Zápisy ze schůzí PKS JmK

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 4.5.2023
Termín: 4. 5. 2023
Začátek: 14:00
Konec: 14:32
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Radek Holomčík, Petr Springinsfeld, Filip Vítek, Martina Hanáčková

Přítomní hosté: Ondřej Kapitančik, Katka Michálková, Pavel Čmiel, David Lenger

Omluven: Lukáš Dubec

Ověřovatel/é: Petr Springinsfeld
Zapisovatel: Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. Akce na ŠPiCi
  3. Polep špice (KM)
  4. Technika v krajské místnosti (OK)
  5. Novela ZřKET
  6. kMT (RH)
  7. Změna garant KET Sport (DL)
  8. Různé

Zápis:
1.
Program schválen, ověřovatel Petr Springinsfeld

2.
OK: excel s přehledem akcí - https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
KM: na květen dost akcí - špica klubík, běh pro pamět národa atd. viz přiložený excel, můžete případně dopsat
PS: bavili jsme se o přednášce na téma Gruzie, bylo by fajn přizvat Markétu Gregorovou a konzul, můžeme přednášku pojmout víc ze široka.
RH: primárně bychom měli pořešit akce, které proběhnou tento měsíc a jsou nachystané. Od začátku příštího týdne můžeme promovat.
KM: navrhuji Gruzii nejdřív od června.
PS: nemusíme na květen, spíš dotaz na Pavla, jestli by mu tento formát vyhovoval. Vzhledem k potenciální účasti MG je potřeba řešit víc jak s měsíčním předstihem.
PČ: souhlasím s Petrem, bude potřeba dost času. Budu rád, pokud se bude účastnit někdo, kdo si může region vzít jako celek.
RH: mně se to líbí, souhlasím, mohl by Petr nebo Pavel s MG dotáhnout?
PS: beru si na starosti
RH: máme tedy tabulku, s Katkou se pobavím o termínech, červen chci komunikovat na konci května, začátkem příštího týdne zadáme Alešovi, aby zapromoval.
OK: lze i akce mimo ŠPiCi
RH: poprosím o doplnění do tabulky s poznámkou "mimo ŠPiCe"
OK: udělám po schůzi

3.
KM: ŠPiCe není tolik viditelná z venku. Byl by zájem o větší zviditelnění v rámci Meta centra - banner 3.5 m x 1.5 m (cca 3000,.), polep okna vedle vchodových dveří do kanceláří (cca 1000,-), rámeček s programem akcí do výtahu (v rámci nájemného), vchod od ČS nálepka na zem? Mohu případně řešit dál, grafiku atd?
RH: budu rád, když budeme mít upřesnění ceny a konkrétní představu.
MH: super nápad
FV a PS: opalcováno v chatu

4.
OK: Dodavatel prodloužil dodací dobu objednaných mikrofonů na červenec, nabídnutá alternativa po konzultaci s Jardou C. nebude dostatečná. Jarda nabízí dočasně zapůjčit svoje mikrofony po předchozí domluvě.
RH: chápu vnější vliv, toto řešení je v pohodě, jen musíme fungovat v nějakém standardu
OK: dle harmonogramu akcí na květen domluveno s JC, přislíbil zapůjčení na každou vypsanou akci.

5.
PS: můžeme nechat na příště, chybí Dub a ten má KET na starosti. Případně můžete opřipomínkovat návrh.
RH: nestihl jsem se podívat, do příště zkontroluji.

6.
RH: před KS bych chtěl udělat call a pokračovat v debatě o kMT, vychází mi termín příští středa na večer.
PS: předběžně můžu. Bude tedy separé call a na KS se nebude probírat?
RH: na krajské schůzi podle potřeby
PS: na poslední KS to byla debata 4 lidí, chtělo by to případně motivovat další lidi. Jen bych se tomu chtěl vyvarovat na další KS.
RH: za mě byla debata užitečná, pokusím se sepsat nějaký výstup. Zazněly 3 věci - to co říkal Pavel Nevrkla, tedy rozpočtový výhled a akceptovatelné výdaje. Z debaty vychází, že tým by měl být designován tak, aby se mimo kampaně jednalo o jeden a půl úvazku. Náš cíl není utratit za 3 úvazky. Další věc je zmapování témat, které jsme schopni pokrýt lidmi z našeho kraje. Tedy komunikovat to, k čemu máme člověka, který nese sdělení. Třetí věc je podívat se na to optikou co má smysl dělat.
PS: asi bych to potřeboval vidět na papíře.
RH: je tedy souhlas s callem příští týden a další debatu si necháme na JihoMorCon a sepíšu výše zmíněné.

7.
DL: projevil jsem zájem vést KET Sport, komunikoval jsem s Dubem a telefonoval s OK. V loňském volebním období jsem byl na MMB jako člen komise školství a sport, momentálně působím v Židenicích v komisi sportovní a školské.
PS: jestli si to správně pamatuji, nyní KET sport nefunguje?
DL: ano, v minulosti jsme byli asi 2x na schůzi a potom na mrtvém bodě. Mám zájem KET rozpohybovat.
OK: chci být i členem a rád pomůžu se zápisem a případnou organizací.

Návrh usnesení:

"PKS JmK jmenuje Davida Lengera garentem KET Sport."
PRO: PS, FV, MH
PROTI:
Zdrželi se:

Usnesení bylo přijato.

8.
PS: info o primárkách do EP. Otevřel bych nominační vlákno za kraj, navrhl jsem prodloužení doby k přihlášení. Otevřel bych až potom.

PS: příští schůzi PKS 9.5. bychom mohli posunout o týden a pokračovat ve 14 denní frekvenci. Příští schůze se uskuteční 16.5. Poprosím KoKS o aktualizaci v kalendáři.

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 16.5.2023

Termín: 16. 5. 2023
Začátek: 15:30
Konec: 16:32
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Radek Holomčík, Lukáš Dubec, Petr Springinsfeld, Filip Vítek

Přítomní hosté: Kateřina Migdau, Kateřina Michálková, Lukáš Halašta, Lukáš Doležal, Jan Hron, Petr Vlasák

Omluven:

Ověřovatel/é: Lukáš Dubec
Zapisovatel: Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. Přihláška - pořádání CF 2024 (RH)
  3. Novela ZřKET (PS, LD)
  4. Změna garant KET Kultura (OK, PV)
  5. MS Šlapanice (PS, LH)
  6. Různé

Zápis:
1.
Program schválen, ověřovatel Lukáš Dubec

2.
RH: do konce května přihlášky na CF 2024. Na foru anketa, varianta ucházet se o pořádání 2024 získala podporu. V rozpočtu 2023 zařazena položka na přípravu CF. Usuzuji tedy, že KF má zájem pořádat CF.
LDub: souhlasím, vnímám to tak, že byl projeven zájem o pořádání CF 2024.
RH: možnost pořádání zredukováno na 3 místa, nejlépe Sono, druhý lednový víkend, ale bude upřesněno. Informaci přednesu na schůzi KS 18.5. V příštím týdnu zkompletuji přihlášku, poprosím PS o dodání cenové kalkulace.
PS: Vyhovuje kapacita Sona (650 míst), mám poptávat věci dál?
RH: do konce týdne potvrdím. Je takto navržený postup OK?
LDub: souhlasím, pokud bude možnost, přidám se na prohlídku prostor. Bude plánek prostor?
RH: ano, bude potřeba
FV: souhlasím

3.
PS: chtěl bych hlasovat o tom, že to předložíme KF ke hlasování. Zapracoval jsem připomínku od LD.

Návrh usnesení:

"I. PKS JmK předkládá KF JmK novelu předpisu o zřízení KET.
II. PKS JmK pověřuje Lukáše Dubce k předsedání."

