Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Pro
169
90%
Proti
10
5%
Zdržuji se
8
4%
 
Celkem hlasujících: 187 - Celkem hlasů: 187

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1985
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 4161 poděkování
Dostal poděkování: 5264 poděkování

Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Vážení přátelé,

vzhledem k tomu, že uběhl víc jak den od zahájení volby předsednictva, a nikdo zřejmě od té doby nebyl na fóru, ujímám se této úlohy a nominuji Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany. Věřím, že je drtivá většina z vás spokojená s prací, kterou jako předseda odvádí, a péčí, kterou Pirátům dává, a podpoříte ho v nominaci do nadcházející volby.

Děkuji za pozornost.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 664
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 900 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Já myslím, že je to dobrý nápad Honzo :)
Díky.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4417
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 16188 poděkování
Dostal poděkování: 3115 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Robert.Magni »

Je dokonalej až příliš,je potřeba najít jinou osobnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 3903
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2726 poděkování
Dostal poděkování: 4926 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Martin.Smida »

Jednoznačně podporuju! Dobře mluví, dobře vypadá. Má drajv, dokáže si utřídit myšlenky a trefně je formulovat. Hodnoty má IMHO poskládaný správně. Jeho video-příspěvek pro poslední RV v Praze mě málem dojal. :-) Je to prostě Pirát. Lepšího předsedu momentálně nevidim. Ikdyž Vojta Pikal je taky výbornej ;-)
Zastupitel v Majetíně (od října 2014) a Olomouckém kraji (od 2020) Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, předsednictvo strany či XOLKu,
člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz a expertního týmu pro životní prostředí.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10028
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4162 poděkování
Dostal poděkování: 16532 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím všechny a děkuji za hlasy pro nominaci celostátním forem. V tuto chvíli průběžně žádám o pdoporu také v jednotlivých krajských sdruženích a dle možností (do Vánoc jede Sněmovna a schůze jsou i v duplicitních termínech), plánuji dle kalendáře i možné návštěvy krajských schůzí (v tuto chvíli LibK, PlK, JČK (paralelně video chat KHK), Sčk a Praha.

Zde vám předkládám svoji vizi/řeč.
Ahoj Pirátky a Piráti,

chtěl bych vás touto formou požádat o nominaci a případnou následnou porporu pro lednovou volbu do pozice předsedy strany.

Jsem přesvědčen, že nejen v souvislosti s kampaněmi (sněmovní, komunální volby, evropské volby a budoucí volby krajské), kdy se snažím poskládat kalendář, jak to jde, abych mohl v kampani pomoci a podpořit naše kandidátky, ale i v řešení specifické agendy či jen tak na návštěvu, nejsem za nějakou magickou zdí a členové krajů i vedení mají možnost se mnou volně komunikovat a na věci se běžně i neformální cestou ptát. S

Dovolte mi prosím v krátkosti představit své vize a cíle pro vývoj Pirátské strany, které jsou již zásadně otištěné v celostátní strategii a věřím, že se odráží i v mé každodenní činnosti, nebo se o to maximálně snažím.

Důležité je vycházet ze současného stavu. Jsme dle průzkumů dlouhodobě druhou nejvíce preferovanou stranou v ČR a faktickými lídry opozice s relativně malou členskou základnou. Jistě jste zaznamenali jistou stagnaci růstu preferencí tohoto trendu a rovněž i neúměrnou náročnost s jakou se nám daří realizovat řadu programových i funkčních věcí.

Podmínkou dalšího politického růstu Pirátů je dle mého přesvědčení růst vnitřní, založený na:

a) rozšiřování pevných základů - aktivní a informovaná členská základna,
b) budování vnitrostranické kultury, která je tmelem těchto základů,
c) rozvoji organizace jako celku ve smyslu kompetencí i nárůstu a zapojení nově příchozích lidí
d) rozvoj každého z nás, kdo o to stojí a ještě třeba ani neobjevil onu politickou „maršálskou hůl v torně“.
e) skutečné “nefederativní” subsidiaritě regionů, kdy know-how v politických i podpůrných věcech, ale hlavně zodpovědnost za lidi, politiku, informovanost a realizaci našeho programu i schválené strategie nesou volení krajští a místní lídři a lídryně..

Údajně je ideální kombinace poměru práce politické strany 80 procent navenek směrem k občanům a výkonu své politické funkce a 20 procent interních otázek. Politicky jsme hyper úspěšní, ale narážíme na zjevné limity. Přitom nás zatěžuje často operativa, která sama o sobě není úplně nejzábavnější částí politické práce, ale řešíme i těžkopádnost í běžných otázek vnitrostranických týkajících se vnitrostranické kultury, jasného předávání informací a desetiletého know-how či fyzické (přijímání členů) a zejména ideové a informační nalodění.

