Procedura z CF 28/2021

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5262
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2021 Schválení účasti na vládě

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ja jsem proti, protoze to postrada logiku, do druhe hlasovani by nemelo zadny dusledek. Jen budeme zbytecne hlasovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Ondrej.Calovka, Robert.Magni, Jan.Bednarik, Ondrej.Kalis

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30167 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2021 Schválení účasti na vládě

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:

Registruji hlasy PROTI návrhu Olgy. Původní termín pro předložení procedurálních návrhů s podporou již minul, takže pokud nedojde k prodloužení jednání, je tento návrh již nehlasovatelný a neúspěšný.

OFFTOPICStačí jeden hlas PROTI, nemusíte se předbíhat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ondrej.Kalis

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 307
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2021 Schválení účasti na vládě

Příspěvek od Petr.Daubner »

Vojtech.Pikal píše: 10 lis 2021, 18:17
Oznámení moderátora:

I když přichází pozdě, registruji návrh @Olga.Richterova, aby pokud se věc bude hlasovat jako zásadní, aby se jako zásadní braly obě možnosti a pokud nebude jasno po prvním kole, případně konalo kolo druhé. Je někdo PROTI tomuto návrhu?

Asi bych také měl vyzvat @Ivan.Bartos k dodání závěrečného slova do zítřejších 18:00, nebo případně o informaci, jestli jeho poslední příspěvek má být závěrečným slovem.

Adam a ostatní mě předběhli. Jsem rovněž proti návrhu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ondrej.Kalis
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 884
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: CF 28/2021 Schválení účasti na vládě

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Vojtech.Pikal píše: 10 lis 2021, 12:42
Oznámení moderátora:

Je na čase jednání procedurálně posunout dál. Navazuji na svá oznámení [zde](viewtopic.php?p=779856#p779856) a [zde](viewtopic.php?p=779869#p779869).

Hlasování ve věci otevření jednání již proběhlo.
Návrh na změnu věci na zásadní jsem již zaregistroval prve a bude hlasován.
Děkuji @Marek.Necada, jako představiteli skupiny členů, který ji dal dohromady za [předložení podpory](viewtopic.php?p=780190#p780190) a upřesnění návrhu(viewtopic.php?p=780213#p780213). Obratem začnu připravovat hlasování o obou návrzích tak aby proběhlo v ohlášeném čase.

Co se týče [největšího odpůrce](viewtopic.php?p=780071#p780071), respektive odpůrce s největší podporou, tak tím je @Lukas.Hejduk (velice těsně).
Prosím, tedy, aby do 11.11. 18:00 dodal závěrečné slovo.

EDIT: Spatně jsem se díval, omlouvám se @Lukas.Hejduk, jsou pro hlasy proti s větší podporou ale taky jim nefunguje telefon. Ještě řeším.

Byl jsem dnes celý den v letadle, nevím jak to dopadlo. Ale kdyby bylo potreba, tak se závěrečného slova kdyžtak zhostím. Pokud mě někdo přepalcoval, tak mu to s chutím přenechám :-)

edit: omluva, uz jsem se docetl dale, Honzovi to s radosti prenecham :-)

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Josef.Spak »

Jakub.Backa píše: 10 lis 2021, 17:59

@Vojtech.Pikal není tohle vyhlášeno blbě? https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0102e/view Spojil jsi dvě hlasování a podmínkou, aby prošel návrh v nich je, aby byla nadpoloviční většina hlasujících pro, tím ale uměle zvyšuješ kvorum v rámci těch návrhů. Představ si, že pro zásadnost chce hlasovat 400 lidí, 150 bude hlasovat proti, pro odročení chce hlasovat 200 lidí, a 150 bude proti, jenže k těm proti se ti přidají ti, kteří budou hlasovat jen o zásadnosti a zvýší kvorum pro odročení. Imho by se to mělo hlasovat obojí samostatně, není důvod, aby to bylo jedno hlasování.

V zásadě tomu argumentu rozumím a dává mi smysl, a uvítal bych možnost "nezvyšovat kvórum", nicméně stávající postup předsedajícího bych kvůli tomu nezpochybňoval. Protože hlasování o více procedurálních návrzích najednou je v zásadě podobné výchozímu postupu dle § 10 odst. 2 JdŘ:

https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#navrh_postupu píše:

(2) O návrhu postupu, který předložila skupina členů, se hlasuje jako o další možnosti v rozhodujícím hlasování. Pokud byl však předložen dostatečnou dobu před rozhodujícím hlasováním a bylo by proti jeho smyslu o něm hlasovat až v rozhodujícím hlasování, předsedající dá o návrhu postupu hlasovat bezodkladně po tom, co ho zaznamená.

