Moravák a jiné stabilní plochy

V projektovém inkubátoru zakládá projekty samozvaný projektový manažer založením nového tématu.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Mediální tým - KS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží ke koordinaci projektů tvořených v Jihomoravském kraji.
  • Projekt se vytváří založením nového tématu v tomto fóru a zakládající se automaticky stává samozvaným projektovým manažerem.
  • Jako název vlákna vyberte co nejvýstižnější stručný popis projektu.
  • Do prvního příspěvku zakládaného tématu napište rozšířený popis projektu, materiální a personální požadavky, jména současného manažera a jeho týmu a také dobu trvání projektu.
  • Krajské předsednictvo řídí zásadní projekty a zakládá je jako důležité vlákno. Také má pravomoci převzít řízení ostatních projektů nebo je rušit.
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 962
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1293 poděkování

Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Místa jsou vyřízená a k dispozici. Je nutné zařídit něco - plochu která tam zústane "napořád".

1. moravské náměstí (zatím 900,-/měs) - zhruba velikost bilboardu, stojí samostatně, možnost napojení na elektřinu (osvětlení). Poznámka: jestli to nezvládnem sami, nabídnu možnost podílet se neziskovkám - plocha by byla pak rozdělená pro všechny stejným dílem.

2. Plznička - (zdarma) - zhruba dvakrát 4x1m - hmoždinkama přišroubovat do fasády (není rovná - deska nebo něco musí být odsazená cca 10cm)

3. Šelepka - (zdarma) - ví bůh, odhadem 1,5x2,5m - asi stejně jako Plznička

Nápady - co vyrobíme/necháme vyrobit , kdo/za kolik to zralizuje (tzn. máte známého stolaře/klempíře.....víte o něčem levném, geniální novinka?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, ItoldYouSo7227, Renata.Bellini, Filip.Krska

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Michal_Wagner »

1) Oslovíme cílovku? Podle volebního štábu máme cílit na 35+ a já si nemyslím že nejdůvěryhodnější pro tatíky od rodin bude stánek na moraváku, kam ani nechodí ... zvážil bych, zda to vůbec bude mít nějaký dopad. uvědomte si, že tyhle stánky k něčemu jsou když tam jsou fyzicky pravidelně, alespoň 8-18h denně, dobrovolníci/brigádníci a starají se o to. Bez těchto lidí škoda práce a energie.
2) Vypadá hnusně. Podle mého by jsme se měli inspirovat v zahraničí, napíšu P. Kopačovi o radu, ať zjistí jak to mají v Německu, popřípadě jestli by něco nemohli zapůjčit atd. Budu informovat.
3) Samovolné chátrání a vandalizmus. Je třeba přibližně 3-4x týdně (podle potřeby i víc) chodit kontrolovat stav stánku a plakátů.
4) Zábory atd. - co znamená (právnicky), že jsou "místa vyřízená a k dispozici"?
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Robert.Cuma »

přišla odpověď na naší žádost o zábor plochy na Moravském nám. (slavný "Patrikův" billboard). zamítá se.
mluvil jsem telefonicky s paní, která o žádosti spolurozhodovala (bohužel nepamatuju jméno, ale mám na ní číslo) a ta mi sdělila, že Patrik byl již několikrát písemně vyzván k odstranění billboardu a že tedy ani nechápe, proč ve stejné věci žádáme o totéž, jenom pod jiným jménem (Patrik žádal jako fyzická osoba, my jako právnická osoba).
jinými slovy - naše žádost (za Piráty, podepsaná mnou jako tehdejším předsedou KS) byla odeslána v době, kdy Patrik již několik týdnů možná i měsíců věděl, že na magistrátu nejenom zamítli zábor, ale ještě jej vyzvali k doplacení nájmu (což je 900/měsíc, zaplacen je 1 měsíc (platil Patrik) a stojí to tam skoro 3 měsíce..) a k neprodlenému odstranění. (naposledy to měl podle mých informací odstranit 20. 1.)

je mi líto, že je výsledek takto nepříznivý, ale nevím, co více bych v této záležitosti mohl učinit.
Přílohy
Piráti 002.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvek:
Lenka.Wagnerova

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

No asi by to mělo nakopnout Patrika, protože fakticky jde dluh za ním a ne za piráty. Určitě by jej měl nový předseda KS kontaktovat a dát to s ním do pořádku, případně i naopak by měl Patrik kontaktovat za stejným účelem jeho. A jednat hodně rychle protože počítat s tím, že to magistrát odpustí by bylo naivní.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

