Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Moderátoři: Evropsky parlament - poslanci, Senat - senatori, Evropsky parlament - asistenti

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Květen 2021

  • Pokračovali jsme v práci na nařízení NIS 2 (Opatření pro vysokou úroveň kyberbezpečnosti napříč EU). Dali jsme dohromady pozměňovací návrhy a v červnu proběhnou provní vyjednávání.

  • Ten samý progres nastal v minule zmíněném reportu o našich kyber obranných schopnostech EU (EU Cyber Defence Capabilities) - tam jsem jen stínová zpravodajka, takže kompromisní pozměňováky dával dohromady zpravodaj, ale již jsme je komentovali a také bude v červnu vyjednávání (prakticky ten samý den, jako NIS 2),

  • Stala jsem se stínovou zpravodajkou dalších dvou reportů: jednom o tzv. critical entities, v podstatě kritické bezpečnostní infrastruktuře, na tom již začaly i práce. A druhé zprávě týkající se bezpečnosti v regionu Východního partnerství (také za výbor pro bezpečnost a obrany), který začneme zpracovávat v září.

  • Měla jsem nějaká setkání s gruzínskými představiteli a začala jsem se v regionu věnovat problémům, které vyvolala dohoda s opozicí - především amnestie, která neposkytuje pouze amnestii demonstrantům ohledně demonstrací 2019, ale i státním (represivním) složkám. Zranění a poškození demonstranté, leč na nich byla napáchána nepravost či násilí, se tedy nemají, jak bránit a vytváříme nátlak na vládu, aby to řešila.

  • Započala Konference o budoucnosti Evropy! Za Evropský parlament jsem v přípravném týmu a scházíme se k tomu, také to koordinuji s českými Piráty a příznivci a je možné se zapojit i na našem fóru, k čemuž motivuji především občany.

  • Ve výboru pro hybridní hrozby a dezinformace, který koordinuji (INGE), pokračují práce na hlavní zprávě tohoto výboru. Kromě vlastního připomínkování jsem se sešla i se zástupci Facebooku a konzultovala to s experty.

  • Vystoupila jsem na plenárku ke zprávě o naší kyberbezpečnosti, kterou jsem za SEDE řešila (a za IMCO dotáhl Marcel).

  • Pokračovaly přípravy týkající se nové kampaně, kterou budu vést, Politika je pro všechny.

  • Lukašenko unesl vnitrounijní letadlo, komunikovala jsem k tomu tedy a v následném týdnu řešila vyjednávání o tom, zda bude rezoluce a co bude její součástí.

  • Na úrovni naší frakce začínáme chystat celounijní kampaň týkající se aktualizace legislativy ohledně vývozu konvenčních zbraní a podchycení nelegálních toků. Řeší to kampaňová koordinátorka frakce, já jsem spojka za Českou republiku a propojení s organizacemi, které se tomu u nás věnují. Už jsem některé kontaktovala a účastním se kampaňových schůzí. Zatím je to ve fázi příprav.

  • S Ivanem B. a Honzou L. jsem se setkala s palestinským velvyslancem a komunikovala jsem parlamentní i svůj postoj na svých soc. sítích.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Ondrej.Profant

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Červen 2021

  • Od toho nejdůležitějšího: finišovaly práce na nařízení NIS 2 (Opatření pro vysokou úroveň kyberbezpečnosti napříč EU). Probírali jsme to veřejně na výboru, proběhl také první tzv. shadow's meeting na konci měsíce, tzv. schůzka mě jako zpravodajky se stínovými zpravodaji z ostatních frakcí a vyjednávání o finální podobě kompromisů a hlasovatelných pozměňovacích návrhů.

  • Shadow's meeting, neboli vyjednávání, proběhlo také o minule zmíněném reportu o našich kyber obranných schopnostech EU (EU Cyber Defence Capabilities).

  • Zahájila jsem novou kampaň, Politika je pro všechny. Probíhá tedy kontinuálně tvorba a kontrola výstupů, jako jsou články, videa, webu, grafiky apod.

