Senátní kampaň v obvodu 20

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 4

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Roman.Kucera »

Vážení Piráti z MS Prahy 4.
Pavel Hájek mi vnukl myšlenku požádat vás o podporu v mé kandidatuře na senátora, a hlavně mi potom pomoct v kampani. Samozřejmě v tom pojedu, vlastně popluju, s vámi :-)
Sám jsem takto pomáhal v kampani všech senátorů všech Prah, takže to pokládám za zcela přirozené, proto mě tento akt požádání o podporu samotného nenapadl, ale myslím, že nápad to byl od Pavla (z Prahy 10) dobrý.
Tak co, dáme to a natřeme to Drahošovi? :-)
Naposledy upravil(a) Roman.Kucera dne 28 dub 2018, 21:01, celkem upraveno 1 x.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní kampaň v obvodu 8

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Technicka: Predpokladam chybu v nadpise, obvod 8 jsou Rokycany ;)
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Roman.Kucera »

No jo, mi ta osmička zůstala v hlavě. Dík. :-)
Je to obvod 20. Opravím.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
m.dolezal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2018, 12:05
Profese: Systémový inženýr
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od m.dolezal »

Poněkud mě na celé situaci mrzí, že půjde v jistém smyslu o bratrovražedný boj. J. Drahoš je symbolem odporu k zdegenerovanému mocnáři, dokázal svou kampaní rozproudit užitečnou společenskou polemiku. Nebudou se tak dva občansky akceptovatelní kandidáti prát, aby uvolnili pole třetímu, smějícímu se?
"You got to be careful if you do not know where you are going, because you might not get there." Yogi Berra
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ona současná senátorka Syková je taky akademička, takže to bude sourozenco-vražedný boj i v jiné rovině. Jsme taková jedna rodina. :-)
Dle mého názoru Drahoš zklamal naděje všech, kdo už nechtěli mocnáře. Spadl z 65% po prvním kole na 48%. Skoro mám pocit, že Syková bude větší soupeřka.
Ale já jsem jiný, oni jsou suchaři, já ne. Su Pirát! :)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Roji, Syková je dle mého dobrá senátorka a měli bychom ji podporovat :), ale z kolegiality Ti v kampani pomohu nějakou hádankou, kvízem ...
Napiš mi SZ nebo mail nebo se stav u mě v klubovně ve středu 2.5 - budeme mít jako Praha 6 akční tým od cca 18:30.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Ahoj Roji,

předně bych chtěl říct, že si myslím, že jsi osobnost, kterou by Piráti mohli do senátu nasadit. Pro Piráty si odvedl obrovský kus práce a strana by to mohla touto formou ocenit. Myslím si že názorová pluralita k Pirátům neodmyslitelně patří, a to včetně zde diskutovaného sporu o kvalitu médií, myslím si, že by měla být podporována a že nám v senátu neuškodí.
Jiné je to v komunální kampani, kde na Praze 4 bude třeba některé Pirátské postoje komunikovat hodně citlivě, empaticky, hodně vysvětlovat, a snažíme se kvůli tomu přitáhnout na kandidátku odborníky, kteří jsou toho schopni. V tomto se bojíme, že by na Tebe šlo vytáhnout, vytrhnout z kontextu a zneužít mnoho Tvých názorů v těchto oblastech.

