CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Argumentaci rozumím i ji docela akceptuji. Pokud volíš postup, pojďme dát šanci RV ať se ukáže nebo znemožní, je to v pořádku, akorát delší cesta a mezitím nám nějak Blažek bude utíkat. Uznávám, že je to trochu dilema. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Jan.Podhajsky, Ivo.Vlasaty

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já bych chtěl říct, že kdo se cítí omezen formátem zrychleného jednání, má v hlasování možnost odkázání na řádné jednání, kde může dát své potřebě úkolovat stranické orgány průchod. (Nebo se na ně mohl v průběhu jednání obrátit se svými podněty nebo zajít na jejich zasedání. Podatelny jsou otevřené a jednání celkem taky.)

Ale vzhledem k tomu ,že na stole bude více možností, snažně prosím, abychom všichni podpořili v prvním kole všechny pro nás přijatelné. Ať to nedopadne tak, že se nestane nic.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ano, to by bylo hezké a fér, pokud ve straně nefungovalovala hlasovací mašina zvaná Rekonstrukce, která zavelí hlasovat pro nějakou variantu. Za této situace je pak hlasování pro všechny přijatelné varianty jen naběhnutí na vidle Renesance. Děláš jakoby si o tom nevěděl... :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vojtech.Pikal píše: 15 čer 2023, 15:56

Já bych chtěl říct, že kdo se cítí omezen formátem zrychleného jednání, má v hlasování možnost odkázání na řádné jednání, kde může dát své potřebě úkolovat stranické orgány průchod. (Nebo se na ně mohl v průběhu jednání obrátit se svými podněty nebo zajít na jejich zasedání. Podatelny jsou otevřené a jednání celkem taky.)

Ale vzhledem k tomu ,že na stole bude více možností, snažně prosím, abychom všichni podpořili v prvním kole všechny pro nás přijatelné. Ať to nedopadne tak, že se nestane nic.

No, něco se stát musí, neb prázdný lístek nebude.

Ať to tedy rozvedu:

1.) Může se schválit Ukončení jednání bez přijetí usnesení - jednání končí, CF odmítá přijmout návrh usnesení.
2.) Může se schválit odkázání RV - jednání končí, CF pověřuje RV, ať danou věc řeší (či vyřeší). RV může přijmout to samé, pozměnit návrh, dupat po vládním týmu nebo taky nemusí udělat nic a jednání ukončit.
3.) Může se odročit na řádné jednání CF - znovu se otevře nové jednání CF, kam se přenese stávající návrh usnesení, k tomu můžou být dodávány další návrhy usnesení, jednání potrvá do 13.7. a hlasovat se začne 14.7. (pokud se neprodlouží). K odročení mám jednu zásadní výhradu, kterou jsem vysvětlil i Antoniovi. Pokud chce někdo jednat řádně, protože má jiný návrh usnesení, tak není nic snazšího než to prokázat tím, že vytvoří podnět a začne pro něj sbírat podporu, kde bude vidět i podpora případné alternativy. Zatím tu ale za týden nic nevzniknulo, navíc všichni příznivci tohoto postupu měli možnost skoro 30 hodin od založení podnětu to udělat (stačilo jim sesbírat 35 hlasů, neplatila pro ně časová lhůta a mohlo být neomezeně hlasů proti), nikdo to neudělal ani následně, takže mi to přijde trochu obstrukční. Pokud mám návrh, co má hlavu a patu, tak pro něj sbírám podporu. Netvářím se místo toho tak, že něco pak geniálně vytvořím, když si nyní nejsem vědom ani co, nebo za tím v tuto chvíli odmítám stát.
4.) Může se schválit návrh usnesení - CF přijme návrh, RV, RP, vládní tým i poslanecký klub s tím mohou dále pracovat a CF má právo vyžadovat, ať se dle návrhu dané týmy chovají. Může a nemusí to dále stupňovat dalšími usneseními, může počkat do Zasedání, aby Vojta přednesl smutnou (či za rok již veselou) statistiku, jak naše stranické orgány (RP i RV rovnou měrou) plní usnesení CF.

Takže variant máme dost, přeju šťastnou ruku a buď me prosím v klidu. Nebesa nespadnou, přesto FIAT IUSTITIA ET PEREAT MUNDUS.

EDIT: A jen pro ujištění, zítra jde o první kolo, můžeme hlasovat pro více možností i pro všechny 4. Ale nejpozději v druhém kole již musíme rozhodnout.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Podhajsky, Daniela.Weissova, Vojtech.Pikal

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Dalibor.Zahora píše: 15 čer 2023, 16:11

Ano, to by bylo hezké a fér, pokud ve straně nefungovalovala hlasovací mašina zvaná Rekonstrukce, která zavelí hlasovat pro nějakou variantu. Za této situace je pak hlasování pro všechny přijatelné varianty jen naběhnutí na vidle Renesance. Děláš jakoby si o tom nevěděl... :)

Nechci snižovat takovou propagaci vlivu Rekonstrukce, ale píšeš jako by si snad prohlasovala všechno, co kdy (dle spekulací) chtěla; opak je pravdou. Spíš mám obavu, že mnoho lidí bude automaticky hlasovat proti Blažkovi, aniž by se zatěžovalo pochopením co a proč znamenají ty další dvě divný varianty.

