Kdo vybere výběrčí?

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Přečetl jsem si verejna-vyberova-rizeni-f572/vyhlasujem ... 38499.html a dokonce už se mi donesly i ohlasy, pozitivní.
Ale dovoluji se dotázati, kdo bude vybírat výběrovou komisi? Mám totiž o členství v ní zájem, protože okolnosti mne donutily se o VZP zajímat a tak vím celkem dost o tom, jak to v ní chodí. V jejích orgánech zasedat nemohu, neb je to výdělečná činnost, která není slučitelná s mým současným angažmá, ale snad bych mohl pomoci posoudit, jestli zájemce má nějaké znalosti prostředí, nebo to má jen obecně načtené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Petr.Vileta, anonym2064
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Já bych doporučil mojí přítelkyni protože v VZP pracuje na projektech IT a ví jak to tam funguje.

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Důrazně protestuji proti "výběrovému řízení" jak si je zřejmě představuje poslanecký klub se souhlasem RP.

verejna-vyberova-rizeni-f572/vyhlasujem ... 38499.html

Výběrové řízení bylo vyhlášeno jménem strany, nikoliv poslaneckého klubu. Kdyby si je vyhlásili jenom poslanci, neřešil bych to. Takto to ale považuji za zneužití jména strany, protože ve skutečnosti vůbec nebyla možnost transparentně dohlížet na výběr hodnotitelů. Pokusil jsem se o to, napsal jsem o svém zájmu do příslušného vlákna.

V máločem jsem si tak jistý, jakože z členů Pirátské strany mám zřejmě jedny z nejhojnějších zkušeností s fungováním a vnitřní organizací VZP. Neobdržel jsem žádnou odpověď, poslanec Jan Lipavský si zřejmě vypnul pirátský mail. Klid na práci.

Za naprosto absurdní považuji, že Jména členů výběrové komise budou zveřejněna 11. 12. 2017 před zahájením osobních setkání, aby nedošlo k ovlivňování členů. Ovšem už dnes došlo k tomu, že z 81 uchazečů byla většina vyřazena a zůstalo jen 17 uchazečů.

Trvám na tom, aby poslanec RNDr. Martin Rejman, Ph.D., který je tajemníkem komise (což je informace, která se na foru objevila dnes, tedy bez jakékoliv možnosti reálně zasáhnout do jmenování výběrové komise, resp. nabídnout jí své služby a zejména až poté, co první kolo výběrového řízení už proběhlo,
zveřejnil neprodleně všechny přihlášky 81 uchazečů a dokumenty z dnešního výběru, tj kým byly tyto přihlášky hodnoceny a jednotlivá bodová hodnocení rozepsaná dle jednotlivých hodnocených bodů a dle jednotlivých hodnotitelů.
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Tak nějak cítím, že když jsem moderátorem téhle části fóra, tak bych se asi měl vyjádřit. Vzhledem k tomu, že jsem ale jeden z kandidátů, tak se rozhodně nechystám zasahovat do průběhu výběrového řízení před jeho ukončením.
Můžu jen potvrdit, že složení komise je skutečně tajné - neznám jej ani já. Nebylo se mnou ani konzultováno stanovení kritérií výběru. Řekl bych ale, že to nakonec je udělané dobře, i když bych možná já osobně něco udělal trochu jinak.

Z mojeho pohledu je zásadní, aby nebyl za Piráty do VZP nominován nikdo, kdo je napojen na klientelisticko-korupční sítě, kterých je ve zdravotnictví mnoho a ani já je všechny neznám. Takoví lidé mohou působit podle CV a pohovoru jako ideální, nicméně budou mít závažnou vadu v politické bezúhonnosti a nebo osobní integritě. Řadu z nich bych ani já nezvládl identifikovat podle jména, ale musel bych mít kompletní CV, které vypovídá o tom, co kde s kým ten člověk dosud dělat a z toho lze na něco usuzovat a nejspíš i požádám jiné lidi o lustraci těchto vítězů. Komise je nemusí odhalit, protože toto posouzení bude založeno na znalosti "veřejných tajemství".

Spoléhám na to, že po vyhlášení vítězů bude možné založit případně členský podnět k mimořádnému přezkumu, což je ta záchranná brzda pro tento účel. K přezkumu mi tedy bude stačit, když se zveřejní CV a motivační dopisy vítězů + náhradníků. V konečném důsledku tak budeme ty nominanty díky tomuto mechanismu vlastně vybírat my všichni (způsobem "mlčení = souhlas"). Jinak věřím, že ti co se tomu budou věnovat, udělají maximum co budou moci aby vybrali kvalitní a bezúhonné osoby. Času na přezkum bude každopádně dost, takže nevidím v tom příliš rizika.

Pokud se po vyhlášení vítězů najde někdo, kdo se přihlásil do výběrového řízení, ale neuspěl a má za to, že byl lepším kandidátem než vítězové, tak samozřejmě může zveřejnit své CV a dát jej ke srovnání tady na fórum a určitě se tím hejno bude zabývat.

Chápu ale, že někdo může upřednostňovat větší míru veřejnosti a transparence před ochranou osobních údajů. takže jsem založil nezávaznou anketku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Petr.Vileta, IvanF
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 848
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Jiri.Janecka píše:Důrazně protestuji proti "výběrovému řízení" jak si je zřejmě představuje poslanecký klub se souhlasem RP.

verejna-vyberova-rizeni-f572/vyhlasujem ... 38499.html

Výběrové řízení bylo vyhlášeno jménem strany, nikoliv poslaneckého klubu. Kdyby si je vyhlásili jenom poslanci, neřešil bych to. Takto to ale považuji za zneužití jména strany, protože ve skutečnosti vůbec nebyla možnost transparentně dohlížet na výběr hodnotitelů. Pokusil jsem se o to, napsal jsem o svém zájmu do příslušného vlákna.