To je potřeba změnit, neboť jsou před námi výzvy, které kladou vysoké nároky, a to jak na naše politické a lidmi zvolené zástupce, tak i na celou členskou základnu, která de facto směřování strany koriguje a za kvalitní práci našich lidí ve veřejných funkcí ručí, a ze které se každé další volby rekrutují noví a noví politici.

Pokud se nám interní procesy a otázky fungování organizace podaří dostat do bezproblémové roviny, tak můžeme ten drahý čas doslova vyzářit v politické činnosti v reálně politice, což jsou:

a) nová témata a řešení pro lidi, jejich prezentace a realizace

b) na vnitrostranické úrovni řešení převážně dynamického formování postojů k novým otázkám měnící se společnosti, osobnostního růst, vzdělávání, strategií, kampaní ale i zábavy.

Skleněný strop ve smyslu hledání nových voličských skupin, jak o něm hovoří média, je dle mého názoru mýtus. Pouze nám chybí kapacity vd opracování a prezentaci témat a programu tak, jak by si to zasloužilo. A rovněž jakýsi fyzický “doklep”, kdy by naši politici kontinuálně mohli představovat program a řešení lidem v přímém setkávání. Děláme dobrou politiku s jasnou vizí pro celou řadu lidí, jenom jsme díky sekvenci voleb postavili už skoro střechu s komínem, ale vodu nosíme do druhého patra v kýblech, což by nás v krátkém horizontu mohlouštvat a také by nám mohli dojít síly nebo nosiči. Za nosiče vody se ostatně považuji i já sám.

V následujících letech vidím zásadní priority, které bych svou činností jako předseda podporoval:

a) rozšíření členské základny a spolupracujících lidí skrze podporu krajů a vnitřní osobnostní růst a vzdělávání stávajících a budoucích politiků včetně přípravy Pirátů pro vládní angažmá po volbách 2021

b) příprava a podpora pro krajské a senátní volby 2020

c) další transformace organizace a profesionalizace výkonů tam, kde je to nutné (zvolený politik musí být profesionál a mít profesionální zázemí, aby mohl politiku realizovat i představovat denně lidem) a podporu grassroots a držení původních pirátských myšlenek jako základny pro veškerou politickou i vnitrostranickou činnost

d) maximální zužitkování role předsedy strany v souvislosti s úspěšným tažením do voleb do PS 2021 a povolebním vyjednávání

Last but not least

e) exekutivní podpora aktivit vedoucí k budování pevné členské základny a projekty, které pomohou řešit operativní (revize předpisů a vyhlášek, funkční IT systémy) a softové aspekty fungování organizace (vnitrostranická kultura, práce s vyhoření, supervize, mediace, získávání kompetencí ve vedoucích rolí, projektové řízení pro konkrétní programové oblasti).

Ke stylu mé práce:

Snažím se být maximálně konsensuální a při prosazování svého názoru nejdu na sílu. I když musím přiznat, že obhajovat znovu něco, co již bylo schválené třeba i členskou základnou, je ubíjející a doplňovat osobně jednotlivci jeho informační deficit, je role velmi nevděčná. Pokud jsem přesvědčen o nějaké věci, naopak se ji nebojím udělat. Zatím se nám to vždy vyplatilo.

Jsem kdykoliv ochoten jít na úroveň mikro-managementu. To, že tato role není pro předsedu úplně žádoucí, je fakt, ale na to kašlu. Dokavaď je to potřeba, vezmu tuto roli, pokud není jiné cesty. Věřím, že nevrhám stín tak, aby realizátorem čehokoliv nemohl být ve finále člověk, co chce a má kompetence věci dotáhnout.

Mám názorové oponenty, ale snažím se, pokud to jde, řešit věci objektivně a podržet i minoritní názor, pokud je ušlapáván. Nevyhýbám se přímé konfrontaci, pokud to oponent zvolí. Pokud ovšem nevidím dobrý úmysl, tak po desáté už ani já nevysvětluji. Nemám rád hysterické reakce ani ve veřejném životě ani uvnitř strany. Nemám rád vracení se k historickým “on mi tenkrát to a to” jako argumentu pro nesouvisející jevy a situace. Snažím se řešit věci s poučením z minula s perspektivou do budoucna.

