Volba nového předsedy - rozprava

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Krajsti predsedajici, PMS Benešov

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1287
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1594 poděkování
Dostal poděkování: 2048 poděkování

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Pokud ti přijde důležitější řešit motivaci toho, že tě někdo nominoval, místo např. psaní článků na web, kontaktní kampaně nebo řešení hesel a plakátů, tak si klidně dál komunikuj...
Já vidím momentálně priority v tom druhém. ;-)
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Vážení volitelé, registrovaní příznivci a hosté tohoto fóra.
Po oznámení úmyslu rezignovat na post předsedy tohoto sdružení Ondry Hrdého jsem v našem místním sdružení veřejně deklarovala své rozhodnutí kandidovat do této uvolněné funkce. Když byla vyhlášena rozprava k této volbě, byla jsem nominovaná druhým místopředsedou Honzou Ličkou. I když to vnímám jako formální krok, i tak děkuji. Za důležité považuji vnímat věci v kontextu a vidět je v širším spektru, a proto jsem se nakonec rozhodla tuto nominaci přijmout.
V rámci sdružení mi chyběla větší diskuse k volbě nového předsedy, omlouvám se také, že svůj příspěvek píšu až nyní. Prosím proto zejména volitele o pečlivé přečtení si následujícího poněkud delšího textu, věřím, že budete volit v souladu s principy demokratického minima, které je novým členům PS doporučeno k přečtení, a kde se mimo jiné píše: "využiji dostupné možnosti, abych pro svá rozhodnutí získal potřebné informace"
Zde nabízím svou vizi pro výkon této funkce:

1. v souladu se stanovami Pirátské strany zajistit práva všech členů
(7) Člen strany má právo
a) být informován o činnosti strany, zejména všech věcných usneseních orgánů, která se ho přímo týkají, a obsazení orgánů strany,
b) svobodně vyjadřovat své názory a obhajovat je, podílet se na projednávání vnitřních záležitostí strany,
c) podílet se na utváření politiky strany,
d) obracet se na jiné členy a orgány strany se svými návrhy, iniciativami, otázkami a připomínkami,
e) účastnit se s hlasovacím právem rozhodování orgánů, jichž je členem,
f) být volen a případně být delegován do stranických orgánů a funkcí,
g) být navržen za kandidáta pro volby do veřejných funkcí; kandidatura může vyžadovat splnění dalších kritérií, jako například získání podpory stanoveného počtu členů České pirátské strany.


a příznivců, kteří ve svém volnu dobrovolně, aniž by měli všechny práva členů strany, pomáhají posouvat Pirátskou stranu a v našem kontextu činnost sdružení Piráti Benešov.
Čl. 4 Registrovaní příznivci strany
(3) Registrovaní příznivci strany mohou podávat návrhy orgánům strany, mohou se účastnit diskusních setkání, mohou být voleni do komisí a odborů, mohou se podílet na výběru kandidátů pro volby do veřejných funkcí. Při všech hlasováních mají pouze poradní hlas a nemohou být zvoleni do vedení žádného orgánu strany. Další ustanovení o členech se použijí na registrované příznivce přiměřeně.


S tím souvisí i role facilitátorky (mám více jak desetiletou profesní zkušenost s vedením skupin a znalosti skupinové dynamiky, komunikace, mediace apod.), kdy je důležité kultivovat diskusi tak, aby zpětné vazby byly slušné a vzájemně respektující. Také je důležité všem zajistit prostor pro možnost vyjádřit se a zapojit se do aktivit sdružení. Nemusí každý vše komentovat a aktivně se podílet na činnosti sdružení, ale má mít tu možnost. Tedy budu usilovat i o zjednodušení interní komunikace tak, aby byla distribuce informací o strategických plánech srozumitelná, všem přístupná a snadno dohledatelná. Také budu usilovat o to, aby strategická rozhodnutí byla činěna transparentně, všem členům byla umožněna účast v řádné rozpravě.

