Jednání MF - Schválení memoranda

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Eva.Furstova
Člen KS Praha
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2021, 08:20
Profese: lékařka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od Eva.Furstova »

Ještě si také dovolím krátký komentář, jak se tu dokola operuje schváleným prohlášením MSkem ze 3.10., “….Piráti z Prahy 1 chtějí změnu na radnici. Za nejlepší řešení považujeme koalici s P1S, TOP 09 a Rezidenty…” tak já osobně tam nevidím automaticky mandát vyjednávat memorandum o koaliční spolupráci s P1S a MCTŽ. Ale za chvíli se rozhodne, jak velkou podporu má koalice s ODS+Pir+NP1+Rez+Top. V prvním kole získala podpora koaliční smlouvy 8 hlasů, to není málo a nevypadáto, že by vyjednávací tym a David jednal proti vůli MSka.

Naposledy upravil(a) Eva.Furstova dne 30 říj 2022, 17:09, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Furstova za příspěvky (celkem 2):
Ivana.Antalova, David.Bodecek
Uživatelský avatar
Ivana.Antalova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 153
Registrován: 26 led 2019, 00:22
Profese: radní pro sociální věci a bezbariérovos
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od Ivana.Antalova »

Tomáši, díky za shrnutí Tvého vnímání průběhu. Dovolím si jako přímá účastnice pár detailů.
Osobně jsem se opakovaně účastnila jednání s P1S, TOP09 a REZ a v době, kdy ztratila tato jednání koaliční potenciál odchodem TOP09 z důvodů, které jsou dohledatelné na internetu, přesunuli jsme se k jednání s ODS, NP1, TOP01 a REZ, aby nás zde nezastoupilo MCTŹ.
Po celou dobu techto jednání naší partneři věděli, že usilujeme o variantu s P1S. Je to neobvyklé, ale je to tak. Přesto ve vyjednávání s námi pokračovali, což je pro mne signál, že jim volání občanů po změně není lhostejné.
Píšeš o možné koalic s P1S a MCTŽ. Opakovaně čtu, že se vyjednává program, že je vše jasné, přitom jsem nikde
ani po dotazech neviděla konkrétní programové průsečíky, ani rozdělení gescí, přehlídla jsem se?
Raději odhlidnu od toho, že se zde opět objevuje diskuze o této koalici, i když zde má probíhat rozprava o principech koaliční spolupráce otevřených všem uskupenim.
Mnohem závažněji ovšem vnímám nekorektní způsob komunikace se znaky dehonestace a manipulace, které se jeví být neuvědomované. Úcru a důstojnost si zaslouží každý...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Antalova za příspěvek:
David.Bodecek
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od David.Bodecek »

Jan.Hrebicek píše: 30 říj 2022, 14:54
David.Bodecek píše: 30 říj 2022, 08:15
Jan.Hrebicek píše: 29 říj 2022, 23:09

Davide, znamená to tedy, že chceš vládnout Praze 1 v koalici vedené ODS i přes to, že tato koalice nenabízí žádné z principů transparentnosti dohodnutých s jinými volebními stranami v Memorandu? Nebo chceš v koalici vedené ODS ještě tyto principy do koaliční smlouvy doplnit?

Domníváš se, že jsi byl zvolen za lídra Pirátů na Praze 1 proto, aby ses co nejvíce zasazoval o transparentnost, nebo je to pro Piráty jen takové okrajové téma, kterému se není nutno po volbách věnovat?

... Všechna uskupení, která jsou součástí aktuálně složeného ZMČ P1, by byla oslovena a vyzvána, aby se k přepracovanému Memorandu připojila. Je potřeba dokument upravit, aby mohl být k dispozici pro všechna uskupení v ZMČ P1. V případě schválené koaliční smlouvy by se u účastníků jednalo o obdobný postup jako u kohokoli jiného. ... Pokud by došlo ke shodě, následně by se mohly (ale nemusí) body přiřadit ke koaliční smlouvě formou jejího dodatku.

