Žádost o nominaci na kandidátku pro krajské volby 2020 (Ústecký kraj, 6. - 9. místo)

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

vtitl
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2018, 17:22
Profese: výzkumník, ekonom
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o nominaci na kandidátku pro krajské volby 2020 (Ústecký kraj, 6. - 9. místo)

Příspěvek od vtitl »

Ahoj,

rád bych se tímto nominoval na kandidátku pro krajské volby 2020 (6. - 9. místo).

Dovolte mi se krátce představit. Jmenuji se Vítězslav Titl, pocházím z Chomutova a právě dokončuji doktorské studium ekonomie na Katolické Univerzitě v Lovani (kombinované se studijními pobyty na Princetonské Univerzitě a německém Leibnitzově institutu v Mannheimu). Po dokončení tohoto studia (tj. v září 2020) se plánuji vrátit zpátky do České republiky a Ústeckého kraje. Nejsem v tuto chvíli člen Pirátů, ale rád bych se členem strany stal v tu chvíli až budu zpět v Čechách. Jsem dlouhodobý podporovatel (od 2018 členem zde na fóru) Pirátů a to především kvůli souznění s liberálními postoji pirátů a akcentu protikorupčních témat a transparentnosti. Ačkoliv jsem několik let žil v zahraničí, tak bedlivě sleduji politiku v Čechách i v Ústeckém kraji.

Již více než 8 let se věnuji transparentnosti veřejných financí a politických stran. Nejprve v rámci Národní ekonomické rady vlády a poté na webu www.politickefinace.cz, kde jsme s kolegy ze spolku EconLab zveřejnili všechny dárce politickým stranám a navázali tuto databázi dárců na příjemce dotací a výherce veřejných zakázek, abychom poukázali na možné střety zájmů. Pro volby do poslanecké sněmovny 2017 jsme vytvořili hodnocení transparentnosti politických stran (Piráti byli hodnoceni jako nejlepší :-))

Veřejné finance a korupci ve veřejných zakázkách studuji také v rámci svého doktorského studia (více na mém osobním webu http://www.titl.name/). Věřím, že speciálně v těchto oblastech mám co nabídnout ať už co se týká teoretických znalostí, tak praktické aplikaci a analýzy veřejných financí kraje. Abych dokázal, že své znalosti umím i aplikovat, rád bych zmínil 2 důležité politické zkušenosti:
V letech 2016/17 jsem pracoval pro sekretariát Evropského parlamentu, specificky pro výbor pro rozpočet a rozpočtovou kontrolu. Vím tedy jak parlament (zastupitelstvo) funguje, umím na výborné úrovni pracovat s audity, výročními zprávami atp., abych dokázal určit, jak krajem spravované nemocnice, školy atd. Fungují.
Od minulého pomáhám (externě) Mikuláši Peksovi v Evropském parlamentu s problematikou protikorupčních aktivit a dalších věcí pro výbor pro rozpočtovou kontrolu.
Vzhledem k mnoha skandálům s nakládání s veřejnými prostředky v našem kraji věřím, že mohu být velmi nápomocný ve zlepšování této situace.

Posledním tématem, kterému bych se rád věnoval, je vzdělávání a jeho financování. V minulém roce jsem spolu se spoluautory vydal knihu “Financing Quality Education for All: The Funding Methods of Compulsory and Special Needs Education” (vydáno Nakladatelstvím lovaňské univerzity, zde zdarma ke stažení https://lup.be/products/118419) a pracoval jako konzultant pro financování vzdělávání pro vládu Německy mluvící komunity v Belgii. Vzdělávání v našem kraji je dlouhodobě velký problém (v nedávných výsledcích mezinárodního srovnání PISA jsou studenti z našeho kraje o míle horší než pražští studenti). Věřím, že jako kraj a zřizovatel mnoha středních škol můžeme spoustu věcí zlepšit a já osobně v těchto oblastech mohu nabídnout výborné znalosti.

Jako akademik jsem zvyklý analyzovat a argumentovat. Zúčastnil jsem se desítek konferencí a workshopů. Vystoupil jsem se svými doporučeními v jednom z belgických parlamentů (mají jich 6), své výsledky jsem prezentoval také v Evropské komisi. Vím tedy, jak prezentovat a jak své názory prosazovat a zvládnu to i v krajském zastupitelstvu.

V jakémkoliv případě jsem ochoten nabídnout straně a všem pirátským zvoleným členům krajského zastupitelstva podporu v rámci mé specializace (tedy především ve veřejných financích a vzdělávání).

V rámci mých preferencí pro spolupráci bych rád zmínil, že si neumím představit spolupráci s extrémisty a populisty (tj. především KSČM a ANO).

Děkuji za přečtení mého příspěvku a případné nominace
Hezký den
Víťa
Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 468
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: Žádost o nominaci na kandidátku pro krajské volby 2020 (Ústecký kraj, 6. - 9. místo)

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Díky za zájem a poklona za velmi působivou žádost.
Nicméně žádost o nominaci je potřeba uvádět do příslušného vlákna, kde probíhá nominace kandidátů.
Konkrétně ZDE
Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
vtitl
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2018, 17:22
Profese: výzkumník, ekonom
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci na kandidátku pro krajské volby 2020 (Ústecký kraj, 6. - 9. místo)

Příspěvek od vtitl »

Dekuji, Vladimire. Bohuzel do toho zmineneho vlakna nemuzu vkladat (ponevadz v tuto chvili nejsem clen). Viz. viewtopic.php?p=669453#p669453.
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 984
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci na kandidátku pro krajské volby 2020 (Ústecký kraj, 6. - 9. místo)

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Ahoj,
díky za zájem a představení! Vzhledem k tomu, že tvůj příspěvek vložil Mikuláš Peksa do příslušného vlákna, kde získal dostatečnou podporu skupinou členů, byl jsi zařazen.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Odpovědět

Zpět na „Ústecký kraj“