V máločem jsem si tak jistý, jakože z členů Pirátské strany mám zřejmě jedny z nejhojnějších zkušeností s fungováním a vnitřní organizací VZP. Neobdržel jsem žádnou odpověď, poslanec Jan Lipavský si zřejmě vypnul pirátský mail. Klid na práci.

Za naprosto absurdní považuji, že Jména členů výběrové komise budou zveřejněna 11. 12. 2017 před zahájením osobních setkání, aby nedošlo k ovlivňování členů. Ovšem už dnes došlo k tomu, že z 81 uchazečů byla většina vyřazena a zůstalo jen 17 uchazečů.

Trvám na tom, aby poslanec RNDr. Martin Rejman, Ph.D., který je tajemníkem komise (což je informace, která se na foru objevila dnes, tedy bez jakékoliv možnosti reálně zasáhnout do jmenování výběrové komise, resp. nabídnout jí své služby a zejména až poté, co první kolo výběrového řízení už proběhlo,
zveřejnil neprodleně všechny přihlášky 81 uchazečů a dokumenty z dnešního výběru, tj kým byly tyto přihlášky hodnoceny a jednotlivá bodová hodnocení rozepsaná dle jednotlivých hodnocených bodů a dle jednotlivých hodnotitelů.
Dobrý den,

mrzí mě, že jsem se o této diskuzi dozvěděl až dnes. Reaguji takto za Nominační tým Poslaneckého klubu Pirátů, který řeší výběr členů výběrové komise a administrativu celého řízení. Takovéto výběrové řízení děláme poprvé a na základě skutečností, které zjistíme, sepisuji metodiku pro případná další výběrová řízení, kterou tu poté nechám i k oponování (více bude v https://redmine.pirati.cz/issues/8786). V tomto případě jsme byli nuceni postupovat v časovém tlaku, protože prozatimní koalice ANO+SPD+KSČM mohla teoreticky rozhodnout, že členové orgánů VZP se budou volit již tento týden. Proto jsme se snažili udělat výběrové řízení, co nejdříve, abychom případná jména měli vybrána na základě otevřeného výběrového řízení. Výběrového řízení se kromě členů výběrové komise může účastnit i jakýkoliv poslanec za účelem kontroly, případně jiné pověřené osoby. Poslanci mají veškeré podkladové materiály k dispozici. Z této diskuze si píši minimálně tyto poznámky, které chci poté přidat do metodiky a následně i aplikovat u případných dalších výběrových řízení:

1. Informace ohledně připravovaného výběrového řízení vypsat na forum.pirati.cz s výzvou na zaslání doporučení/nominací pro členy výběrové komise (například na e-mail, aby jména hodnotitelů nebyla zveřejňována předem).
2. Důsledně uvádět, že výběrové řízení vypisuje Nominační tým Poslaneckého klubu České pirátské strany, aby bylo zřejmé, kde je hlavní odpovědnost. Na druhou stranu musím podotknout, že součástí výběrového řízení je ještě před schválením vybraných jmen poslaneckým klubem možnost na základě doporučení Poslaneckému klubu podpořeného skupinou členů České pirátské strany nechat Poslaneckým klubem přezkoumat konkrétní výběr určitého nominanta, takže možnost zapojit se budou mít i ostatní členové strany.

Každé další připomínky rád uvítám, abych je mohl uvést do připravované metodiky. Jinak musím říci, že posledních několik dní trávím v klubu kolem 14h denně nejen kvůli tomuto řízení, samozřejmě naší snahou je, aby vše proběhlo, co nejvhodnější cestou z Pirátského pohledu (tedy transparentně a otevřeně), na druhou stranu je to poprvé, takže ta dokonalost tam zatím být nemůže...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 4):
Zdenek.Hrib, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Jan.Bednarik

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Pokračující diletantismus nebo vědomé obelhávání?

12. 12. 2017 - vyhlášení vybraných kandidátů na dané pozice včetně zveřejnění CV a motivačního dopisu na tomto místě (zveřejněni budou 2 kandidáti na nominanty Pirátů do Správní rady VZP + 1. náhradník a 1 kandidát do Dozorčí rady VZP + 1. náhradník),
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 848
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Jiri.Janecka píše:Pokračující diletantismus nebo vědomé obelhávání?

12. 12. 2017 - vyhlášení vybraných kandidátů na dané pozice včetně zveřejnění CV a motivačního dopisu na tomto místě (zveřejněni budou 2 kandidáti na nominanty Pirátů do Správní rady VZP + 1. náhradník a 1 kandidát do Dozorčí rady VZP + 1. náhradník),
Poslanecký klub je nadřazen Nominačnímu týmu a rozhodl se vyžádat čas na důkladné prověření nomimantů, jak je uvedeno.

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

To je mi celkem fuk, kdo je komu nadřazený a tudíž odpovědný za nezvládnuté výběrko a neplnění zvěřejněných slibů a lhůt.

Můj dotaz zní, jestli se jedná o Pokračující diletantismus nebo vědomé obelhávání? jak členů, tak kandidátů.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Ondra.kl »

jde o pokračující diletantismus, z důvodů silné vnitrostranické kritiky navrhuji aby nově byly téměř veškeré termíny uváděny tímto stylem:

V současné době je vyhlášení (.....) plánováno na 12.12.2017. Tento termín není závazný, může být později změněn. :fet:
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Kdo vybere výběrčí?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Sdělení ředitele školy je vždy závazné. Sdělení Pirátské strany není sdělením ředitele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Petr.Vileta
Odpovědět

Zpět na „Zdravotnictví“