...

@Jan.Hrebicek jestli chceš ode mne napřímo odpověď, zda s výše uvedenými dvěma osobami bych chtěl spolupracovat, odpovídám ano. To proto, že znám jejich erudovanost (u Michala Müllera doplněnou jeho právním vzděláním) a jsem si jistý, že při rozhodování na Radě by tyto osoby neudělaly žádnou všivárnu, která by měla ohrozit pirátské zástupce. To je moje osobní zkušenost a tedy můj názor.

Davide, děkuji za reakci, tapetuješ to hodně, tak nekopíruji vše.

Neptal jsem se Tě na Herese a Müllera, ale na buňku ODS fakticky řízenou Filipem Dvořákem. Tato buňka má mít nejvíc koaličních zastupitelů a právo na nejvíc (tři) místa v radě.

Odpověděl jsi tedy, že ano, chceš s touto ODS vládnout. A následně zkusíš dohodnout vyšší transparentnost, která v předložené koaliční smlouvě dohodnuta není, i když pro ní lze získat většinu v zastupitelstvu. Buď to vyjde, nebo nevyjde.

Davide, přestaňme si tedy hrát na schovávanou. Před cca třemi lety jsi ve své kanceláři radního pro majetek před širokým stranickým publikem řekl, že vážně zvažuješ odstoupení z funkce a že jsi vydíratelný. Odmítl jsi však sdělit kým a proč jsi vydíratelný. Tato situace nadále trvá, jsi stále vydíratelný?

To jsem potom pochopil špatně a netušil jsem, že se ptáš na buňku ODS. I když neznám jejich organizační strukturu, myslím si, že předsedou je Richard Bureš. Jistý si ale nejsem. Jane, nechceš zavolat Ing. Dvořákovi a na cokoli se ho zeptat? Myslel jsem, že toto vlákno je o jiném tématu a já za něj, stejně tak za ODS nemohu hovořit. Tímto se vymezuji proti atakům vůči jakémukoli volebnímu uskupení.

Naše kandidátka šla do voleb s cílem slušné politiky. Tu jsme praktikovali před volbami a věřím, že ji budeme praktikovat i po volbách. Držíme slovo. To může být jeden z důvodů, proč máme poměrně velký koaliční potenciál, čehož si velmi vážím.

Ať už budeme v koalici či v opozici, ať s ODS, TOP 09, MCTŽ, P1S, Rezidenty, Naše Praha, ... - budeme se všemi v zastupitelstvu spolupracovat. Výkřiky nevraživosti nepomáhají naší reputaci a budoucí spolupráci.

Transparentnost je uvedena v koaliční smlouvě - musíš si smlouvu pořádně přečíst. Zejména tě nasměruji na oblast majetku.

Co se týká vydíratelnosti, tak jsem hovořil, že se nikdy nenechám vydírat. Pokud cokoli v dané záležitosti bylo, a věř mi, že toho za poslední 4 roky bylo až až, vše bylo nahlášeno orgánům činných v trestním řízení. Mohu tě ujistit, že vše je zaprotokolované. Jane, úplně vše. To můžeš vyřídit i kamarádům z tvého okolí, kteří se o problematiku vydíratelnosti zajímají.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 2):
Ivana.Antalova, Eva.Furstova
Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

David.Bodecek píše: 30 říj 2022, 17:22
Jan.Hrebicek píše: 30 říj 2022, 14:54

Davide, přestaňme si tedy hrát na schovávanou. Před cca třemi lety jsi ve své kanceláři radního pro majetek před širokým stranickým publikem řekl, že vážně zvažuješ odstoupení z funkce a že jsi vydíratelný. Odmítl jsi však sdělit kým a proč jsi vydíratelný. Tato situace nadále trvá, jsi stále vydíratelný?