  • Pokračovala jsem v komunikaci s gruzínskými představiteli ohledně tzv. Zákona o amnestii a zapojila se dotazem na Ombudsmanku i do případu zneužívání dětí v tamním dětském domově. Na konci měsíce jsem se také sešla s oběťmi protestů z roku 2019, kteří usilují o status obětí, a jak je může Zákon o amnestii poškodit.

  • Proběhla první schůzka delegace Evropského parlamentu Konference o budoucnosti Evropy, připravovala jsem se na ni a účastnila se jednání. Také jsem se obsáhleji připravovala na debatu s Janem Zahradilem, kde cca 40 minut Konferenci řešíme.

  • Vystoupila jsem na plenárním zasedání k situaci v Bělorusku, sledovala jsem speciální tiskovou konferenci běloruského režimu k situaci s uneseným letadlem a s Pratasevičem a dění komentovala.

  • Trochu nečekaně jsem spustila vlnu solidarity výzvou, že poskytnu peníze na organizace pomáhající LGBT+ komunitě a obzvláště trans lidem za každý komentář pod statusem, kde nepřímo reaguji na výroky prezidenta. Vybrala jsem 95 000 Kč a poslala je ze svého účtu na tři organizace.

  • Běžně to neuvádím, ale tento měsíc jsem se zúčastnila opravdu velkého množství konferencí a debat, např. několikrát na téma dezinformací, poté o LGBT+ legislativě v zahraničí, o sexuálním násilí na ženách, skleněném stropě či o mé práci všeobecně.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Od cca poloviny července do srpna byly parlamentní prázdniny (=žádné výbory, plenární zasedání atp.) a byla jsem tudíž také na dovolené.

Červenec 2021

  • Moje reforma směrnice NIS 2 (Opatření pro vysokou úroveň kyberbezpečnosti napříč EU) prošla výborem pro zahraniční věci, a to úspěšně, vč. mých pozměňovacích návrhů.

  • Vystoupila jsem na množství výborů, především ale v oblasti obrany, kyberbezpečnosti a hybridních hrozeb, kteréžto téma se dostává do popředí pozornosti EP.

  • Kvůli Tbilisi Pridu došlo k násilnostem, vrcholícím až smrtí novináře, v Gruzii. Vyjadřovala jsem se tedy podpůrně vůči LGBT+ komunitě v Gruzii a konzultovala s gruzínskou vládou i svými kolegy v Parlamentu další kroky a jak zajistit ochranu gruzínských občanů před extremisty. Byla jsem také na debatě k tématu.

  • Zároveň jsme později v měsíci spolu s Evropskými hodnotami pořádali setkání s analytiky a novináři ohledně krize v Gruzii.

  • Pokračovaly přípravy výstupů kampaně Politika je pro všechny, vč. např. točení mého Dne v parlamentu v Bruselu.

  • Vystoupila jsem na plénu k problémům s Evropskou službou pro vnější činnost a interpelovala k tomu Josepa Borrela.

  • Klára Kocmanová dala dohromady tipy komunálním politikům v rámci kampaně Vraťte nám naše tváře proti šmírování a sdílely jsme to, spolu s počinem mé frakce, online hry simulující sběr biometrických dat.

Srpen 2021

  • Moje kampaň Politika je pro všechny se vehementně rozjela. V jejím rámci jsme dokončili a vydali video o mém dni v Bruselu, natáčím vydávám podcasty, grafiky, infografiky, voiceovery, články. Vše pokračuje i do září.

  • Jsem v kontaktu s běloruskou diasporou v Česku a při příležitosti smutného výročí roku od běloruských prezidentských voleb jsem je přišla podpořit na jejich setkání, diskutovala s nimi a medializovala situaci politických vězňů.

  • Komentovala jsem Afghánistán a koordinovala s ostatními europoslanci před koncem prázdnin debatu na plénu a nutnou rezoluci. Jsem i v kontaktu s organizacemi, které tam pomáhají.

