Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Moderátoři: KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni, PMS Liberec

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Ahoj, piráti.
Svolávám další liberecký pirátský čtvrtek.

Výchozí místo: Café Varšava
Kdy: 28.2.2019, 18:00 (nebo po skončení zajímavých bodů na zastupitelstvu, bude upřesněno)


Máme událost na facebooku i program k doplňování.
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
ivan.dumek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 30
Registrován: 08 srp 2017, 21:07
Profese: obchodní zástupce Telco
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od ivan.dumek »

Bohužel mi to zase nevyjde, tentokrát jsem čt-pá mimo Liberec, průběžně ale vstupuju do debat na FB:-)
Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Liberecký pirátský čtvrtek 28. 2. 2019, 18:00
Místo: Café Varšava Frýdlantská 285/16, Liberec)
Přítomni: Pavel Felgr, Vašek Balšánek, Pavel Kopřiva, Milan Němec, Jan Hruška, (Jana Schlegelová občas nad live zápisem z domova)
Zapisovatel: Pavel Felgr

Program:
  1. Prezentace o Jordánsku
  2. Zajímavosti ze zastupitelstva
  3. Guláš 5. března, detaily ohledně stanu
  4. Prezentace Františkov
  5. Tramvaj LBC-JBL
  6. Revize členů fb skupiny Liberečtí piráti
  7. Web liberec.pirati.cz
Zápis:
  1. Prezentace o Jordánsku
    Milan Němec povídá zážitky z výletu do Jordánska, kam se společně vydala v minulých dnech část libereckých pirátů. Na podobnou cestu vyrazili dost nepřipraveni. Milan musel na letišti ještě zařizovat "jordan pass", půjčené auto nešlo platit kartou, zážitků ale byla spousta, včetně těch nepřenositelných.
  2. Zajímavosti ze zastupitelstva
    Memorandum mezi LBC a krajem o autobusáku - velký konflikt mezi opozicí a koalicí - prošel návrh koalice.
    Regulace pyrotechniky - další souboj mezi opozicí a koalicí, všude zakázáno, jen ve Vesci povoleno, takže zastupitelé z Vesce a okolí velmi protestovali (neúspěšně) - Návrh Pirátů - pokud má být ve Vesci “Benátská”, je potřeba nabídnout adekvátní kompenzaci (opravené chodníky, silnice, nabídnout finanční poukaz pro rodiny na daný víkend atd.)
    Příští zastupitelstvo bychom chtěli dělat online zpravodajství (glosy ke klíčovým bodům) z libereckého zastupitelstva na FB Piráti Liberecko - přidat správcovská práva Pavlovi Felgrovi a Milanovi Němcovi, aby mohli psát jménem stránky. Zařídí to @Jana.Schlegelova.
    Zastupitelstvo schválilo plán kontrol kontrolního výboru včetně našich třech návrhů (Liberec City Dashboard, vánoční trhy s důrazem na Soukeňák, dotační projekt na rozvoj informačního systému v oblasti bussiness inteligence v navázáno právě i na citydashboard.
  3. Guláš 5. března, detaily ohledně stanu
    @Milan.Nemec s Pavlem Kopřivou budou vařit. @Vaclav.Balsanek vyzvedne v pondělí u Jany věci. Pavel Kopřiva přiveze guláš až na akci. Na místě bude Milan, Pavel, Vašek. Jana, když budou děti zdraví, dorazí tentokrát i s perníčkama.
  4. Prezentace Františkov
    Pavel Felgr vysvětluje, že prezentace není o tom, abychom zdůvodňovali, na čem jsme ušetřili 30 mil. ale o tom, že je to příběh “umíme to za tolik”. Vašek přichází s námětem zpracovat vizi na všechny bazény v LBC (dlouhodobou), pak to předložit městu - ostatní souhlasí. úkol pro Milana - pokusit se udělat rozpis položky “ostatní”.
    úkol pro @Pavel.Felgr - domluvit schůzku se Zámečníkem a Schejbalem, vyžádat si, na základě čeho dospěli oni k 80 milionům a to pak “vykostit”.
    Čásový plán dalších kroků:
    • pokusit se zjistit, kde jsou bazény z lodí co nebyly odebrány SSSR
    • zjistit seznam bazénů 25m rekonstruovaných v roce 2018
    • domluvit schůzku na městě se Zámečníkem a Schejbalem - získat materiály (Pavel už poslal email se žádostí o zaslání dokumentů)
    • udělat tiskovou konferenci k bazénu
    • pracovat na vizi
  5. Tramvaj LBC-JBL
    Momentálně panuje složitá situace mezi Jabloncem a Libercem. Piráti jsou v koalici v Jablonci, měli bychom sledovat situaci a případně pomoc JBC (bude-li v našich možnostech jak).
  6. Revize členů fb skupiny Liberečtí piráti
    Je tam 48 členů - je potřeba projít jejich seznam a případně to pročistit. Lidi, kteří se nechtějí aktivně zapojit, tak převést na Piráti Liberecko a tuto skupinu nechat jen pro interní komunikaci (členové, registrovaní příznivci). Dáme statut do skupiny, že lidi, kteří nejsou registrovaní příznivci a členové budou přesunuti na Piráti Liberecko a skupina zůstane jen pracovní. @Jan.Hruska to projde a udělá návrh lidí, kteří tam zůstanou.
  7. Stav přípravy webu liberec.pirati.cz
    @Vaclav.Balsanek osloví Mamuta.
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Ahoj piráti.
Protože v bodě 6 už jsem nad live zápisem neseděla - dodala bych jen malou poznámku.
Jsem pro v té skupině udělat trochu pořádek, ale měli bychom dbát na to, aby se ta "čistka" nedotkla lidí, co jsme třeba my neviděli, nicméně v minulosti Pirátům pomáhali. Tyhle lidi je podle mě potřeba si držet u těla. Byť nám třeba na pirátské čtvrtky nechodí...
Proto, prosím, než se do toho Honza pustí, ať třeba povolá na pomoc @Samuel.Machat, který má trochu delší paměť, než my.