Co se týká vydíratelnosti, tak jsem hovořil, že se nikdy nenechám vydírat. Pokud cokoli v dané záležitosti bylo, a věř mi, že toho za poslední 4 roky bylo až až, vše bylo nahlášeno orgánům činných v trestním řízení. Mohu tě ujistit, že vše je zaprotokolované. Jane, úplně vše. To můžeš vyřídit i kamarádům z tvého okolí, kteří se o problematiku vydíratelnosti zajímají.

Děkuji za dobrou zprávu, že vydíratelný nejsi.
Žádné kamarády, kteří by se o tuto problematiku zajímali, nemám, reagoval jsem na Tvůj tři roky starý výrok.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od David.Bodecek »

Tomas.Raiter píše: 30 říj 2022, 15:27
Zdenek.Hrib píše: 30 říj 2022, 13:08

Milý Zdeňku, vážím si toho, že ve svém nabitém programu stíháš ještě reagovat na situaci u nás. Byl jsi vyzván jednou stranou našeho sporu k vyjádření a obávám se, že jsi byl buď jednostranně informován, nebo se všechny informace nedají jednoduše z tohoto vlákna vytáhnout. Nevím, nakolik je reálné, aby se někdo zvenčí opravdu důkladně seznámil se situací u nás a nereagoval jen na mediální zprávy a nebo selektované informace (např. informace, že za tím vším jsou RP, je naprosto lživá, kroky mají podporu řady členů MS včetně předsedkyně a nejméně jedné zastupitelky). Pokusím se tedy o stručný pohled z druhé strany:

Dle mého názoru vznikla nepřehledná situace strategickými chybami, které při vyjednávání udělal náš lídr David.

  1. Po volbách se místo s Praha 1 Sobě, kterou jsme si před volbami odsouhlasili, jako preferovaného partnera, a který získal 7 mandátů, spojil s TOP 09, která získala pouze 2 mandáty.

  2. TOP 09 pak velmi záhy zablokovala další jednání s Praha 1 Sobě s tím, že odchází jednat jen s ODS, ANO... a abychom ji následovali. Ano, je to ta TOP 09, ve které jsou jedinci, kteří se snažili rozbít i naši koalici s Prahou 1 Sobě na magistrátu. Dnes už je veřejně známo, že pan Bauer byl pobízen k uplacení dvou zastupitelů TOP 09 od jiných mocnějších vůdců TOP 09. Takže snaha zablokovat jednání Pirátů s Prahou 1 Sobě také zde na Praze 1 není nijak překvapivá. Tím spíše, že ve vyjednávacím týmu byl nejaktivnější trestně stíhaný pan Macháček, který stál v minulosti za dalšími nezákonnostmi společně s členy místní ODS.

  3. Takový vývoj se nelíbil těm členům v MS, podle kterých je pro nás i nadále preferovanou koaliční stranou Praha 1 Sobě. Proto si 3. října MS schválilo usnesení, které potvrzuje preferenci P1S jako koaličního partnera a v dalších vyjednáváních mají Piráti úkol hledat podporu také u zastupitelů dalších subjektů zvolených do zastupitelstva Prahy 1 a i nadále se má jednat o všech variantách, a nikoliv pouze o jedné.

  4. Lídr měl pětikoalici informovat, že podle platných usnesení MS, jednáme o více variantách, což neudělal. Tím se dostal do situace, že jeho partneři v pětikoalici se domnívali, že Piráti vedou pouze jedno jednání. Tím se lídr zasloužil o zmatek, který se nyní snaží přesunout na Olgu.

  5. Lídr vyjednávacího týmu Pirátů nadále tvrdil, že s Prahou 1 Sobě nelze nic vyjednat, protože jsou pasivní a nemají žádný koaliční potenciál.

  6. Předsedkyně MS a členka vyjednávacího týmu Olga Sklenářová přišla s informací, že se jí styl, jakým lídr David jedná s ODS, ANO a dalšími nezdá být pro Piráty vhodný a výhodný.

