KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, Administrativa-KS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1862
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2752 poděkování

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Ahoj,
zde jsou mé odpovědi na všechny zatím padlé otázky.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj Pirátky a Piráti,

právě začalo 1. kolo hlasování o 3. místo naší samostatné kandidátky (resp. 4. místo v případě uzavření koalice se STAN) do říjnových sněmovních voleb v tomto roce. V 1. kole volby hlasujeme o přijatelnosti jednotlivých kandidátů. Hlasovat lze pro libovolný počet kandidátů (max. 6), nebo se vhozením prázdného lístku zdržet. Kandidáti, kteří získají podporu nadpoloviční většiny hlasujících, postoupí do 2. kola volby.

1. kolo volby 3. místa kandidátní listiny bylo zahájeno dnes v 15:00 hod. a potrvá do 11. ledna 2021, 15:00 hod.

Rozprava proběhla zde.

Pokud byste si přece jen nebyli jistí, jak správně hlasovat, pak mrkněte sem.

Volte informovaně, volte srdcem!
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Dan.Lestina »

Můj souhlas s kandidaturou (od 4. místa dál), jeho vysvětlení, kandidátská řeč a odpovědi na dosavadní otázky jsou zde
a zde:
OFFTOPICDěkuji Luďkovi a dalším za nabídky nominace.

Rozhodl jsem se je odmítnout na ta pravděpodobně volitelná místa, mj. právě proto, že celkem vím, co by mě čekalo, kdybych se stal poslancem. Myslím, že moje role je teď odvést nějakou práci v krajském zastupitelstvu, a pokud bych měl přestoupit do vyšší ligy, tak spíš příště, až za mnou něco bude vidět a nabrousím si své dovednosti. Také jsem neměl potřebu se cpát mezi celkem kvalitní kandidáty na vyšších pozicích a možná ubírat hlasy svým favoritům. Čtvrté místo v případě samostatného postupu (tj. šesté u společného postupu se STAN) je ale už jiná hra. Už se nebavíme o tom, kdo z nás nejlépe zachrání republiku a svět, zde se snažíme složit pěknou kandidátku, která nás bude reprezentovat a získá co nejvíce hlasů. Na tato místa nominaci přijímám, protože si myslím, že tam můžu pomoct. Zároveň nějakou malou šanci na úspěch by mi to dalo, a kdyby to náhodou vyšlo, myslím, že roli poslance bych zastal důstojně. Poctivě zodpovím proto i vaše otázky.


K tomu vylepšování kandidátky, v krajských volbách jsem kandidoval ze 7. pozice, ale dostal jsem 3. největší počet preferenčních hlasů (kromě pořadí to hodně ovlivňuje i velikost města, odkud člověk je - pokud bychom to brali v úvahu, byl bych asi 4., za Martinem). Předpokládám, že je to hlavně tím, že si umím hezky nazvat své povolání na kandidátce, umím prodat svojí práci a svoje názory v pirlistech i na sítích i v ulicích, mám celkem dost různých známých a kolegů, jsem celkem zapamatovatelný a prošly mi rukama nějaké ty stovky studentů.

Dál bych kandidátku vylepšil svým zaměřením. Dostal jsem i podněty, abych do toho šel kvůli tomu, abych bojoval za důležitost svého oboru a za své názory v rámci něj, aby ochrana životního prostředí buď nebyla ve sněmovně ustrkovaným zbytkovým tématem, nebo aby nebyla v rukou betonářů a chemických magnátů, nebo aby nebyla v rukou zaslepených ekofanatiků bez kontaktu s realitou. To jsem odmítl, protože netrpím spasitelským komplexem, protože myslím, že třeba Milan Daďourek nebo Lukáš Blažej to zastanou celkem dobře a v neposlední řadě protože nepovažuju svůj obor za nějak inherentně nadřazený všem ostatním (čert ví, jestli vyřešení problému s exekucemi nakonec nepomůže životnímu prostředí v ČR z dlouhodobého pohledu nejvíc, že...).

Nicméně nemít vysoko na jihočeské kandidátce někoho s tímto zaměřením by myslím byla chyba, za kterou by nás voliči potrestali.