  • Zúčastnila jsem se debaty na Vyšehradě k česko-německým vztahům pod hlavičkou Ackerman-Gemeinde.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Září 2021

  • Pokračovala má kampaň Politika je pro všechny. Vydala jsem podcasty s Annou Gümplovou, Karolínou Koubovou a Honzou Papajanovským. Byla zakončena na konci září a všechny její mnohé výstupy jsou shrnuty zde.

  • Vystoupila jsem ke zprávě o evropsko-ruských vztazích, k níž jsem také doplňovala několik pozměňovacích návrhů. O Rusku se ten měsíc mluvilo hodně - například v souvislosti s volbami do ruské Státní dumy, kde jsem k tomu debatovala v Událostech, komentářích.

  • Průběžně se stále věnuji navazujícím aktivitám po prosazení mé dual use legislativy. Určité kroky vyjmenovávám v debatě pléna ke skandálu špionážní firmy Pegasus: jednání s americkými proješťky, lobbování za tvorbu specializované evropské agentury pro kontrolu vývozu apod. Také jsem se tento měsíc setkala se zástupcem MPO, abychom probrali fungování aktualizace dual use regulace a další aktivity MPO v této oblasti.

  • Finišovala mi práce na Zprávě o stavu schopností v EU v oblasti kybernetické obrany. V říjnu byla úspěšně odhlasována, její finální znění i své vystoupení na plénu zmíním nicméně v tomto měsíci, jelikož to proběhla většina práce.

  • Proběhlo několik slyšení v rámci výboru INGE (cizí vměšování a dezinformace). Diskutovala jsem na nich jak budoucnost Evropského akčního plánu pro demokracii, který dezinformace řeší, tak naši (INGE) zprávu, což je de facto obsáhlý výsledek naší činnosti. Probíhá standardní kolečko úprav a pozměňovacích návrhů, značnou část jsem jich dodala.

  • Dokončovala jsem práci na zprávě EP k odolnosti kritických entit, k níž jsem byla stínovou zpravodajkou.

  • Pokračují práce na kampani frakce Zelených/ESA k vývozu zbraní. Koordinuji jak českou část kampaně, tak všeobecnou podobu v rámci frakce.

  • Intenzivně jsem se podílela na volební kampani.

Říjen 2021

  • Na přelomu září a října jsem se zúčastnila pozorovací mise voleb v Gruzii. Probíhaly tam komunální volby ve velice vypjaté atmosféře a s ohledem na to, že poslední volby uvrhly zemi do půlroční krize bez sněmovny, bylo záhodno sledovat jejich vývoj teď, aby mohla přijít adekvátní reakce ze strany EU.

  • Podařil se nám prosadit do zprávy Evropského parlamentu zákaz biometrického sledování. Nejedná se o zatím o vymahatelnou politiku, ale je to průlom a precedent pro budoucí hlasování.

  • Práce na regulaci NIS 2 (kyberbezpečnost) jsou sice za můj výbor hotové, jednám ale i se zpravodajem za výbor pro průmysl o finální verzi. Mimo to jsem se sešla se zástupci NÚKIBu, abych s nimi probrala jejich vizi a preference.

  • Podílela jsem se na přípravě zprávy EP ke vztahům s Taiwanem. Zpráva je přelomová a volá např. po bilaterální investiční dohodě; stále nicméně drží linku politiky jedné Číny. Promluvila jsem k tomu také na plénu.

  • Pamatujete výpadek Facebooku? Na plénu jsem vyzvala Komisaře Bretona i své kolegy, aby nadcházející legislativa tomu se věnující (Digital Services Act a Digital Markets Act) reflektovala to, v čem jsme se tímto výpadkem poučili - v nutnosti diverzifikace, interoperability, de-monopolizace.

  • Pokračují aktivity v rámci Konference o budoucnosti Evropy. Kromě pravidelných setkání naší pracovní skupiny k tomu také vystupuji veřejně, v říjnu například v rámci debaty organizované díky Konferenci.

  • V rámci svého sebevzdělávání jsem se také zúčastnila týddeního workshopu o kyberbezpečnosti, který byl nabitý programem i odborníky. Souvisí to s mou prací, zaslouží si to tudíž podle mě zmínku.

