvrdých drog je pro mě nepřijatelné.
Z jakého důvodu je to pro tebe nepřijatelné?
doby píše: 08 srp 2020, 12:38 9) Imigrace je součástí lidské historie od nepaměti, takže proti ní nic nemám. Jako stát by jsme ale měli mít nastavené přísnější podmínky pro imigranta z pohledu trestního práva, než pro občana.
Jaké přísnější podmínky z pohledu trestního práva máš na mysli? A proč?
Předem díky za odpověď.

Pro ostatní: Martin je registrován v nalodění a účastnil se poslední schůze se zájemci o členství.
4) Tvrdé drogy lidi naprosto mění a pohlcují. Berou vám přátele a pokud se vrátí, jsou někým jiným. A nesetkal jsem s někým, kdo by to měl dlouhodobě “pod kontrolou“.

9) Za extrémní přestupky, jako např. znásilnění, úmyslná vražda bych si představoval vyhoštění. U takové osoby by se dle mého názoru mělo ustoupit od pokusu ji znovu začlenit. Je to z důvodů toho, že někdo dostane novou šanci, ale v některých případech by mu dle mého názoru měla být odebrána. Tento přístup by mohl být ohraničen např. délkou pobytu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi doby za příspěvek:
V__
doby
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2020, 22:13
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od doby »

Jan.Korbel píše: 10 srp 2020, 13:04 Ahoj Martine.

Přidávám se k předchozím otázkám a ještě bych se chtěl zeptat, s kterými Piráty jsi v kontaktu. Díky.
Je jich málo. Byl jsem na seznamovacím sezení u Kláry Kocmanové a jinak občas vedu debaty s Robertem Veverkou, ale ten myslím není členem Pirátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi doby za příspěvek:
Jan.Korbel
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1801
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4187 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj. Doplňuji otázku, kterou jsme přidali do naší sady, a prosím o odpověď. Děkuji.

15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Martin.Martin
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
doby
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2020, 22:13
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od doby »

Jan.Korbel píše: 01 zář 2020, 13:25 Ahoj. Doplňuji otázku, kterou jsme přidali do naší sady, a prosím o odpověď. Děkuji.

15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
S programem Pirátů ve velké většině bodů souhlasím. Z bodů, které mě zaujali více bych vybral Zemědělství, Dělba moci, Přímá demokracie (vliv petic a závazná refenda), Sociální péče, Ochrana soukromí a určitě Svoboda informací. Tyto body jsou pro mě velmi důležité a velmi mě zaujalo, jak je mají Piráti pěkně popsané. Body, ke kterým se nevyjadřuji, mě tolik nezaujaly, ale souhlasím s nimi. K bodům níže se stavím kriticky.

Vzdělání – Svobodnému vzdělání a dostupnost informací (kníhám) říkám samozřejmě ano. Pochybuji o tvorbě studijních materiálů, nebo používání Wikipedie. Z modelu, kdy jedna zkušená osoba (nebo v kolektivu) napsala učební materiál, vzniklo spousty kvalitních učebnic. Na každé se ale najdou chyby, záleží na úhlu pohledu, proto se pořád píšou nové s jinými postupy a obsahy. Wikipedie sama o sobě není zdrojem informací k zamyšlení, je jen zdrojem základních informací jednoduše dostupných. Pokud by byl takový model přijat za zdroj studijního materiálu a poté by se zjistilo, že nebyl dosažen kýžený efekt, velice těžce by se vracelo k současnému modelu. Spíše bych se tedy přikláněl k nějaké obdobě Pirátského fóra pro učitele, kde by mohla vybraná skupina navrhovat studijní postupy s materiály a ostatní osoby (učitelé, studenti, rodiče) komentovat a navrhovat úpravy.

Základní příjem (Sociální systém) – Dávky, sleva na dani, daňové zvýhodnění jsou zvýhodněním pro sociálně slabší. Základní příjem staví všechny na stejnou úroveň a pro dosažení určité úrovně každého by bylo zapotřebí zvýšení mandatorních výdajů státu. Pro mě je tento model přijatelný až stát nebude mít žádný dluh, bude revitalizována krajina, vytvořen dostatečný vsakovací systém a v řekách poteče čistá voda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi doby za příspěvek:
Jan.Korbel
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1801
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4187 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Dobyáš

Příspěvek od Jan.Korbel »

doby píše: 05 zář 2020, 15:11 Vzdělání – Svobodnému vzdělání a dostupnost informací (kníhám) říkám samozřejmě ano. Pochybuji o tvorbě studijních materiálů, nebo používání Wikipedie. Z modelu, kdy jedna zkušená osoba (nebo v kolektivu) napsala učební materiál, vzniklo spousty kvalitních učebnic. Na každé se ale najdou chyby, záleží na úhlu pohledu, proto se pořád píšou nové s jinými postupy a obsahy. Wikipedie sama o sobě není zdrojem informací k zamyšlení, je jen zdrojem základních informací jednoduše dostupných. Pokud by byl takový model přijat za zdroj studijního materiálu a poté by se zjistilo, že nebyl dosažen kýžený efekt, velice těžce by se vracelo k současnému modelu. Spíše bych se tedy přikláněl k nějaké obdobě Pirátského fóra pro učitele, kde by mohla vybraná skupina navrhovat studijní postupy s materiály a ostatní osoby (učitelé, studenti, rodiče) komentovat a navrhovat úpravy.
Hlásím, že jsem na wikipedii četl spoustu článků, které mě donutily se zamyslet :-)
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“