Marihuana

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marihuana

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

pro spestreni neco malo od pana Moravce.
Uživatelský avatar
Spirit
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: Marihuana

Příspěvek od Spirit »

... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
weizs
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 53
Registrován: 22 kvě 2010, 21:15
Profese: student

Re: Marihuana

Příspěvek od weizs »

jzvc píše:Pro tvoji informaci, existuji tlaky z EU, aby se zakazalo pestovani maku = zbohem makovy buchty ... jo, z maku se daj totiz taky vyrabet drogy, stejne jako z konopi. Taky se da cichat redidlo, takze by se mela zakazat vyroba a prodej redidel ... V jizni mamerice zacali nedavno vyrabet kokakolu ( s k), vyrabi se kupodivu z koky, ktera byla i soucasti puvodni receptury cocacoly, ze ktere musela z ciste politickych duvodu zmizet. Koka ma v syrovem stavu stejne ucinky jako kava/caj/... a je i uplne stejne nebezpecna. Nejsem odbornik pres rostlinstvo, ale tusim ze sem nekde cet, ze dobre 30% vseho "zeleneho" kolem nas obsahuje nejaky druh drogy.

Je a musi byt na zodpovednosti kazdeho jednotlive, jak nalozi se svym zivotem, pokud chce nekdo pachat sebevrazdu, jsem osobne proti tomu, aby mu v tom nekdo branil. Nevidim zasadni rozdil mezi tim, jestli se nekdo ukouri k rakovine, uchlasta si jatra nebo se zkouri do nemoty. Dokud svym konanim neohrozuje svy okoli, je to ciste jeho vec.
z toho, že svoboda jednoho má končit tam, kde začíná svoboda druhého (což je pravidlo nutné k tomu, aby svoboda mohla být ve společnosti maximalizována)

plyne, že pokud se svobodně rozhodnu fetovat, potom je to v pořádku (klidně i heroin) pokud nebudu obtěžovat okolí neblahými následky, tzn. např.:
a) pokud se z toho nezcvoknu a v amoku někoho např. nazabiju
b) pokud se nestanu závislým a nebudu pak nucen krást a dělat podobné vylomeniny
c) nebudu nemocný a nebudu pak zbytečně zatěžovat zdravotnictví
d) nebudu svůj nebezpečný životní styl vnucovat lidem neschopným se rozhodnout (např. dětem)
atd.

Nyní je na lékařích a lidech profesionálně se zabývajícími drogami, aby zhodnotili nebezpečnost mariuany s ohledem na výše zmíněné body. Podle toho se lze pak rozhodnout. A pokud je mi známo, marihuana byla odborníky shledána dostatečně nebezpečnou na to, aby byla zakázána. Pokud ji tedy chce někdo povolit, potom by měl nejprve ukázat, že tento krok je opravdu krokem k větší svobodě a není to jen krok k omezení ochrany svobody nefetujících (tj. krok k nesvobodě). Jak bylo napsáno v odkazu od Spirit, k nemocným lze marihuanu dostat i jinak než tím, že se povolí její pěstování pro osobní potřebu.
Ondrej Profant píše:Našim ústředním a zcela hlavním témátem je svoboda (zcela komplexně).
Vtip je v tom, že v argumentaci je dost ošidné používat "češtinářské argumenty". Jsem si celkem jistý, že průměrně zdatný student FF kdyby dostal za domácí úkol odvodit z významu slova "svoboda" nutnost diktatury, tak bude za půl hodinky hotov.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Marihuana

Příspěvek od Martin.Kucera »

weizs píše:A pokud je mi známo, marihuana byla odborníky shledána dostatečně nebezpečnou na to, aby byla zakázána.
Muzete odkazat na nejake ty odborne zdroje, podle kterych je marihuana co se tyce vasich bodu a) az d) nebezpecnejsi nez alkohol nebo cigarety?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

jzvc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1015 poděkování

Re: Marihuana

Příspěvek od jzvc »

weizs píše: Nyní je na lékařích a lidech profesionálně se zabývajícími drogami, aby zhodnotili nebezpečnost mariuany s ohledem na výše zmíněné body. Podle toho se lze pak rozhodnout. A pokud je mi známo, marihuana byla odborníky shledána dostatečně nebezpečnou na to, aby byla zakázána. Pokud ji tedy chce někdo povolit, potom by měl nejprve ukázat, že tento krok je opravdu krokem k větší svobodě a není to jen krok k omezení ochrany svobody nefetujících (tj. krok k nesvobodě). Jak bylo napsáno v odkazu od Spirit, k nemocným lze marihuanu dostat i jinak než tím, že se povolí její pěstování pro osobní potřebu.
Az na to, ze nebezpecnost drog nikdo nikdy nedokazoval. Mimochodem, alkohol je mnohem nebezpecnejsi, zavislost na nem vznika zhruba stejne rychle a je volne dostupny. Podivej se do US, co se delo za prohibice, mafie vznikla prave na alkoholu a na drogach. Trestnost je v zajmu dealeru, protoze ceny pak jsou odpovidajici. Zadny zakon nikdy nikomu nezabranil sehnat to, co je zakazane. Omezujici zakony spusobuji pouze ztraty a naklady na strane statu.

