Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Odpovědět
KPZ
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 29 lis 2019, 09:39
Profese: správce kom. zahrady
Bydliště: Chedrbí
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od KPZ »

Zdravím,
měl bych dotaz : Co brání vládě uznat nějaký soukromý registr zvířat jako hlavní?

Věřim, že mezi milovníkami zvířat je jedna osoba, která umí programovat a vytvoří třeba za 10 sobot ten registr. A provoz by stál asi 5000Kč ročně. Určitě by se na to složili někteří pejskaři, když to pomůže omezit množírny.Zdrojový kod bude mít nějaký ministerstvo a denní zálohu databáze by se dělala automaticky a ukládala někam na nějaký server ministerstva.

Podle mně tím odpadla debata, že jen registr je nějaký tunel jako eshop za 400miliónů atd.

Kdo by měl to zadávat do registru? Česká pošta. Už dělá ověřování podpisů, tak by jen měla další zápisník a čtečtu čipů a hotovo. Za 100Kč.

Mně zajimá proč takové řešení nejde udělat. V čem je háček?
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5593
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22610 poděkování
Dostal poděkování: 4573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Robert.Magni »

Petr.Vileta píše: 21 led 2020, 23:17
Robert.Magni píše: 21 led 2020, 11:36
Petr.Vileta píše: 20 led 2020, 16:39

Tak šup, šup. :P https://goo.gl/maps/pdCESG6qwmpSuVBC9
Nasrat. Já stojím na straně obyčejných lidí,ne elit co chtějí zákony sobě na míru.
Píšeš "znám množiče" a já ti říkám "běž to oznámit policajtům". Pokud chápeme množiče stejně, tedy jako člověka, který je bezohledný ke zvířatům a chová je jen pro zisk, navíc možná i zatajuje daně, tak je v pořádku ho oznámit a ještě na to být veřejně hrdý. Já množiče bere za stejného mizeru, jako vykradače aut.
Už to tady zaznělo. Nechápeme. Takhle je - možná !! - začne chápat až novela.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
anonym19005
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 14 dub 2018, 09:12
Profese: předsedkyně spolku
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od anonym19005 »

KPZ píše: 24 led 2020, 13:12 Zdravím,
měl bych dotaz : Co brání vládě uznat nějaký soukromý registr zvířat jako hlavní?

Věřim, že mezi milovníkami zvířat je jedna osoba, která umí programovat a vytvoří třeba za 10 sobot ten registr. A provoz by stál asi 5000Kč ročně. Určitě by se na to složili někteří pejskaři, když to pomůže omezit množírny.Zdrojový kod bude mít nějaký ministerstvo a denní zálohu databáze by se dělala automaticky a ukládala někam na nějaký server ministerstva.

Podle mně tím odpadla debata, že jen registr je nějaký tunel jako eshop za 400miliónů atd.

Kdo by měl to zadávat do registru? Česká pošta. Už dělá ověřování podpisů, tak by jen měla další zápisník a čtečtu čipů a hotovo. Za 100Kč.

Mně zajimá proč takové řešení nejde udělat. V čem je háček?
Za mne, registr by měl být bezplatný a měla by jej vést SVS, která provádí kontroly. Platím za psa poplatek městu a nechci platit poplatek za to, že "musím" psa někde registrovat. A registr nepomůže omezit množírny, protože množitelé nebudou ani čipovat, natož někde něco registrovat.
Život je nepřetržitá řada průserů, nepravidelně po sobě jdoucích...
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5593
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22610 poděkování
Dostal poděkování: 4573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Robert.Magni »

Technická - klidně se může i čipovat a registrovat,protože stačí registrovat každého psa na jiného majitele.
Stejně jako EET jde jen o trafiku a buzeraci bez praktického významu.
Je zábavné,že ,,přehrát,, čip je mnohem snazší,než bylo dřív předělat tetování....

Podvodům se nikdy nepodařilo úplně zabránit ani u dostihových koní,kde díky i sázení jde o kurevský prachy.... a hlídá se to fest
U štěkanátků je to prostě jen kšeft pro nějaké kámoše

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

KPZ
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 29 lis 2019, 09:39
Profese: správce kom. zahrady
Bydliště: Chedrbí
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od KPZ »

Robert.Magni píše: 24 led 2020, 14:06 Technická - klidně se může i čipovat a registrovat,protože stačí registrovat každého psa na jiného majitele.
Já neřeším jak se dá podvádět. Taky přemýšlím k čemu čipy, když žijeme v ČR a pokud uteče pes, tak zavoláte do útulku a máte ho tam. Kdo ho nechce najít, tak ho nenajde. Tohle je na dlouhé debaty o ničem, když tu je tu povinné čitování.