  • Nadále probíhají schůzky a práce na kampani frakce k vývozu zbraní.

  • Začali jsme v rámci delegace Euronestu, kde sedím v předsednictvu, připravovat zprávu předsednictva k summitu Východního partnerství. Byla to opět trochu práce, přesvědčit předsedu Kubiliuse, že to není jen jeho zpráva o jeho představách, ale podařilo se.

Listopad 2021

  • V září jsem v rámci Evropského parlamentu iniciovala za náš výbor INGE misi na Taiwan. Ta byla v říjnu schválená a probíhaly skrz říjen intenzivní přípravy a briefingy. Díky mně se tedy vypravila historicky první mise Evropského parlamentu na Taiwan, a to jen krátce po schválení velice pozitivní zprávy směrem k Taiwanu. Byla podle mě extrémně úspěšná, jak z hlediska vztahů, tak předaného know-how. Dohodli jsme se také na vzniku společného centra boje proti dezinformacím.

  • Listopad byl bohužel z velké části také zasvěcen krizi na polsko-běloruských hranicích. Informovala jsem občany skrze články i k tomu vystoupila na plénu ve Štrasburku. Kvůli misi na Taiwan jsem se tam nedokázala dostat osobně, byla jsem však v kontaktu s aktivisty kolem Grupa Granica a pomáhala vyvracet dezinformace.

  • Schválili jsme a upravovala jsem rezoluci vůči Polsku po tragické smrti Polky, která zemřela na následky septického šoku ve 22. týdnu těhotenství. Následovaly k tomu různé mediální aktivity, především však v prosinci.

  • Komise vydala nový zásadní bezpečnostní dokument, Strategický kompas, takže jsem ho načetla a připravovala s týmem intervence ke změnám některých pasáží. EP nemá pravomoc to měnit, ale můžeme se bavit s Komisí a Borrellem.

  • Do Bruselu přijela delegace ze Senátu ČR, tam jsem s Mikulášem Bekem probírala nadcházející předsednictví ČR v EU a s Milošem Vystrčilem vztahy s Taiwanem.

  • Pokračují aktivity v rámci Konference o budoucnosti Evropy (především setkávání pracovní skupiny a příprava na její vedení).

  • Jela jsem také na Moravskou Novou ves podívat se za ředitelkou Jihomoravské komunitní nadace, kam se investují peníze na pomoc po tornádu, co ještě chybí a co je ptořeba udělat. Bavily jsme se i o IZS, aktualizace záchranného plánu a dalších spíše krajských záležitostech.

  • Díky Evropským hodnotám jsem se setkala s běloruskými opozičními experty a bavili jsme se jak o situaci v Bělorusku, tak o aktivitách Evropské unie, Parlamentu, jejich možnostech a co dál dělat.

  • Za výbor pro ústavní záležitosti (AFCO) jsem tvořila postoj našeho výboru k výroční zprávě o společné zahraniční a bezpečnostní politice.

Prosinec 2021

  • Přidala jsem se k písemné interpelaci na akce Komise ve věci polských protipotratových zákonů, ve světle smrti Polky kvůli poškození plodu. Dělali jsme k tomu také s množstvím dalších Pirátek a Pirátů informační kampaně a odkazovali na možnosti pomoci.

  • Uspořádala jsem demonstraci za propuštění Juliana Assange, jelikož britský odvolací soud rozhodl, že by měl být vydán.

  • Opět jsem se podílela na několika aktivitách souvisejících s Ruskem. Na plénu jsem vystoupila s příspěvkem k hrozící invazi na Ukrajinu, stejně tak i ke zrušení ruské vzdělávací organizace Memorial. K tomu jsem i diskutovala se zastánci Memorialu, kteří se ho snažili zachránit.

  • Stala jsem se vedoucí pirátského rezortního týmu k Evropě, zahraničí a obraně a začala mi tak nevyhnutelná práce na předsednictví ČR v EU a pozici vlády, v níž jsme. Setkala jsem se k tomu i s poslancem za STAN, Martinem Exnerem, a proběhla první schůzka RT EZO s Honzou Lipavským.

