CF 7/2012 Volba předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
MilanM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 614 poděkování

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od MilanM »

Dovolil bych si na tomto místě zdvořile položit dvě kontrolní otázky Robertu Adámkovi takto kandidátovi na předsedu Pirátské strany:


4) Nikdy jsem nebyl lídr VV, byl jsem pouze členem ODS a to neaktivním, žádné funkce, kandidatury, nic, prostě do počtu a to není žádným tajemstvím
Mohl bys sdělit nám pro které je to dosud tajemstvím informaci o tom, ve kterém vývojovém stadiu ODS a ve kterém vývojovém stadiu tvé osobnosti jsi pocítil potřebu stát se neaktívním členem ODS, případně uvést nějakou motivaci k tomuto kroku ?


Takže úplně na začátku jsem byl zvolen předsedou Moravskoslezského kraje, tedy současně členem RV, současně s tím jsem působil v komisi o které jsme později zjistili že vlastně neexistuje, cosi s názvem Ideokomise, zabývala se kontrolou mediálních výstupů
Mohl bys stručně nastínit, jak konkrétně probíhalo tvoje působení v komisi, o které jsi později zjistil, že vlastně neexistuje ?


Díky předem za stručné odpovědi.

Milan Minařík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MilanM za příspěvky (celkem 2):
Adam.Soukal, Marcel.Kolaja
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Robert.Adamek »

Milan Minařík.

ad 1) Jde o to, že jsem nikdy vlastně aktivním členem nebyl. Byl jsem pouze na jedné schůzi. Do ODS jsem vstupoval asi ve svých 25 letech protože jsem měl pocit, že všichni podnikatelé musí být nutně členy ODS. Nijak zásadně jsem se o politiku nezajímal, prostě mi to přišlo vhodné. Samozřejmě s odstupem čas vím, že to byla naprostá idiocie. Osobnost se vyvíjí, ve chvíli, kdy vznikali Piráti jsem odešel z ODS, (resp. v podstatě jsem tam ani nebyl, byl jsem jen člen) a s kamarádem jsme se vrhli na to rozjet Piráty v MSK a od té doby jsem prostě Pirát. Průprava v ODS ovšem byla důležitá, viděl jsem pouze jednu schůzi, ale znechutila mě natolik, že jsem už na žádnou další nešel. Byla to volební schůzer pro volby do zastupitelstva a místa na kandidátce byly vyloženě draženy. OFFTOPICNavíc jsem tam vypozoroval právě ty intriky a nechutnosti, které se dějí aktuálně u Pirátů v MSK. a já se odmítám podílet na takovém hnoji.

ad 2) Když Piráti vznikali bylo to hektické, živelné a zmatené. Nikdo nevěděl, jaké má pravomoci, nebyly žádné předpisy, prostě jsme se to všichni snažili dělat co nejlépe, jak jsme si mysleli že je to dobře. O prvním zasedání RV se toho ví pramálo, není o něm dost informací, ovšem vytvořila se tam komise, která měla mít dohled nad mediálními výstupy. resp. tiskovými zprávami tak, aby nikoho neurážely či nepobuřovali. Pracovně jsme to nazvali Ideokomise. Byl v ní xchaos, já a myslím jarda kučera, přečetli jsme každou TZ a připomínkovali ji. Potom se ale zjistilo, že v podstatě zápis z toho RV chybí a tedy komise vlastně nikdy zřízena nebyla :-)
Bohdan Svornik
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Adam Soukal píše:Prosím předsedajícího o oddělení tohoto tématu z jednání CF.
Proč?? Jen jsem pokládaly otázky na kandidáta?I ostatní kraje by měly vědět s kým mají tu čest.Hlavně Kraj jenž posvětil jeho kandidatůru, když neměl odvahu požádat svůj kmenový kraj.
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Robert.Adamek »

Chtěl jsem nominaci od pirátů, ne od VV/ODS/SZ. Naopak mi přijde odvážné, že jsem do toho šel bez podpory vlastního kraje.
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Adam.Soukal »

Bohdan Svornik píše:
Adam Soukal píše:Prosím předsedajícího o oddělení tohoto tématu z jednání CF.
Proč?? Jen jsem pokládaly otázky na kandidáta?I ostatní kraje by měly vědět s kým mají tu čest.Hlavně Kraj jenž posvětil jeho kandidatůru, když neměl odvahu požádat svůj kmenový kraj.
Musíš se naučit oddělovat myšlenku a pocity. Otázky jsou v pořádku. Na ně dostaneš nebo jsi dostal odpověď. Ale jednání CF není váš osobní chat, kde rozjedete to samé co ve fóru MSK. Tady na to prostě není prostor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvky (celkem 9):
Martin.Kucera, rvh, Petr.Tresnak, Roman.Kucera, Tomas.Vymazal, Michaela.Vodova, Ondrej.Kallasch, Mikulas.Ferjencik, Marcel.Kolaja
MilanM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 614 poděkování

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od MilanM »

Roberte, prostřednictvím předsedajícího ti děkuji za pohotové odpovědi.

Odpovědi ad2) rozumím a chápu.