Lekari nemaji co prokazovat, v demokraticke spolecnosti je na rozhodnuti vetsiny co je a co neni spolecensky akceptovatelne.
Uživatelský avatar
Spirit
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: Marihuana

Příspěvek od Spirit »

Ano alkohol je dokonce daleko nebezpečnější než marihuana, na kterou tzv. fyzická závislost ani neexistuje a ani se jí nejde (smrtelně)předávkovat. Bohužel předsudky ohledně konopí jsou silně zakořeněné a i docela rozumní lidé pořád dokola opakují zaběhnutá klišé. :(

Ještě bych dodal, že marihuana je především nepřítelem všech fašistických(autoritářských) režimů. Inteligentní člověk užívající konopí pro relaxaci, meditaci, apod. není totiž žádný feťák, ale člověk, který neuznává autority z principu, ale nad vším se zamýšlí ad hoc a dá se daleko hůře manipulovat, což je pro každou "autoritu" opravdu nepříjemná osina v zadku.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
weizs
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 53
Registrován: 22 kvě 2010, 21:15
Profese: student

Re: Marihuana

Příspěvek od weizs »

já se rovnou přiznám k tomu, že můj mozek je vymydlen tím, co nám říkali ve škole... (že marihuana je měkká droga, jejíž nebezpečí je v tom, že je vstupní branou do světa drog a že kdo začne fetovat marihuanu, tak obvykle končí špatně)

...pokud to tak není, potom jsem jedním dechem pro legalizaci a to klidně i do stánků, nejen pro osobní spotřebu a nejen pro léčebné účely
(ostatně nedává to smysl? Pokud je marihuana srovnatelná s tabákem nebo alkoholem nebo je dokonce méně nebezepčená, potom, proč ji nezlegalizovat uplně? Pokud vím, tak ČPS se úplné legalizaci brání? Proč?)
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marihuana

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Nicméně to je ono. Ve škole se vlastně propaguje legalizace. Vstupní branou do světa drog je proto, že nakupuješ ilegálně to i to... čili se ti mohou krýt lidi a tak.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Marihuana

Příspěvek od Ondra.kl »

weizs píše:já se rovnou přiznám k tomu, že můj mozek je vymydlen tím, co nám říkali ve škole... (že marihuana je měkká droga, jejíž nebezpečí je v tom, že je vstupní branou do světa drog a že kdo začne fetovat marihuanu, tak obvykle končí špatně)
Vstupní drogou je pro všechny lidi mateřské mléko ;:) to přijde jako první a vše ostatní je až po něm. Vezmeme li to trochu vážněji tak je to čokoláda, případně kofein / tein a posléze nikotin, alkohol.
weizs píše:...pokud to tak není, potom jsem jedním dechem pro legalizaci a to klidně i do stánků, nejen pro osobní spotřebu a nejen pro léčebné účely
(ostatně nedává to smysl? Pokud je marihuana srovnatelná s tabákem nebo alkoholem nebo je dokonce méně nebezepčená, potom, proč ji nezlegalizovat uplně? Pokud vím, tak ČPS se úplné legalizaci brání? Proč?)
Na úplnou legalizaci není společnost připravena ... to bude tak za 10 - 15 let až budou mít i šedesátníci osobní zkušenost a nenechaj se oblbnout jednostrannými názory.
Uživatelský avatar
Spirit
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: Marihuana

Příspěvek od Spirit »

weizs píše:já se rovnou přiznám k tomu, že můj mozek je vymydlen tím, co nám říkali ve škole... (že marihuana je měkká droga, jejíž nebezpečí je v tom, že je vstupní branou do světa drog a že kdo začne fetovat marihuanu, tak obvykle končí špatně)
To je přirozené a taky jsem se divil, když jsem kdysi dávno zjistil co je marihuana ve skutečnosti zač a jaký je obrovský rozpor mezi skutečností a tím, co do mě hustili. Co se týká nebezpečí jako vstupní drogy do světa feťáků, tak je reálné jen proto, že ji nelze legálně sehnat. Takže osobně jsem pro legalizaci úplnou.
...pokud to tak není, potom jsem jedním dechem pro legalizaci a to klidně i do stánků, nejen pro osobní spotřebu a nejen pro léčebné účely
(ostatně nedává to smysl? Pokud je marihuana srovnatelná s tabákem nebo alkoholem nebo je dokonce méně nebezepčená, potom, proč ji nezlegalizovat uplně? Pokud vím, tak ČPS se úplné legalizaci brání? Proč?)
:) Některé kroky je třeba prosazovat postupně. IMHO je sice současný přístup k marihuaně v rozporu s Ústavou, ale vím, že dokud má většina lidí konopí v jedné škatulce s heroinem, není možné lámat věci přes koleno. Proto považuji požadavek na legalizaci (zatím jen) pro lékařské účely za správně zvolenou cestu.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“