  • Dodělali jsme zprávu předsednictva Euronestu k summitu Východního partnerství, finální podoba byla nakonec velice dobrá a stručná a jasná.

  • Na základě mých aktivit ohledně Taiwanu mě o setkání požádal japonský velvyslanec v Česku. Probrali jsme tedy jak vztahy Japonska s Taiwanem, tak s Čínou a vůči dezinformacím, i jejich podílení se na boji s nimi. Následně také proběhlo setkání s taiwanskou ambasadorkou v Bruselu.

  • Začala jsem pracovat na každoroční zprávě výboru pro mezinárodní obchod ke vztahům s Gruzií, proběhly schůzky s poradci frakce a mým týmem.

  • Proběhly další schůzky ke kampani k vývozu zbraní a točení kampaňového videa v Bruselu.

  • Vystoupila jsem se svým příspěvkem již tradičně na fóru ke kontrole vývozu, jelikož má legislativa k vývozu zboží dvojího užití je stále relevantnější a nutnější k řešení současných výzev, jako je například Pegasus.

  • Vánoční perlička na závěr: už několik měsíců se učím Rusky pro zkvalitnění své práce a v odlehčeném videu jsem natočila plody práce. .)

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Leden 2022

  • Jak se patří na nový rok, udělala jsem shrnutí nejdůležitějších úspěchů/milníků za rok předchozí. Lidskoprávní, kyberbezpečnostní, dezinformační.

  • Vytvořila jsem informační leták pro olympijské sportovce a zaslala ho na Český olympijský výbor, varující před čínským sledováním a jak ochránit své přístroje a techniku. Aktivně jsem také vystupovala proti OV v Číně z hlediska politického bojkotu.

  • Podílela jsem se na rezoluci k porušování lidských práv v Hong Kongu a vystoupila k tomu i na plenárním zasedání.

  • Za celou pirátskou delegaci v Europarlamentu jsem přichystala a zaslala nominaci Juliana Assange na Nobelovu cenu míru. Vysvětlení i detaily jsou v článku.

  • Podařilo se mi vyjednat si na následující období zpravodajství hned u dvou věci: makrofinanční asistence Moldávii, a k protinátlakovému nástroji za výbor pro zahraniční věci. Více k tomu další měsíc, vyjednávání nicméně probíhala v lednu a byla krušná.

  • Pokračovaly práci na návrhu zprávy Bezpečnost v regionu Východního partnerství a role SBOP, kde jsem stínovou zpravodajkou.

  • Podílela jsem se na rezoluci vůči kazašskému režimu, požadovala jsem např. pomoc s mediací či přísné sankce pro vysoké funkcionáře. Vystoupila jsem k tomu na plénu a komunikovala to směrem k občanům v článku.

  • Spolu s předsedou výboru INGE (pro cizí vměšování a dezinformace) advokujeme za prodloužení mandátu tohoto speciálního výboru, kvůli dohledu nad implementací naší zprávy Komisí. Stojí to hodně byrokracie i přesvědčovacích schůzek.

  • V rámci RT EZO jsme dokončili připomínky k mapování agendy předsednictví ČR, ty jsem zkonsolidovala a předala Poslaneckému klubu. Je to spíše vnitrostranická než europoslanecká práce, ale úzce souvisí (priority následně budeme tlačit dopředu i my), proto to uvádím.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Únor 2022

  • V JmK byla zoraganizována větší konference o Číně a lidských právech, kde jsem se účastnila a dál ještě téma čínské olympiády a porušování lidských práv komunikovala.

  • Byla jsem na misi dvou delegací v Jerevanu v Arménii, konkr. Delegace Euronestu a delegace pro vztahy se zeměmi Jižního Kavkazu. Jednali jsme s prezidentem, premiérem, některými ministry, občanskou společností, v rámci delegací pak i se zástupci ostatních členských zemí. Připravili jsme a schválili zprávu Euronestu k situaci na Ukrajině, jelikož třetí den delegace začala válka.