V odpovědi ad1) jsem myslím plně porozuměl tvému přístupu k věci, protože jsem sám také podnikatel (tedy OSVČ) již od r.1993. Pouze jsem narozdíl od tebe dosud nebyl členem žádné politické strany. Dneska víš stejně dobře jako my ostatní, že teze o tom, že každý podnikatel musí být nutně členem nebo alespoň voličem ODS neplatí a nikdy neplatila - dá se předpokládat, že jsi to mohl alespoň tušit už ve chvíli když jsi do ODS vstupoval.
S ODS se ztotožňovala a dodnes ztotožňuje pouze určitá sorta podnikatelů, a to v drtivé většině nikoliv z ideových, ale čistě z pragmatických a zjištných důvodů...


Roberte, neznám tě osobně, ale pouze dle tvé dosavadní prezentace v tomto vlákně ohledně volby předsednictva strany, které bych rád i do budoucna zůstal příznivcem, bych ti tímto rád prostřednictvím předsedajícího navrhl zvážit možnost stažení tvé kandidatury do předsednictva strany.

Dle tvé dosavadní prezentace zde je totiž zřejmé, že nemáš potřebnou výbavu k tomu, abys mohl šířit dobré jméno Pirátů.

Díky za pochopení.


Milan Minařík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MilanM za příspěvek:
Jan.Podhajsky
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Robert.Adamek »

Milane dobře jsem svou kandidaturu zvážil, bohužel nevím, co je tou potřebnou výbavou pro předsednictvo Pirátů konkrétně, nicméně v předsednictvu Pirátů jsem už byl před nějakou dobou.
Vždycky záleží na tom, jak se ta daná věc uchopí. Měli by Piráti své členy za historickou příslušnost k nějaké straně perzekuovat? Protože pokud ano, pak jsem asi v úplně špatné straně.
Jinak, žádný prospěch jsem z ODS nikdy neměl, měl jsem tam jen kamarády a bylo mi to fuk jestli jsem člen nebo ne.
Bohdan Svornik
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Musíš se naučit oddělovat myšlenku a pocity. Otázky jsou v pořádku. Na ně dostaneš nebo jsi dostal odpověď. Ale jednání CF není váš osobní chat, kde rozjedete to samé co ve fóru MSK. Tady na to prostě není prostor.[/quote]

OK,beru na vědomí.
MilanM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 614 poděkování

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od MilanM »

Roberte, určitě jsem proti jakékoliv persekuci.

Velmi si cením toho, že jsi zde myslím otevřeně odpověděl na můj dotaz.

Pouze jsem vyjádřil svůj skromný názor či pocit, že mezi kandidáty do předsednictva, kteří se zde prezentují jsou dle mého názoru vhodnější kandidáti nežli jsi ty, a přidal jsem ti k uvážení určité doporučení ohledně tvé kandidatury, které však nebylo motivováno persekucí tvé osoby, ale bylo vedeno myšlenkou, že by Pirátům měli předsedat osoby pokud možno co nejvíce důvěryhodné - a to nejen kvůli Pirátům samotným, ale také s ohledem na přízeň nebo nepřízeň širší veřejnosti, pro kterou Piráti jsou a v budoucnu budou stále větším přínosem...

Je taky docela možné, že chyba je na mé straně, možná jsem v tomto směru paranoidní, ale prostě nevěřím na bývalé komunisty (nechci je za prezidenta) stejně jako nevěřím na bývalé černochy (ještě jsem žádnýho neviděl), podobně vnímám i bývalé členy ODS.... V žádném případě to není o persekuci kohokoliv, je to pouze o mé osobní preferenci.

Tímto ti děkuji za pro mě přínosný dialog, který bych tímto z mé strany ukončil.
Pokud chceš mít v tomto poslední slovo, máš možnost.

Díky

Milan Minařík.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2132
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2067 poděkování
Dostal poděkování: 3794 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Adam.Zabransky »

MilanM píše:Pouze jsem vyjádřil svůj skromný názor či pocit, že mezi kandidáty do předsednictva, kteří se zde prezentují jsou dle mého názoru vhodnější kandidáti nežli jsi ty, a přidal jsem ti k uvážení určité doporučení ohledně tvé kandidatury, které však nebylo motivováno persekucí tvé osoby, ale bylo vedeno myšlenkou, že by Pirátům měli předsedat osoby pokud možno co nejvíce důvěryhodné - a to nejen kvůli Pirátům samotným, ale také s ohledem na přízeň nebo nepřízeň širší veřejnosti, pro kterou Piráti jsou a v budoucnu budou stále větším přínosem...
Jsi natolik přesvědčený, že Robert není vhodný kandidát, že mu doporučuješ stáhnout kandidaturu? To už musíš mít teda pořádný důvod. Předsednictvo bude volit CF a myslím, že členové jsou schopni sami zvážit, jestli se Robert do RP hodí a podle toho mu vyjádřit/nevyjádřit podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 9):
Jiri.Rezek, Robert.Adamek, rvh, Roman.Kucera, Tomas.Vymazal, Michaela.Vodova, Ondrej.Kallasch, Jiri.Vontroba, Dominika.Michailidu

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“