Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Dan.Lestina »

Šmarja, znova:
1) Nechci nové nominace.
2) Nevím, kde Petr sebral, že nebudu navrhovat nový návrh postupu. Sám to ještě nevím.
3) Prosím o moderaci osobních útoků a slov nesmyslně vložených mně do úst, opakovaně vyvrácených.
4) Podle mě se tu řeší hlouposti a Martinův návrh neměl být schvalován konsensuálně, ale prostě proveden, a Petra by pak nenapadlo to zablokovat a protahovat nás všechny tímhle martyriem. Neměli bychom se tu utápět v procesech.

5) Jestli je skutečně předsedající @Martin.Kucera přesvědčen, že jmenované jsou ty jediné možnosti, jak postupovat, tak s tím nebudu souhlasit a budu překvapen, ale hlas proti tedy stáhnu a nový návrh podávat nebudu.

(6) Nový Petrův návrh podporuju.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4763
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4391 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Dan píše:2) Nevím, kde Petr sebral, že nebudu navrhovat nový návrh postupu. Sám to ještě nevím.
To jsem vzal zde:
Dan píše:(Možná bych upravil termíny kvůli času spálenému touhle debatou, ale to také nechám na předsedajícím, návrh nepodávám.)
Dan píše: 5) Jestli je skutečně předsedající @Martin.Kucera přesvědčen, že jmenované jsou ty jediné možnosti, jak postupovat, tak s tím nebudu souhlasit a budu překvapen, ale hlas proti tedy stáhnu a nový návrh podávat nebudu.
Beru jako stažení odporu.
A dle mě dál běží konsensuální schvalování tohoto návrhu.
1. Do dovolby budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
OFFTOPICOsobní útoky prosím ponechat, max udělit napomenutí. Na mě samotného tady během posledního měsíce bylo bezpočet osobních útoků a nemám zapotřebí být lepší než kdokoliv ostatní.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4763
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4391 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Podávám tedy ještě jeden návrh , který prosím členy CF o konsensuální schválení.
Noví kandidáti se můžou přihlašovat během všech dovoleb a to vždy do lhůty 48 hodin před samotným hlasováním. Dodání potřebně podpory skupiny členů, profilu a kandidátské řeči je samozřejmě nezbytné.
Měl jsem vzato, že jsme teď v novém jednání doplňující volby, jak už zmiňoval @Vojtech.Pikal a neviděl jsem důvod, proč by noví neměli být připuštěni.
Zase prosím tedy @Martin.Kucera o potvrzení správnosti návrhu a vyhlášení lhůty pro odpor.

Martine tento návrh potřebuji mít v tom hlavním vlákně a tak jisto tento:
1. Do dovolby budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Příspěvek od Dan.Lestina »

Petr.Tkadlec píše: 30 lis 2019, 17:29
Dan píše:2) Nevím, kde Petr sebral, že nebudu navrhovat nový návrh postupu. Sám to ještě nevím.
To jsem vzal zde:
Dan píše:(Možná bych upravil termíny kvůli času spálenému touhle debatou, ale to také nechám na předsedajícím, návrh nepodávám.)
Samozřejmě tam mluvím o návrhu úpravy termínu.
Dan píše: 5) Jestli je skutečně předsedající @Martin.Kucera přesvědčen, že jmenované jsou ty jediné možnosti, jak postupovat, tak s tím nebudu souhlasit a budu překvapen, ale hlas proti tedy stáhnu a nový návrh podávat nebudu.
Beru jako stažení odporu.
Je to avízo následujícího postupu v závislosti na vyjasnění od předsedajícího.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tak a po konzultaci s Vojtou jdu dát do pořádku ten papoušník (Piráti přece nebudou mít holubník OFFTOPIC(moje žena prohlásila, že se tím nechávám příliš unést)).

1) Možnost okamžitého (tj. v nejbližším možném termínu, tento víkend) opakování rozhodujícího hlasování již minula, jelikož jste si vzájemně torpédovali všechny návrhy postupu, které by to umožnily.

2) Nyní tedy již probíhá standardní doplňující volba se standardní 14denní dobou pro navrhování (do 10. 12. včetně), nutností nových nominací a možností přihlašování nových kandidátů.

3) Lze podat návrh postupu na uznání nominací z proběhlé volby, musí však být podán skupinou členů a schválen sčítaným hlasováním, protože konsensuální schválení neprošlo.