  • Schválili jsme (ještě před začátkem války) makro-finanční asistenci Ukrajině. Jednalo se o zrychlené jednání, tedy bez širšího vyjednávání, proces jsem ale za frakci kontrolovala a schvalovala.

  • Jsem zpravodajkou makrofinanční asistence i Moldávii. Ta probíhá také v rychlejším řízení, ale vč. pozměňovacích návrhů a jednání s Komisí i kolegy v Parlamentu. Sepsala jsem do článku důvody a detaily této pomoci.

  • Začala jsem pracovat jako zpravodajka za výbor pro zahraniční záležitosti na protinátlakovém nástroji Komise. S tím se také pojí vysvětlení, jak vůbec probíhá vyjednávání o legislativu v rámci EP. Proběhla již nějaká technická jednání, připravujeme návrh.

  • Ačkoli jsem nebyla zpravodajkou zprávy výboru pro cizí vměšování a dezinformace (INGE), s textací jsem pomáhala a navrhla několik pozměňovacích návrhů. Tento měsíc probíhala poslední vyjednávání, ve výboru to následně prošlo. Na plénu to budeme hlasovat v březnu.

  • Úspěšně se nám podařilo prodloužit mandát speciálního výboru INGE, respektive vytvořit tzv. INGE2, tedy nový speciální výbor, na práci předchozího navazující. Je to velký úspěch, nejen tematicky (důraz na dezinformace jako téma), ale i byrokraticky, jelikož většina lidí nevěřila, že to v půlce mandátu půjde. .)

  • Vystoupila jsem na plénu k ruské agresi dva týdny před začátkem války a upozorňovala na hybridní válku v rámci dezinformací, která se už vede. Navázala jsem na to také článkem.

  • Konec měsíce se hodně nesl v rámci komunikace dění na Ukrajině. Především jsem se věnovala medializaci opatrnosti sdílení a hrozeb dezinformací, a to jak na sítích, tak v médiích, ale také jsem například uváděla kontext Putinových vojenských operací.

  • Dala jsem dohromady video k fungování plenárního zasedání EP, v návaznosti na diskuzi o efektivitě české Sněmovny.

  • Tématem začátku února byly také kryptoměny, jejich pády a NFTs, rozhodla jsem se tudíž přispět troškou do mlýna pirátským pohledem na NFTs a na celý přístup k "unikátnosti" na internetu.

  • Dala jsem dohromady tým na chystání nové kampaně, týkající se kyberbezpečnosti. Práce začínají.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Březen 2022

  • Podílela jsem se na práci na všech rezolucích v březnových plenárních zasedání (velkém a mini) k Ukrajině - sankcím, odsuzování války i přístupu k uprchlíkům. Souhrny plenárních zasedání s těmito informacemi dávám pravidelně na své sítě, např. Instagram.

  • Účastnila jsem se už několika vyjednávacích setkání ke zprávě o bezpečnosti regionu Východního partnerství. Jelikož do něj spadá i Ukrajina, ale třeba i Bělorusko či Moldávie, protahuje se to kvůli citlivosti textu.

  • Vyjednala jsem makro-finanční asistenci Moldávii, následně byla schválena. Vystoupila jsem k tomu na plénu, detailní informace ve výkazu práce za únor.

  • Ke schvalované (úspěšně!) zprávě o dezinformacích výboru INGE jsem tvořila nějaké výstupy, mj. vysvětlovací článek, plenární řeč a množství rozhovorů.

  • Podařilo se mi spolu s dalšími kolegy vyjednat a prosadit založení výboru INGE2 i oficiální na plénu Evropského parlamentu, já si v něm obhájila pozici členky a opět koordinátorky za frakci Greens/EFA.

  • Na výboru pro bezpečnost a obranu jsme mluvili s ukrajinským ministrem obrany. T.č. jsem se věnovala ve svých otázkách hlavně bezletovým zónám a zprávách o ruských bojových lodích u Oděsy.

  • Na MDŽ jsem se setkala na pozvání několika organizací s dalšími političkami a v kruhu zástupkyň těchto organizací a političek jsme diskutovaly o různých problémech české legislativy, jako je např. manželství pro všechny nebo redefinice znásilnění.