Dá se očekávat, že stát zavede ten registr. A neni lepší přijít s řešením, které nebude stát milióny? Dá se očekávat, že ty náklady přesune na majitelé psů.

Vím, že chovatelé jedou svoji písničku "Kdo nemá na chov, tak ˇat nechová", ale tím si pomalu podřezávaji větev, protože pokud málo lidí bude chovat určité plemeno, tak zanikne nejdřív geneticky a pak úplně.

Proto mně zajimá jak mít registr, který nebude stát miliardu.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5593
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22610 poděkování
Dostal poděkování: 4573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Robert.Magni »

Problémy s tou ,,volnou,, přírodou
https://rokycansky.denik.cz/z-regionu/v ... xPdqVNrbU4

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Dana.Balcarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 610
Registrován: 13 pro 2013, 12:34
Profese: poslankyně PSP ČR
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Dana.Balcarova »

Zvu na kulatý stůl do PSP na téma "Klecové chovy slepic – patří ještě do 21. století?", 18. února 2020 od 15:00.
Kulatý stůl se bude věnovat živě diskutované problematice welfare klecových a neklecových chovů nosnic a ekonomickým a praktickým aspektům transformace na neklecové chovy.
Pozvánka https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=4606&td=19&cu=19
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Dana.Balcarova píše: 10 úno 2020, 20:56 Zvu na kulatý stůl do PSP na téma "Klecové chovy slepic – patří ještě do 21. století?", 18. února 2020 od 15:00.
Kulatý stůl se bude věnovat živě diskutované problematice welfare klecových a neklecových chovů nosnic a ekonomickým a praktickým aspektům transformace na neklecové chovy.
Pozvánka https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=4606&td=19&cu=19
Musím přiznat, že slepicím se nevěnuju, nejsem na ně odborník a byla jsem vždy spíš proti klecím, pocitově. Před pár týdny jsem pročítala diskusi zasvěcenějších kolegů na toto téma a tam byla prakticky jednohlasná shoda za zachování klecí. Uváděli, že ačkoliv klece samozřejmě mají svoje negativa, změna na podestýlku nepomůže, protože nosnice ve velkých halách trpí tím, že se v obrovském hejnu vzájemně neznají, což zvyšuje míru jejich stresu dost výrazně a zároveň je náročnější udržet je v dobrém zdravotním stavu. Byl zmiňován také výzkum se stanovením hladiny stresových hormonů, kdy nebyly zaznamenány velké rozdíly mezi způsoby ustájení, ale spíš mezi jednotlivými farmami, tedy že záleží víc na tom, jak je se slepicemi celkově zacházeno, než zda jsou v kleci či na podestýlce. https://sydney.edu.au/news/84.html?newsstoryid=8876

Také upozorňovali na skutečnost, že majitelé chovů museli před pár lety investovat do předělání klecí na obohacené a nynější zákaz by mohl vést k ekonomické likvidaci některých z nich a potažmo dovozem vajec z jiných zemí, kde zákaz platit nebude.
Cením si každé snahy o zlepšení welfare hospodářských zvířat a ráda vidím, že se na to téma bude konat seminář. Mám z toho nyní takový pocit, že kromě zákazu klecí je třeba se zamyslet nad takovou alternativou chovu, kde budou nosnice skutečně mít lepší životní podmínky, a tam se snažit o nějaké zvýhodnění.
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Dan.Lestina »

Můžeš prosím kolegy jmenovat, třeba soukromě? Jinak předpokládám, že pozvánka zde platí i případně pro ně, jsou-li odborníci na tento obor, je to tak, @Dana.Balcarova ?

cc @Jan.Posvar , @Martin.Hunady

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Dan.Lestina píše: 11 úno 2020, 13:55 Můžeš prosím kolegy jmenovat, třeba soukromě? Jinak předpokládám, že pozvánka zde platí i případně pro ně, jsou-li odborníci na tento obor, je to tak, @Dana.Balcarova ?

cc @Jan.Posvar , @Martin.Hunady
Přidala jsem odkaz na seminář v PSP do té debaty. Jde o uzavřenou skupinu, takže nechci nikoho jmenovat, dokud nezjistím, zda to dotyčným nevadí. Zkusím se zeptat.
Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“