Taky by se mi líbilo "nezvyšovat kvórum" některým kandidátům když ve volbě do RV v prvním kole hlasujeme o třeba 20 kandidátech najednou a prostě nestíhám poctivě projít všechny, ale co naplat...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Martin.Kucera
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30167 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jakub.Backa píše: 10 lis 2021, 17:59

@Vojtech.Pikal není tohle vyhlášeno blbě? https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0102e/view Spojil jsi dvě hlasování a podmínkou, aby prošel návrh v nich je, aby byla nadpoloviční většina hlasujících pro, tím ale uměle zvyšuješ kvorum v rámci těch návrhů. Představ si, že pro zásadnost chce hlasovat 400 lidí, 150 bude hlasovat proti, pro odročení chce hlasovat 200 lidí, a 150 bude proti, jenže k těm proti se ti přidají ti, kteří budou hlasovat jen o zásadnosti a zvýší kvorum pro odročení. Imho by se to mělo hlasovat obojí samostatně, není důvod, aby to bylo jedno hlasování.

Hlasování je to jedno procedurální. Tak jsem to prakticky oznamoval.
Tuhle formu jsem zvolil po poradě s Martinem Kučerou.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2021 Schválení účasti na vládě

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Jana.Kolarikova píše: 11 lis 2021, 10:11

...
A jinak tedy ještě k zamyšlení: žádného nominanta na ministra pro legislativu jsem ve vládním týmu nenašla (logicky). Jak došlo k tomu, tě tam "prostě dáme Jakuba"?

Já osobně dovedu pochopit, že resort spravedlnosti, který v minulosti byl spojený i s LRV, navádí "použít" nominanta pro spravedlnost, není-li definován přímo nominant pro LRV. Ta úvaha je celkem logická.

OFFTOPICCo mě osobně štve a budiž to námětem dobudoucna, že jsme z čistě praktických důvodů neformulovali zadání vládního týmu tak, aby pro každý resort, kde je to jen trochu možné, měli nominantů více (a dlouhodobě je připravovali), abychom právě mohli lépe kombinovat a lépe improvizovat v situaci, která se vyvine jinak, než jsme očekávali.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 4):
Dan.Lestina, Martin.Karim, Jana.Kolarikova, Zuzana.Freitas
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: CF 28/2021 Schválení účasti na vládě

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jan.Zavadil píše: 11 lis 2021, 10:42
Jana.Kolarikova píše: 11 lis 2021, 10:11

...
A jinak tedy ještě k zamyšlení: žádného nominanta na ministra pro legislativu jsem ve vládním týmu nenašla (logicky). Jak došlo k tomu, tě tam "prostě dáme Jakuba"?

Já osobně dovedu pochopit, že resort spravedlnosti, který v minulosti byl spojený i s LRV, navádí "použít" nominanta pro spravedlnost, není-li definován přímo nominant pro LRV. Ta úvaha je celkem logická.

OFFTOPICCo mě osobně štve a budiž to námětem dobudoucna, že jsme z čistě praktických důvodů neformulovali zadání vládního týmu tak, aby pro každý resort, kde je to jen trochu možné, měli nominantů více (a dlouhodobě je připravovali), abychom právě mohli lépe kombinovat a lépe improvizovat v situaci, která se vyvine jinak, než jsme očekávali.

Úvaha je sice logická, ale imho kýmkoliv napadnutelná

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 6):
Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova, Filip.Matuska, Jana.Kolarikova, Robert.Magni, Jan.Bednarik
Michal.Koci
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2017, 17:54
Profese: člen PMS Praha 10
Dal poděkování: 219 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Re: CF 28/2021 Schválení účasti na vládě

Příspěvek od Michal.Koci »

Ahoj,

je již známo, zda-li mohou, resp. budou mít Piráti vlastní poslanecký klub? Viz třeba zde: https://denikn.cz/736877/mohou-si-pirat ... z-na-jare/

Mít klub (zázemí) by jistě pomohlo podpořit práci našich zástupců. Pokud ani toto mít nebudeme, budeme velmi znevýhodněni.

Děkuji za zpětnou vazbu.

Michal

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Koci za příspěvek:
Robert.Magni

MS Praha 10
předseda

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30167 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nejdříve k několika starším věcem, Personální nominace na naše posty by ideálně měli být součást hlasování, myslím že příslušné plány tu Ivan komunikuje ve svých příspěvcích. Jaké informace budou k dispozici při hlasování, z toho bych vycházel primárně.
Doplňování a měnění vládního týmu je možno i následně a výběr z něj je následně primárně v rukou celostátního lídra, když je změn potřeba.
(Pokud čtu pravidla pro nominace dobře, tak v případě potřeby doplnění může lídr prostě vzít vhodného kandidáta z týmu, představit ho klubu a straně a vrazit ho tam.)

K otázce na poslanecký klub od @Michal.Koci viewtopic.php?p=780525#p780525
bych rád uvedl, že klub existuje, dnes jsem ho navštívil (máme zázemí), klub také již provádí mnoho úkonů, jako je objednávání služeb, nominace do funkcí (při společném postupu s klubem STAN v souladu s Jednacím řádem sněmovny (což je zákon) a Koaliční smlouvou PirSTAN) a jeho zástupci se zúčastnili úplně prvního jednání tělesa sněmovny - paritního setkání zástupců klubů při němž se navrhuje velikost a obsazení volební komise.
A nikdo co jsem viděl klub formálně ve sněmovně během ustavující schůze nezpochybnil, takže ho považuji za již poměrně pevně ustavený. (V souladu s právním stanoviskem legislativního odboru, z minulého období, které v tomto období potvrdil.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Michal.Koci, Adam.Rut

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“