PS: Nezapomeňme, prosím, že v té skupině máme řešit věci čistě operativní. :-)
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj,

ad bod 6) skupinu můžeme uzavřít, ale vyhazovat lidi podle "aktivity" je dost nešetrné, také nečleny a neregistrované příznivce vyloučit není správné řešení, máme i v expertních týmech poradce co nejsou svázání se stranou, ale jen poskytují své odborné pohledy na věc. A takové odborníky hledáme i podle strategie 2020, takže to vidím jako jasný krok proti cílům strany.

Další věc je, že skupina musí být dohledatelná - tajná skupina je špatné řešení.

Viz diskuze:
viewtopic.php?f=350&t=45394&hilit=tajn%C3%A9#p598386

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Osobně si myslím, že by skupina měla být do značné míry hlavně o operativě.. K připomínkování FB statusů než se pustí do světa, ke konzultacím nad tiskovkama a na upozorňování na novinky obecně - jak u nás na fóru, tak ve světě v horizontu našeho zájmu.. Tajná být určitě nemusí, ale vzhledem k tomu, že jsme skupinu tak nějak podědili a z velký míry lidi v ní vůbec neznáme :), bylo by fajn si udělat pořádek v tom, kdo v ní je a je "perspektivní" :-) k vyhazování jsem se vyjádřila výše. Rozhodně bychom o něm neměli rozhodovat na základě účasti či neúčasti na čtvrtcích.. :-)
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

BTW - doplnil jsem skupinu Liberečtí Piráti do seznamu skupin a stránek Pirátů, nebyla tam. Tak se tímto omlouvám Helči a Katce za zásah do jejich práce, ale když už jsem to měl otevřené přišlo mi to jako efektivnější to tam napsat, než psát holkám, že by ji tam měli přidat. :-)

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Vaclav.Zidek píše: 02 bře 2019, 17:37 BTW - doplnil jsem skupinu Liberečtí Piráti do seznamu skupin a stránek Pirátů, nebyla tam. Tak se tímto omlouvám Helči a Katce za zásah do jejich práce, ale když už jsem to měl otevřené přišlo mi to jako efektivnější to tam napsat, než psát holkám, že by ji tam měli přidat. :-)
Jen čistě ze zvědavosti, ten seznam najdu kde?
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Schlegelova píše: 02 bře 2019, 17:41
Vaclav.Zidek píše: 02 bře 2019, 17:37 BTW - doplnil jsem skupinu Liberečtí Piráti do seznamu skupin a stránek Pirátů, nebyla tam. Tak se tímto omlouvám Helči a Katce za zásah do jejich práce, ale když už jsem to měl otevřené přišlo mi to jako efektivnější to tam napsat, než psát holkám, že by ji tam měli přidat. :-)
Jen čistě ze zvědavosti, ten seznam najdu kde?
Jedná se o interní dokument pro potřeby například KK.

Zde více info
viewtopic.php?p=504733#p504733

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
ivan.dumek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 30
Registrován: 08 srp 2017, 21:07
Profese: obchodní zástupce Telco
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Lbc 11/2019 - Liberecký pirátský čtvrtek 28.2.2019

Příspěvek od ivan.dumek »

Ahoj, pokud chceme čistit seznam členů skupiny - neříkám, že to nemáme dělat - tak by bylo asi potřeba si nejprve nastavit parametry či kritéria, podle kterých postupovat....
Odpovědět

Zpět na „Liberec“