Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5612
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22646 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od Robert.Magni »

Michael.xChaos.Polak píše:
Robert.Magni píše:Já pod regulací vnímám i určitou kontrolu-záruku kvality.
To jsem zapomněl napsat. Nicméně slovo "legalizace" je v kontextu celého mnohaletého hnutí v tomto směru důležité. Je to více, než jen "dekriminalizace" či dokonce "racionální něco" (což může být cokoliv)
Problém toho slova je,že fetovat je legální už dávno. A tady jsme PŘED Portugalci i Američany,ne ZA nimi. Jenže právě volné používání slova,,legalizace,, v tom dělá bordel.
Dokonce ani toxíci nestojí o legalizaci,nýbrž o raciionální přístup.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

píšeme "reklamní leták" = cílem je nenaštvat a zaujmout. Nejde o vyčerpávající popis (kvůli omezení rozsahu). na tohle budou navazovat ještě další dokumentu, které budou jedoltivé odrážky rozpracovávat

legalizace - myslím že je jasné co chceme, "racionání drogová politika" zní možná hezky, ale pod tím si může každý představit něco jiného (i absolutní prohibici), dosažitelný cíl je nyní model Colorado (nejen pro marihuanu, ale pro neinjekční drogy obecně). Protugalsko by teď lidi v ČR nepobrali - to je jako vytáhnout na děcka v první třídě matematiky diferenciální rovnice (vědecky samozřejmě OK, ale wtf?). Doufám, že je tady každému jasné, že je nějaký rozdíl mezi konečným cílem a dílčími kroky k jeho dosažení.

regulace - podobně jako u alkoholu = limit na samovýrobu, spotřební daně (mimo samovýrobu, pokud nezahrnuje destilaci či chemické procesy), kontrola kvality u prodeje, kolky, kamery celníků v průmyslových výrobnách, .... prostě stejně jako u alkoholu. Uvedení slova "regulace" dává najevo náš odpovědný přístup k věci :-). ostatně i v portugalsku nějakou regulaci mají. fetovat u nás možná legální je, ale není legální svoji dávku mít u sebe, protože to je přestupek (flastr + propadnutí věci)

proplácení čínské medicíny - to tam už je v tom, že pojiťovny se můžou odlišit tím co budou platit. můžou platit klidně i za posilovnu a osobního ternéra, když na to přijde a podpoří to zdraví jejich pojišťenců (tém že zhubnou) a budou to mít jako schválený pojistný plán s vyrovnaným rozpočtem. Takto to ale do "reklamního letáku" psát nebudeme, protože se to nedá vysvětlit na omezeném prostoru tak, aby to nikoho nenaštvalo )už teĎ to má 1799 znaků z max 1800). koho to bude zajímat, tak to najde v těch navazujících dokumentech. naši kandidáti to samozřejmě mohou vysvětlovat v plné šíři tam, kde nemají limit znaků na vyjádření (jako je u "reklamního letáku"). A dodávám, že já určitě nic vysvětlovat nebudu, protože ve volbách kandidovat taky nikam nebudu (takže tolik asi k boji koryta).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Jan.Lipavsky, Robert.Magni, Adam.Zabransky, Michal.Lupecka
KarelS
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 90
Registrován: 30 srp 2013, 13:37
Profese: Havířov+Praha
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od KarelS »

Ahoj, četl jsem v mailu program na úterý. Nevím, jestli se tam dostanu, tak pár drobností tady.
Kdysi se navrhovaly aukce cen za dodávky léků pro nemocnice i lékárny. Mělo by to snížit ceny léků.
Také by měla být zmínka o placení za léčivé konopí. Pacienti, kteří ho potřebují většinou pobírají invalidní důchod, tak nemají prostředky na jeho zakoupení.
Omezit elektronizaci procesů v evidenci týkající se zdravotnictví. Když nebudou sumy dat, nebude s čím obchodovat. Nemáme žádné ochrany proti únikům takových dat. Navíc lékaři se brání elektronizaci - je zbytečně drahá. Potom se nelze divit, že lékař neustálou elektronickou byrokratizací, kterou musí hradit ze svých (tedy z našeho pojištění) prostředků, je otrávený, a raději odchází za vyššími financemi, bez administrativně elektronických předpisů, do zahraničí.
Zdravotnictví by mělo mít jednoznačně stanovené normy na vzdělání všech stupňů personálu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi KarelS za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Aukce na léky v zákoně existují, mám za to že je snad nikdo nikdy nevyužil. VZP snižuje ceny léků přímými dohodami s výrobci/distributory. Ceny léků nejsou tak úplně problém ČR, proto se od nás reexportují. Lidem spíš vadí různé ceny v lékárnách a na to máem řešení pomocí cenového srovnávače.

