Doprava v Praze

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, PKS Praha, Krajske expertni tymy - vedouci, asistenti PKS Praha

Uživatelský avatar
Michal.Stepan
Člen KS Praha
Příspěvky: 369
Registrován: 30 zář 2017, 11:16
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha, Malá Strana
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Michal.Stepan »

Zveme vás na další pirátské úterý o dopravě 8.5.2018 od 18:00 v PICE, tentokrát o ondividuální dopravě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Stepan za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Ondrej.Kalis, Ladislav.Kos
Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Klidně bych i dojel, jen dvě miniotázky:
- šlo by zaparkovat ve dvoře?
- stojíte o názory člověka, který jezdí víceméně všude autem a MHD použije dvakrát do měsíce?

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Ondřeji, bylo by špatné, kdy o Tvé názory kolegové nestáli. Přeci jen pořád reprezentuješ nadpoloviční většinu lidí v Praze (podle mě bohužel, ale to je čistě osobní názor) :)

Michale, díky že se zde objevilo pozvání. Minulé setkání na téma VHD jsem bohužel včas nezachytil. 8. května jsem jinde, ale individuální doprava se jistě obejde i bez mé účasti. Plánuji přijít na Prahu 3 příští týden. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvek:
Ondrej.dj-bobr.Ulehla

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Ondrej.dj-bobr.Ulehla píše: 17 dub 2018, 12:39 - stojíte o názory člověka, který jezdí víceméně všude autem a MHD použije dvakrát do měsíce?
Kdyby jezdila drtivá většina lidí v Praze MHD, tak ne, ale tak tomu není. Pohled motoristů je potřeba 8-)
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3078
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4852 poděkování
Dostal poděkování: 6429 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Jan.Hora »

Ondrej.dj-bobr.Ulehla píše: 17 dub 2018, 12:39 - stojíte o názory člověka, který jezdí víceméně všude autem a MHD použije dvakrát do měsíce?
Jasně. Obzvlášť pokud s ním jezdíš proto, že musíš (práce, podnikání apod.) a špatně řešená automobilová doprava je pro tebe reálný problém. Součástí rozumně řešené dopravy v Praze je i rozumná možnost používat auto, když je to zrovna potřeba (instalatér nebo elektrikář asi nebude klienty objíždět v buse MHD).

OFFTOPICJá třeba jezdím autem rád a baví mě to, ale většinu týdne jezdím MHD, protože se mi to málokdy vyplatí časově a/nebo finančně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Ondrej.dj-bobr.Ulehla

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Prosímvás, kdo přišel s tím nápadem, který se jak chiméra pořád vrací to docu s pražskou dopravou, tedy se zavedením tříčlánkových tramvají? Vždyť to nedává v daném momentě smysl, na většinu zastávek, které jsou jednovozové, se taková tramvaj ani pořádně nevejde (nemluvě a průjezdnosti křižovatkama v centru města) a vést takovou linku ve speciální trase třeba Řepy-Anděl-Barrandov(nebo Modřany), nedává smysl jednak z hlediska linkového vedení a jednak ani kapacitně, protože tamní zastávky jsou stavěny na dvě dvojsoupravy a jedna trojsouprava tam bude akorát překážet a pobere méně lidí-)
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Jiri.Hoskovec píše: 25 dub 2018, 14:02 Prosímvás, kdo přišel s tím nápadem, který se jak chiméra pořád vrací to docu s pražskou dopravou, tedy se zavedením tříčlánkových tramvají? Vždyť to nedává v daném momentě smysl, na většinu zastávek, které jsou jednovozové, se taková tramvaj ani pořádně nevejde (nemluvě a průjezdnosti křižovatkama v centru města) a vést takovou linku ve speciální trase třeba Řepy-Anděl-Barrandov(nebo Modřany), nedává smysl jednak z hlediska linkového vedení a jednak ani kapacitně, protože tamní zastávky jsou stavěny na dvě dvojsoupravy a jedna trojsouprava tam bude akorát překážet a pobere méně lidí-)
Tady někdo takovou věc vyřkl? Zaregistroval jsem otázku zavedení zdvojené soupravy (tj. ekvivalent 4 vozů tramvaje), a to zcela na úrovni diskuse. 3vozová souprava mi v současné Praze nepřijde moc logická. Ale tento názor jsem skutečně dosud neslyšel.

