žádost o přijetí- Radek Oborný

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek.Oborny
Člen KS Praha
Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2017, 07:43
Profese: Inženýr
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

žádost o přijetí- Radek Oborný

Příspěvek od Radek.Oborny »

Vážení kolegové a přátelé z Pirátů Praha 2,

Rád bych vás tímto požádal o zvážení mého přijetí mezi vás. Pirátskou stranu volím již dlouhá léta, ale od svého návratu do ČR jsem se o ni začal více zajímat. Jako první krůček jsem zasedl v Olomouci do volební komise a cítil se být Pirátům o něco blíž. Po přestěhování se do Prahy a několika setkáních jsem se rozhodl, že vás aktivně podpořím i v kampani a nelitoval jsem. Během uplynulých měsíců směřujícím ke komunálním volbám jsem se s vámi seznámil a poznal, že jste skupina lidí, kteří mají srdce na správném místě, kteří mají ideály a jsou ochotni za ně bojovat. Stejně vnímám i celou Pirátskou stranu a její směřování je mi velmi sympatické. Věřím tomu, že podobné vlastnosti a ideály nosím také a proto se chci k vám přidat a přiložit ruku k dílu.

Proč právě Praha 2? V současné době zde mám trvalé bydliště a budu se zde určitě nějakou dobu ještě zdržovat.

A co jsem tedy vlastně zač? Jsem narozený v Olomouci v roce 90, kde jsem až do svých 16-ti let vyrůstal. Posléze jsem se vypravil na studia do Skotska, kde jsem i odmaturoval a potom studoval na University of Edinburgh v oboru biotechnologie. Následně jsem se vypravil studovat do Francie, Česka a nakonec Nizozemska, kde jsem se po obdržení MSc z Chemického inženýrství začal práci jako inženýr výzkumu a vývoje v oblasti vody a žil zde celkem 4 roky. Během celého mládí až do současnosti jsem se zabýval životním prostředím, biodiverzitou a vodou a byl členem několika spolků ať už na střední škole, kde jsem založil eco-committee, potom v Edinburgh Young Greens a the Dirty Weekenders. V roce 2017, jsem se po 11-ti letech v zahraničí vrátil do Česka a začal pracovat na projektu vodního filtru pro cestovatele Flo-Bro s cílem snížit používání plastových lahví. Projekt se bohužel nepodařilo (zatím) dotáhnout do konce, ale zkušenost to byla nezapomenutelná. Mrkněte se na blog www.flo-bro.com , který sice v poslední době méně udržuji, ale plánuji se k němu zase vrátit. V současné době jsem na stáži v Evropské Komisi v DG RTD ve skupině Eco-innovation, která se zabývá tvořením policies v oblasti vody a cirkulární ekonomiky a získávám tak cenné zkušenosti z prostředí evropské politiky a policy-making.

Věřím, že bych Pirátům mohl pomoct v oblasti životního prostředí a výzkumu, zvláště pak v oblasti vody a rád bych se do těchto oblastí aktivně zapojil. Cizí mí není ani mezinárodní prostředí, ve kterém si ČPS určitě najde v nastávajících volbách do EP pevné místo. Těším se na viděnou ve čtvrtek ! ;)
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 2“