  7. Na jednání vyjednávacího týmu Pirátů s Praha 1 Sobě, kterého se účastnil i lídr, proto Olga navrhla, bychom se pokusili v souladu s naším usnesením získat podporu pro koalici s P1S také u zastupitelů MCTŽ.

  8. Následně se dohodla na principech koaliční spolupráce s Prahou 1 Sobě a společně předložili návrh k podpoře zastupitelům MCTŽ. Principy spolupráce jsou jasně definovaným a srozumitelným pirátským programem otevřenosti a transparentnosti. Vše zcela v souladu s preferencemi a usneseními MS.

  9. Lídr Praha 1 Sobě a Olga ve spolupráci se zastupitelkou Pirátů Nikol Švecovou předložili návrh Memoranda o principech koaliční spolupráce zastupitelům MCTŽ, kteří po projednání návrh schválili a podepsali.

  10. Předsedkyně Olga v souladu se stanovami ČPS poté prostřednictvím zastupitelky Pirátů Nikol (protože je v zahraničí) předložila Memorandum k odsouhlasení místnímu fóru.

Myslím se, že hlavní chybou lídra bylo, že neinformoval své partnery z ODS, ANO, TOP 09 a R1, že Piráti přijali usnesení, že vyjednáváme i o dalších variantách koalic a získáváme pro ně podporu u dalších zastupitelů. Kdyby toto věděli, nemohli by nyní tvrdit, že se chováme nedůvěryhodně.
Jsem přesvědčen, že chyb, které toto způsobily, se dopustil lídr a nikoli předsedkyně MS, která postupovala důsledně podle usnesení MS a navíc dokázala, že informace lídra o nemožnosti uzavřít koalici s preferovanou Praha 1 Sobě je nemožné, není pravdivá.

Upozorňuji, že koalice připravovaná s ODS, ANO, TOP 09, a Rezidenty 1 nemá zatím doloženou podporu, protože byla MS předložena, aniž by bylo parafou nebo výčtem zastupitelů, kteří ji podporují, doloženo, že podporu má. Tato koalice navíc petrifikuje uzavřená jednání Rady a netransparentní politiku, proti které Piráti už řadu let na Praze 1 bojují a občané Prahy 1 s ní mají neblahé zkušenosti po desítky let.


Tomáši, je zbytečné pitvat každou tvou větu, i když bych to zvládnul. Přemýšlím, co primárně se svou manželkou Janou a Janem Hřebíčkem tímto atakem sledujete. U Nikol a Olgy to chápu - těm jejich cítění a názor věřím. Obě holky, na rozdíl od Vás třech, kandidovaly. Ty, tvá manželka Jana a Jan jste nekandidovali a do naší kampaně v Prazejste se nezapojili. V podstatě jste se zaktivovali až 23. 9., v den voleb. Uznávám, že ty a Jana jste občas roznášeli noviny v rámci magistrátní kampaně. To je korektní zde zmínit.

Zdeněk je pravidelně informován o vyjednávání v Praze 1, neboť jsme opakovaně řešili jednu z uvedených záležitostí. O dění se zajímal, zajímá a věřím, že zajímat bude.

David nemohl udělat chybu, protože je součástí vyjednávacího týmu a při úkolu daném místním sdružením si není vědom, že jednal samostatně, ale rozhodoval se vždy v rámci uvedeného kolektivu.

Partneři v rámci uskupení ODS, Naše Praha 1, TOP 09, Rezidenti, byli o všem informováni. To tě ubezpečuji. Tedy tebou nyní uvedené informace, asi ve snaze vyvolat u partnerů paniku, by měla být v tuto chvíli bezpředmětná.