Naopak se nebojím (a negarantuji, že jsem vždy spravedlivý) vystoupit proti někomu, kdo je tendenční nebo buduje nějaké haluze či svou osobní pasivitu prezentuje jako uzurpování moci nějakým orgánem. Namátkou lidé, kteří hovoří o RP nebo poslancích, zastupitelích ve městech, jako o nějaké „vrchnosti“, což je nejen urážlivé, ale hlavně povětšinou nepravdivé. Za sebe a v podstatě za naprostou většinu kolegů v klubu, RP či RV mohu s čistým svědomím říci, že fungují do a nad úroveň běžných limitů, což občas vysvětluje, že „až tak moc nepíší na forum“ - což je častá výhrada lidí, kteří nechápou povahu práce kritizovaného, ale nedokáží respektovat ani soukromé a rodinné životy každého Piráta (kdy stále většina z nás má civilní zaměstnání a rodinu), nebo dokonce lidí, kteří pro nás “pouze pracují”.

Řešení sporů: Nevolím strany sporu dle výhodnosti, a často, pokud se mi aktivně nepodaří sporu předejít či ho mediovat, snažím se o jeho nejčistší průběh a hledím již do období po.

Je nutné přiznat, a tato zkušenost je nepřenositelná, že vnitrostranická role předsedy vyžaduje daleko sofistikovanější pohled na problémy včetně otázek kontinuity, rizik štěpení strany, koexistenci různých názorových skupin či mediální dopady kroků jednotlivců, pocitů lidí a skupin, ale i klíčových rozhodnutí. Tento vnitřní myšlenkový proces je ovšem nepředatelný širší audienci, ale snad toto mohou potvrdit ti, se kterými různé věci řeším. Vím, že podobně funguje řada našich lidí, jenom to nemusí být vidět.

Spolu s kolegyněmi a kolegy (víc hlav víc ví) se pak snažím na celostátní úrovni prakticky denně definovat roli Pirátů v naší politice a naplňovat ji v jednání i prezentaci s akcentem na má klíčová pirátská témata svobody, digitalizace se zjevným přesahem do sociální roviny. V oblasti mediální stále vidím své jisté deficity, ale pracuji na sobě včetně rétorických cvičení a alespoň dle reakcí okolí, je ta politická „dospělost“ (ono mi taky už bude čtyřicet) prý vidět.

Ve všech zmíněných aspektech své práce vím, že sám bych nebyl nic, proto bych zde v závěru chtěl poděkovat všem, kteří si navzájem i mne pomáhají na libovolné úrovni. Nebudu konkrétní, protože v mém každodenním politickém i civilním životě je těchto lidí mnoho. Děkuji.

A děkuji i vám za zvážení udělení nominace a podporu v následující volbě.

Ivan Bartoš
PS Podpora funkční subsidiarity!

Subsidiarita je nyní realizována v politické rovině, ale často až způsobem, jako by byla Pirátská strana - federací krajů.

Je třeba, podobně jako jsme již zahájili proces vzniku krajských expertních týmů (KET), přesunout know-how a exekuci v mediální a personální oblasti na úroveň krajů a velkých MS.

Je třeba, aby nositeli pirátské politiky v regionech byla krajská a místní předsednictva a centrálně se soustředit na vzdělávání těchto volených lidí v leadershipu a práce s lidmi (projekty LARP viz PO), komunikaci, mediálních dovednostech, ale i ve znalostech a politice řešení regionálních, národních a mezinárodních otázek.

Je třeba, aby regionální předsednictva byla nositeli informací celorepublikových, neboť tito lidé mají představovat pirátskou politiku v místě členům i veřejnosti. (realizace již navrženého pravidelného setkání celé exekutivy: RP, šéfové odboru, komisí, zástupců PKS, RV, EP, PSP ČR, Senátu, Volebního výboru 4x ročně), neboť není v silách RP informačně podporovat do poslední “přípojky” celou Pirátskou stranu často v individuální rovně. Stejně tak realizace strategie, politický vývoj, konzistentní postupy a rozhodnutí vyžadují daleko širší zapojení zodpovědných lidí napříč stranou.

PPS Kandidatura na pozici místopředsedy?

S žádostí o nominaci do volby předsedy strany automaticky vyvstává další otázka. Pokud by nominovaný neuspěl, ucházel by se o post místopředsedy? Z mého chápání a stylu mé práce pro Pirátskou stranu je automatická odpověď ano, neboť svou vizi, jak by měla Pirátská strana ubírat dále, jak v ideologické rovině, tak v politické i aktivistické mám úplně stejnou jako předseda, tak jako člen.

