Pozvánky a zápisy ze schůzí zastupitelského klubu 2021

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Zamčeno
mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: Pozvánky a zápisy ze schůzí zastupitelského klubu 2021

Příspěvek od mipol »

Mám několik otázek, které jsou stále neodpovězené:

  1. Proč byl vyloučen Ladislav Kos, který hlasoval s klubem?
    (Dle mého názoru zcela lojálně hájil zájmy PIrátské strany na magistrátu, přestože mohl deklarovat konflikt zájmů.)
  2. O kolik Kč budoucího učlého zisku v současné hodnotě přijde MČ prodejem svého podílu v AR Delta? Ptám se tě znova jako místopředsedy finančního výboru, protože jsem doposud tenhle argument od tebe nedostala.
  3. Kde se píše, že zdržení se z důvodu konfliktu zájmů je porušením interních předpisů Pirátské strany?
    https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/minimum/
  4. Tvrdil jsi, že na mimořádném ZMČ se budeme podílet na odvolání starosty. K ničemu takovému nedošlo, proto se ptám, kdy se nám veřejně omluvíš z toto neoprávněné nařčení?
  5. Proč byl vyloučen Ladislav Kos za nesouhlas s koaliční smlouvou v době, kdy prakticky neexistuje a jejíž názorový rozpad a vznik krize v době před dvěma lety prozíravě předpokládal?
  6. V našem Pirátském programu je, že podporujeme výstavbu Areálu ledových sportů za účasti a kontroly městské části. Proč jsem tedy byla vyloučena za to, že jsem hlasovala v souladu s tímto programem?
  7. Když jsi můj email konečně našel, byla bych ráda, kdybys na něho odpověděl, protože je žádoucí za stávající nestabilní situace nějakým způsobem konsolidovat trosky zastupitelského klubu a alepoň nějakým základním způsobem koordinovat spolupráci, aby nedošlo k dalšímu prohloubení krize.
  8. Stále si myslíš, že máš předpoklady k vedení lidí po odchodu zastupitelů Boehmové, Kovaříka, Minaříka a Suchánka?
  9. Co je špatného na posílení manažerské kontroly ve firmě, kterou chce MČ prodat?
  10. Pokud tvrdíš, že jsem na ZMČ 21. 10. nepřišla včas, předlož důkaz nebo se omluv.
    Prosím o odpovědi, děkuji předem.
Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 397
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odpovědi na dotazy Michaely Polákové

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Mám několik otázek, které jsou stále neodpovězené:
Proč byl vyloučen Ladislav Kos, který hlasoval s klubem?
(Dle mého názoru zcela loajálně hájil zájmy PIrátské strany na magistrátu, přestože mohl deklarovat konflikt zájmů.)

Důvody pro vyloučení jsou uvedeny v našem vyjádření.
Osobně jsem přesvědčena, že pokud se člen strany neřídí jejím demokratickým hlasováním, měl by z toho vyvodit osobní odpovědnost. Demokracie je hodnota, kterou je třeba chránit.
Jinak doporučuji Všeobecný kodex veřejného zastupitele a povinnosti z něj vycházející např.:

  • “Zavazuji se hlasovat v souladu s programem Pirátů a nebudu hlasovat v rozporu s usnesením celostátního či příslušného oblastního fóra.”

  • “Nebudu „prát špinavé prádlo“​ na veřejnosti a nebudu řešit neshody s kolegy přes média či veřejné výstupy, dokud přiměřeně situaci nevyčerpám možnosti smírného a osobního řešení, a následně řešení prostřednictvím příslušných orgánů strany.”

O kolik Kč budoucího ušlého zisku v současné hodnotě přijde MČ prodejem svého podílu v AR Delta? Ptám se tě znova jako místopředsedy finančního výboru, protože jsem doposud tenhle argument od tebe nedostala.

Současnou hodnotu podílu MČ je nutné stanovit znaleckým posudkem, což neproběhlo a nelze ji stanovovat odhadem místopředsedou finančního výboru. Obecně lze vycházet z materiálů, které byly předloženy zastupitelům před vstupem do společnosti (zejména due diligence, finanční a business plán). Tyto materiály jsou k dispozici již téměř dva roky zde.

Kde se píše, že zdržení se z důvodu konfliktu zájmů je porušením interních předpisů Pirátské strany?
https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/minimum/

Konflikt zájmů nebyl specifikován. V rámci ALS není (a neměl by být) jediný zastupitel ve střetu zájmu. Střet zájmů je třeba nahlásit, ne kvůli němu nehlasovat.

Tvrdil jsi, že na mimořádném ZMČ se budeme podílet na odvolání starosty. K ničemu takovému nedošlo, proto se ptám, kdy se nám veřejně omluvíš z toto neoprávněné nařčení.