Jinak tam všechno zmiňované je řešené:

Úhrada na léčivé konopí tam je v té reálné dostupnosti alternativních metod běžných v zahraničí.

Elektronizace má smysl jen taková co přinese smysl pro pacienta. To tam taky už je. Některá sila se zrušit nepodaří - konkrétně jde o sila v zdravotních pojišťovnách, které je musí mít pro vyúčtování péče. Na to je řešení jen větší demokratická kontrola těchto institucí (proto jsou tam ty přímé volby do správních a dozorčích rad). Tato sila pak musí být maximálně využita ve prospěch pacienta a nevytvářet zbytečně další.

Lékaři do zahraniční kvůli elektronizaci určitě neodcházejí. Důvodů je více a jsou v tom programu podchycené v samostatné sekci.

Normy na vzdělání ve zdravotnictví stanoveny jsou, akorát je v některých místech nelze doržet. Viz Nymburk:
http://nymbursky.denik.cz/zpravy_region ... 70202.html

Problém je že v stávající podobě ten program má sdružovat funkci reklamního letáku a popisu co se bude dělat. Při limitu jedné normostrany je to problém a je nutné být stručný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Michael.Polak, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Myslím, že tuto věc by program ještě zahrnout mohl. Kdysi jsem na to upozorňovala.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-poli ... edium=copy
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Robert.Magni

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Maria.Vasickova píše:Myslím, že tuto věc by program ještě zahrnout mohl. Kdysi jsem na to upozorňovala.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-poli ... edium=copy
pokud bychom řešili nějakou reklamu, tak podstatně smysluplnější by bylo zakázat reklamu na tabákové výrobky a alkohol, tedy reklamu na návykové látky cílenou na veřejnost. ale do programu se to už stejně nevejde, ledaže bychom se tvářili že je to samozřejmá součást "regulované legalizaci tzv.měkkých drog"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

https://www.pirati.cz/navrhy/program/zdravotnictvi

nepatrně doplněno dle doporučení "redakční rady" a výstupu schůzky s asociací paraplegiků

a už na to fakt nešáhnu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Deny.Krejci
Příspěvky: 71
Registrován: 15 říj 2013, 20:03
Profese: Diplomovaná všeobecná sestra
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od Deny.Krejci »

Dovolte, abych jen přispěla jedním faktem ohledně dobrého finančního ohodnocení.
Jsem budoucí diplomovaná všeobecná sestra. Už jsem od několika sester slyšela, že nedostatek sester by vyřešilo to, že by se sestrám přidalo. Naše třídní dokonce prohlásila, že my sestry musíme do politiky a že si zasloužíme vysokoškolský plat cca 40 000.
Něco na tom je. Studujete vysokou nebo vyšší odbornou školu a plat nic moc za takovou dřinu....
Proto bych to zdůraznila, že budeme bojovat za zvýšení platů nelékařských zdravotníků. Z praxe vím, že na to hodně sester uslyší.
PS: Kdo mě začne trollit, je mi to někde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Deny.Krejci za příspěvky (celkem 3):
Adam.Zabransky, Robert.Magni, Maria.Vasickova
Tel.: 737 816 524

Kdesi daleko za myšlenkami
O dobru a zlu
Leží pole
A tam se setkáme. --Rúmí Džáláluddín, 13. století, Afgánistán
(Z knihy A hory odpověděly, 2013 -Khaled Hosseini)
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

tak tohle tam zrovna je:

Zlepšení podmínek pro zdravotnické pracovníky
- Zvýšení finančního ohodnocení a osobní bezpečnosti
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Robert.Magni, Deny.Krejci, Maria.Vasickova, Adam.Zabransky
vaclavk
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 21 bře 2017, 12:40
Profese: konzultant
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Program Zdravotnictví pro volby PSP 2017

Příspěvek od vaclavk »

Erika.Hyskova píše:Dovolte, abych jen přispěla jedním faktem ohledně dobrého finančního ohodnocení.
Jsem budoucí diplomovaná všeobecná sestra. Už jsem od několika sester slyšela, že nedostatek sester by vyřešilo to, že by se sestrám přidalo. Naše třídní dokonce prohlásila, že my sestry musíme do politiky a že si zasloužíme vysokoškolský plat cca 40 000.
Něco na tom je. Studujete vysokou nebo vyšší odbornou školu a plat nic moc za takovou dřinu....
Proto bych to zdůraznila, že budeme bojovat za zvýšení platů nelékařských zdravotníků. Z praxe vím, že na to hodně sester uslyší.
PS: Kdo mě začne trollit, je mi to někde.
Neni 40 malo? Proc ne treba 50?
Tito uživatelé poděkovali autorovi vaclavk za příspěvek:
Robert.Magni
Odpovědět

Zpět na „Zdravotnictví“