Neodpustím si poznámku. Tomáši, tvůj boj o pravdu mi přijde už trochu podezřelý. Dlouho jsem se tomu bránil, ale nedá mi to se nezeptat tebe i @Jan.Hrebicek, když už to byl Jan, který se mne ptal na vydíratelnost a já se odpovědi nebránil. Jak Jan píše, narovinu. Oba jste hlavou agentury STEM/MARK. Jan je ve správní radě, ty v dozorčí radě a je uvedeno, že jsi byl přímý skutečný a nyní nepřímý skutečný majitel této agentury. Protože jste odmítli se stát členy naší strany, nemohli jsme Vás grilovat. Zeptám se, zda je uvedená agentura nějak provázána s Magistrátem a se společnostmi spjatými s hlavním městem? Pokud ano, jak. Děkuji za odpověď, která zajímá vícero našich členů, neboť dotaz ke mně směřoval o některých z nich.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od David.Bodecek »

Jan.Hrebicek píše: 30 říj 2022, 17:39
David.Bodecek píše: 30 říj 2022, 17:22
Jan.Hrebicek píše: 30 říj 2022, 14:54

Davide, přestaňme si tedy hrát na schovávanou. Před cca třemi lety jsi ve své kanceláři radního pro majetek před širokým stranickým publikem řekl, že vážně zvažuješ odstoupení z funkce a že jsi vydíratelný. Odmítl jsi však sdělit kým a proč jsi vydíratelný. Tato situace nadále trvá, jsi stále vydíratelný?


Co se týká vydíratelnosti, tak jsem hovořil, že se nikdy nenechám vydírat. Pokud cokoli v dané záležitosti bylo, a věř mi, že toho za poslední 4 roky bylo až až, vše bylo nahlášeno orgánům činných v trestním řízení. Mohu tě ujistit, že vše je zaprotokolované. Jane, úplně vše. To můžeš vyřídit i kamarádům z tvého okolí, kteří se o problematiku vydíratelnosti zajímají.

Děkuji za dobrou zprávu, že vydíratelný nejsi.
Žádné kamarády, kteří by se o tuto problematiku zajímali, nemám, reagoval jsem na Tvůj tři roky starý výrok.

Podle mne každý člověk je vydíratelný. Asi jsem se špatně vyjádřil. Správná reakce měla být - nikdy se vydírat nenechám.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od David.Bodecek »

eva.furstova píše: 30 říj 2022, 16:45

Ještě si také dovolím krátký komentář, jak se tu dokola operuje schváleným prohlášením MSkem ze 3.10., “….Piráti z Prahy 1 chtějí změnu na radnici. Za nejlepší řešení považujeme koalici s P1S, TOP 09 a Rezidenty…” tak já osobně tam nevidím automaticky mandát vyjednávat memorandum o koaliční spolupráci s P1S a MCTŽ. Ale za chvíli se rozhodne, jak velkou podporu má koalice s ODS+Pir+NP1+Rez+Top. V prvním kole získala podpora koaliční smlouvy 8 hlasů, to není málo a nevypadáto, že by vyjednávací tym a David jednal proti vůli MSka.

Evi, díky. Jen se musím zeptat, o jakém hlasování z 3. 10. se tu píše? Už jsem to po několikáté zaznamenal.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od David.Bodecek »