No a kdyby to náhodou vyšlo, myslím, že bych své výše zmíněné bitvy o resort a mnohé další, které by nás čekaly, zvládl se ctí. Ve sněmovně jsem v předkoronových časech byl celkem často na jednáních resortních týmů a meziresortních i mezistranických skupin, vím dobře, co je to napsat pozměňovací návrh k novele zákona, co je to domluvit se na něm s přáteli i nepřáteli, co je to vážit různé legitimní zájmy a promítat je do měsíce pilované formulace jedné věty jednoho písmene jednoho paragrafu jednoho zákona. Taky jsem myslím v komisi města, vedení KETu a nově i v krajském zastupitelstvu ukázal, že když mě to baví a vidím v tom nějaký smysl, tak dokážu věci hrnout kupředu, jak je jen možné. A že když to není možné, tak mě to štve a snažím se to dost intenzivně změnit. Vykazuju si dobrovolnicky odmakané hodiny v redmine, nebudu to tu linkovat, taky by se mohl můj zaměstnavatel zděsit, ale je to fakt dost. Na přání ukážu. A chci a umím svojí práci prezentovat, určitě bych nebyl neviditelným poslancem.


K otázkám:
Budeš v případě zisku mandátu jakkoli zvlášť reflektovat potřeby Jihočeského kraje? Pokud ano, tak máš představu jak?
- Hlavně v tom, že mám jihočeskou zkušenost a místní problémy znám lépe, tak bych měl větší sklony tato témata obecně řešit. A samozřejmě věci vyplývající z povinností poslance ve svém obvodu, to je jasné. Nebyl bych jihočeským poslancem jen naoko, jako to mají někteří jiní.

Co z Tebe samotného/samotné se domníváš, že pomůže přesvědčit voliče, aby dali hlas právě Pirátům?
- Viz výše.

Jakým způsobem se budeš podílet na kampani?
- Standardně. Jsem tradičně jeden z nejaktivnějších dobrovolníků v online kampani, účastním se kontaktní kampaně, jsem autorem značně nadprůměrné části našich textů a jiného obsahu.

Jakým tématům by ses chtěl/a ve Sněmovně věnovat? O jaké výbory máš zájem?
- Ochrana přírody a krajiny a její udržitelné využívání prostřednictvím zemědělství, lesnictví, hornické činnosti a chráněných území. Výbory zemědělský a životní prostředí, ale kdyby zbyly i nějaké další, jsem schopný zastat a přinést svůj pohled do ledasčeho, od vzdělávání po dopravu.

Proč si myslíš, že právě ty bys měl/a být poslanec?
- Asi viz kandidátská řeč. Myslím, že bych to dělal relativně dobře v porovnání s ostatními kandidáty, to je prostě hlavní. Odmakáno mám, ale na to asi nehrajeme.

Jaké jsou tvoje silné a slabé stránky? Prosím jmenuj 3 dobré a 3 špatné a pokus se nám je osvětlit.
Dobré:
- neústupná upřímnost, čestnost a odvaha si za nimi stát
- domýšlení věcí do důsledků, přehled o různých oborech, rychlá orientace v nových problémech, vhled do vlastního oboru
- umění a odvaha argumenty soudit ne podle toho, koho chci zrovna potěšit nebo jak mám člověka rád, ale podle jejich věcné podstaty
Špatné:
- perfekcionismus
- time management
- málo přizpůsobuji své upřímné vyjadřování tomu, abych lidi nesral

Jsi pro předvolební koalici s jinou stranou? Prosím odpovědi Ano/Ne.
- Ne. (Dlouho jsem váhal a vážil, v prvních dvou hlasováních jsem hlasoval pro, teď pro odročení, ale jsem si vědom, že kdyby to prošlo, tak je to skoro stopka.)

Půjdeš příkladem a necháš se očkovat mezi prvními, až bude k dispozici vakcína na COVID19? Prosím odpovědi Ano/Ne.
- Covid jsem prodělal, takže asi ne, uvidíme, ale kdybych neprodělal, tak ano (až by byla na řadě moje věková skupina, neklíčová povolání atd.)