Další důvod, proč váháme s tím Tě podpořit, je že jak si známý mezi Piráty, tak jsi bohužel neznámý mezi veřejností, a alespoň v naší buňce převažuje názor, že se tato ztráta proti Drahošovi smazat nedá. V minulosti jsme do takovýchto don quichotských soubojů chodili, teď však jsme v úplně jiné situaci. Máme velký potenciál úplně všude a málo zdrojů, jak jej naplnit. Proto si myslíme, že by mělo převážit strategičtější a pragmatičtější myšlení a energii soustředit tam, kde dá s největší pravděpodobností největší úspěch. Neznám moc situaci na Praze 7, stejně tak jako Ty neznáš vůbec situaci na Praze 4. Ale z toho co píšeš, si myslím, že by dávalo větší smysl, kdyby jste nebyli jen přívěškem Zelených, ale aby Vás veřejnost vnímala jako důstojného a důležitého koaličního partenera. A to bez Tvého maximálního nasazení nepůjde.
Podporu od ostatních stran na Praze 4 nedostaneš, s Tebou to nemá nic společného , interně Ti řeknu proč. Osobně mám sice proti panu Drahoši určité výtky, ale nebezpečím č.1 je pro ČR Babiš a je nutné, aby senát hrál roli pojistky demokracie a myslím si, že tuto roli by pan Drahoš splnil, a proto nemám problém jej volit. Zároveň nevidím, že by naše spojení s ním v předvolební kampani vedlo na obou stranách k nějakým synergiím, pokud by se o to pan Drahoš vyloženě nesnažil, což zatím vypadá, že nebude ten případ. Proto mi příjde lepší, když do toho půjdeme každý zvlášť. Ale k tomu vést proti němu volební kampaň nemám důvody a proto by to nebylo na seznamu mých priorit příliš vysoko. Podobně to vidí dost členů našeho MS.
Z těchto důvodů se předsednictvo MS Pirati Praha 4 shodnlo, že si myslíme, že by bylo lepší, kdyby si svoji kandidaturu v našem obvodu ještě zvážil. Díky
EvaSyk
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 24 dub 2018, 10:41
Profese: senátorka
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od EvaSyk »

Vážené pirátky, vážení piráti i všichni příznivci pirátské strany,

Jmenuji se Eva Syková a ráda bych vás požádala o podporu do senátních voleb v senátním obvodu číslo 20.
Sympatizuji s vaší stranou, stranou mladých a nadšených lidí. V komunální a parlamentní angažovanosti lze mnoho ovlivnit, proto i já jsem po 50ti letech vědecké práce v r. 2012 kandidovala do Senátu, dostala jsem důvěru voličů na Praze 4 a pečlivě tuto funkci vykonávám. Jste stranou, jejíž program je mi velmi blízký. Jsem matkou dvou synů (40 a 46 let), tedy Vašich vrstevníků. Vychovala jsem jako školitelka a vysokoškolská učitelka 42 vědeckých pracovníků. Myslím, že ač mám již určitý věk, rozumím mladé a střední generaci a líbí se mi váš program.

V minulých volbách jsem kandidovala jako nezávislá a získala jsem podporu ČSSD. Tuto podporu mám ze strany ČSSD i nyní a jsem rozhodnutá za ČSSD kandidovat. Jsem však stále nezávislá senátorka a nestraník, nejsem členem žádné strany a hlasuji vždy podle svého svědomí a vědomí. Proto si dovoluji vás rovněž požádat o podporu mojí kandidatury.

V mém obvodu Praha 4 dnes převažují dvě skupiny lidí: předně jsou to staří lidé, pro které jsou důležité zdravotnictví a sociální služby. Tyto voliče zohledňuje i váš program, v tom mezi námi není rozdíl. A pak jsou to mladí lidé, především mladé rodiny s dětmi. Pro ty je podstatné školství, předškolní vzdělávání, pomoc matkám a otcům, kteří to potřebují, prostě alternativy. Také tato témata obsahuje váš program a shodneme se na nich.

Dále je to ekologie a životní prostředí. V případě Prahy 4 životní prostředí velkoměsta, kde uvázli kvůli nečinnosti státu lidé, když jim stát pod okna jejich domů svedl dálnici, kudy projíždí kamionová doprava z celé Evropy, 11 000 nákladních automobilů denně. V případě mimopražském se jedná o životní prostředí na Ostravsko-Karvinsku, nebo např. o ekologii krajiny, viz moje angažmá v řešení krize kolem Národního parku Šumava.

A v neposlední řadě je to místní rozvoj. S obyvateli Prahy 4 stát odmítá vážně komunikovat nejen, co se týče dopravy, ale také co se týče developerské činnosti, která s sebou přináší neřešené externality. V tomto případě jsem zajedno s vaším programem pro místní rozvoj proti politice „o nás bez nás“.

Doprava, životní prostředí, školství a věda, sociální politika, místní rozvoj jsou moje témata stejně jako vaše. Jako vědkyně a lékařka jsem připravena podpořit i další věci pro zlepšení života lidí a podle vašeho jednání mám za to, že jste k tomu připraveni i vy.