Jana.Raiterova píše: 30 říj 2022, 15:42

Ahoj, jen v krátkosti: uvádění věcí na pravou míru.
Když už o mně David píše: Co se týče dvou židlí, tak dlouhodobě vnímám zášť a závist, které teď nejsou směrodatné. Nad nimi se povznáším. Záležitost, o které zmiňuješ, a na kterou se snad hned po volbách ptala tvá manželka, od samého začátku řeším. Diskutovali jsme ji opakovaně i s Oli. Snad ti to potvrdí. Děkuji za tvoji péči. Ujišťuji tě, že neporuším pirátská pravidla. Jsem rád, že v tuto chvíli je na hlavním městě jeden zástupce z Prahy 1. Budu vnímat ty, kteří se k mému působení na hlavním městě vyjadřují a kteří mne dlouhodobě podporují.
Předpokládám, že si všichni zúčastnění pamatují, že jsem se na to ptala v pátek ráno před volbami, kdy jsme měli setkání v PICE a kdy nebylo jasné, jak volby dopadnou. Moje klidná otázka zněla: Davide, co budeš dělat, pokud budeš zvolen v Praze 1 i na magistrát? A David mi odpověděl, že si vybere Prahu 1, pokud budeme v koalici. Po volbách pak řekl, že je super, když Praha 1 bude mít svého zástupce i na magistrátu. Máme tedy štěstí, protože s Adamem jsou tam nyní dva. (A ano, Davide, je mi jasné, že jen ty máš dva zastupitelské mandáty, že Adam je "pouze" člen MS a zastupitel na magistrátu.)
A tahle věta o Tomášovi, ta ani nepotřebuje vysvětlení, to už jsi Davide úplně přestřelil. "koukám, že jsi hodně nasátý komunismem. Už jsme ale v 21. století, tak toto téma bych rád do této konverzace nezatahoval"

Jano, na otázku, zda si vyberu Prahu 1 nebo hlavní město, jsem odpověděl to stejné jako v minulosti - a to Prahu 1. Podle pravidel není možné sedět na dvou uvolněných funkcích - což není pouze člen rady, ale např. předseda výboru či komise. Ubezpečuji tě tímto, že budu ctít naše pravidla a v případě uvolněnosti tomu bude pouze na jedné straně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Sterba, Jana.Raiterova
Uživatelský avatar
Eva.Furstova
Člen KS Praha
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2021, 08:20
Profese: lékařka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od Eva.Furstova »

David.Bodecek píše: 30 říj 2022, 17:53

Evi, díky. Jen se musím zeptat, o jakém hlasování z 3. 10. se tu píše? Už jsem to po několikáté zaznamenal.

Cituji z příspěvku Nikol:

Nikol.Svecova píše: 28 říj 2022, 14:28

Tento dokument byl podepsán jako memorandum o principech spolupráce, dle schválených usnesení z 3.10.2022:

"Místní sdružení Praha 1 schvaluje pokračování v jednání o obou dříve odsouhlasených variantách povolebního uspořádání s případným hledáním podpory těchto variant u dalších zastupitelů."

a "Piráti z Prahy 1 chtějí změnu na radnici. Za nejlepší řešení považujeme koalici s P1S, TOP 09 a Rezidenty, budeme se proto nadále snažit tuto koalici vyjednat a přispět k odstranění rozporů, které mezi některými stranami této potenciální koalice existují."

Z čehož chápu, že na tomhle je vystavěna legitimita jednání a podepsání memoranda. Tohle se na schůzi schválilo, když byly zmatky jak s kým že se to jedná toho 3.10., zápis teď nemůžu dohledat. 4.10. se to (ne doslovně) prezentovalo na Facebooku Pirati Praha 1.

Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 788
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Re: Jednání MF - Schválení memoranda

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Místní fórum Praha 1 schválilo v jiném jednání předloženou koaliční smlouvu. Tím se dle mého názoru stalo toto memorandum ve stávající podobě nehlasovatelné. Memorandum hovoří o budoucí koaliční spolupráci s jinými subjekty, než s kterými byla koaliční smlouva schválena. Hlasované usnesení je tedy v rozporu s již přijatým usnesením místního fóra, které však nemění ani neruší.
Z tohoto důvodu hlasování teď nezahájím a vyzývám @Nikol.Svecova k úpravě usnesení do 48 h tak, aby bylo kompatibilní s přijatou koaliční smlouvou (např. ponecháním pouze principů).

Proti tomuto postupu předsedající lze podat námitku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Soukupova za příspěvky (celkem 3):
Eva.Furstova, David.Bodecek, Vojtech.Pikal
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 1“