Jak zajistit, aby nedocházelo k segregaci v rámci škol? Nedochází větší možností volby k prohloubení tohoto problému?
- Asi je myšleno mezi školami? Nevím, to je na RT. Jistou míru odlišnosti a soutěže mezi školami považuji za zdravou, zvlášť mezi školami v rámci jednoho města, a možnosti volby velmi fandím. Blbé je, když upadá úroveň v jediné škole daného stupně v daném městě. Nebo se myslí etnická segregace? To je ještě těžší. Ale mám za to, že se to skloubit dá.

Měl by stát přispívat na chod církevních škol, případně za jakých podmínek?
- Myslím, že by církve měly mít stejné podmínky jako kterékoli jiné spolky.

Kde leží podle vás hranice mezi prosazením vůle rodiče a ohrožením života dítěte. Tj. jestli má rodič právo svoje dítě svým rozhodnutím nechat zemřít (zakáže lékaři provést zákrok), má stát právo mu v tomto konání zabránit?
- Do určité míry. Není to černobílé a hranice se hledá těžko. Ale obecně jsem pro stát, který méně nutí rodiče a více se spoléhá na jejich zodpovědnost. Současné české nastavení v zákonech mi přijde jako relativně dobrá obecná míra, měly by se změnit některé aspekty na základě zkušeností z praxe, vyřešit drobné nelogičnosti apod.

Měly by mít rodiče právo odmítnout očkování (ty co jsou dnes povinná podle očkovacího kalendáře)? Neobáváte se v případě dobrovolnosti očkování o ztrátu kolektivní imunity vzhledem k různým nemocem (např. extrémně nakažlivé spalničky vyžadují větší než 95% proočkovanost)?
- V návaznosti na předchozí otázku je to velká otázka u těch, kde rodič ohrožuje jen své dítě, a žádné jiné, jako je tetanus. Neočkovat na tetanus je mimořádně nezodpovědné a chudáci děti, ale jestli se to nařizováním vyřeší, jak bychom chtěli... U těch nakažlivých nemocí by povinnost být měla. Ale i pokud někdo nemá zdravotní kontraindikace a přesto to odmítá, je potřeba k němu přistupovat citlivě, stejně jako k pošetilcům všech ostatních druhů.

Jak se stavíte k tomu, když rodič přijde za lékařem a žádá po něm, aby na dítěti vykonal nějaký lékařský zákrok (který není nutný pro jeho zdraví, případně je i nežádoucí, např. obřízka)? Měla by být podobná praktika zakázána nebo dovolena?
- Díky za další těžkou otázku. Obřízka bez zdravotního zdůvodnění už je velká věc, myslím, že by měla být spíš zakázána, ale je to pro mě na hraně. Uříznout hlavu by dítěti nemělo být povoleno, udělat dírky do uší na náušnice spíše ano, ženská obřízka ne, určitě ne ve svých standardně prezentovaných podobách.

Progresivní daně nebo rovné daně nebo nějak jinak?
- Momentálně je máme v určitém pohledu i degresivní, pokud se bavíme o zdanění práce. Obecně jsem pro rovné nebo mírně progresivní daně s relativně velkými plošnými úlevami, které nejvíc pomohou nejchudším (princip slevy na poplatníka apod.).

V případě, že budeš zvolen(a): Které funkce si ponecháš.
V případě, že odpovíš, že to necháš na KF, či Klubu, se ptám jakým způsobem tuto otázku nastolíš (anketa, diskuze, hlasování)?
V případě, že odpovíš, že odstoupíš ze zastupitelského klubu kraje, se ptám proč jsi tedy do kraje kandidoval, když z něj po roce zmizíš?
- Vzdal bych se funkce člena krajského zastupitelstva a člena komise pro ŽP RM ČB. Nejspíš i člena výboru pro zemědělství a spol. na kraji. Že jsem kandidoval do krajského zastupitelstva, je jedním z důvodů, proč nekandiduju na jistá místa do PSP. Pokud by to i přesto do PSP vyšlo i mně, bral bych to jako jasný signál od voličů, že mě chtějí poslat výš.

Hlasovali byste jako poslanec či poslankyně pro rovné manželství, tedy manželství i pro stejnopohlavní páry s stejnými právy i stejným názvem?
- Ano.