Pro: RH, LDub, PS
Proti:
Zdržel se: FV

Usnesení bylo přijato

RH: poprosím zahrnout odkaz na materiál jako přílohu k dnešnímu zápisu.

Pracovní verze novely předpisu ZřKET:
https://docs.google.com/document/d/1v16 ... fevzg9kmr8

Navržená změna programu PS, zařazení bodu MS Šlapanice

pro: RH, LDub, FV, PS
proti:
zdržel se:

4.
PV: Předseda kulturní komise kraje. [z důvodu špatné kvality přenosu a výpadků představil Petra Vlasáka Petr Springinsfeld]
PS: Petr by se chtěl stát garantem KET Kultura, který se dlouhodobě neschází. V současnoti místostarosta. Přehled o kulturním dění v celém kraji.
LDub: poslední garant Marek Fišer, nedohledal jsem oficiální rezignaci, jen ústní formou se vyjádřil, že to dělat nechce.
RH: chtěl bych poprosit o spojení s MF a domluvit se na následujícím postupu. Usnesení můžeme přijmout per rollam.
PV: naposledy byl KET Kultura asi 2 roky zpět. S postupem souhlasím.
LDub: řešil jsem to na začátku volebního období PKS, bylo mi osobně řečeno, že nemá zájem to dál dělat, ale nemám problém s navrženým postupem výše.

Návrh usnesení:
"PKS JmK odvolává Marka Fišera z pozice garanta KET kultura a jmenuje Petra Vlasáka garantem KET Kultura."

bude hlasováno per rollam

LDoležal: jak je to s dalšími KET? Jeden garant nijak nereaguje.
LDub: Bohužel mi nereaguje na výzvy více garantů KET, ale chci jim dát šanci na nápravu na základě zavedené praxe a pokud tak nenastane, budeme dle toho dále postupovat.
PS: je otázka, jestli potřebujeme na nějaké témata expertní týmy. Nemusíme řešit teď, jen zamyšlení.
LDub: za mě bych je nechal, některé KET mají návaznost na krajské volby, mohou společně spolupracovat.

Ldub: Navržený postup - spojím se s garanty nefungujících KET (bezpečnost, cestovní ruch) a zjistím situaci. Honza Grmela oznámil rezignaci na post garanta KET IT, můžeme poptávat nového garanta.
RH: poprosím pak o aktualizaci vývoje

5.MS Šlapanice
PS: Lukáš Halašta projevil zájem o aktivizaci ve Šlapanicích, směřování k volbám 2026.
LH: aktuálně jsme ve Šlapanicích 2. Chceme, aby věděli, že tu jsou i Piráti, oslovit nové členy a za 3 roky kandidovat. Zajímá nás, jestli je nějaká metodika, jak postupovat a jak oslovit lidi. Návrh místního sdružení až do budoucna, pokud by vše fungovalo.
PS: MS sdružujeme na úrovni okresů, dávalo by smysl Brno venkov východ/Brno venkov západ. Aktivizace - KoKS můžou pomoct, obecně asi nejlepší sdílet zkušenosti, zkusit kontaktovat pirátskou buňku např. na Slovácku. Mohlo by to být téma na workshop jak dělat politiku na obcích.
RH: do určité míry by měl dělat MO. Do budoucna můžeme udělat setkání různých MS, kde se mohou sdílet zkušenosti. Je dobré si vytipovat, co v dané lokalitě chybí a začít to dělat.
KM: možnost udělat širší MS mě nenapadlo, dobrý tip. Workshop ve ŠPiCi zní dobře.
PS: téma politiky na menších městech a obcích bychom mohli spojit s rekapitulací komunálních voleb. Můžeme dát jako téma na další JihoMorCon.
PV: můžeme nasdílet zkušenosti. Nejjednodušší akce, kterou jsme začínali, byla "S Pirátem na pivo". Doporučoval bych rozložit na větší oblast.
KM: jde mi jen o to, abychom ze začátku neudělali něco špatně.
RH: doporučuji netlačit na pilu, zatím bych aktivizoval a MS bych řešil později.
PS: podle mě není potřeba formalizovat na úrovni týmu, zatím bych hledal obsah.
KM: pod jakou hlavičkou máme lidi ze Šlapanic oslovit?
PS: preference je budování pirátské značky.
RH: pokud to bude aktivita, která vykrystalizuje v pirátskou kandidátku, mělo by to být pod pirátskou značkou.

6.
OK: mohou na JihoMorCon i RegP nebo jen pro členy?
LDub: nevidím problém v tom, aby se RegP účastnili.
PS: za mě spíš interní akce. Někteří RegP jsou aktivní.
LDub: jsou i RegP, kteří by se chtěli stát členy.
RH: dodiskutujeme ve čtvrtek.
FV: jsem pro

LDoležal: jaký bude výstup z JihoMorConu?
RH: nebudeme přijímat žádné rozhodnutí, cokoliv se bude hlasovat, tak standardní cestou na foru. Smysl akce je vydiskutovat naše představy a pak předložit KF ke schválení.

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 30.5.2023

Termín: 30. 5. 2023
Začátek: 15:30
Konec: 16:49
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Lukáš Dubec, Filip Vítek, Martina Hanáčková, Radek Holomčík, Petr Springinsfeld
Přítomní hosté: Ondřej Kapitančik, Kateřina Michálková, Lukáš Doležal, Filip Slaný, Kateřina Migdau, Aleš Šenk, Pavel Čmiel
Omluven:

Ověřovatel/é: Lukáš Dubec
Zapisovatel: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. Přihláška k pořádání CF v roce 2024 (PS)
  3. kMT (RH)
  4. Senátní volby 2024 - obvod Brno-město (PS, uzavřeno pouze pro členy strany)
  5. Pomoc slovenským Pirátům (OK)
  6. Nominace krajského zástupce do CVŠ (OK)
  7. Krajský volební štáb a postup přípravy primárních voleb a kampaně (RH)
  8. Krajské jednání za účasti Štěpánek, Králová (OK)
  9. Různé

Zápis:
1.
program schválen, ověřovatel Lukáš Dubec

2.
PS: dotaz na KM: tušíš, jaké to má mít náležitosti, stačí info o termínu a místě?
RH: stačí město, místo, termín
PS: jsem pro se přihlásit na druhý lednový víkend, 13.1.
RH: souhlasím, navrhuji usnesení

Návrh usnesení:
"PKS JmK souhlasí s přihláškou k pořádání CF 2024 v termínu 13.-14. ledna 2024 v SONO Centru v Brně a pověřuje předsedu Radka Holomčíka jejím odesláním."
Pro: 5
Proti: 0
Zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato

3.
plán dalšího postupu https://codimd.pirati.cz/s/aW7fRW71O

RH: seznam kroků, které bychom měli udělat v následujícím čase, odkaz na dokument v zápisu. Dlouhodobě řešíme problém se vztahem vedoucího a krajského sdružení. Přechod zpět na kMO.
PS: za mě ok, dává mi to smysl, přijal bych usnesení

Návrh usnesení:
"PKS JmK schvaluje navržený postup ve věci reformy fungování krajského mediálního týmu, pověřuje Radka Holomčíka koordinací jeho plnění a garanty jednotlivých bodů plněním těchto bodů. Navržený postup je přílohou tohoto usnesení."