4) Návrh postupu na zkrácení doby pro navrhování (do 3. 12.) podat také lze, ale vzhledem k 2) bude pravděpodobně napaden jako diskriminační vůči potenciálním novým kandidátům, kteří mohou oprávněně očekávat standardní délku doby pro navrhování (a tedy pro sběr podpory).

5) A připomínám, že pokud by prošel návrh na zkrácení doby pro navrhování, musí v této zkrácené době být doručeny aspoň 3 řádné nové nominace (anebo musí být schválen návrh postupu na uznání starých nominací), jinak bude nutné dobu pro navrhování zase prodloužit.

Takže si to přeberte a upravte své návrhy postupu, aby byly v souladu s výše uvedeným.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petra.Smutna

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4763
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4391 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Za sebe to tedy shrnu takto. Prosím o konsensuální schválení těchto dvou návrhů.
Noví kandidáti se můžou přihlašovat během všech dovoleb a to vždy do lhůty 48 hodin před samotným hlasováním. Dodání potřebně podpory skupiny členů, profilu a kandidátské řeči je samozřejmě nezbytné.
1. Do dovolby budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
V případě, že se neschválí tady druhý zmiňovaný návrh, tak prosím, aby se nechalo hlasovat o tomto návrhu podpořeného skupinou členů.
@Martin.Kucera, co je to nejbližší termín je samozřejmě na tobě. Já si netroufám říct, jestli je to hned další víkend nebo tam musí být nějaká minimální pauza.
OFFTOPICS Vojtou si jinak volej, ale já sám si myslím, že některé jeho výklady pravidel jsou interpretovány odlišně než to čtu já. Jestli se chceme na někoho odvolávat, tak prosím jedině na výklady rozhodčí komise.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Tkadlec píše: 30 lis 2019, 18:41 Za sebe to tedy shrnu takto. Prosím o konsensuální schválení těchto dvou návrhů.
Noví kandidáti se můžou přihlašovat během všech dovoleb a to vždy do lhůty 48 hodin před samotným hlasováním. Dodání potřebně podpory skupiny členů, profilu a kandidátské řeči je samozřejmě nezbytné.
Tohle není potřeba schvalovat, noví kandidáti se samozřejmě mohou přihlašovat do každé další doplňující volby.
1. Do dovolby budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
Ad 1 - Tedy bez nutnosti získávat novou nominaci? To je potřeba tam explicitně uvést.
Ad 2 - Nejbližší možný termín je v této chvíli standardní termín 13. 12. Pokud chceš zkrátit dobu pro navrhování, aby se hlasovalo už 6. 12., musíš to explicitně uvést.
Jestli se chceme na někoho odvolávat, tak prosím jedině na výklady rozhodčí komise.
Já se na nikoho neodvolávám, já jsem zkrátka konzultoval postup s dalším předsedajícím, na což mám plné právo. (A to, že běží doplňující volba se standardními lhůtami, jsem oznámil už 26. 11. dopoledne, až poté jste tu z toho začali dělat tenhle papoušník.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4763
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4391 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Takže ty dva předchozí návrhy stahuji, respektive je novelizuji a prosím o jejich schválení.
1. Do dovolby budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat. To jest, že nebudou muset získávat novou podporu skupiny členů.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu 6.-9.12.2019.
Je někdo proti?
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Příspěvek od Martin.Kucera »

Hodláš to předložit takto jako jeden dvoubodový návrh?
Protože jak jsem už uvedl, může se stát, že ho kvůli bodu 2 odmítne někdo z potenciálních nových kandidátů, kterému tím zkracuješ dobu pro sběr podpory, a tím potopí i bod 1.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Dan.Lestina

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4763
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4391 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Martin.Kucera píše: 30 lis 2019, 19:58 Hodláš to předložit takto jako jeden dvoubodový návrh?
Protože jak jsem už uvedl, může se stát, že ho kvůli bodu 2 odmítne někdo z potenciálních nových kandidátů, kterému tím zkracuješ dobu pro sběr podpory, a tím potopí i bod 1.
Ano, chci to právě jako jeden návrh a šikovný člověk, který má potenciál se do RV dostat si tu podporu sežene za den. Takže nemám strach, že bych někoho poškodil. Navíc pozdní přihlášení by dle mě mělo být nějakou menší nevýhodou.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“