Můj profil i s výběrem výstupů mé práce je zde.
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 10 led 2021, 21:16, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Josef.Soumar

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Doručuji nominaci Judity Vedlové do volby čelních pozic OFFTOPIC(míněno pochopitelně těch zbývajících, nikoliv již (z)volených) kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Bohuslav.Svehla

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

1. kolo volby 3. místa bylo ukončeno s tímto výsledkem. Do druhého kola postupují:
- Zuzana Kudláčková
- Júsuf Traore

Gratuluji a držím pěsti ve 2. kole ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 2):
Jana.Kolarikova, Jusuf.Traore
Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 881 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Vážené členky a vážení členové,
velice Vám děkuji za takto výraznou podporu v 1. kole, moc si toho vážím. Júsufovi gratuluji taktéž k postupu. Těším se na následující souboj ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvky (celkem 4):
Josef.Soumar, Ivo.Vlasaty, Jusuf.Traore, Bohuslav.Svehla
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Nominace Dana Leštiny pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Doručuji nominaci Dana Leštiny na 4. místo kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 3):
Bohuslav.Svehla, Josef.Soumar, Jusuf.Traore

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj Pirátky a Piráti,

právě začalo :arrow: 2. kolo hlasování o 3. místo naší samostatné kandidátky (resp. 4. místo v případě uzavření koalice se STAN) do sněmovních voleb v příštím roce.

Ve 2. kole volby hlasujeme o preferenci. Hlasovat lze nejvýše pro 1 kandidáta, nebo se vhozením prázdného lístku zdržet. Kandidát, který obdrží nejvyšší počet hlasů, se stane trojkou (resp. čtyřkou) kandidátky. V případě rovnosti hlasů rozhoduje počet hlasů z předchozího kola. V případě rovnosti i v 1. kole rozhoduje los.

Rozprava proběhla :arrow: zde.

Pokud byste si přece jen nebyli jistí, jak správně hlasovat, pak mrkněte :arrow: sem.

Volte informovaně, volte srdcem!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvek:
Jusuf.Traore
Uživatelský avatar
Josef.Soumar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 241
Registrován: 30 kvě 2014, 10:10
Profese: Finančník
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 380 poděkování
Dostal poděkování: 347 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Josef.Soumar »

Doručuji nominaci a kandidátskou řeč Tomáše Posekaného na 6.-10. místo kandidátní listiny do PS v letošních volbách.

viewtopic.php?f=408&t=55631
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: KF JčK 26/2020 primární volby do PSP 2021

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Milé krajské sdružení,

i v návaznosti na vaše podněty zde, zde a zde v hlavním vlákně došlo k potřebě upravit harmonogram našich primárních voleb. Dalším důvodem je schválení koaliční smlouvy se STAN. Z toho důvodu předkládám následující návrh postupu našich primárních voleb, který se týká volby 4. až 22. místa:
Doba pro navrhování kandidátů na 4. – 5 místo: do 16. ledna
Doba na rozmyšlenou: 17. – 18. ledna
Volba 4. a 5. místa – 1. kolo: 19. – 21. ledna
Volba 4. a 5. místa – 2. kolo: 21. – 23. ledna

Doba pro navrhování kandidátů na 6. – 22. místo: do 24. ledna
Doba na rozmyšlenou: 25. – 26. ledna
Volba 6. – 22. místa – 1. kolo: 27. – 29. ledna
Volba 6. – 22. místa – 2. kolo: 29. – 31. ledna
Dovětek: Je předpoklad, že na základě schválení koaliční smlouvy se STAN dojde k jejímu podpisu (termín zatím není znám). V případě, že by k tomu nakonec nedošlo, má naše samostatná kandidátka 22 míst (tedy jsem proti návrhu Tomáše Válka OFFTOPICTomáši promiň). Proto volme až do 22. místa. V případě podpisu koaliční smlouvy nám připadne pouze 12 míst na společné kandidátce. Zbylí nominovaní by v takovém případě byli zařazeni mezi náhradníky dle počtu získaných hlasů v druhém kole volby. V 1. kole volby kandidátů na 6. – 22. místo tak prosím volte co největší počet pro vás přijatelných kandidátů, ať se vyhneme případné dovolbě.

V případě, že se nikdo proti tomuto návrhu neozve do 24 hodin (v souladu s § 36 JdŘ), upravím i harmonogram primárních voleb v úvodním příspěvku tohoto vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 4):
Jan.Novak, Zuzana.Kudlackova, Ludek.Blaha, Jana.Kolarikova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“