Petice Weed Like to Talk = test přímé demokracie

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni Tym Demokracie

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Petice Weed Like to Talk = test přímé demokracie

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Stačilo by deset až patnáct podporovatelů celoevropské petice "Promluvme si o konopí" na celou českou republiku, kteří by chodili mezi spoluobčany s informacemi o této petici a žádali je o jejich hlas na to, abychom se významným způsobem pohnuli k legalizaci konopí které léčí a už dnes pomáhá statisícům spoluobčanům. Zatím je však situace nejen v Česku víc než tristní. Uživatelé i podporovatelé jsou v podstatě konformní s dnešní represiní praxí. Přitom je právě toto velká příležitost vymanit se z dlouholeté maloměšťácké malosti ustrašenosti až přizdisráčství a apelovat na důraznější podporu také v dalších zemích EU. Mnoho lidí studuje zahraniční vztahy jazyky cestuje po EU a světě přitom nejsou schopní a ochotní udělat cokoliv v takto zásadní záležitosti pomoci samoléčitelů a postavit se organizovanému zločinu kterému stát garantuje dlouhá letá jedinečné zisky díky absurdní prohibici konopí.
Zvedněte zadky od klávesnic a buďte zodpovědnými a hlavně veřejně aktivními podporovateli legalizace konopí. Hlavně nebýt leklou rybou kterou jen nese proud událostí generovaných šmejdy. http://www.ulozto.cz/m/petrbaj/wltt
Screen shot 2014-09-27 at 1.20.16.png
Leták s ústřižky .png
Vojtech.Karban
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 179
Registrován: 04 zář 2013, 09:43
Profese: OSVČ - Czechseedbank.eu
Bydliště: Mánesova 36, Ústí nad Labem
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice Weed Like to Talk = test přímé demokracie

Příspěvek od Vojtech.Karban »

Jsem dlouholetým fanouškem (jednou dokonce i kandidujícím) České Pirátské strany a vždy jsem se mi na ní líbil důraz na principy přímé demokracie a podpora svobody u psychotropních látek. I díky tomu jsem přijal jako konopný aktivista a obchodník kandidaturu za PS v minulých volbách. Dokonce jsem zaznamenal vznik jakési skupiny PL, což mi udělalo celkem radost, jelikož se této problematice hlouběji žádná politická strana nevěnuje. První vlaštovky aktivity se začali objevovat již po zátazích na Gshopy (jehož jsem sám spolumajitelem), začlo mne tedy těšit, že se konečně začne něco dít a problémy se začnou zviditelňovat a řešit. Sám jsem ihned odeslal peníze a těšil se, jak si budu brzy číst, co že se začíná na podporu dít. Jaké bylo mé překvapení, když jsem cca. po půl roce kontaktoval osoby, které mi byly doporučeny s žádostí o výsledek fundraisingu a s otázkou na další kroky. Nejdříve jsem nedostal odpověď žádnou, po urgenci přes krajského předsedu jsem obdržel jakous takous odpověď, že se v podstatě nic nevybralo a že bližší informace v budoucnu, no žádné budoucno se již nekonalo. Toto bylo pro mne veliké zklamání oproti očekáváním, která jsem do té doby měl. Tak jsem holt spolkl hořkou pilulku vystřízlivění a s nadějí, že není všem dnům konec a každý může šlápnout vedle se těšil na další příležitost, kdy by mohla PS být aktivní. Ta přišla velmi záhy a je to celoevropská petice za počátek diskuse o regulaci konopí. Nejprve jsem této petici moc nerozuměl a tak nějak jsem nevěděl co si mám o ní myslet. Čím více jsem však nad tím uvažoval a bavil se jak s obyčejnými lidmi, tak zainteresovanými osobami, tím více mi docházelo, jakou že to příležitost jsme do ruky dostali. Konečně máme jako občané možnost dohnat úředního šimla k tomu, aby se o danou problematiku začal minimálně zajímat a hovořit o ní. Začal jsem tedy ihned i s vlastní aktivitou, sdílení na FB, dávání odkazů na fora a v diskusích u novinových článků, na krámě jsme vytiskly archy a podepisovali se zákazníky přímo na místě. Záhy se mi začali ozývat kamarádi a opravdoví bojovníci konopné kultury jako Dušan Dvořák, Jirka Stuna, MUDr. Jana Budařová a spousta dalších jestli neuspořádáme nějaké stánky s podpisy v každém městě. S velikou nadějí jsem koukal směrem k PS, u které jsem očekával, že by si na tom mohla udělat moc hezké PR a navíc pomoci opravdu dobré věci. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si přečetl stanovisko tzv. GARANTA (kterého jsem v životě neviděl na žádné konopné akci, demonstraci či setkání lidí kolem konopí), že je to špatně byť by garant podnikl jeden jediný podobný krok, byl jsem v podstatě v šoku. Z pozice nadřazeného odborníka, který o dané problematice ví v podstatě naprostý kulový smést ze stolu iniciativu, která jako jediná má po těch dlouhých letech možnost něco změnit, nebo vyvolat min. diskusi na dané téma, to už chce hodně silné EGO. Co mne však dorazilo kompletně byla diskuse, která se za tímto stanoviskem objevila. Nezlobte se na mě, ale s lidmi, kteří místo přemýšlení nad argumentem druhého umí akorát vyhrožovat, degradovat a uřážet, tak s takovými lidmi já opravdu nechci mít nic společného. Žijte si tu blaze, bojujte své nesmyslné války mezi sebou, ale už beze mne, já jdu hledat politické partnery, kteří se jen nebijí v prsa, neuřáží, nepovyšují se (když k tomu ani nemají žádný důvod) a snaží se hledat společné cesty a ne pouze slibovat...Tato zkušenost s vámi byla pro mne opravdu hodně hořká pilulka...těm pár srdcařům, které vaše strana překvapivě ještě má jako Petr Bajgar se omlouvám
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Petice Weed Like to Talk = test přímé demokracie