Jsem si vědoma toho, že činnost senátora je o celostátní politice a nechci akcentovat pouze problémy Prahy 4. Ve vašem programu zcela souhlasím s většinou bodů, z nichž některé jsou mi skutečně blízké, a budu je podporovat. Uvádím ty nejpalčivější problémy, v nichž se myslím shodujeme:

Doprava - je ve středu mého zájmu na celostátní úrovni i na Praze 4. Ano, konec politikaření a zrychlit výstavbu dálniční sítě. Za zásadní považuji okamžitě začít budovat dálniční okruh Prahy, občané Spořilova už utrpěli nevratné zdravotní poškození, a dalších dopravních tepen v celé ČR (viz řadu mých článků, stížností, výzkum na místě atp. po dobu 5 ti let). Podporuji, ekologické automobily, jednotný evropský výběr mýta a výstavbu vysokorychlostních tratí.

Finance - podporuji zavedení rovné daně. Jsem proti vyvádění peněz do tzv. daňových rájů, zisk v Česku musí být také v Česku daněn. Je pro mne problém pokud bychom dopustili zadlužování budoucích generací. Souhlasím s omezením EET. Jako lékařka vím, jak prospěšné může být legální prodej a pěstování konopí, za předpokladu jeho zdanění.

Informatika – digitalizace, méně papírů a celkově méně administrativy, jsou nutnou službou pro občany, správně však je třeba dbát na kvalitu a kontrolu. Na kyberbezpečnost bez šmírování občanů a svobodný internet je třeba klást stále větší důraz. Mám menší pochybnosti s okamžitým zřízením Ministerstva informatiky, jednou už tady bylo a svůj účel nesplnilo.

Kultura – vivat pro zrušení koncesionářských poplatků. Je třeba důsledně zachovávat pluralitu medií, omezit politický vliv na vedení ČT a ČRo, dbát pokud možno na objektivitu, omezit politické a korupční tlaky. Dary na kulturu osobně podporuji, ctím autorská práva, kde jsou třeba změny ve využívání vlastní hudby, zrušit poplatky pro školy, výzkum a některá veřejná zařízení, je skutečně nutné zrušit nadvládu OSA, jsem sama autorkou děl s autorskými právy. Zachování památek pro další generace a citlivá architektura vyžaduje přísnou regulaci (architektonické soutěže, závazné stanovisko Národního památkového ústavu).

Mezinárodní vztahy – jsem místopředsedkyní Výboru pro záležitosti EU, navštívila jsem ve své vědecké kariéře i v Senátu řadu zemí a konferencí. Jsem pevnou zastánkyní plnohodnotného a rovnoprávného členství ČR v EU a v NATO. Naše malá země musí obchodovat se všemi zeměmi jako rovnocenný partner. Podporuji symbolickou i konkrétní pomoc disidentům v autoritářských zemích. Zásadně je třeba omezit distribuci a prodej drog a drogových mafií.

Obrana – souvisí s mojí podporou našeho plnohodnotného členství v EU a NATO. Musíme zlepšit akceschopnost naší armády a její nápomocnost při živelných pohromách a v prevenci a boji proti terorismu. Musíme efektivně a společně bránit hranice schengenského prostoru. Je mi blízká investice armády do vojenského aplikovaného výzkumu, na toto téma jsem měla na Ministerstvu obrany několik jednání, budoucnost armád není jen v technické síle, ale i ve výzkumu a obraně proti novým typům nebezpečí. Důležitá je civilní kontrola.

Místní rozvoj – chci důraz nejen na rozvoj Prahy, ale i venkova. Potřebujeme další balík zákonů a novel pro urychlení stavebního řízení, zvýšit dostupnost bydlení pro mladé rodiny a pro důchodce. Stavět bez korupce, byrokracie a posílit samosprávy obcí v určování daně, poplatků z bytů a ubytovacích zařízení.

Práce a sociální věci – skutečně je třeba snížit daně z příjmu, podpořit zvyšování platů a minimální mzdy, aby se vyplatilo pracovat. Je pro mne prioritou zálohové výživné, zájem dětí je nadřazen zájmu rodičů. Je skutečně lepší obecní sociální bydlení než příspěvky na bydlení. Děti nepatří do dětských domovů, je potřeba zajistit pro dvouleté děti v případě zájmu jesle a pro všechny děti od 3 let místo ve školce. Je pro mne i prioritou zvýšit důchody, valorizovat je podle životních nákladů důchodců. Dlouhodobě je třeba řešit navýšení mez ve zdravotnictví, sociálních službách a školství!