Zejména z pozice předsedy, která má zásadní zásah dovnitř skrze exekutivu a snad přirozenou autoritu i mimo samotnou Pirátskou stranu směrem k voličům a občanům mohu tuto realizovat a prosazovat nejvíce, v pozici místopředsedy méně a pak to klesá přes vedoucí odborů, RV, PKS... Za sebe tedy vidím svůj největší přínos právě v případě, že mi členové dají důvěru na pozici předsedy, a ano, pokud bych neuspěl, kandidoval bych na pozici místopředsedy, i když si myslím, že by to pro stranu mělo výrazně nižší přínos.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 651
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 765 poděkování
Dostal poděkování: 983 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Nabízí se otázka: Proč žádáš o podporu pouze české kraje, a ne moravské? Je to opravdu jen podle kalendáře, nebo za Ural tvé oči nedohlédnou? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Rudolf.Spotak
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10028
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4162 poděkování
Dostal poděkování: 16532 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Nabízí se otázka...OK. Do jednání Jmk Jsem třeba žádost o nominaci podal dopoledne, tedy před tímto příspěvkem. Akorát sedím ve sněmovně, odpovídám na média, řeším NIP, dodal jsem Assange a nemůžu zároveň hlasovat, ladit kalednář, vypsat vždy vše, doručit to patalelně do 10 vláken, když začátek není stejný, apod.
Pls nehledejte v tom zase nějaký haluze Morava vs Čechy. Tenhle trend mi přijde 10 let furt stejně zhoubný. A myslím že nemoráváci nejsou ti, kdo ho zbytečně neustále živí . :ugeek:
Navíc mne teda podobný narážky od členů osobně docela urážej, ale no biggie. Ostatně jsem o tom trochu psal v tý řeči.
Snímek obrazovky 2019-11-29 v 11.52.44.png
Plus teda před týdnem, kdy tabulka vznikala, mi můj tým nedodal termíny pro prosincovou schůzi Olk, pokud se ptáš na to. Pokud je až po nominaci, tak to už tak nějak necháme na dotazy buď online (což může každý člen v tomto vlákně), nebo na CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 8):
Ondrej.Profant, Roman.Pasek, Petr.Springinsfeld, Pavel.Franc, Vojtech.Pikal, Helena.Vondrakova, Michal.Novak, Milan.Klajn
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 651
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 765 poděkování
Dostal poděkování: 983 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Myslím, že je odpověď zbytečně kousavá :) rádi tě na naší krajské schůzi v OlK (3. 12. od 18:00) uvidíme, klidně zajistíme i přenos, nebudeš-li moct osobně. Pozvání na schůzi Ti došlo včera SZ, jako všem kandidátům.

Tady odkaz na jednání:
viewtopic.php?f=413&t=49780

A dej si pauzu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Rudolf.Spotak
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 680
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: student FF MUNI
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 2468 poděkování
Dostal poděkování: 1039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Roman.Pasek »

@Ivan.Bartos

Vysočina má KF 8. 12. od 16h, v tabulce nemáš. Pokud budeš mít čas, tak tě rádi uvidíme!
zastupitel Kraje Vysočina
zastupitel Třebíče

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10028
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4162 poděkování
Dostal poděkování: 16532 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Viktor.Tichak píše:
29 lis 2019, 12:02
Myslím, že je odpověď zbytečně kousavá :) rádi tě na naší krajské schůzi v OlK (3. 12. od 18:00) uvidíme, klidně zajistíme i přenos, nebudeš-li moct osobně. Pozvání na schůzi Ti došlo včera SZ, jako všem kandidátům.

Tady odkaz na jednání:
viewtopic.php?f=413&t=49780

A dej si pauzu...

Čus, není kousavá. Já se dlouhodobě snažím bořit některý mýty.

Například, RP necestuje do krajů.
Máme výjezdů do roka každý z RP desítky. Většinou jsou to víkendy, někdy celý víkendy. Máme 1-2 zástupce na akci každého RV (opět jeden nebo dva dny), kde jsou zástupci krajů.

Často slyším mezi lidmi šuškandu o těch nahoře. Vzniká tak nějaká nesmyslná bariéra, která se živí právě takovými narážkami, utrousením...prostě to vytváří atmosféru a kulturu organizace ala "to je zase výmysl z Prahy, voni se tam koupou v šampaňským".

Funguje to stejně jako politická nálepka oponentů: Zdeněk Hřib je všechno jiný než arogantní, přesto, když se zeptáš někoho, kdo ho nezná, tak ti řekne "no on je dost arogantní a nikdy nedělal lékařskou praxi". Proč myslíš, že to tak je? Stejně slyším na schůzích „to s tím musíš nahoru“.

Navíc jsi fakt postavil na základě neznalosti situace svou hypotézu a už jsi chytil první lajk od Míši. Za co? Za "trefnou otázku"? To si nemyslím. Naopak kousavost a tendečnost byla v tvém nevinném příspěvku.

Následsná reakce s "Dej si pauzu..." je jako co Já sjem v pohodě. Ale no tak :-)
Já budu rád, když si to uvědomíš a jedem dál :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Martin.Valasek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host