Na mimořádném ZMČ došlo k odvolání pirátské radní a přechodu gesce pod pirátského starostu. Tento stav není výhodný ani pro MČ ani pro Piráty. Navíc ZMČ, které si pomohla svolat, destabilizovalo Radu, a stálo to zbytečně navíc peníze daňových poplatníků, což je oboje proti zájmům obyvatel Prahy 11. I z tohoto pohledu bys měla přijmout osobní odpovědnost. Není důležité jaká byla Tvoje motivace (řešit problém ALS a Sandry), důležitý je výsledek, a ten nebyl ku prospěchu nikomu.

Proč byl vyloučen Ladislav Kos za nesouhlas s koaliční smlouvou v době, kdy prakticky neexistuje a jejíž názorový rozpad a vznik krize v době před dvěma lety prozíravě předpokládal?

Ladislav Kos ml. nebyl vyloučen ze ZK kvůli nesouhlasu s koaliční smlouvou. Důvody pro vyloučení jsou uvedeny našem vyjádření.

V našem Pirátském programu je, že podporujeme výstavbu Areálu ledových sportů za účasti a kontroly městské části. Proč jsem tedy byla vyloučena za to, že jsem hlasovala v souladu s tímto programem?

Ve volebním programu na komunál 2018 jsme téma Arény ledových sportů vůbec neměli.

Když jsi můj email konečně našel, byla bych ráda, kdybys na něho odpověděl, protože je žádoucí za stávající nestabilní situace nějakým způsobem konsolidovat trosky zastupitelského klubu a alespoň nějakým základním způsobem koordinovat spolupráci, aby nedošlo k dalšímu prohlubování krize.

Vzhledem k tomu, že se ZK rozhodl, vyloučit členy ZK, tito již na běh ZK nemají žádný vliv. Členové MS mohou dávat směrem k ZK podněty.

Stále si myslíš, že máš předpoklady k vedení lidí po odchodu zastupitelů Boehmové, Kovaříka, Minaříka a Suchánka?

Zuzana svůj odchod ze zastupitelského klubu zdůvodnila, Michal odešel ze zdravotních a osobních důvodů, Milan odešel ze strany z důvodů kauzy kolem něj a Honza se sám vzdal mandátu. Ani jedno z uvedených nesouvisí s předsedou klubu.

Co je špatného na posílení manažerské kontroly ve firmě, kterou chce MČ prodat?

Na takto položenou otázku se odpovědět pouze "Nic".

Pokud tvrdíš, že jsem na ZMČ 21. 10. nepřišla včas, předlož důkaz nebo se omluv.

Na mimořádné ZMČ 1.10.2021 jsi přišla pozdě.
Z vyjádření Martina Muzikanta: “Nikdo netvrdí, že jsi na ZMČ 21.10 nepřišla včas. V příspěvku je jasně napsáno, že jsi přišla pozdě na, tvým hlasem, svolané ZMČ, je to na záznam z 1.10.2021, kde přicházíš až do již probíhající debaty.”

Opakovaně jsi byla žádána, abys své dotazy komunikovala osobně, na setkáních MS nebo klubu. Běžná komunikace přes fórum není efektivní ani operativní. Ze schůzí jsou pořizovány zápisy.

Odpovědi byly konzultovány s @Martin.Muzikant.

mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: Pozvánky a zápisy ze schůzí zastupitelského klubu 2021

Příspěvek od mipol »

Přestože nejsi předsedkyně ani místopředsedkyně zastupiteslkého klubu, děkuji za zajímavé informace a vhled do způsobu, jakým vyhodnocuješ strategické momenty.
Ještě jednou opakuji, abych byla správně pochopena: mimořádné zastupitelstvo bylo svoláno na základě závažných mediálních výkřiků TOP09. Pokud to vyhodnotí podobně 21 ostatních zastupitelů, tak asi bude nutné problém hledat někde jinde. Stále nemám důvod to nepovažovat za dobrý politický tah, který časem bude už je zrát jako víno. Starosta je stále na svém místě, přestože jsi byla jedním z těch, kdo tu malovat čerta na zeď. Dovolím si stále pohlížet na tvou politickou nezkušenost poněkud shovívavě a s nadhledem. Nikdo učený z nebe nespadl. K lepšímu pochopení stylu mé práce dodávám, že mě opravdu nemá smysl nahánět, pokud se někde zdžím u nenadálého jednání 5-15 minut, mám hodně známých, speciálně v KC Zahrada, a pak to není slušné. Mé okolí ví, že začít mě hledat má smysl, až kdy někde chybím dva dny. :fet:

mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: Pozvánky a zápisy ze schůzí zastupitelského klubu 2021

Příspěvek od mipol »

Gaslighting není a nikdy nebude efektivní ani legitimní formou vedení jakéhokoli pracovního týmu profíků, tím méně v Pirátské straně. Přeji mnoho dalších politických úspěchů, kterých budeme v zápětí asi všichni nechtěnými svědky. :-)

Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 397
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Schůze ZK před ZMČ 10.12.2021

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Schůze zastupitelského klubu

Datum: 7.12.2021
Místo: PiVyš
Čas: od 20 hodin

✏️ Návrh bodů do programu:

  • materiály na ZMČ
  • zasedací pořádek
Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 397
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Obstrukce se svoláním jednání ZK

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Velice nerada používám Fórum jako nástroj pro interní komunikaci, nicméně nemám jinou možnost.
Zastupitelský klub se schází vždy v pondělí před zastupitelstvem, které má být 10.12. Termín setkání zastupitelského klubu se nyní kryje s pevně stanovenou veřejnou schůzí, která je vždy první pondělí v měsíci (6.12.2021).

Předseda zastupitelského klubu @Martin.Muzikant navrhoval zrušit/přesunou veřejnou schůzi. Vzhledem k tomu, že již byla vypsána na Fóru a byly rozeslány pozvánky, navrhovala jsem, aby se schůze ZK přesunula PO veřejné schůzi (poslední veřejná schůze trvala necelou hodinu).

Martin Muzikant na toto nereagoval a vypsal termín ZK na úterý 7.12.2021. Žádala jsem ho emailem v kopii na všechny členy ZK, aby termín posunul po veřejné schůzi. Na toto nereagoval. Žádala jsem ho o to samé i v interní FB skupině.
Termín ZK Martin dlouhodobě nevypisuje na Fóru, činím tak já.

Již druhým rokem mám v úterý odpoledne školu, což je veřejně známá věc. Vadí mi, že se Martin Muzikant nereaguje na žádost člena klubu a nekomunikuje. Nevím, jak chce zajistit jednotné hlasování klubu, když komplikuje účast všech členů. Mrzí mě, že ostatní členové ZK na toto nereagovali a nepodpořili mou oprávněnou žádost.

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánky a zápisy ze schůzí zastupitelského klubu 2021

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Tímto se kategoricky ohrazuji.
Moc dobře jsi věděla, ještě před tím než jsi zveřejnila pozvánku na Veřejnou schůzi, že je kolize s termínem. Jasně jsem ti deklaroval, že vždy pondělí před ZMČ je schůze zastupitelského klubu. A že od 18.00 do 20.00 je gremium, které se účastním já a Jiří Dohnal jako starosta (pak budete psát, že se neúčastníme veřejné schůze). Řekl jsem ti, ještě než jsi vypsala pozvánku, že je nutné přesunout veřejnou schůzi, jelikož ZMČ má přednost před veřejnou schůzí. Již od ledna 2021 jsou známi termíny ZMČ, a vždy v pondělí před ZMČ je ZK, pokud toto ignoruješ a nevíš kdy se co koná, tak prosím neorganizuj schůze dle svého kalendáře. To, že chodíš do školy je tvá osobní věc, plnit si povinnosti jako člen ZK a ZMČ je druhá věc. Je to opravdu o prioritách. Nemusím reagovat na něco na co jsem ti jasně odpověděl, že nelze v jeden den dělat Gremium, veřejnou schuzi a zastupitelský klub.
Možná se bude jednat o jedno z posledních ZMČ s naším starostou v čele, tebe se to zřejmě netýká, ale příprava by měla být mnohem důležitější než veřejná schůze.
A vydírat ZK, že nebudeš podporovat tisky, to už je za hranou.

Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 117
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánky a zápisy ze schůzí zastupitelského klubu 2021

Příspěvek od Jan.Suchanek »

Přestaňte si dělat naschvály a spolupracujte trochu!

Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 397
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánky a zápisy ze schůzí zastupitelského klubu 2021

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Kvůli gremiu byla veřejná schůze posunuta na 20 hodinu. Byly na ni rozeslány pozvánky nejen členům, ale i všem zájemcům. Obesílat zpětně cca 120 lidí je krajně nepraktické. Mít ZK od 21 nebo 22 hodin je menší problém, než rušit veřejnou VYPSANOU a OZNÁMENOU schůzi.
Své povinnosti si plním, stačí se podívat na můj splněný program, mediální výstupy a i práci jako zastupitelky. Myslíš, že můžeš říct to samé? Tobě se rozpadá klub. Úterý není jediný den v týdnu.

Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 130
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánky a zápisy ze schůzí zastupitelského klubu 2021

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Také souhlasím, že za současné situace, kdy bude schůze jen on-line lze předpokládat, že se do hodinového formátu vejdeme. A proto nevidím důvod aby jsme nezvládly dvě schůze po sobě, nehledě na to, že jsme to v minulosti už takto zvládli.
Prosím všechny o vstřícné a konstruktivní kroky :fet:

Zamčeno

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 11“