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

To jen pro ty, kdo si myslí, že EOI je snad nějaký nástroj přímé demokracie:
http://www.iure.org/16/1020/evropska-ko ... estni-akce
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Michal_Wagner, anonym2064, Marek.Necada

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Petice Weed Like to Talk = test přímé demokracie

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ivo Vlasaty píše:To jen pro ty, kdo si myslí, že EOI je snad nějaký nástroj přímé demokracie:
http://www.iure.org/16/1020/evropska-ko ... estni-akce
Tento pokus o srovnání je přece naprosto zavádějící a demagogický. Komu nebo čemu má asi posloužit?

Snaží se snad I.Vlastý přesvědčit občany evropy, aby se nehlásili ke svým právům a životním zájmům?

Celoevropská petice EOI je poměrně novým nástrojem z Lisabonské smlouvy, který se my občané EU teprve učíme používat(2roky). Možná to není nástroj ideální, všespásný nebo zázračný. Přesto si je třeba připomenout a přiznat, že kvóta 1mil. petentů ze 470mil. občanů EU je poměrně vstřícná vůči nám občanům a našim podnětům a 1.mil. petentů je při troše koordinované součinnosti poměrně snadno dosažitelná hranice. Z víše uvedeného snad ani nelze předpokládat, že by to mohl být nástroj plnohodntné přímé demokracie.

Kolegové Piráti by se především měli zamyslet komu v důsledku slouží to jak pasivně k této iniciativě přitupují dnešní Piráti. Postavili jsme se snad na stranu drogových kartelů a jejich dlouhletých zisků? Nebo jsme se postavili na stranu farmaceutických firem, kterým by legalizované používání konopí snižovalo zisky?
Nebo je to ukázkou neschopnosti vedení a čelnů Pirátské strany efektivně hájit vlastní politický program. Opravdu nevím co je horší.
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Petice Weed Like to Talk = test přímé demokracie

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Tady je shrnutí podpory Pirátů EOI WLtT

Nejzajímavější mi připadá, že vedoucí odboru PL M.Ketner propagoval tuto EOI(evropskou občanskou inciativu) už 19.2.2014 na FB.
Jenže potom ho za jeho činnost setřel bývalý předseda Ivánek Bartošů a Michal na věškerou další propagaci i činnost pro Piráty rezignoval.

No a tak to u Pirátů zatím chodí někteří se škrábou vzhůru a přitom šlapou bezohledně po hlavách těm, kteří chtějí hájit náš program.

PS: předpokládám, že I.B. se bude opět angažovat okamžitě, jak bude opět reálně možno, aby byl zvolen na lukrativní post.
Proto je dobře nezapomínat, kdo komu skutečně dupe po bábovičkách.
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Petice Weed Like to Talk = test přímé demokracie

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ještě máme 37 dní na podporu petice WLtT :lol:
Odpovědět

Zpět na „Demokracie“