2. Dále vidím svou roli v přijetí odpovědnosti za obraz našeho sdružení vůči veřejnosti. Role předsedkyně je dle stanov i reprezentovat sdružení navenek.(mám profesní zkušenosti z vedení projektů a komunikace s mnoha strategickými partnery a veřejností) To znamená reagovat na podněty a komentáře veřejnosti ve prospěch sdružení a Pirátské strany jako celku. K této roli patří i má aktivní účast v oslovování sympatizantů a aktivní veřejnosti k zapojení se do činnosti místního sdružení a motivovat k této činnosti i stávající členy sdružení. V případě chování členů, které by mohlo poškodit pověst sdružení, vidím postup od otevření diskuse se členem ve skupině až po využití všech možností daných stanovami.

3. S tím souvisí to, jaká je naše vize, krátkodobá, ale i dlouhodobá. Jako svůj úkol coby předsedkyně vidím v tom, formulovat základní body vize našeho sdružení, a tuto vizi společně se členy sdružení konsensuálně rozvíjet a naplňovat.
Nyní probíhají komunální volby a volby do Senátu, kde jako Pirátská strana chceme uspět. Volbami naše činnost nekončí, naopak, měli bychom již nyní vědět, jak chceme pokračovat. Moje vize krátkodobá je úspěch Pirátů Benešov v komunálních i senátních volbách, dlouhodobá že jako sdružení Piráti Benešov budeme občanům nabízet alternativu k "O nás bez nás", tedy že budeme maximálně transparentní a schopni vést dialog s občany. Budeme umět motivovat k participaci na komunální úrovni a schopni využívat potenciál aktivních občanů a v možné míře aktivizovat pasivní občany. Aby tato či jakákoliv jiná vize mohla být postupně naplňována. Věřím, že jako místní politické uskupení pod pirátskou vlajkou máme potenciál kultivovat politickou kulturu v regionu.

4. Odpovědnost role předsedkyně vnímám i v tom, jak funguje předsednictvo jako celek. Zde vnímám svou největší slabinu své kandidatury do této funkce. Od počátku komunikace mezi stávajícím předsednictvem a mnou nebylo nastaveno dobře, nicméně v průběhu fungování místního sdružení vidím zřetelný pokrok a věřím, že i vzhledem k tomu, že máme společný cíl, jsme motivovaní tuto situaci dobře uchopit i nadále. Pro konstruktivní komunikaci a práci předsednictva vykomunikuji s místopředsedy transparentní rozdělení kompetencí, odpovědností a způsob spolupráce tak, aby to prospělo cílům sdružení a bylo srozumitelné všem jeho členům.

5. Další role předsedkyně sdružení, spolu s místopředsedy je, že se odpovídá předsednictvu krajského sdružení. To znamená schopnost dobře komunikovat se členy krajského sdružení a zprostředkovávat jeho usnesení členům místního sdružení a využívat podporu a zkušenosti jeho členům pro naši činnost. Tuto komunikaci bych chtěla směřovat k větší symetrii a více partnerskému dialogu. V tomto kontextu mám v úmyslu dle stanov usilovat o svébytnost našeho sdružení a zejména v rámci Sčk i více spolupracovat s ostatními oblastními sdruženími.

6. Činnost předsedkyně spolu s místopředsedy je služba pro členy sdružení. Jsem připravena věnovat svůj čas a energii tomuto sdružení a naplňování jeho cílů, aktivně se podílet na jeho činnosti. Nemyslím, že je potřeba být u všeho, ale je potřeba vždy zajistit realizaci dohodnutých a naplánovaných aktivit. Jako předsedkyně chci mít vždy přehled a všem členům zajistit dobré klima ve sdružení pro naplňování naší společné vize. Jsem připravena a umím přijímat kritiku a naslouchat různým názorům, i minoritním. Jsem připravená vyvažovat kontroverzní situace ve sdružení.