Příloha:

  • Dopracovat a zveřejnit výstup z JihoMorConu II. - RH + OK - do konce týdne
  • Otevřít v rámci KS JmK diskuzi o zrušení kMT a navrácení se k modelu KMO - volený vedoucí + dodavatelé + dobrovlníci - RH - do konce týdne
  • Dopracovat a zveřejnit výsledky šetření o důvodech odchodů vedoucích KMO/kMT - FV - do konce týdne
  • Vypracovat KPI k agendám kMT - vyjít z definovaných agend krajské mediální spojky - RH + užší tým - do konce června
  • Zpracovat analýzu dosavadních výsledků kMT (CBA) - RH + Jakub Šuster - do konce června
  • Založit volební štáb - na ose PKS+zástupci MS + zástupce krajského zast. klubu - PS - do konce června
  • Oslovit zájemce o užívání kMT, vydefinovat systém mluvčích a připravit plán interního vzdělávání - RH+AŠ+KOKS - do 15.
  • Zmapovat zájem dobrovolníků o zapojení do činnosti kMT/KMO - KOKS - do konce června
  • Uspořádat workshop k procesnímu nastavení kMT/KMO - RH + Ondřej Petr - v červenci

PRO: 5
PROTI: 0
Zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato

  1. zápis v interní sekci
    viewtopic.php?p=843085#p843085

5.
OK: od Pavla Štěpánka dorazila prosba o pomoc slovenským Pirátům v předčasných sněmovních volbách. Jsou na začátku a obrací se na kraje s žádostí o zapůjčení např. nůžkových stanů, petičních stánků či jiného vybavení.
PS: jaký termín?
OK: červen/červenec - letošní léto
PS: K ničemu zvláštnímu naše vybavení nepotřebujeme. KoKS zjistit, jestli se nechystají akce MS, kde by to chtěli využít. Pokud to nebudeme potřebovat my, můžeme jim to zapůjčit.
LD: jeden petiční stánek máme na MS znojmo a to bychom mohli půjčit.
MH: Břeclav má taky petiční stánek.

6.
OK: prosba od PŠ o doručení nominace do celostátního volebního štábu do 6.6.2023
PS: dávalo by velký smysl, aby to byl Radek - kontakt s centrálou.
AŠ: Preferováni jsou koks nebo KMT.
KM: probereme s Ondrou
RH: pokud je to každý týden, tak to časově nezvládnu. Pracujme s variantou, že tam budu a dořešíme operativně, jak bude zlegitimizován volební manažer, může mě pak nahradit.
LD: souhlasím

7.
RH: návrh následujícího postupu:

  1. směřovat k tomu, abychom v červnu měli návrh volebního výboru, ze začátku jen koncepční práce a rozpočtové věci, volební výbor složení pks, krajský zastupitelský klub, místní sdružení. Na konci června funkční tým.
  2. Příprava primárek - přelom říjen/listopad zasedání a zvolení alespoň lídra, ideálně čelo.
  3. Kdo si primárky vezme na starosti? Filip nebo Martina, stavět tak, aby primárky proběhly bez podezření a byly transparentní.

PS: volební výbor - koordinaci si vezmu na starosti, kdo tam bude za PKS? Plánuji obhajovat, spíš jako zástupce zastupitelského klubu než jako zástupce PKS.
RH: ze začátku bych chtěl celé PKS, zástupce za kraj a MS.
PS: zjistím, koho nominujeme za klub.
LD: jsem pro složení celé PKS + zastupce za MS + zastupce za krajský zastupitelský klub
FV: kandidovat nebudu, určitě ne na čelo.
RH: směřovat tak, abychom na konci září předložili návrh pravidel primárních voleb. Jakým způsobem se budou jednotlivá místa volit.
PS: pokud by bylo KF proti, může řešit procesní námitkou, hlasování tak historicky bylo.
RH: primárky spouštět v okamžiku, kdy budeme jasným způsobem vědět, jak je budeme dělat. Legitimizovat postup.
PS: nesouhlasím, na začátku se stanoví procedura, pokud někdo nesouhlasí, může být námitka.
LD: souhlasím s Petrem, nepředpokládám, že postup v primárkách by se měnil. Vycházel bych z toho, pokud někdo podá námitku, můžeme se tím řídit. Přelom říjen/listopad za mě ideální na hlasování.
RH: dobře, souhlasím.

8.
OK: Pavel Štěpánek a Aneta Králová chtějí navštívit krajská jednání a pobavit se o blížících se evropských, senátních a krajských volbách. Lze napárovat na některý termín krajské schůze.
PS: nemám s tím problém
AŠ: mají volné termíny až od září

Různé:
OK: tvorba harmonogramu 2. pololetí, 20.7. a 8.12. společná schůze s MS Brno

LD: potvrzené, že výjezdní schůze bude v Břeclavi 22.6., musím se omluvit
PS: počítám s účastí
MH: počítám s účastí

Úkoly:
KoKS - zjistit od jednotlivých MS plánované akce na léto, dle obsazenosti zapůjčit slovenským Pirátům
KoKS - návrh termínů na schůze 2. pololetí do dalšího PKS, ošetřit možnost europoslanců připojit se dle green weeku, schůze KS JMK v září výjezdní ve Znojmě
Filip Vítek/Martina Hanáčková - procesně ošetřit průběh primárek

další schůze 12.6.

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 13.6.2023

Termín: 13. 6. 2023
Začátek: 15:48
Konec: 16:29
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Lukáš Dubec, Petr Springinsfeld, Radek Holomčík

Přítomní hosté: Lukáš Doležal, Katka Michálková, Ondřej Kapitančik
Omluven: Filip Vítek, Martina Hanáčková

Ověřovatel: Lukáš Dubec
Zapisovatel: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. Harmonogram schůzí KS JmK 2. pololetí (OK)
  3. Volba zástupce/kyně JmK v RV (PS)
  4. Hlavní organizátor CF 2024 (KM)
  5. Zřízení volebního výboru a jmenování volebního manažera (PS)
  6. KoKS úvazky (OK, KM)
  7. Různé

Zápis:
1.
Program schválen, ověřovatel Lukáš Dubec

2.
Odkaz na dokument https://docs.google.com/document/d/1yrh ... sp=sharing
Kromě prosince jsou všechny schůze naplánovány na čtvrtek 18:00

  • 20.7.2023 - společná letní schůze s MS Brno, návštěva Pavla Štěpánka a Anety Králové z důvodu krajských/evropských/senátních voleb
  • 24.8.2023
  • 21.9.2023 - návrh na výjezdní schůzi ve Znojmě
  • 19.10.2023
  • 23.11.2023
  • 8.12.2023 - společný vánoční večírek s MS Brno

OK: schůze reflektují green weeky europoslanců. zůstává předposlední čtvrtek v měsíci.
RH: co na to TOB?
OK: TOB nedal návrh, že by časy schůzí měli být v jiný čas
LD: dám rozpravu na forum
RH: udělám to

