Nominace Tomáše Pastirčáka do republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Zamčeno

Podporujete nominaci Tomáše Pastirčáka do republikového výboru?

Pro
38
75%
Proti
5
10%
Zdržuji se
8
16%

Celkem hlasujících: 51 - Celkem hlasů: 51

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 345 poděkování
Dostal poděkování: 1269 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Tomáše Pastirčáka do republikového výboru

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 14 led 2020, 18:22

Ahoj Pirátstvo,
Jak už jsem nadnesl ve vláknu k volbě, chci nabídnout svou podmíněnou kandidaturu, jednak jako cestu, kterou by se mohla volba do RV ubírat, jednak jako výzvu pro ostatní kandidáty. Je poměrně náročné se pro členy seznámit s kandidáty, byť splní podmínky volby.

Pohledem do tabulky(přiloženaOFFTOPIC, v úvahu jsem bral jednotlivá nominační vlákna - hromadné vlákno bylo výrazně viditelnější a jen narušilo stejná pravidla; nominace získané z "hromadného vlákna" mají uvedený počet hlasů z jednotlivých vláken - jestli chcete, zpracujte si to jinou metodikou, takhle mi to přijde nejférovější, ač uznávám, že je v tom bordel) z poslední volby a dovolby je zřejmých několik věcí:
- Z kandidátů, kteří v dovolbě nezískali alespoň 200 hlasů (z potřebných 226) pouze čtyři měli více než 65 hlasů v nominaci, zbylých 15 mělo hlasů méně
- z kandidátů, kteří v dovolbě získali alespoň 200 hlasů (z potřebných 226) pouze čtyři měli méně než 65 hlasů v nominaci, zbylých osm mělo hlasů více.
- z kandidátů zvolených v prvním kole mělo šest ze sedmi více než 65 hlasů v nominaci, pět dokonce přes 90 hlasů v nominaci.

Nabízím proto, že budu kandidovat za podmínky, že získám:
- Nominaci jako jeden z pěti kandidátů s nejvyšším počtem nominací, nebo
- Nominaci jako jeden z deseti kandidátů s nejvyšší nominací, přičemž nebudu mít více hlasů Proti, než Pro a budu mít alespoň dvojnásobek hlasů potřebných k nominaci (tj. 65), nebo
- Nebudu mít více hlasů Proti než Pro a budu mít víc než trojnásobek potřebných hlasů k nominaci (tj. 97)

Pokud nesplním alespoň jeden z těchto bodů, tímto se zavazuji svou kandidaturu před volbou stáhnout.

A teď něco o tom, kdo jsem.

Můj Pirátský profil: https://lide.pirati.cz/person/883/

Další (alespoň trochu aktuální) profily:
https://www.facebook.com/fraenir
https://is.muni.cz/osoba/324693
https://www.linkedin.com/in/tomáš-pastirčák-b3b66359/

Jmenuji se Tomáš Pastirčák, narodil jsem se v roce 1989 v Mostě. Po absolvování gymnázia v Mostě jsem v roce 2008 nastoupil na Fakultu Informatiky Masarykovy Univerzity v Brně, kde jsem vystudoval nejprve bakalářský obor Aplikovaná informatika (2012) a poté i magisterský obor Počítačové systémy (2014). Do svého prvního zaměstnání jsem nastoupil v roce 2011, ještě jako student, ve stejné firmě (krom půlroční pauzy v roce 2017) pracuji dodnes. V té půlroční pauze jsem (jako freelancer) pracoval pro firmu zabývající se vývojem systémů pro dopravní podniky (PTT Software). Od komunálních voleb 2018 do jara 2019 jsem byl zastupitelem v Plzni (na "velkém" zastupitelstvu i na městském obvodu Plzeň 4). V roce 2019 jsem se přestěhoval do Brna, krátce poté jsem na zastupitelské pozice rezignoval. V září téhož roku jsem začal studovat obor Právo a právní věda na Masarykově univerzitě v Brně.

Proč mě máte volit?
V rámci Pirátů se snažím působit maximálně konstruktivně ve všech situacích, zároveň se nebojím dát najevo svůj názor. Co se přípravy programu týče, mými hlavními tématy je doprava a informatika. A samozřejmě jsem dříč OFFTOPICcož můžu hrozně snadno říct, ale pro ty, kdo mě neznají, je to naprosto zbytečný argument :).

Proč mě nemáte volit?
Aktuálně můj největší problém je čas. Jak jsem psal výše, pracuju na plný úvazek, k tomu studuju a k tomu chci být alespoň trochu politicky aktivní. V případě, že budu zvolen, se z mého času stane skutečně problém a budu jej muset začít řešit - prozatím mám v plánu přechod na částečný úvazek, přičemž je pravděpodobné, že mi takový přechod nějakou dobu potrvá, a ač se budu snažit být maximálně aktivní, v prvních měsících to nemohu slíbit.
Přílohy
rv 2019.xlsx
(10.48 KiB) Staženo 11 x
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Profese: IT Business Analytik
Dal poděkování: 985 poděkování
Dostal poděkování: 778 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Tomáše Pastirčáka do republikového výboru

Příspěvek od Pavel.Sramek » 14 led 2020, 18:43

Za mě máš jasnou podporu. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvek:
Tomas.Pastircak
Předseda MS Plzeň
Místopředseda KS Plzeňský kraj
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k

Roman.Sedlacek
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Sedlacek » 15 led 2020, 19:23

Toma znám jen trochu a krátce, ale je to skaut a to mi stačí. Když něco dělá, tak to dělá tak, aby se za to nemusel stydět ani před sebou, natož před ostatními. Takže jeho kandidaturu vítám a podporuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Sedlacek za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Pastircak, Petr.Vileta, Jana.Hladova

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 345 poděkování
Dostal poděkování: 1269 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 26 led 2020, 23:56

Vzhledem k tomu, že pár desítek hodin před koncem nominací se ani neblížím hodnotám, které by stačily na schéma, které jsem navrhl v prvním postu, tímto stahuji svou nominaci. Děkuji všem za nominační hlasy i za slova podpory, ale je celkem evidentní, že v této konkurenci nemám šanci uspět, a nechci tisíci lidem OFFTOPICdobře, dojem že bude hlasovat celá strana je možná trošku naivní, ale vodevr zbytečně znesnadňovat dodržení deminima studováním mého životopisu, abych bez větších šancí kandidoval. Prosím tedy předsedajícího, aby toto vlákno archivoval, a já do příště zvážím zamakat na nějaké vnitrostranické kampani :)
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28308 poděkování
Dostal poděkování: 21691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 27 led 2020, 10:51

Já děkuji za tento čestný přístup.
A podnět končím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):