7. Domnívám se, že pro výkon této funkce jsou důležité nejen zkušenosti, ale i osobnostní předpoklady. Jsem dlouholetá příznivkyně Pirátské strany a nyní již nějakou dobu i Pirátka. Mám přehled o činnosti jiných oblastních sdružení. Patřím k zakládajícím členkám tohoto sdružení. Umím se upozadit, například jsem ve prospěch dohody o spolupráci se SZ v komunálních volbách rezignovala na pozici v čele kandidátky, ačkoliv jsem kritizovala výsledky vyjednávání, které mohly být pro Piráty výhodnější. Umím být i pevná a nebojím se dělat nepopulární kroky, jako je pojmenovávat problematická témata a dávat zpětnou vazbu. Jsem schopná sebereflexe a konsensuálního dialogu, vím že se mohu mýlit a dělám chyby.
Dělám to, co říkám, mnoho z věcí, které zde píšu, od počátku existence tohoto sdružení v jeho prospěch již vykonávám. Oslovuji příznivce, snažím se o to, aby interní komunikace byla jasná a respektující ke všem členům a byla respektována jejich práva na informace a vlastní názor v souladu se stanovami PS. Účastním se drtivé většiny schůzí a mnoha aktivit. Snažím se o tvorbu společné vize a pečuji o obraz našeho sdružení směrem k veřejnosti. Z počátku jsem byla osobou, která komunikovala s představiteli krajského předsednictva a koordinátory. Ve sdružení funguji i přes pochybení předsednictva vůči mně na počátku činnosti sdružení a prokazuji, že jsem schopna zvládat stres a krizovou komunikaci. Patřím k těm, co motivují ostatní členy a posouvají činnost sdružení. V tomto bych jako předsedkyně chtěla pokračovat, pokud budu zvolena.

Děkuji všem, kteří dočetli až sem :)
Dotazy vítám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvek:
Jan.Licka
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Jana.Skopalikova píše: 30 črc 2018, 16:46 Pokud ti přijde důležitější řešit motivaci toho, že tě někdo nominoval, místo např. psaní článků na web, kontaktní kampaně nebo řešení hesel a plakátů, tak si klidně dál komunikuj...
Já vidím momentálně priority v tom druhém. ;-)
Myslím Jano, že ůtočíš na má práva, a považuji tento tvůj komentář za faul. Je pravda, že kandidujeme obě na stejnou pozici, možná je to tím.
Ze stanov: člen PS má právo: b) svobodně vyjadřovat své názory a obhajovat je, podílet se na projednávání vnitřních záležitostí strany,

Abych reagovala na tvou zpětnou vazbu, podílela jsem se na založení tohoto sdružení, jehož jsem od počátku aktivní členkou. Ohledně hesel - podívej se do skupiny, kde jsem založila již před delším časem vlákno ke sběru nápadů. Co se týče kontaktní kampaně, kdekoliv jsem, mluvím s lidmi i o naší kandidátce, zdůrazňuji potřebu mít vizi kampaně a přispívám svými nápady. Vzala jsem si na starost přípravu velké akce 14, září na náměstí. Chtěla bych ti také připomenout, že nejsem v čele kandidátky. Uznávám, že polevuji v aktivitě, jednak je to tím, že mnoho paralelních komunikací je pro mne nepřehledných, o tom co se plánuje za aktivity se dozvím často ex post. A popravdě, jsem demotivovaná. I proto kandiduji, protože si myslím, že potřebujeme změnu.
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Stepan.Drtina píše: 23 črc 2018, 15:51 Vážené MF,

V souvislosti s rezignací předsedy Ondřeje Hrdého: viewtopic.php?f=970&t=42795 vyhlašuji rozpravu k volbě předsedy nového. Kandidáty prosím, aby do 30.7 23:59 dodali svou kandidaturu a vizi působení na dané pozici. Pokud se nepřihlásí dostatečný počet zájemců (1), bude rozprava o týden prodloužena.
Kdy bude vyhlášen další krok pro volbu?
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ukončuji rozpravu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Jiri.Snizek

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Benešov“