4000, Kč které jsem na to půjčil je v prdeli.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5607 poděkování

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

A odvolavat se teda vuci tomu rozhodnuti nebudem, kdyz ten pirboard stoji mimo zelen a tudiz do parku nijak nezasahuje?
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Robert.Cuma »

Jindrich Bartek píše:A odvolavat se teda vuci tomu rozhodnuti nebudem, kdyz ten pirboard stoji mimo zelen a tudiz do parku nijak nezasahuje?
podle mě to nemá smysl, mluvil jsem s 2x s paní z Magistrátu, z odboru živ. prostředí a pochopil jsem, že to tam nepovolí a nepovolí a nepovolí a nepovolí a nepovolí atd... bez ohledu na to, co napíšeme do žádosti. za poslání jednoho papíru nic nedáme, já mám jenom obavu, aby to nedopadlo, jak paní varuje: odstraní to město a naúčtuje všechny náklady Patrikovi, který z toho asi nebude mít radost. fakt jsem z ní cítil upřímnou snahu věc vyřešit nekonfliktně a její rada byla jednoznačná: odvézt to pryč a doplatit co nejdřív nájem, jinak tam začne naskakovat penále.

question: co když to město odveze a Patrik bude mít dluh třeba 10 000? zaplatí to náš kraj, přestože jsme dopředu věděli, že ta situace může nastat?
nebudeme si připadat ani trochu jako blázni?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvek:
Tomas.Hesek

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Robert Cuma píše:
Jindrich Bartek píše:A odvolavat se teda vuci tomu rozhodnuti nebudem, kdyz ten pirboard stoji mimo zelen a tudiz do parku nijak nezasahuje?
podle mě to nemá smysl, mluvil jsem s 2x s paní z Magistrátu, z odboru živ. prostředí a pochopil jsem, že to tam nepovolí a nepovolí a nepovolí a nepovolí a nepovolí atd... bez ohledu na to, co napíšeme do žádosti. za poslání jednoho papíru nic nedáme, já mám jenom obavu, aby to nedopadlo, jak paní varuje: odstraní to město a naúčtuje všechny náklady Patrikovi, který z toho asi nebude mít radost. fakt jsem z ní cítil upřímnou snahu věc vyřešit nekonfliktně a její rada byla jednoznačná: odvézt to pryč a doplatit co nejdřív nájem, jinak tam začne naskakovat penále.

question: co když to město odveze a Patrik bude mít dluh třeba 10 000? zaplatí to náš kraj, přestože jsme dopředu věděli, že ta situace může nastat?
nebudeme si připadat ani trochu jako blázni?
OFFTOPICto je trošku nevýhoda hejna - kdokoli může kdykoli udělat cokoli, ale jak je to se zodpovědností...?
já jsem pro to, co nejdřív to odvézt, zachránit co se dá a minimalizovat ztrátu / zastavit vznik dalších výdajů. a vzít z toho poučení pro příště ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvek:
Tomas.Hesek
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5607 poděkování

Re: Moravák a jiné stabilní plochy

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Z myho pohledu je to tak, ze dokud Patrik nerekne, ze to tam uz nechce mit, tak to odstranovat nebudu, protoze on je ten, kdo neco riskuje, ne Piratska strana. S Patrikem jsme vsichni mluvili, jsem presvedceny, ze mel tisic moznosti situaci posoudit a pripadne ze vseho vycouvat, aniz by byl povazovan za sraba (ba naopak). Pokud by doslo na odstraneni stavby mestem a nasledne sankce, tak rozhodne nehodlam za Patrika nic platit sam, natoz abych na to chtel pouzit penize kraje. Pomuzu Patrikovi, jak jen budu moct, ale penize prispeju (z vlastni kapsy, nikoliv krajske) tak leda na najem za tu dobu, co tam byl nejaky Piratsky obsah.

Krom toho, pokud je pravda, ze ta pani Patrikovi nekolikrat potvrdila, ze to tam do sedmeho unora stat muze (tak to vyznelo, ackoliv je to v primem rozporu s tim, co jsi zjistil ty, Roberte), tak by byla hloupost to nevyuzit. Po te konzultaci (5. 2. je deadline) to klidne muzeme odstranit, zaplatit posledni najem a sekat dobrotu :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Odpovědět

Zpět na „Projektový inkubátor Jihomoravský kraj“