Návrh usnesení:

"PKS JmK souhlasí s předložením následujícího Harmonogramu pravidelných schůzí KS JmK na 2. pololetí roku 2023 k projednání KF JmK:

  • 20.7.2023 - společná letní schůze s MS Brno
  • 24.8.2023
  • 21.9.2023 - návrh na výjezdní schůzi ve Znojmě
  • 19.10.2023
  • 23.11.2023
  • 8.12.2023 - společný vánoční večírek s MS Brno

Hlasování
Pro: RH, PS, LD
Proti: 0
Zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato

3.
PS: Radce Musilové končí mandát k 9.7.23, měli bychom vyhlásit jednání o zástupci JmK v RV. Vyhlásím hlasování.

4.
KM: v žádosti není uveden hlavní organizátor CF 2024, potřebujeme doplnit jméno. Standardně někdo z PKS nebo KoKS. Pokud není jiný zájemce, klidně se o to hlásím.
RH: nemám s tím problém.
PS: nabízel jsem a klidně budu hlavním organizátorem.
KM: předám tedy info

5.
Návrh usnesení:

"I. PKS JmK zřizuje volební výbor pro volby konané v roce 2024 ve složení:

  • Radek Holomčík (PKS)
  • Lukáš Dubec (PKS)
  • Petr Springinsfeld (PKS)
  • Filip Vítek (PKS)
  • Martina Hanáčková (PKS)
  • Jana Leitnerová (zastupitelský klub JmK)
  • Adam Zemek (PMS Brno)
  • Petr Vlasák (PMS Slovácko)
  • Eva Havlová (PMS Znojemsko)

a deleguje na něj své povinnosti a z nich vyplývající pravomoce v oblasti předvolební kampaně pro volby do Evropského parlamentu, volby do Senátu a volby Zastupitelstva Jihomoravského kraje konané v roce 2024, zejména schvalování záměrů (§ 11 odst. 7 pravidel hospodaření), schvalování pracovního rozpočtu a řešení strategických i každodenních otázek kampaně.

II. PKS JmK jmenuje Filipa Havlíčka volebním manažerem pro evropské a krajské volby konané v roce 2024."

RH: děkuji a souhlasím, mám vyhlásit hlasování?
LD: předpokládaný nástup je od momentu schválení, jak jsme řešili zástupce v republikovém volebním výboru?
RH: zástupce je volený pks a neplyne z toho další náklad ks. Tohle můžeme schválit na příštím pks
LD: ok, děkuji
PS: předseda výboru, přirozeně jsem to napsal Radkovi, ale je to k diskuzi
RH: předsedu by měl volit výbor

Hlasování
pro: RH, PS, LD
proti: 0
zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato

6.
OK: S Katkou bychom rádi navázali na březnové PKS s žádostí o navýšení hodinové odměny viz zápis viewtopic.php?p=834724#p834724. Navýšení na 250,-/hod reflektuje původní výši hodinové odměny Vendy a Markét. Vendy nabízí konzultaci s PKS bez naší účasti.

RH: spojím se s Vendy a domluvím se, aby informovala pks. Navýšení by bylo od 1.7. 2023. Dořešilo by se to na dalším pks.
LD: ok
PS: ok

Různé:
RH: příští čtvrtek je výjezdní ks na Slovácko a přišla připomínka, že většina Brňáků chce jít na debatu Pavel/Čaputová a je i jiná akce (předávání vlaků).
PS: měli bychom se zeptat břeclaváků, zda ji můžeme o týden posunout
RH: ten termín je dán schváleným harmonogramem
PS: usnesením pks bychom informovali o změně termínu
LD: jakmile dostaneme zpětnou vazbu ze Slovacka, vyhlasim to na foru - jednání s min lhůtami, abychom udělali změnu v harmonogramu, aby výjezdní schůze byla 29.6. místo 22.6.

Návrh usnesení:

"PKS JmK předkládá KF JmK změnu schváleného Harmonogramu schůzí KS JmK, a to posun červnové schůze o týden na čtvrtek 29. 6. 2023."

hlasování:
pro: RH, PS, LD
proti: 0
zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato

RH: jsem ve skluzu s věcmi KMT, dnes to dodělám

Úkoly:
RH - rozprava k harmonogramu 2. pololetí
LD - rozprava a hlasování ke změne termínu KS
PS - vyhlásí jednání o zástupci JMK v RV

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 27.6.2023

Termín: 27. 6. 2023
Začátek: 15:30
Konec: 16:13
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Petr Springinsfeld, Filip Vítek, Lukáš Dubec, Radek Holomčík

Přítomní hosté: Katka Michálková, Ondra Kapitančik, Eva Havlová, Pavel Čmiel, Filip Slaný, Petr Burian

Omluven:

Ověřovatel/é: Petr Springinsfeld
Zapisovatel: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. CBA analýza kMT - zadání (RH)
  3. Svolání 1. volebního výboru (RH)
  4. kMT - řešení kolizí (PS)
  5. Různé

Zápis:
1.
Program schválen, ověřovatel Petr Springinsfeld
pro: 4

2.
RH: Diskutovali jsme o CBA analýze, Jakub Šustr nám ji navrhnul a nacenil. Její podoba v zápisu:

"Úvod
Cílem této analýzy je zhodnotit dosah a dopad mediálních výstupů a výstupů na sociálních sítích politiků z České pirátské strany v Jihomoravském kraji. Výsledky této analýzy budou sloužit jako podklad pro předsednictvo krajského sdružení při rozhodování o budoucích komunikačních strategiích.

Časový horizont a rozpočet
Celkový časový rámec pro tuto analýzu je 8 týdnů, s celkovým rozpočtem 30 000 Kč.

Fáze projektu
Fáze 1: Sběr dat (3 týdny)
Sesbíráme všechna dostupná data o nákladech a přínosech spojených s komunikací. Tyto údaje budou zahrnovat interní statistiky, veřejné zdroje, průzkumy a studie.
Fáze 2: Přičítání nákladů a přínosů (1 týden)
Sčítáme všechny náklady a přínosy. To zahrnuje všechny typy nákladů, nejen finanční, ale i časové a další. Přínosy mohou zahrnovat zvýšenou viditelnost, pozitivní hodnocení a politické úspěchy.
Fáze 3: Porovnání nákladů a přínosů (1 týden)
Porovnáme celkové náklady a přínosy. Pokud přínosy převažují nad náklady, je to indikátor, že naše komunikační aktivity jsou efektivní.
Fáze 4: Interpretace a hodnocení výsledků (2 týdny)
Interpretujeme výsledky v kontextu ostatních faktorů a okolností. Pokud náklady převažují nad přínosy, může to naznačovat, že je třeba přehodnotit naše komunikační strategie.
Fáze 5: Vytvoření zprávy a doporučení (1 týden)
Na základě výsledků vytvoříme zprávu, která bude obsahovat naše zjištění a doporučení pro budoucí komunikační aktivity. Tato zpráva bude sloužit jako podklad pro PKS při rozhodování o budoucích komunikačních strategiích.