Tomas.Valek píše: 15 čer 2023, 18:04

K odročení mám jednu zásadní výhradu, kterou jsem vysvětlil i Antoniovi. Pokud chce někdo jednat řádně, protože má jiný návrh usnesení, tak není nic snazšího než to prokázat tím, že vytvoří podnět a začne pro něj sbírat podporu, kde bude vidět i podpora případné alternativy. Zatím tu ale za týden nic nevzniknulo, navíc všichni příznivci tohoto postupu měli možnost skoro 30 hodin od založení podnětu to udělat (stačilo jim sesbírat 35 hlasů, neplatila pro ně časová lhůta a mohlo být neomezeně hlasů proti), nikdo to neudělal ani následně, takže mi to přijde trochu obstrukční. Pokud mám návrh, co má hlavu a patu, tak pro něj sbírám podporu. Netvářím se místo toho tak, že něco pak geniálně vytvořím, když si nyní nejsem vědom ani co, nebo za tím v tuto chvíli odmítám stát.

A já ti vysvětloval, že jsem žádal o normální jednání a jiný návrh zde uvedl. Ale jestli mne fakt donutíte, abych se stal byroválečníkem, bude toho někdo strašně litovat :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Dalibor.Zahora

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Tomas.Valek »

Antonino, návrh nestačí uvést v příspěvku, ale založit pro něj podnět. Na tom není nic byro, je to zhruba stejný rozdíl jako, když jsi na zastupitelstvu, vyčítáš nekalosti radě obce, ale jen mluvíš a ani nedodáš návrh protiusnesení, na kterém by si dokázal, jak to dělají špatně, alespoň veřejnosti.

Počítají se činy ne slova. (Takže to opravdu není byrokracie.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 4):
Jan.Podhajsky, Vaclav.Kubaljak, Daniela.Weissova, Ivo.Vlasaty

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Tohle chápu, ale imho správný postup byla nikoliv soutěž dvou verzí, ale svobodná otevřená diskuse všech členů o textu a postupu. Já tolik nezpochybňuji ten text usnesení, jako jeho zamčení a zahození klíče.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Tomas.Valek »

Antonino.Milicia píše: 15 čer 2023, 18:38

Tohle chápu, ale imho správný postup byla nikoliv soutěž dvou verzí, ale svobodná otevřená diskuse všech členů o textu a postupu. Já tolik nezpochybňuji ten text usnesení, jako jeho zamčení a zahození klíče.

Proto se ti znovu snažím vysvětlit, že otevřená diskuse to byla i stále je. Zrychlené i řádné jednání je stále jen nástrojem:

„Jednání se vede za účelem rozhodnout o dané věci a převést většinovou vůli na konkrétní výsledek.“


Smyslem jednání není pokec, utužení vztahů ani zákopová válka, je to jen demokratický nástroj, jak se posunout dále v naší činnosti. Jinými slovy, zahaj podnět, jinak tu klíč zahazuješ sám.

Předsedání.pptx
(393.03 KiB) Staženo 22 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Podhajsky, Daniela.Weissova

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

já moc prosím o nezahajování dalších podnětů, dokud tohle jednání nedoběhne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Jan.Podhajsky

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2023 Pozice Pirátské strany k Pavlu Blažkovi

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Vážené Celostátní fórum,

byla jsem požádána o závěrečnou řeč, obhajující hlasování PRO navržené usnesení. Pokusím se shrnout, co již bylo vyřčeno jinými, a obhájit takovou pozici Celostátního fóra Pirátské strany.

V koaliční smlouvě mezi SPOLU, Piráty a Starosty se píše:
Prosadíme zlepšení politické kultury. Do vedoucích pozic vybereme poctivé, kompetentní a důvěryhodné osobnosti, které budou hájit zájmy ČR a nebudou ve střetu zájmů.

Podle investigativních novinářů i watchdog organizací je Pavel Blažek prověřován policisty z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Pavel Blažek se k tomu navíc nechová, jako by to byla skvrna pochybnosti na nezávislém výkonu jeho funkce, nebo jakýkoli problém - podává bezprecedentní množství žádostí o informace k této živé kauze, dotazuje se na osobní život státní zástupkyně, vyvolává pochyby při jmenování vedoucího Vrchního státního zastupitelství, či útočí na orgány činné v trestním řízení a občanskou společnost na svých sociálních sítích. A pozice ministra spravedlnosti obzvláště si přitom jako pozice politického garanta spravedlnosti v zemi vyžaduje tu nejvyšší morální integritu.

My tu samozřejmě nejsme od určování viny a trestu, či dokazování jeho činů. Jsme tu od toho, abychom jako protikorupční politická strana poukazovali na jednání vyvolávající pochyby, a abychom jako vládní strana udržovali důvěru společnosti ve vládu.

To podle mého názoru tímto usnesením dokážeme. Plně respektuji pozici našich zástupců ve vládě. Ti mají prosazovat pirátský program. Od toho tam jsme, to od nás voliči chtějí - a to vyžaduje kompromisy. Celostátní fórum Pirátské strany jako nejvyšší orgán má ale také svůj závazek vůči pirátským příznivcům: udržovat pevně naše hodnoty. A proto chci, aby bylo veřejně známé, kde si strana stojí.

Budu ráda, pokud mně i dalším zastáncům tohoto pohledu ve straně pomůžete tuto pozici strany vytvořit.

Děkuji předem za zvážení mých slov i za účast v hlasování.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“