EDIT: Už jsem si to přečetl pořádně a také na to v dokumentu s programem koukám. Osobně bych tam tenhle bod nedával vůbec, a pokud ano, tak jako diskusi o 4vozových tramvajích. Nicméně myslím, že v tuto chvíli máme zajímavější témata ohledně tramvají a dlužno podotknout, že prodloužení souprav by v tuto chvíli vedlo také k prodloužení intervalů.

Jinak program se mi moc líbí, dokonce mi tam prošly některé podle mě důležité návrhy. :) Snad jen ty 3xT6 a možná otázka do pranice - kolik procent voličů používá měsíční jízdenky? Já myslel, že si to nekupuje snad nikdo, protože se logicky vyplatí roční, příp. čtvrtletní. ;)

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Ondrej.dj-bobr.Ulehla píše: 17 dub 2018, 12:39- šlo by zaparkovat ve dvoře?
Jen velmi taktní bump :) budu moct auto hodit do dvora?

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Pro zajímavost odkaz na článek, jak odpověděly jednotlivé politické strany na otázky týkající se dopravy v Praze:

https://www.tram-bus.cz/mhd-praha/otazk ... olby-2018/

Děkuji Michalovi Štěpánovi za velmi pěkné odpovědi. Jasně, nesouhlasím zcela se vším (zejména otázky na regionální dopravu směřovaly na to, že město financuje městské úseky regionálních linek a v tomto smyslu by mělo Kraj podpořit; samozřejmě, že se kraj musí snažit hlavně sám - to byla (nečekaně) otázka ode mě). Každopádně Piráti celkově myslím výborně obstáli. ;) Mimochodem jsi například jediný, kdo si u otázky na platy řidičů uvědomil, že existují i jiní dopravci než DPP.

A udělalo mi radost, že nezmiňujeme jako prioritu tramvaj do Zdib, která drtivé většině dojíždějících z tohoto směru cestu prodlouží a přidá přestup (pokud nepovede až do Klecan nebo Odoleny Vody).

Navrhoval jsem, aby podobný dotazník vznikl aspoň ještě pro Brno, Ostravu a Plzeň, příp. další města, bohužel nevím, zda to někdo z mladších kolegů provede. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvek:
Jan.Hora

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

RomanRous
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 116
Registrován: 02 čer 2018, 20:11
Profese: IT
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Re: Doprava v Praze

Příspěvek od RomanRous »

Dopravu v Praze pokládám za nejdůležitější úkol nového zastupitelstva. A pirátsky = hlavně MHD a kola.

Když nejezdím na kole, tak jezdím MHD a mám k tomu dva praktické náměty:
- Jezdíval jsem vlakem z Podbaby do Holešovic. Odhadem 50% spojů má zpoždění. Příměstské vlaky budou lidi používat, až se na ně budou moct spolehnout. Teprve následně má smysl řešit, že jich jezdí málo a jsou blbě propojené, takže se pro ježdění po Praze používají málo a všichni se cpeme v metru.
- Nejsou online údaje o aktuální poloze tramvají a autobusů. Pro dojíždění do školy na čas je toto celkem nutnost. Jako IT jsem přesvědčený, že údaje jsou a jde jen o to najít způsob, jak je poskytnout programátorům mobilních aplikací.

Pokud budete chtít, s data miningem pro poskytnutí údajů pomůžu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi RomanRous za příspěvek:
Jan.Hora
Odpovědět

Zpět na „Doprava a infrastruktura“