Závěr
Na základě této cost-benefit analýzy budeme schopni poskytnout jasné doporučení pro naše komunikační aktivity. Tato analýza nám umožní lépe porozumět, kam investovat naše úsilí a zdroje, a tak zvýšit účinnost naší komunikace.
Výsledky této analýzy by měly být interpretovány v kontextu ostatních faktorů a okolností.
Je také důležité připomenout, že účinnost komunikace závisí nejen na kvantitě, ale také na kvalitě. Proto by se měla věnovat pozornost také obsahu a formátu těchto výstupů, jakož i způsobu, jakým jsou prezentovány a distribuovány.
Pevně věříme, že tato analýza bude cenným nástrojem pro KS JMK a pomůže při tvorbě efektivních komunikačních strategií v budoucnosti."

RH: Je potřeba schválit záměr na 30.000,- na tuto analýzu. Abychom zhodnotili práci v minulém roce, porovnáme náklady a efektivitu. Zjistíme, co funguje a co nikoli. Abychom věděli co zhodnotit v budoucím nastavení.
PS: Děkuji za odvedenou práci.
FV: mohu se zeptat stručně, jak má vypadat ten výstup?
RH: je to výše v zápisu, ale jde o efektivnost.
FV: mohl bych vidět i výstupy pro jiné klienty od JŠ?
rh: myslím si, že tohle bude dost specifická zakázka.
FV: JŠ to bude dělat poprvé?
RH: tuto analýzu ne, ale politická komunikace má svá specifika. Zeptám se. My chceme vědět, kolik jsme investovali do jednotlivých komunikačních kanálů a jaké jsme měli za to dosahy. Na základě toho uvidíme co bylo bez reakce a kde jsme měli ten dopad. Jde o doporučení jak dál postupovat.
FV: oslovili jsme i někoho jiného?
RH: ne, JŠ zná naši problematiku a už absolvoval VŘ.
PS: vycházíme i ze situace, že jsme chtěli JŠ zaměstnat. A PKS ho chtělo využít na tuto konkrétní věc. Rychlé VŘ by bylo za mě zbytečné. Jde o doporučení ve spojitostmi s tou samotnou analýzou. Když dáváme věci na sítě, tak jejich úspěšnost je nepředvídatelná.
FV: pokud je to dohodnuté, tak je to hotové. Ale pokud není, mohli bychom mít i více pohledů na stejnou věc. Více analýz pro srovnání.
RH: jdeme tou nejjednoduší cestou. Ta zakázka je tak malá, že ani nevím koho poptat, jak vybrat někoho dalšího.
FV: myslím si, že tímto si naběhnem.
PS: tohle se řešilo na jihomorconu.
RH: Filip má pravdu, ale v tomto byla většinová shoda.
FV: rozhodně nechci ustupovat nekonstruktivním připomínkám.

Návrh usnesení:

"PKS JmK schvaluje vytvoření záměru "CBA analýza fungování kMT" ve výši 30.000 Kč z rozpočtové položky 220500428 Krajský mediální tým."

PRO: 3
PROTI: 0
Zdržel se: 1

Usnesení bylo přijato

3.
RH: měli bychom svolat volební výbor. Bylo by vhodné se sejít v pondělí 10.7.
PS: O tomto by se mělo jednat se všemi členy, vytvořil bych doodle.
LD: souhlasím. pokud by to vyšlo mezi 10. a 14. červencem, tak bych měl čas.
FV: zkusím se přizpůsobit
LD: doodle s prvním zasedáním volebního výboru

4.
PS: Jak řešit situace kmt, kdy nemáme vedoucího? Stalo se nám, že Aleš nemohl být na dvou místech a kdo určí tu prioritu? Tohle není vhodná situace, ale jak to budeme řešit dál. Tohle nemůže rozhodovat sám Aleš.
RH: nemám problém se potkat s Alešem, a tyhle věci s ním mohu odladit. Ale já zase musím mít nějakou tabulku, kde bude vidět co ho čeká.
LD: zastupitelstvo je důležitější.
FV: myslím si, že na sebe přejímáš jeho zodpovědnost.
PS: Aleš by měl definovat kolizní situace, ale neměl by je rozhodovat.
RH: ok, sdělím to Alešovi.

Různé:
FV: pojede někdo z pks na výjezdní zasedání?
PS: jedu
RH: já se omlouvám
LD: já budu

KM: chtěla bych se omluvit, výjezdní schůze se zúčastním online

OK: chci se zeptat na naši žádost z předchozího PKS o navýšení hodinové odměny?
RH: mluvil jsem s Vendy a jako pks si o tom můžeme promluvit.

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 11.7.2023

Termín: 11. 7. 2023
Začátek: 15:36
Konec: 16:05
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Radek Holomčík, Lukáš Dubec, Petr Springinsfeld

Přítomní hosté: Ondra Kapitančik, Katka Michálková, Lukáš Nový, Pavel Čmiel, Filip Slaný, Adam Zemek, Eva Havlová, Petr Knot, Hynek Polášek

Omluven: Filip Vítek

Ověřovatel/é: Lukáš Dubec
Zapisovatel: Ondra Kapitančik, Katka Michálková

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. Zapůjčení pirátské lodi do Ostravy (OK)
  3. Finanční pomoc slovenským Pirátům (KM)
  4. Záměr Queer Park (KM)
  5. Branding Špice (KM)
  6. Různé

Zápis:
1.
program schválen, ověřovatel Lukáš Dubec

2.
OK: Kuba Dedek nás poprosil o zapůjčení nafukovací pirátské lodi do Ostravy v termínu 2. září. Mám ověřeno, že v tomto termínu zatím není zájem o zapůjčení v JmK. Slovenští Piráti zatím nemají volebního manažera a ještě nevíme termín, na který by chtěli loď/petiční stánky a další zapůjčit. Můžeme tedy zarezervovat loď pro Ostravu na 2.9.?
RH: ok
LD: ok, kdy by nám ji vraceli?
OK: v následujících dnech
PS: ok

3.
KM: V rámci pomoci slovenským Pirátům jsme byli Štěpusem vyzváni, že aktuálně nejvíce pomůže finční dar. Některé kraje posílají 10.000Kč, jako pomoc pro přípravu kampaně, například online. Je možné na to použít prostředky z rozpočtové položky Činnost KS Jmk - 220600460. Nebo využít https://dary.pirati.cz/projekty-kampane ... i-kampani/ pro individuální pomoc.
PS: nemyslím si, že bychom z našeho rozpočtu měli něco hradit, mělo by jít z centrálního rozpočtu, zahraničního odboru
RH: nemůžeme kontaktovat zahraniční odbor a sdělit jim to? Pokud je to z tvého pohledu systémově špatně, tak bych se spojil s někým ze ZO a zkusil to přes ně nějak systematicky.
LD: souhlasím s Petrem, že by bylo lepší to řešit z centrální úrovně. Pokud by to ale nešlo, tak bych byl pro to řešit z naší úrovně, ale to klidně později. Kdy bude návratnost zapůjčených věcí?
KM: zatím to není nijak dořešené, předpokládáme v půlce října po skončení voleb.
RH: nemám problém s tím zapůjčit věci, ohledně peněz se ozvu Veronice Murzynové ze ZO a dořešíme na dalším PKS.
LD: za mě ok
PS: za mě taky ok

