Férovost rekvalifikačních kurzů

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Skolstvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Školství. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel.Sosyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2018, 21:58
Profese: podnikatel, lékař
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování

Férovost rekvalifikačních kurzů

Příspěvek od Daniel.Sosyn »

V rámci úřadu práce existují tzv.rekvalifikační kurzy- člověk na úřadu práce má možnost zapsat se do odbornèho kurzu, který ho naučí novým dovednostem a !!!celý je placen státem!!!
https://portal.mpsv.cz/sz/obcane/rekvalifikace
Je fér,že k tomu mají přístup lidé na ÚP za státní peníze a ostatní ne? Neměly by mít v těch kurzech nastaveny podmínky všichni stejně? Člověk, který sesnaží najít práci a není na ÚP(čímž šetří státní peníze) je znevýhodněn.
Pro příklad : trenérský kurz, který je pro lidi na ÚP zdarma, stojí např studenta 10 000 kč.

Je vůbec správné ty kurzy dotovat? Vzniká tady spousta vzdělávacích agentur, které žijí jen ze státních peněz. Výsledky z těchto rekvalifikací jsou navíc přinejmenším rozporuplné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Sosyn za příspěvek:
Jan.Posvar
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Férovost rekvalifikačních kurzů

Příspěvek od Karel666 »

S tímto souhlasím je to nefér, protože kterej kurz ti kmusí schválit úředník na základě svého hodnocení a to ještě podle podmínek, kdy jsi vlastně už docela v predeli a už nepobíráš nic a jsi jenom veden, aby jsi dostal zaplacene zdravotní...

Udělat to jako z vejškou, kde je omezeno 6let, tak u rekvalifikací, dát možnost zaplatit 3 za 20let maximálně apod. A dodovat? No dostaneš papír, kterej tě opravňuje dělat nějakou práci, který jinak nemáš jak získat než chodit třeba 3 roky na učňák... Je i možnost udělat ne jednu zkoušku, ale třeba 4 během půl roku, aby se ukázalo, že jsem se neučil na jednuzkoušku apak. neuměl vlastně nic... A umožnit "rekvalifikační" přezkoušení a nedávat rekvalifikaci u agentury ajko jedinou možnost ;)

Ale dle mě jsi nakousnul hodně dobré téma co se dnes nejenom zneužívá, ale tak jak je nastaveno to vlastně nic neřeší a jenom zhoršuje stav...
arthurnottheking
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 06 pro 2019, 10:59
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Férovost rekvalifikačních kurzů

Příspěvek od arthurnottheking »

Jaké jsou rekvalifikační kurzy pro zaměstnance a existuje vzdělávací program pro sociální rehabilitaci? V roce 2015 se pro cizince konal rezonanční kurz: UPGRADE - zvyšte svůj potenciál! Kateřina Ošancová (z Centra pro integraci cizinců). A co občané České republiky?


Access: http://www.cicpraha.org/en/projekty/upgrade-increase-your-potential-specialization-training-programme-accreditation-requalification-courses- term paper writer https://forum.pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Školství“