  • V rámci Konference o budoucnosti Evropy jsem ve své pracovní skupině k Digitálním věcem vyjednávala za Evropský parlament pozici k návrhu občanů, tzn. jsme zpracovávali pozměňovací návrhy či stanoviska.

  • Proběhlo už několik organizačních schůze k ke kyberbezpečnostní kampani, kterou chystám.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Duben 2022

  • Na plénu jsem vystoupila k balancování Číny mezi obchodem s Unií a podporou Putinovi, zahrnula jsem do toho i práce na protinátlakovém nástroji, viz dále.

  • Spolupracovala jsem na zprávě k ochraně dětí prchajících z Ukrajině (před obchodováním, ztrátou v systému atd.), na plénu prošla.

  • Vyjednávala jsem za naši frakci rezoluci k Severní Koree. Myslím si, že závěr se celkem povedl, proběhlo samozřejmě i vystoupení na plénu (pouze video se zapomněla zveřejnit .))

  • Sepsala jsem a za delegaci poslala otevřený dopis Borisu Johnsonovi kvůli vydání Assange do USA. Je bohužel poslední instancí.

  • Každý měsíc se účastním mnoha akcí či debat a nezapisuji je jako nadbytečné, ale v případě simulace Evropského parlamentu udělám výjimku, jelikož to bylo podle mě velice užitečné setkání pro studenty i lidi, kteří si chtěli vyzkoušet, jak funguje politická práce.

  • S politickým poradcem jsme dali dohromady návrh zprávy za výbor pro zahraniční věci k protinátlakovému nástroji vůči návrhu Komise.

  • Dotáhla se práce na Konferenci o budoucnosti Evropy (hlasování na květnovém plénu, ale práce skončila v dubnu), jsem za digitální skupinu velice spokojená s výsledky, důležitá pak bude implementace.

Květen 2022

  • Konečně jsme dotáhli vyjednávání na zprávě o bezpečnosti Východního partnerství. Nakonec to byl úspěch, pro který jsme mohli hlasovat a který prošel výborem! Hlasování na plénu proběhne v červnu.

  • Podílela jsem se za výbor pro ústavní záležitosti na připomínkování reformy volebního zákona, bohužel prošly skrz větší frakce věci, s nimiž jsme nebyli se ochotni smířit, hlasovali jsme tak nakonec proti. Pokud to však projde Radou, bude to revoluční.

  • Zorganizovala jsem s spolu s Českým centrem v Bruselu diskuzi s Vojtou Boháčem z Voxpotu a s promítáním reportáže z Ukrajiny. Dle návštěvníků to byl velký úspěch.

  • Byla jsem stínovou zpravodajkou jednání o nulovém clu na dovoz zboží z Ukrajiny, to se podařilo bleskově rychle vyjednat v plenárním týdnů a schválit.

  • Schvalovali jsme zprávu o naplňování dohody o přidružení mezi EU a Moldavskem, dávala jsem pozměňovací návrhy v průběhu dubna/května a vystoupila k tomu na plénu.

  • Především Marcel započal práci ve výboru pro šmírovací software Pegasus, jelikož se ale tématu věnuji skrz vývoz takového zboží, vystoupila jsem k tomu také na plénu.

  • Diskutovali jsme otázku kyberbezpečnosti na Ukrajině i v EU kvůli situaci na Ukrajině, měla jsem určitá slova kritiky.

  • Zorganizovali jsme s Prahou 11 návštěvu komunitního centra v Roztylech pro ukrajinské děti i jejich maminky, řešila jsem možnost využití evropských fondů i jejich současné použití a situaci uprchlíků.

  • Proběhlo několik finalizačních schůzek ke kampani o kyberbezpečnosti, v červnu bude spuštěna.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Červen 2022

  • Parlamentem prošla zpráva o zhoršující se bezpečnostní situaci novinářů v Gruzii, kterou jsem za naši frakci vyjednávala, TZ zde. Jednalo se o rezoluci, takže byla vyjednávána přímo v plenárním týdnu.