4.
KM: Ráda bych pks požádala o vytvoření záměru k akci Queer Park, náklady na přípravu stánku činily 2.100 Kč. Záměr by byl čerpán z rozpočtové položky KS JmK- 22060046.
PS: za mě ok, jen připomínám, že věci do 10 000,- Kč se nemusí oznamovat PKS.
RH: souhlasím s Petrem, jen pro příště by bylo lepší mít nejdřív schválený záměr
LD: nemám s tím problém, klidně to pořeším, pro příště bych byl taky za to mít vyřešené předem
KM: na PKS před touto akcí jsme to probírali, jen jsme dopředu počítali s vyšší částkou a nebylo jisté kolik to bude, nakonec bude záměr na výrazně nižší částku než jsme si původně mysleli (původně kolem 6000,- až 7000,- Kč)

5.
KM: Již před časem jsem navrhovala výrobu nového banneru na terasu, kde bychom využili stávající konstrukci a bylo lépe vidět pirátské logo. Dále šlo o polep na prosklenou plochu vedle vstupních dveří na špici. Museli jsme nějaký čas čekat na novou grafiku, ale ve spolupráci s Alešem jsme připravili návrh.
Náklady na výrobu banneru by byly 3.000Kč s DPH, polep okna 1.000Kč a cca 1.500Kč za nálepky na podlahu (žluté šipky). Pokud pks souhlasí s realizací, poprosím o schválení záměru za 5.500Kč, z rozpočtové položky Jihomoravské pirátské centrum – 220600402.
RH: já s tím souhlasím, jen bych potřeboval vidět nabídku sepsanou
KM: ceny jsem zatím poptávala u vícero reklamek, teď mám od Aleše grafiku a můžu mít přesnou cenovou nabídku
PS: souhlasím a znovu připomínám, že věci do 10k se nemusí řešit na PKS
RH: s tímto nesouhlasím, teď se podle mě nebavíme o záměru finančním, ale o záměru, jestli chceme polep atd.
PS: tomu rozumím, ale shodli jsme se na tom, že to chceme a teď už je jen konkrétní nabídka a to spadá pod tebe a pod Lukáše
LD: já souhlasím
RH: můžeme to zprocesovat

6.
AZ: chtěl bych se zeptat, jakým způsobem budeme organizovat společnou schůzi 20.7., kdo schůzi svolá a kdo bude předsedat?
RH: svolám to já, primárně to je krajská schůze. Pokud bude takové počasí, tak nevím, jestli grilování řešit. Občerstvení bych udělal klasicky jak to bývá v malém formátu. Co se týče programu, tak bych udělal 3 body - info za PKS, info za PBS, volná diskuze. Víc bych to neformalizoval, spíš se potkejme, pobavme.
KM: jen připomenu, že v tom termínu je od 15.00 přednáška od Institutu Pí. Chtěli jsme navrhnout, jestli by nebylo lepší udělat grilovací událost samostatně na přelom červenec/srpen.
PS: ze schůze se omlouvám, budu na dovolené, jinak chci podpořit to, co říkala Katka. Navíc by se na terase správně nemělo grilovat, klidně bych udělal něco separé, např. v Lužánkách, je to naproti ŠPiCe.
LD: taky se omlouvám, pokusím se připojit aspoň online. Pokud je problém s grilováním na terase, tak se Lužánky nabízí.
AZ: nic extra ohledně grilování dělat nebudeme, na PBS jsme se bavili taky o tom, že to uděláme spíš neformálně, klasickou agendu necháme až na září.

RH: schůze volebního výboru příští pondělí 17.7. od 16.30 hybridně ŠPiCe a online
PS: měli bychom pozvat i Aleše a Filipa Havlíčka
RH: ok, zařídím to

RH: další PKS 25.7. Budu na dovolené, ale budu normálně fungovat, kdyby něco, tak bych poprosil o předsedání někoho jiného.

katka.michalkova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 26
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Profese: osvč v online marketingu, soc. sítě
Bydliště: Rájec-Jestřebí
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od katka.michalkova »

Termín: 25. 7. 2023
Začátek: 15:30
Konec: 16:05
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Lukáš Dubec, Petr Springinsfeld, Radek Holomčík

Přítomní hosté: Lukáš Doležal, Pavel Čmiel, Jan Hron, Jana Logrová

Omluven: Filip Vítek, Martina Hanáčková

Ověřovatel/é: Lukáš Dubec
Zapisovatel: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

Schválení programu a ověřovatele
Reporting KET (LD)
Záměr úklid ŠPiCe (OK)
Organizační tým CF 2024 (PS)
Dar slovenským Pirátům (RH)
Primární volby pro volby do krajského zastupitelstva 2024 (RH)
Různé
Zápis:
1.Program schválen, pro: 3

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
LD: Stručný report. Ket bezpečnosti, it a smart - zasedání bude probíhat společně dokud se nenajde nový garant pro bezpečnost. Finance se sešli v březnu, ale účast malá. Ket soc. a zdrav ten funguje. Kultura a Sport má nové garanty, zatím se nesešli. Školství je funkční. ŽP funguje. KET Veřejný prostor - první scůzka bude po prázdninách. Kontrola a participace, komunikujeme s Patrikem. Cestovní ruch - Pavel Havlík nekomunikuje, zde bude vhodné jednat o jeho stažení. O tento KET projevil zájem Lukáš Doležal.
PS: je nutné cestovní ruch odkládat? Ket se neschází, můžeme o tom jednat už dnes.
LD: můžeme, Lukáš Doležal se může rovnou představit.
PS: necháme teda za 14 dní (Lukáš Doležal nemůže mluvit)

OK: Markéta Marková z PO mě poprosila o dodání záměru na úklid ŠPiCe, ze kterého se zpětně proplatí úklid za první polovinu 2023. Záměr pro tento rok nebyl vytvořený, minulý rok byl záměr ve výši 20 000,- Kč. K dnešnímu dni je náklad za úklid kolem 7 000,- Kč a dá se předpokládat, že záměr na 20 000,- Kč nebude vyčerpán plné výši stejně jako minulý rok.

Návrh usnesení:
PKS JmK schvaluje vytvoření záměru “2023: Úklid ŠPiCe” ve výši 20 000,- Kč v rámci rozpočtové položky 220600402 - Jihomoravské Pirátské centrum.

Pro: 3
Proti: 0
Zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato

RH: usnesení bylo přijato a záměr je schválen

PS: Předběžně jsem začal připravovat CF 24 a chci vytvořit organizační tým a pravidelně se scházet. Zatím nemáme garanta z RP. Někoho jsem oslovil.
RH: mám zájem o věci okolo kreativy a komunikace
LD: rád se přidám
PS: počítám i s koksy
RH: mluvil jsem s Markem Försterem a jeho partnerka byla hlavní organizátorka a nabídli nám konzultace i on-line formuláře a další materiály
PS: ano s Hankou jsem v kontaktu, materiály mi dodala. Marek nám může pomoci a webem a akreditacemi. Ráda bude chodit na meetingy organizačního týmu.
PS: zítra v 16h je prohlídka Sono centra

RH: minule jsme řešili dar slovenským Pirátům - ozval jsem se vedoucímu zahraničního odboru. Jako vedoucí zahraničního odboru nic centrálně nechystá, přišel s tím Štěpus. Je to tedy otázka na nás. Podpora slovenských Pirátů jede ve více liniích - materiál, personál a finanční. Já bych jim peněžitý dar věnoval.
LD: už minule jsem zmiňoval, jsem pro.
PS: jsem také pro, byť to není systémové řešení. Jsem pro jejich podporu. Zvládneme se zkontaktovat se slováky a v průběhu září se tam za něma otočit a pomoct jim s kampaní.
RH: OK zvládneme to?
OK: zatím nemáme na Slovensku žádnou kontaktní osobu
LD: pokud budou vyhovovat termíny, rád se přidám
PS: komunikují spolu centrály sr-čr
RH: vezmu si nastarost dar - ondra zjistí částku ostatních krajů a zprocesuji to.