Průmysl a obchod – jsme rozvinutá země s vysokou vzdělaností, je potřeba podpořit nové a drobné technologické a inovativní firmy, ne jenom proklamacemi, ale faktickou podporou, včetně jednoduchého systému grantů. Je třeba důsledná kontrola a malá administrativní zátěž, jednoduché žádosti pro inovativní firmy při přidělování grantových prostředků. Zastavit podporu solárníkům, zvýšit podporu jaderné energie a žádné prolamování limitů těžby uhlí.

Spravedlnost – je třeba zlepšit výběr a kontrolu soudců, zvl. zajistit osobní zodpovědnost a kontrolu za nesprávné a nezákonné rozhodování soudců. Zrychlit soudní řízení, omezit opakování řízení a vracení odvolacím soudem, omezit opakování důkazů, nežádoucí formality a kličky. Je třeba také rychleji řešit situace dlužníků. Prioritou je odpolitizovat státní zastupitelství. Správné je zavést alternativní a peněžité tresty.

Vnitro a otevřený stát – podporuji, aby všechny státní firmy zveřejňovaly smlouvy v registru smluv. Je třeba mít kvalitní veřejnou zprávu s odborníky. Chci profesionální policii, bez politického ovlivňování, posílit jejich kariérní růst a spravedlivé odměňování. Pokud se týče uprchlické krize, je třeba ji řešit ne masivním přijímáním uprchlíků, ale především pomáhat v místech konfliktů. V Senátu i v mých článcích a vystoupeních jsem proti novele o držení zbraní, současný zákon považuji za vyhovující. Podporuji přímou volbu starostů.

Zdravotnictví – jak to, že nebylo již na farmaceutické firmy a zkorumpované lékaře došlápnuto, co soudy stále řeší? Do zdravotních pojišťoven nepatří jen politici, ale zástupci pojištěnců. Jsem pro zachování nadstandardů, každý hospodaří se svými penězi podle svého uvážení, a proč by nemohl investovat do zdraví. Je třeba zlepšit situaci pro seniory v domovech důchodců a v LDN, navýšit úhrady pro pracovníky poskytující péči a dávky na péči pro pacienty. Jsem opět pro ohodnocení přesčasů a urychlený kariérní postup mladých lékařů.

Vzdělávání a věda – je to moje priorita, vědou a školstvím se zabývám celý život. Chci pro všechny děti co nejlepší vzdělání, dobré základní školy, s rozšířenou výukou jazyků s ohledem na různé talenty dětí. Určitě je třeba ponechat státní příspěvky pro soukromé školy, které doplňují paletu vzdělávání. Pracovala jsem téměř ve všech českých grantových agenturách, preferuji větší transparentnost a zjednodušení administrativy a přihlášek. Přezkum regulérnosti studia na 15 let je důležitou pojistkou.

Zemědělství - Rozhodně jsem pro snížení dotací velkým firmám a pro podporu drobným farmářům. Žádné dotace pro řepku a biopaliva, ekologické zemědělství! Lepší kontrola a dostupnost zdravých potravin. Zasazuji se pro stejnou kvalitu potravin v celé EU.

Vážení, omlouvám se za tento rozsáhlý rozbor, ale ráda mluvím k věci. Budu velmi ráda, pokud se mě rozhodnete podpořit na druhé funkční období.

S pozdravem, Eva Syková, senátorka pro obvod 20 – Praha 4
Uživatelský avatar
m.dolezal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2018, 12:05
Profese: Systémový inženýr
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od m.dolezal »

Piráti a příznivci Pirátské strany, pokusme se nepodlehnout vábení Sirén.
Neděďme kanditátky / kandidáty, dříve oděné v dresu "osvědčené" strany jako štítu k proražení cesty k mandátu.
Nyní opatrně přikyvují pirátským postojům a nabízejí béžový, hypoalergenní a "všeobecně prospěšný" program.
Poučeni klasikem jsou připravení reprezentovat Piráty jako stranu mírného pokroku v mezích zákona.
Program Pirátů by neměl vycházet z rutinních diskuzí schůzomilů.
"You got to be careful if you do not know where you are going, because you might not get there." Yogi Berra
VincentBlanquin
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 70
Registrován: 15 čer 2009, 23:11
Profese: -
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od VincentBlanquin »

kdo teda bude kandidovat za či s podporou pirátů?
Zamčeno

Zpět na „Praha 4“