  • Byla odhlasována a odkomunikována zpráva o bezpečnosti ve Východním partnerství, kterou jsem za frakci poslednní měsíce vyjednávala.

  • Dotáhla jsem se svým týmem návrh postoje za AFET (výbor pro zahraniční věci) k protinátlakovému nástroji, nové unijní legislativě proti ekonomickému tlaku třetích zemí na členské země EU. Návrh jsem představila na výboru a následně vyjednávala se stínovými zpravodaji finální podobu. Hlasování proběhlo až v červenci (spoiler: prošlo!), ale veškeré práce se odehrála v červnu.

  • V červnu jsme žili kandidátským statusem Ukrajině, Moldavsku a Ukrajině. Sešla jsem se či si volala s mnoha zástupci všech zemí, především Gruzií, na kterou se nejvíce zaměřuji a která to měla nejméně jisté. Podílela jsem se na rezoluci Evropského parlamentu k tématu a postoji frakce.

  • Vyjednala jsem si ve frakci možnost vyjednávat Zákon o čipech, v červnu ještě nezačaly práce, ale začínám se scházet s experty.

  • Červnový plenární týden jsem také věnovala pozornost Ujgurům, kde jsem ve skupině přátel místopředsedkyní. Setkala jsem se zástupci World Uighur COngress, podílela se na rezoluci k tématu a účastnila jsem se briefingu na nové důkazy o nucené práci v čínských "pracovních" táborech.

  • Jako zpravodajka pro obchodní věci týkající se Moldavska jsem s Komisí jednala o dočasném uvolnení obchodu s Moldavskem

  • Podali jsme s frakcí výzvu na omezení přístupu ruských lobbistů do budov evropských institucí, nakonec úspěšně.

  • Pořádali jsme s Mikulášem a Marcelem v Evropském parlamentu úspěšnou a hojně navštívenou událost s autorem tzv. DG MEME, tedy humorných sítí, informujících o EU. Díky tomu jsme mohli k širokému mladému publiku mluvit i o naší práci, a sami se něco o komunikaci o EU dozvědět.

  • Účastnila jsem se ChatControl petiční akce, kterou pořádal skvělý aktivní člen Pirátů Tomáš Valenta. .)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Červenec 2022

  • Vyjednávala jsem opatření na dočasné uvolnění vzájemného obchodu mezi EZ a Moldavskem pro určité produkty, prošlo to úspěšně Parlamentem. Natočila jsem i informační video.

  • Spustila jsem osvětovou kampaň ke kyberbezpečnosti s názvem NEklikat! Už vyšly nějaké články a točila jsem tři podcasty, k těmto věcem přibude i jeden happening a podpůrné materiály. Na části z toho pracuje projektový manažer, články a obsahovou část připravuji a točím já.

  • Začala jsem pracovat na větší osvětě o Zákoně i čipech, natočila video, chystá se i článek. Proběhla velká schůzka s Mikulášovo týmem, který to bude vyjednávat za jiný výbor, abychom se společně koordinovali v tom, co jako Piráti i jako jednotlivci chceme.

  • Na jednom z posledních výborů jsme poprvé probírali první návrh zprávy o stavu Gruzie. Začala jsem také pracovat na pozměňovácích k této zprávě ve výboru pro zahraniční věci a dokončila jsem vlastní návrh za výbor pro mezinárodní obchod, kde jednání vedu.

  • V Bruselu probíhaly formální i neformálnější schůzky se zástupci českého předsednictví, primárně za účelem poznání se. Také jsem pomáhala s přípravami dotazů na české ministry při jejich slyšeních v Bruselu.

  • Setkala jsem se se zástupci organizací, které monitorují válečné zločiny ze strany ruských vojáků na Ukrajině a probrala s nimi, co by potřebovali v rámci EU. Následně jsem předávala tyto vstupy dovnitř frakce.

  • Konzultovala jsem mimo europarlamentní práci český návrh legislativy, která by měla dávat možnost státu blokovat koncepčně weby. Snažila jsem se především o damage-control, aby tam vždy byl minimálně dohled soudu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Odpovědět

Zpět na „Europoslanecký klub“