RH: chtěli jsme to udělat jako před 4 lety, ale volební výbor navrhl dřívější termín. Vyhlásil bych primárky v příštím týdnu. Komplikací je 5 členů pks, 2 budou kandidovat, já mám střet zájmů. Filip a Martina by to měli otevřít a odpředsedat. Chtěl bych rozpravu otevřít hned. První schůze by byla o víkendu, fyzické představení na čelo a lídra.
LD: Filip říkal, že by se toho ujal. Ale je otázka zda na to bude mít čas.
PS: souhlasím s Radkem, určeme termín toho fyzického setkání, ať máme 4-6 týdnů rozpravu. Na tom fyzickém setkání by se volil lídr a čelo. Kterou tu sobotu budeme zasedat? Co sobota 23.9.? Je to týden po evropských primárkách (16.9.).
RH: souhlasím
LD: souhlasím 23.9., 12.8. by začala rozprava
OK: 23.9. mám dovolenou a nebudu tedy na špici
RH: zkontaktujme Filipa, zda bude od 12.8. předsedat
PS: Filipovi rád pomůžu a připravím mu ten úvodní příspěvek, může nám s tím pomoct někdo z AO (předsedání)

Různé
Honza Hron: rád bych odprezentoval krajskou technickou spojku, kterou jsem se stal. Vznikl systém rekrutů, tech spojky. Který sbírá podměty z kraje a mohl to předávat TO nebo to řešil sám.
RH: mohl by ses spojit s Alešem Šenkem
PS: děkuji, že ses do toho pustil. Krajský web - je problém s kalendáři

LD: mám tu ve špici připravenou smlouvu ohledně pirátského znojemského centra - pronájem je od 1.9.

OK: za 14 dní nám na callu po představí slovenského volebního manažera

RH: příští pks bude v úterý 8.8. od 15:30

Tito uživatelé poděkovali autorovi katka.michalkova za příspěvek:
ondrej.kapitancik
Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 08.08.2023

Termín: 08. 08. 2023
Začátek: 16:00
Konec: 16:25
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Radek Holomčík, Petr Springinsfeld, Filip Vítek, Martina Hanáčková

Přítomní hosté: Eva Havlová, Pavel Čmiel, Marek Lahoda, Petr Burian, Ivo Hrdlička, Jana Logrová

Omluven: Lukáš Dubec

Ověřovatel/é: Petr Springinsfeld

Zapisovatel: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. Pomoc slovenským Pirátům (OK)
  3. Vyhlášení primárních voleb pro volby do Krajského zastupitelstva 2024 (RH)
  4. Různé
  5. Stížnost na situaci v Brně (uzavřený bod)

Zápis:
1.
Program schválen pro: 3, proti: 0
ověřovatel Petr Springinsfeld

2.
OK: darovat můžeme do této karty na dary.pirati.cz https://dary.pirati.cz/projekty-kampane ... i-kampani/. V září budou dvě velké akce, začátkem měsíce (přesné datum ještě neví) a 21.9., můžeme přijet pomoct s kontaktní kampaní.
FV: přijde mi to super. Budu rád u toho, i u domlouvání termínu. Bude fajn vyrazit a udělat si přípravu na naše volby.
PS: souhlasím, vyjedeme
RH: Za pks tohle podporujeme, OK a FV to dají vědět členské základně, komunikace - email, zulip, forum + info na další KS JmK, aby mohlo vyjet maximum lidí.
OK: jasně, zjistím detaily a budu informovat

3.
RH: dohoda výboru i pks, vyhlásíme primárky 12.8. a budeme to směřovat tak, aby v polovině září proběhlo fyzické zasedání a volba lídra. Petr a Lukáš budou kandidovat a já mám potenciální střet zájmů, Martina by to odpředsedala. Petr pomůže s přípravou úvodního vyhlášení.
MH: nevím jestli budu na tom fyzickém setkání
PS: fyzicky by to mohl odpředsedat i Adam Zemek
RH: jednáním krajského fora byl schálen postup a nebyl nabídnutý jiný, pojedeme v intencích předchozího jednání, tedy každá pozice na čele bude samostatně dvoukolovou volbou.
PS: minule to bylo schváleno, že prvních pět míst se volí samostatně. 6-11 se volilo dohromady.
RH: pokud není protest, udělal bych to tedy stejně
PS: pokud máme něco schváleno KF, tak bychom ty primární volby měli schválit stejně jak to bylo v minulosti.
MH: chci se zeptat, jestli už je harmonogram?
PS: tohle je na tobě a Filipovi - termíny pro přihlášení kandidátů, mělo by to být s předstihem před koncem rozpravy atp. 12.8. to má být vypsáno a termíny mezi tím si zvolíte.
RH: tohle jsme už probírali i volební výbor to řešil. Poprosím Petra a Martinu, ať to procesně doladí.
MH: ano a děkuji
RH: chci odeslat reminder s časem. V sobotu 12.8. ve 14h. Na fyzickém zasedání zvolíme lídra. A připomenu tam i tu slovenskou pomoc.

4.
KM - dovolená 11.8. - 21.8.2023 budu mimo dosah

5.
Stížnost na situaci v Brně (uzavřený bod)

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 22.08.2023

Termín: 22. 08. 2023
Začátek: 15:30
Konec: 15:44
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Radek Holomčík, Petr Springinsfeld, Filip Vítek

Přítomní hosté: Ondřej Kapitančik, Katka Michálková, Lukáš Nový

Omluven: Lukáš Dubec

Zapisovatel: Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

Do programu nebyly zařazeny žádné body k jednání kromě organizační domluvy na čtvrteční schůzi KS JmK. Jedná se o informační zápis.

Zápis:

RH: nebude se jednat o další kolo grilování, půjde o debatu na téma budoucnost EU a jakou roli bychom v tom mohli sehrát (my jako Piráti a ČR)
Přihlášené do diskuze vylosujeme a stanoví se pořadí, budou mít 2 minuty na zodpovězení 2 dotazů - Jaká je budoucnost EU? A jakou roli by v ní měli sehrát Piráti? Potom bude následovat diskuze. Cílem není diskuze kandidátů jen mezi sebou, ale zapojení všech účastníků.

PS: podle počtu účastníků bych případně prodloužil čas na představení.

RH: pravděpodobně bych se mohl začátkem schůze (18:10) připojit, ale zatím nedokážu slíbit

PS: na bod "Info z PKS" by mi to pomohlo. Máme k tomuto bodu obsah?

RH: avízo, že v druhé půlce září dojde k výkopu věcí z CBA a debata o zrušení kMT a přechod na kMO. V září bychom měli řešit rozpočet na příští rok. Dále stručné info z volebního výboru.

PS: potřeboval bych to jen bodově sepsané.

RH: buď pošlu bodově nebo se připojím

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 150
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PKS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze PKS JmK 05.09.2023

Termín: 05. 09. 2023
Začátek: 15:30
Konec: 16:33
Místo: ŠPiCe Brno, online https://jitsi.pirati.cz/pksjmk

Přítomní členové: Lukáš Dubec, Radek Holomčík, Petr Springinsfeld, Filip Vítek

Přítomní hosté: Lukáš Nový, Lukáš Doležal, Katka Michálková, Ondra Kapitančik, Matěj Bělohoubek, Hynek Polášek, Filip Slaný, Adam Zemek, Jana Logrová, Monika Karlíková, Pavel Čmiel, Monika Lukášová Spilková

Omluven:

Zapisovatel: Ondra Kapitančik

Ověřovatel: Lukáš Dubec

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. Rezignace na členství - Šárka Václavíková (PS)
  3. Odvolání garanta KET Cestovní ruch (LD)
  4. Stížnosti (PS)
  5. Hlasování o členství v KS JmK Monika Karlíková a Ondřej Haváč (KM)
  6. Přístup do interní sekce pro Aleše Šenka (PS)
  7. Rozpočet 2024 (RH)
  8. Pomoc slovenským Pirátům (OK)
  9. Různé

Zápis:
1.
program schválen, ověřovatel Lukáš Dubec

2.
PS: v podatelně PKS rezignace na členství Šárky Václavíkové, AO zprocesováno, během toho si rozmyslela, že chce pozastavení členství, měli bychom se vyjádřit. V souladu se stanovami nemáme možnost vzít v potaz její rozmyšlení, pokud chce pozastavit, měla by projít přijímacím procesem a potom si ho pozastavit.
RH: ve stanovách explicitně, osobně jsem konzultoval s několika "znalci" našich předpisů vč. externího právníka, stanovy jsou jednoznačné, není jiná možnost než přijímací proces
LD: souhlasím s tímto postupem, RH vzal na vědomí a nabralo to směr administrativního procesu.
PS: právně je důležité to, kdy je oznámení doručeno předsednictvu
RH: jak k tomu budeme přistupovat formálně? usnesení nebo stačí vzít na vědomí?
LD: podle mě není usnesení potřeba
FV: souhlasím
PS: souhlasím

3.
LD: řešili jsme již dřív, s Pavlem se nelze spojit (telefon, sms), za mě bychom měli odvolat, zájem o pozici projevil Lukáš Doležal, ale nakonec by na to neměl čas, tedy pozice zůstane neobsazená.

Návrh usnesení:
"PKS JmK odvolává Pavla Havlíka z pozice garanta KET Cestovní ruch z důvodu dlouhodobé nekomunikace a neaktivity."

Pro: RH, FV, LD, PS
Proti:
Zdržel se:

Usnesení bylo přijato

4.
PS: v podatelně další stížnost, chování M. Bárty, měli bychom probrat co s tím.
RH: chápu to jako žádost o sjednání nápravy smírčím způsobem. Obě věci bych rád odložil, chtěl bych se potkat a probrat to a potom dořešit na PKS. Vnímám to jako žádost o krok 0, případně potom předat kontrolní komisi.
PS: není problém odložit na příště, měli bychom slyšet stanovisko obou stran. Z doručení podání od PBS není jasné proč to neřeší PBS, jedná se o spor dvou členů MS Brno.
FS: ze stížnosti vyplývá, že problematické je chování MB z pozice krajského zastupitele.
AZ: bavili jsme se s PS, tohle měl být vhodný postup, za PBS si myslíme, že smírčí řešení nelze, spor v KrPoli trvá dlouho. Vhodné řešení za mě předat na kontrolní komisi.
LD: za mě má smysl smírčí řešení, pokud nepomůže z úrovně PKS, tak může následovat podání na KK.
RH: chápu věci kolem KrPole, ale rád bych věci řešil nejdřív smírčím způsobem.
AZ: souhlasím se smírčí cestou, toto jsme zkusili a nepomohlo to. Pokud se vám to ale podaří, budeme rádi.
RH: navrhuji tedy postup potkat se a dle toho vyhodnotit další kroky.

5.
KM: Máme dva zájemce o členství Moniku Karlíkovou viewtopic.php?t=64907 a Ondru Haváče viewtopic.php?t=64854 Oba žádají o členství v KS JmK a mají splněné podmínky pro přijetí (jsou půl roku reg.p., zapojili se do aktivit, představili se na foru i osobně na srpnové KS).
RH: můžeme tyto dvě hlasování udělat per rollam? Z důvodu deminima bych se hlasování musel zdržet.
PS: jsme zde 4, teoreticky můžeme hlasovat
LD: jsem na tom podobně jako RH

představení Moniky Karlíkové

AZ: oba zájemce znám, za oba bych se přimluvil, vidím přínos
FV: stejně jako AZ

Návrh usnesení:
"PKS JmK přijímá Moniku Karlíkovou a Ondřeje Haváče za členy Pirátské strany."

PRO: RH, LD, FV, PS
PROTI:
Zdržel se:

Usnesení bylo přijato

6.
PS: Aleš mě poprosil o přístup do interní sekce, chci se zeptat, jestli mu přístup udělíme, NDA má podepsané.
LD: já s tím problém nemám
FV: za mě je to ok

7.
RH: koordinačně - rozpočet 2024 trochu dřív než minule, souhlasíte s vytvořením pracovní skupiny, otevřená pro členskou základnu, návrh by byl více konsenzuální?
LD: nemám s tím problém
FV: nevidím důvod proč ne

RH: druhá věc - příjmy lze předjímat na základě zkušenosti, ale dva faktory - korekce ze strany kanceláře strany, v rozpočtu pracujeme s převodem z minulého období. Návrh by byl předpoklad, ale komunikovat tak, že se může ukázat jiná skutečnost než predikovaná.
LD: souhlasím, informace budeme mít až ke konci roku a museli bychom rozpočet schvalovat až začátkem dalšího roku
PS: za mě takto ok
FV: za mě ok, ale případné změny si můžeme připravit dopředu
RH: bude krajská kampaň, něco lze řešit ještě tento rok, pro stabilitu a jistotu plánování kampaně bychom měli mít rozpočet co nejdřív

8.
OK: zahajovací kampaň 9. září v sobotu, 14.00 Bratislava. S FV hledáme volný termín, komplikace vzhledem k mojí dovolené a primárkám.
RH: tuhle sobotu se nemohu zůčastnit.
OK: druhý termín je čtvrtek 21.9.

9.
LD: příští týden výjezdní schůze KS ve Znojmě, rád bych si na otevření pirátského centra zapůjčil vybavení ze ŠPiCe.
JLogrová: kdyby někdo chtěl z Brna autem, může se mi nahlásit

LDoležal: dotaz na forum - v týmu jen Aleš, bude se skupina formovat? memberlist.php?mode=group&g=240
RH: k mediálnímu týmu - budu navrhovat velké změny, zatím čekám na výsledek CBA. Budu navrhovat zrušení mediálního támu a návrat zpátky k mediálnímu odboru.
KM: došlo k pročištění ze strany AO, bylo tam plno uživatelů z minulosti, co s mediálním týmem již nemají nic společného.

MLS: jaký je časový horizont k řešení stížnosti?
RH: s MB snad víkend nebo příští týden, s OK asi na dýl, musíme se zkoordinovat

RH: další PKS 19.9.

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Jihomoravský kraj“